معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

استقرار ۱۲۰ شرکت دانش بنیان در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر

تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۷

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تا کنون ۱۲۰ شرکت دانش بنیان در برج فناوری این دانشگاه مستقر شده اند.

دکتر حسین حسینی تودشکی در مراسم امضای تفاهم نامه میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمات و آموزش پزشکی با اشاره به توان علمی این دانشگاه در حوزه‌های سلامت، افزود: علاقه مندی بالایی در حوزه‌های سلامت و ساخت تجهیزات پزشکی در دانشکده‌های مهندسی مکانیک، الکترونیک و مهندسی پزشکی این دانشگاه وجود دارد و باید شرایط به نحوی فراهم شود تا از این پتانسیل‌ها به خوبی استفاده شود.

تودشکی با بیان اینکه برخی از این شرکت‌ها در حوزه مهندسی پزشکی فعال هستند، ادامه داد: تولید باندهای زخم و نرم افزارهای مدیریت سلامت تنها بخشی از دستاوردهای این شرکت‌ها است و در صورت توجه به پتانسیل‌های موجود قادر به رفع نیازهای حوزه سلامت هستیم.


معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر صدور مجوزها برای تجهیزات پزشکی ساخت داخل را از چالش‌های شرکت‌های دانش بنیان این حوزه نام برد و یادآور شد: در این راستا لازم است تا با فراهم آوردن زمینه‌هایی، صدور مجوزها در این حوزه سرعت بیشتری پیدا کند.

وی از آمادگی این دانشگاه برای پذیرش اساتید و فارغ التحصیلان فعال در حوزه سلامت خبر داد و یادآور شد: ما از اعضای هیات علمی و فارغ التحصیلانی که حرفی در این حوزه داشته باشند استقبال می‌کنیم ضمن آنکه ما می ‌توانیم نیروهای انسانی خبره این حوزه را به نهادهای مربوط معرفی کنیم.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *