آذری جهرمی در نشست چهار جانبه پیشنهاد داد:

تهران مرکز منطقه ای فعالیت های استارتاپی شود/ دولت باید از استارتاپ ها برای کسب بازارهای بین المللی حمایت کند

تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست چهارجانبه آذربایجان با اشاره به اهمیت حمایت دولت ها از استارتاپ ها برای دسترسی به بازارهای بین المللی پیشنهادکرد یک مرکز منطقه ای برای حمایت از فعالیت های استارتاپی با مشارکت چهار کشور منطقه ای ایجاد شود و ایران نیز آمادگی دارد میزبان این مرکز در تهران باشد.
به گزارش وبنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه برگزاری نمایشگاه باکوتل ۲۰۱۸، نشست چهار جانبه ای با حضور وزیر ارتباطات ایران و وزرای ارتباطات کشور های آذربایجان، روسیه و ترکیه برگزار شد که در این جلسه آذری جهرمی در سخنان کوتاهی ضمن اشاره به تغییر ماهیت اقتصاد جهانی و افزایش نقش استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین در اقتصاد دیجیتال ، تاکید کرد: دولت ها باید با درک این تحول ، اقدامات موثری را در جهت حمایت از استارتاپ ها برای یافتن بازار های بین المللی انجام دهند.
وی افزود: هرچند استارتاپ ها در ایران و کشورهای همسایه در حال افزایش است اما همچنان در عرصه اتصال به مشتریان بین المللی ضعیف عمل می کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد یک بازار مشترک منطقه ایICT میان ایران، روسیه،آذربایجان و ترکیه، اشاره کرد و گفت: این موضوع در ملاقات های قبلی با وزرای این کشورها در حاشیه ترکمن تل در عشق آباد و اجلاس سران مختار در دوبی مطرح شده بود.
وی در ادامه پیشنهاد داد: یک مرکز منطقه ای برای حمایت از فعالیت های استارتاپی و برگزاری نمایشگاه ها و گردهم آیی های منطقه ای کسب و کارهای نوین با مشارکت چهار کشور منطقه ای ایجاد شود و ایران نیز آمادگی دارد میزبان این مرکز در تهران باشد.
در ادامه این نشست، وزیر ارتباطات ترکیه از گسترش همکاری های فی مابین در حوزه پست استقبال کرد و پیشنهاداتی در خصوص گسترش همکاری ها در حوزه پست و امنیت سایبری ارائه داد.
همچنین وزیر ارتباطات روسیه نیز ضمن ابراز علاقه مندی درمورد پیشنهاد آذری جهرمی در زمینه استارتاپ ها، گفت، روسیه در زمینه های دیگری چون امنیت شبکه و موبایل پلتفرم هم آماده همکاری است و درخواست کرد ایران، با آماده سازی ظرفیت‌های خود در یک ماه آینده، زمینه های امضای سند همکاری را فراهم آورد.
در پایان این نشست، وزیر ارتباطات از همتایان خود برای برگزاری نشست بعدی اعضا در کیش دعوت کرد و مقرر شد پیشنهادهای سه کشور دیگر درباره جزییات این طرح، در سه ماه آینده ارائه شده و مورد بحث کارشناسی قرار گیرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *