آذری جهرمی اعلام کرد:

تشکیل هیات مشترک رگولاتوری ایران و عراق در فروردین ماه سال آینده

تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار رییس رگولاتوری عراق از تشکیل هیات مشترک رگولاتوری ایران و عراق برای بررسی موضوعات بین دو کشور خبر داد.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با علی ناصر الخوالیدی رییس رگولاتوری عراق با اشاره به ارتباط خوب دولت و مردم دو کشور، گفت: جدا از همکاری های سیاسی، تجاری و اقتصادی بین این دو کشور، وجود اماکن مقدس در عراق و ایران تعامل ملت های این دو کشور را بسیار بیشتر کرده است.

وی با تاکید به ضرورت فعالیت مهندسین ارتباطات دو کشور برای رفاه حال زوار، افزود: در رویدادی مانند اربعین که با جمعیت بی نظیری برگزار می شود، امکان ایجاد ارتباط به این حجم برای زوار کاری سخت و بسیار پیچیده است که از سال های گذشته بین اپراتورهای ایرانی و عراقی تلاش های سازنده و خوبی برای خدمت رسانی در این ایام انجام شده است.

آذری جهرمی با اعلام اینکه از فروردین ماه سال ۹۸ هیات مشترکی بین رگولاتوری ایران و عراق تشکیل می شود، گفت: در این هیات به موضوعات تداخلات فرکانسی مرزی، کاهش هزینه ارتباطات بین دو کشور، سرمایه گذاری در حوزه ICT و سرویس های یکپارچه ویژه مفقودین بین اپراتورهای ایرانی و عراقی و بسیاری از سرویس های دیگر پرداخته می شود.


وی به بازدید رییس رگولاتوری عراق از توانمندی شرکت های ایرانی در حوزه پایش فرکانسی اشاره کرد و افزود: عراق می تواند از توانمندی شرکت های ایرانی در این حوزه استفاده کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به رابطه خوب رهبران و مردم دو کشور در سطوح بالا، گفت: حوزه ICT وضعیت روشن و بسیار خوبی برای همکاری دو کشور دارد و این رابطه خوب فرصت مناسبی برای توسعه همکاری های مشترک است.

آذری جهرمی در این دیدار در پاسخ به دعوت طرف عراقی از سفر خود در آینده نزدیک به این کشور خبر داد.

علی ناصر الخوالیدی رییس رگولاتوری عراق نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه همکاری های عراق با ایران در زمینه ICT، گفت: پوشش ارتباطات اربعین و مانیتورینگ مرزی و همکاری بین اپراتورهای دو کشور از موضوعاتی است که می توانیم با ایران همکاری داشته باشیم.

وی افزود: با برقرار ارتباط بین مهندسین دو کشور در موضوعات فنی برخی از مشکلات ارتباطی را می توانیم حل کنیم.

الخوالیدی با اشاره به اینکه مشکلات ارتباطی فقط مختص اربعین نیست، تصریح کرد: سایر موضوعات فنی میان دو کشور نیز باید حل و فصل شود.

وی افزود: جلسه ای با اپراتورها در مورد اربعین داریم و مقرر شده شماره ای بین اپراتورها برای اعلام مفقودین تعیین شود.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *