دبیر جشنواره کودکآنلاین:

بیش از ۱۱۰۰ ایده به «کودکآنلاین» رسیده است / معرفی اعضای انتخاب آثار بخش های وب سری و فیلم کوتاه

تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷

دبیر جشنواره کودکآنلاین با اشاره به پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره گفت: با پایان مهلت ارسال آثار تاکنون ۱۱۲۰ ایده وب سری و فیلم برای شرکت در جشنواره ثبت نام کرده اند.
به گزارش وبنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید جمال هادیان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و دبیر جشنواره کودکآنلاین گفت: از ۱۱۲۰ اثر ارسالی ۶۳۸ ایده وب سری و ۴۸۲ فیلم بوده است و از فردا هیات انتخاب کار بررسی فیلم و ایده ها را آغاز می کند.
وی با بیان اینکه برای برگزاری جشنواره از بودجه و امکانات دولتی استفاده نشده است، افزود: انرژی خود را با مشارکت بخش خصوصی برای کودکان این سرزمین گذاشتیم و تعداد آثار رسیده به دبیرخانه چند برابر برخی از جشنواره‌های بزرگ است.

هادیان با تاکید بر حمایت این رویداد از ایده های ناب، فارغ از اینکه چه کسی و از کجا آنرا ارایه کرده، اظهار کرد: جشنواره تنها به عنوان تسهیل گر عمل می کند تا صاحبان ایده، سرمایه گذاران و تولید کنندگان در یک زنجیره به هم متصل شوند.

دبیر جشنواره کودکآنلاین افزود: در پایان داوری ها، به ۲۰ ایده برتر وب سری جدا از جایزه جشنواره ۳۰میلیون تومان برای ساخت اهدا می شود و در صورت نیاز برای آنها امکاناتی مانند تجهیزات، محل کار، کارگردان، انیماتور نیز فراهم می شود.


رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات با اشاره به کثرت اسپانسرها برای حمایت از این جشنواره گفت: ناشران، VOD ها، برخی مراکز دولتی تولیدکننده محتوا و حامیان بخش خصوصی در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند تا اگر بتوانیم بیش از ۲۰ ایده را مورد حمایت قرار دهیم که در حال مذاکره جهت توافق نهایی با آنها هستیم.

دبیر جشنواره کودکآنلاین با بیان اینکه داوران جشنواره وب سری از میان متخصصان حوزه انتخاب شده اند، گفت: امیرحسین اکرمی، بنفشه بدیعی، حامد تاملی، مهدی حجوانی، بزرگمهر حسین‌پور، علی درخشی و حدیث لزرغلامی به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش وب‌سری جشنواره معرفی شدند.

وی افزود: مجید برزگر، آرش رصافی، مجید شیخ‌انصاری، جعفر صانعی مقدم، بهتاش صناعی‌ها، بیژن میرباقری و محمد نجاریان، به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش فیلم کوتاه جشنواره کودکآنلاین منصوب شدند و به بررسی آثار رسیده در این بخش می پردازند.

هادیان با تاکید بر پایان داوری مرحله اول جشنواره تا اول بهمن ماه افزود: پس از این مرحله، ایده های ساخته شده تا ۲۰ اسفند تحویل دبیرخانه شده تا در مرحله دوم داوری در اردبیهشت ماه نفرات نهایی معرفی شوند.

دبیر جشنواره کودکآنلاین با بیان اینکه پنج ایده که در مرحله دوم داوری بیشترین امتیاز را کسب کنند برای تجاری سازی حمایت می شود، گفت: در کنار این تجاری سازی چند صد نفر متخصص تربیت می شوند تا در زمینه تولید محتوای کودک فعالیت کنند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات با اشاره به استقبال زیاد از جشنواره، گفت: با وجود درخواست های زیاد هنوز نتوانستیم بازی های رایانه ای را در جشنواره‌ امسال داشته باشیم.

هادیان طیف سنی ارائه دهنده گان ایده به جشنواره کودکآنلاین را جالب توجه دانست و تصریح کرد: برخی از صاحبان ایده نوجوانان ۱۱ سال به بالا هستند و از تمام نقاط کشور در کودکآنلاین شرکت کرده اند.

وی تاکید کرد: برای حفظ حقوق معنوی صاحبان ایده، آثار رسیده به جشنواره کودکآنلاین در خانه سینما ثبت می شود.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *