معرفی اپلیکیشن؛

سامانه «محله یار» رونمایی شد

تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

به گزارش وبنا به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سامانه محله یار با حضور نایب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران و مسئولان ستاد شورایاری‌ها و تعدادی از فعالان محیط زیستی و اعضای شبکه تشکل‌های محیط زیستی و منابع طبیعی استان تهران همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی رونمایی شد.

این سامانه که برای اولین بار رونمایی شده است، یک نرم‌افزار موبایلی است که موجب تسهیل در انعکاس مشکلات شهری تهران و همچنین افزایش ارتباطات شهروندان با شورایاران و همچنین اعضای شورای شهر تهران می‌شود.


این سامانه و نرم‌افزاری موبایلی، دارای شش داشبرد مدیریتی است که براساس آن، شهروندان ضمن آنکه می‌توانند مراکز عمومی اطراف خود و دسترسی به آنها و موقعیت مکانی‌شان را روی نقشه پیدا کنند، با شورایاران محلات خود براساس نقشه محور آشنا شده و به آسانی به دفاتر شورایاری و سرای محلات دسترسی پیدا کنند.

همچنین استفاده‌کنندگان این از سامانه می‌توانند مشکلات محلات خود را در چهار حوزه عمرانی، محیط زیستی، فرهنگی و آموزشی با قابلیت ثبت تصاویر گزارش کرده و به صورت مستقیم به سیستم شورایاری ارسال کنند. در این چارچوب، شورایاران به آسانی متوجه خواهند شد که در کدام مناطق و محلات، مردم با چه مشکلاتی مواجه بوده و چه درخواست‌هایی دارند.

سید آرش حسینی میلانی، نایب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌‌های شورای شهر تهران در این مراسم، با بیان اینکه سامانه محله یار با کاربری محله‌محور طراحی شده است، گفت: سامانه محله‌یار براساس نیازسنجی از عملکرد شورایاری‌ها و نیازهای مردمی طراحی شده و هم شهروندان عادی و هم سمن‌ها و تشکل‌های مردمی می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: نسخه‌ای که اکنون رونمایی می‌شود، نسخه ابتدایی این سامانه است که بی‌تردید نیازمند نظرات اصلاحی برای تکمیل شدن و ارائه خدمات هرچه بیشتر به شهروندان است که در این چارچوب، از تشکل‌ها و NGOها تقاضای کمک و یاری داریم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در طراحی این سامانه از نظرات سازمان‌های مردم‌نهاد به ویژه شبکه تشکل‌های محیط زیستی استان تهران استفاده کرده‌ایم، اظهار داشت: این سامانه می‌تواند موجب افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان در روند مدیریت شهری شود. در واقع، این سامانه می‌تواند به تغییر رویکرد مدیریت شهری را از محوریت شهرداری به محوریت شهروندان و شهر انسان‌مدار کمک کند.

حسینی میلانی افزود: ضروری است که برای افزایش مشارکت اجتماعی در مدیریت شهری تهران، NGOها در جریان فعالیت شورایاری‌ها قرار بگیرند تا به این وسیله هم افزایی و پایش مطلوبی در روند نظارت بر اقدامات مدیریت شهری انجام شود.

برای داملود اپلیکیشن محله یار اینجا کلیک کنید

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.