در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران؛

برگزیدگان رویداد استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا معرفی شدند

تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷

سه تیم گراویدا؛ امین اموال و پیس اسپیس در رویداد استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مقام اول تا سوم را کسب کردند.

به گزارش وبنا به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، در رویداد استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا در پارک علم و فناوری، مقام سوم به‌صورت مشترک به تیم pace space با نمایندگی هادی صفرعرب و «همراه بینا» با نمایندگی علی احمدی، مقام دوم این دوره از رویداد استارت‌آپ ویکند از آن تیم «امین اموال» با راهبری علی داسه و مقام اول هم به تیم «گراویدا» با مدیریت مهدی مهران رسید.
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، به‌منظور معرفی جوانان مستعد و همچنین جذب سرمایه برای استارت‌آپ‏ها و شرکت‏های نوپای حوزه اینترنت اشیا، یک رویداد سه‌روزه رقابتی از ۲۸ تا ۳۰ آذر ۱۳۹۷ را با حضور بیش از ۲۰۰ نفر ایده‌پرداز و شرکت‌کننده در محل این پارک برگزار کرد.
در ابتدای این نشست، دکتر زارعی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، از جمله اهداف استارت‌آپ ویکند اینترنت اشیا، توسعه زیست‌بوم نوآوری و استارت‌آپی کشور و همچنین آشنایی و کسب تجربه برای جوانان مستعد فعالیت در اکوسیستم نوآوری کشور دانست که علاوه بر معرفی ایده‌ها و طرح‌های خود می‌توانند در کارگاه‌های تخصصی این رویداد شرکت کرده و از تجارب و آموزه‌های استادان این حوزه بهره‌مند شوند.
وی این استارت‌آپ ویکند را فراتر از یک رویداد و اتفاق و در واقع فرصت و فرایندی برنامه‌ریزی شده عنوان کرد تا ایده‌ها از حالت یک ایده خام و تئوریک طی یک فرایند پخته و تبدیل به یک فرصت کسب و کار عملی شوند، طی این فرایند تیم تشکیل می‌شود، گروه‌ها آموزش می‌بینند، راهبری لازم اتفاق می‌افتد، تلاش برای جذب سرمایه انجام می‌شود و نهایتاً یک کسب و کار موفق به عمل می‌آید.
در ادامه این رویداد، بیش از ۲۰۰ نفر ایده‌پرداز و سرمایه‌گذار با ایده‌های مختلف در حوزه صنعت، کشاورزی، سلامت و غیره حضور یافتند که ۵۳ نفر هر کدام به مدت ۹۰ ثانیه فرصت ارائه مختصری از ایده خود را یافته و همین ایده‌ها به مرحله داوری و انتخاب می‌روند تا در روز پایانی، استارت‌آپ‌های حاضر بررسی و ارزیابی شوند و با توجه به میزان پیشرفت ایده، مشتریان بالقوه یا جذب شده، حجم بازار، میزان فروش و غیره سه استارت‌آپ برتر معرفی و حمایت شوند.
مراسم اختتامیه استارت‌آپ ویکند اشیا در شب پایانی پاییز، در کنار جمع کثیری از فعالان حوزه اینترنت اشیا و بیش از ۱۰۰ ایده‌پرداز برگزار شد.
در این دوره از استارت‌آپ ویکند ۱۰ تیم و ایده در حوزه اینترنت اشیا حضور یافتند که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای حمایت از روحیه کارآفرینی و کمک به این افراد به منظور راه‌اندازی کسب و کارهای خود جوایزی را برای سه تیم برنده از نظر هیأت داوران در نظر گرفت.
سه ماه استقرار در فضای پارک، استفاده رایگان از خدمات تخصصی کلینیک کسب و کار پارک، معرفی به شبکه سرمایه‌گذاران و اولویت حضور در مرکز رشد به عنوان شرکت نوپا مهم‌ترین این حمایت‌ها برای تیم‌های برتر بود. به علاوه جایزه ۳ میلیون ریالی به ازای هر نفر برای تیم سوم، جایزه ۵ میلیون ریالی به ازای هر نفر برای تیم دوم و جایزه ۸ میلیون ریالی به ازای هر نفر برای تیم اول، جوایز نقدی این رویداد برای شرکت کنندگان بود.


درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *