آمادگی پذیرش شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام

تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۷

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام (وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) با توجه به تغییرات اخیر خود، از شرکت های حوزه IT و ICT جهت حضور در این منطقه دعوت بعمل می آورد.
به گزارش وبنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، شرکت خدمات هوایی منطقه ویژه اقتصادی پیام در گستره ۱۰ هزار هکتاری در جنوب غربی مهرشهر کرج قرار داشته و ۳۶۰۰ هکتار از اراضی آن بر اساس قانون به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرفی و امکان سرمایه گذاری و حضور فعالان اقتصادی وجود دارد.

از آنجاییکه منطقه ویژه اقتصادی پیام تنها منطقه ویژه اقتصادی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، تلاش کرده در راستای توسعه صنعت IT و ICT گارم بردارد. در همین راستا و برای تبدیل شدن منطقه به هاب صادرات و واردات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد کریدر ICT کشور، زیرساخت های مورد نیاز را برای توسعه شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرکت‏های دانش بنیان، شرکت های فعال در فناوری های نوین، تولید کنندگان سخت افزار و نرم افزار، سازندگان مراکز داده (Data Center)، صادرکنندگان و واردکنندگان خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، مجموعه های نوپا (Startup) و شتاب دهنده ها (Accelerator)، تامین کنندگان سرمایه و دیگر فعالان این حوزه، فراهم کرده است.
این زیرساخت ها شامل: تدوین طرح (Plan) جامع شهر ICT، استفاده از فرودگاه باربری و مسافربری، تامین برق صنعتی، ایجاد فیبر نوری و سوله های آماده، ارائه دفتر کار و انبار و دیگر امکانات زیربنایی توسعه است.

لذا این مجموعه با توجه به پتانسیل های قانونی منطقه ویژه اقتصادی پیام (اعم از ظرفیت های گمرکی و معافیت های قانونی ارزش افزوده) و امکان واگذاری زمین و تولید در این منطقه (که بر اساس قانون خارج از حدود گمرکی قلمداد می شود) از تمامی مجموعه ها و شرکت های فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حضور در منطقه ویژه اقتصادی پیام دعوت به عمل می آورد.


آن دسته از اعضای سازمان که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس وبگاه این شرکت به نشانی www.payamaviation.ir مراجعه کنند. اعضای همچنین می توانند در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی، می توانند با اداره کل توسعه اقتصاد دیجیتالی منطقه دفتر تهران (۰۲۱۸۸۴۶۸۰۱۸)، دفتر کرج (۰۲۶۳۳۲۶۶۰۲۱) تماس حاصل کرده و یا به شکل حضوری با هماهنگی قبلی به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از چهارراه قصر، خیابان توپچی، پلاک ۳ مراجعه کنند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *