در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران؛

برگزیدگان رویداد استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا معرفی شدند

تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷

سه تیم گراویدا؛ امین اموال و پیس اسپیس در رویداد استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مقام اول تا سوم را کسب کردند.

به گزارش وبنا به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، در رویداد استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا در پارک علم و فناوری، مقام سوم به‌صورت مشترک به تیم pace space با نمایندگی هادی صفرعرب و «همراه بینا» با نمایندگی علی احمدی، مقام دوم این دوره از رویداد استارت‌آپ ویکند از آن تیم «امین اموال» با راهبری علی داسه و مقام اول هم به تیم «گراویدا» با مدیریت مهدی مهران رسید.
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، به‌منظور معرفی جوانان مستعد و همچنین جذب سرمایه برای استارت‌آپ‏ها و شرکت‏های نوپای حوزه اینترنت اشیا، یک رویداد سه‌روزه رقابتی از ۲۸ تا ۳۰ آذر ۱۳۹۷ را با حضور بیش از ۲۰۰ نفر ایده‌پرداز و شرکت‌کننده در محل این پارک برگزار کرد.
در ابتدای این نشست، دکتر زارعی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، از جمله اهداف استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا، توسعه زیست‌بوم نوآوری و استارت‌آپی کشور و همچنین آشنایی و کسب تجربه برای جوانان مستعد فعالیت در اکوسیستم نوآوری کشور دانست که علاوه بر معرفی ایده‌ها و طرح‌های خود می‌توانند در کارگاه‌های تخصصی این رویداد شرکت کرده و از تجارب و آموزه‌های استادان این حوزه بهره‌مند شوند.
وی این استارت‌آپ ویکند را فراتر از یک رویداد و اتفاق و در واقع فرصت و فرایندی برنامه‌ریزی شده عنوان کرد تا ایده‌ها از حالت یک ایده خام و تئوریک طی یک فرایند پخته و تبدیل به یک فرصت کسب و کار عملی شوند، طی این فرایند تیم تشکیل می‌شود، گروه‌ها آموزش می‌بینند، راهبری لازم اتفاق می‌افتد، تلاش برای جذب سرمایه انجام می‌شود و نهایتاً یک کسب و کار موفق به عمل می‌آید.
در ادامه این رویداد، بیش از ۲۰۰ نفر ایده‌پرداز و سرمایه‌گذار با ایده‌های مختلف در حوزه صنعت، کشاورزی، سلامت و غیره حضور یافتند که ۵۳ نفر هر کدام به مدت ۹۰ ثانیه فرصت ارائه مختصری از ایده خود را یافته و همین ایده‌ها به مرحله داوری و انتخاب می‌روند تا در روز پایانی، استارت‌آپ‌های حاضر بررسی و ارزیابی شوند و با توجه به میزان پیشرفت ایده، مشتریان بالقوه یا جذب شده، حجم بازار، میزان فروش و غیره سه استارت‌آپ برتر معرفی و حمایت شوند.
مراسم اختتامیه استارت‌آپ ویکند اشیا در شب پایانی پاییز، در کنار جمع کثیری از فعالان حوزه اینترنت اشیا و بیش از ۱۰۰ ایده‌پرداز برگزار شد.
در این دوره از استارت‌آپ ویکند ۱۰ تیم و ایده در حوزه اینترنت اشیا حضور یافتند که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای حمایت از روحیه کارآفرینی و کمک به این افراد به منظور راه‌اندازی کسب و کارهای خود جوایزی را برای سه تیم برنده از نظر هیأت داوران در نظر گرفت.
سه ماه استقرار در فضای پارک، استفاده رایگان از خدمات تخصصی کلینیک کسب و کار پارک، معرفی به شبکه سرمایه‌گذاران و اولویت حضور در مرکز رشد به عنوان شرکت نوپا مهم‌ترین این حمایت‌ها برای تیم‌های برتر بود. به علاوه جایزه ۳ میلیون ریالی به ازای هر نفر برای تیم سوم، جایزه ۵ میلیون ریالی به ازای هر نفر برای تیم دوم و جایزه ۸ میلیون ریالی به ازای هر نفر برای تیم اول، جوایز نقدی این رویداد برای شرکت کنندگان بود.


درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.