رضا کرمی عضو شورای مرکزی سازمان نصر کشور و رئیس کمیته مرکزی احراز صلاحیت مشاوران؛

فرآیند ارتقا مشاوران پایه سه فناوری اطلاعات به پایه دو امسال اجرایی می شود

تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

فرآیند ارزشیابی و احراز صلاحیت مشاوران پایه دو فناوری اطلاعات طی سال جاری اجرایی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، رضا کرمی، عضو شورای مرکزی سازمان نصر کشور و رئیس کمیته احراز مرکزی با اعلام این خبر، افزود: به دلیل اهمیت این شاخه از اعضای سازمان در حال حاضر علاوه بر کمیسیون مشاوران، کمیته مرکزی احراز صلاحیت مشاوران نیز طبق آئین نامه مصوب تشکیل‌شده است. کمیسیون به مسائل و مطالبات صنفی مشاوران می‌پردازد و کمیته احراز مرکزی بر ارتقا پایه مشاوران از سه به دو و برگزاری آزمون مشاوران رتبه سه فناوری اطلاعات تمرکز دارد.

کرمی افزود: در دوره پنجم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور کمیته احراز مرکزی با ریاست اینجانب و عضویت آقایان لایق و یعقوبی از مشاوران عضو شورای مرکزی و همین‌طور خانم‌ها داننده و مهدیون که از صاحب نظران حوزه مشاوره و آموزش به شمار می‌روند، تشکیل شده است.
این عضو شورای مرکزی به ذکر تاریخچه‌ای از تشکیل کمیته ارزشیابی و احراز صلاحیت مشاوران پرداخت و گفت: طبق مصوبه ۸۴/۱۲/۲۱ شورای عالی انفورماتیک، مشاوران باید در سه پایه و حول محور تحصیلات، تجربه کاری و دوره‌های آموزشی، ارزیابی حرفه‌ای شوند. به این منظور از سال ۱۳۸۷ آزمونی در سطح کشور برای جذب مشاوران در چهار رشته تخصصی در دوره‌های سالانه برای احراز صلاحیت مشاوران رتبه سه فناوری اطلاعات در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار می‌شود.
او با یادآوری تدوین دستورالعمل ارتقا رتبه مشاوران از سه به دو در سال ۱۳۹۲ گفت: دستورالعمل تهیه‌شده به دلیل اشکالات و برخی ابهام‌ها در طی این مدت به مرحله اجرا نرسیده است و امیدواریم در این دوره با کمک تیم کارشناسی که در کمیته حضور دارند تا اواخر مهرماه دستورالعمل احراز صلاحیت ارتقا رتبه سه به دو را برای تصویب به شورای مرکزی تقدیم کنیم.
رئیس کمیته احراز مرکزی اهداف و چشم‌انداز این کمیته را تشریح کرد و گفت: اولین اقدام کمیته احراز مرکزی پس از تشکیل رسیدگی به اشکالات و ابهام‌هایی بود که از سوی نظام‌های استانی به ما گزارش شده بود. هم¬چنین در جریان بررسی این اشکالات به این نتیجه رسیدیم که جای خالی یک تعریف جامع از جایگاه و شرایط هر یک از پایه های سه گانه مشاوران وجود دارد. به¬همین دلیل با بررسی نظام های مشابه در سایر کشورها و تطبیق آن با شرایط کشور سعی کردیم چارچوب جامعی برای شرایط مشاوران هر سه پایه از نظر دانش، مهارت و تجارب لازم تهیه کنیم که محتوای دستورالعمل ارتقاء به پایه ۲ نیز مطابق آن بازنگری خواهد شد. با تصویب دستورالعمل در شورای مرکزی سازمان نصر کشور طی فراخوانی مشاوران رتبه سه فناوری اطلاعات را برای ارتقا رتبه از سه به دو دعوت خواهیم کرد و به درخواست‌ها طبق شرایط قیدشده در دستورالعمل رسیدگی خواهد شد.
کرمی افزود: این احتمال وجود دارد طی بازنگری در دستورالعمل احراز صلاحیت مشاوران، بخش‌هایی هم به مشاوران رتبه سه مرتبط باشد که در این صورت بر اساس به مفاد آن، آزمون امسال مشاوران برگزار خواهد شد.
با توجه به اینکه در سال گذشته برای نخستین بار آزمون مشاوران به‌صورت الکترونیکی برگزارشده است امسال نیز با استفاده از زیرساخت‌های موجود سعی خواهیم کرد آزمون مشاوران پایه ۳ را در نیمه دوم سال جاری به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.


درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *