محلی برای تجمع استارت آپها؛

دومین کارخانه نوآوری راه اندازی می شود/ شروع رسمی از اوایل سال ۹۸

تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۷

دومین کارخانه نوآوری به عنوان دومین شعبه پارک فناوری پردیس از اوایل سال آینده راه اندازی می شود.

مهدی عظیمیان مدیر کارخانه نوآوری آزادی گفت: کارخانه نوآوری «های وی» به عنوان دومین کارخانه نوآوری به واسطه قراردادی که با طرف کارگزار منعقد کردیم تاسیس شده که اکنون در مرحله عملیات بازسازی است.

وی با بیان اینکه ساختمان این کارخانه برای معاونت علمی و فناوری است، بیان کرد: این کارخانه نوآوری به عنوان دومین کارخانه و دومین شعبه پارک فناوری پردیس راه اندازی می شود.


به گفته عظیمیان، کارخانه نوآوری«های وی» اوایل سال آینده به طور رسمی راه اندازی می شود.

مدیر کارخانه نوآوری با تاکید بر اینکه «های وی» ظرفیتی برابر با ۵۰۰ نفر را دارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۰ تا ۱۵ تیم استارت آپی مستقر هستند؛ ولی هنوز صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر، شتابدهنده ها و بانک ها و … با وجود درخواست های زیاد در کارخانه نوآوری مستقر نشده اند.

وی افزود: طی یک الی دو ماه آینده این سرمایه گذاران مستقر خواهند شد و ما شاهد خواهیم بود که تیم های استارت آپی در کنار صندوق ها و شتابدهنده ها حضور بیابند و فعالیت کنند.

عظیمیان با اشاره به حوزه های فعالیت های استارت آپی مستقر در این کارخانه گفت: ما محدودیت حوزه نخواهیم داشت و هر تیم استارت آپی با هر حوزه ای می توانند فعالیت های خود را آغاز کنند تا به نتیجه برسند.

وی تاکید کرد: حامی اصلی این کارخانه معاونت علمی و فناوری است.

مدیر کارخانه نوآوری افزود: فرصت هم‌افزایی بین استارت‌آپ‌ها، استفاده از خدمات مربیان مجرب، ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران، صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری جسورانه، بخشی از حمایت‌های این کارخانه از استارت آپها است.

عظیمیان گفت: تیم‌های استارت‌آپی پس از طی کردن فرآیند عضویت و استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: کارخانه نوآوری «های‌وی» در زمینی به ابعاد حدوداً ۵۰۰۰ مترمربع و در حوالی میدان نوبنیاد تهران تأسیس‌شده است.

منبع: مهر

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *