رییس جدید اتحادیه مشاوران املاک: دیوار را خراب نمی‌کنم / شیپور را هم نمی‌شکنم

تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۷

خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اتحادیه املاک با حضور در سمینار رقابت های استارت آپی دانشگاه شهید شمسی پور به فکر ایجاد راه حلی جهت تعاملی سازنده با مدیران اپلیکیشن های شیپور و دیوار است. خسروی افزود: ما اهل تخریب کردن اپلیکیشن ها نیستیم و با حضور داوطلبانه در سمینار رقابت های استارت آپی املاک نشان می دهیم که آماده تعامل سازنده با مدیران این کسب و کارهای نوپا هستیم.

 

به گزارش وبنا به نقل  از ایلنا، مردم تهران با حضور در سمینار بزرگ رقابت های استارت آپی به دیدار مدیران استارت آپ های مشاورین املاک می روند. پنجمین جلسه از سمینار رقابت های استارت آپی با موضوع املاک در دانشگاه شهید شمسی پور برگزار می گردد. بنا به گفته دکتر محمد رضا مجمع، دبیر علمی این سمینار، دعوت نامه هایی برای استارت آپ های فعال حوزه املاک ارسال شده است. ایشان افزودند: در گام اول از این رقابت ها به سراغ استارت آپ های آزمایش پزشکی آنلاین به نام های آزماتو، آزمایش آنلاین و آزمایشگاه آنلاین بیمارستان رسالت رفتیم، در گام دوم با حضور سه شرکت وبیمه، بیمه دات کام و بیمه آنلاین ازکی به سراغ استارت آپ های بیمه ای رفتیم. در گام سوم تاکسی آنلاین را بررسی کردیم. در گام چهارم با حضور استارت آپ های معماریال، اتاق، دکوریسا و چمدون، معماری و دکوراسیون داخلی آنلاین را بررسی کردیم. مجمع افزود: امیدواریم بتوانیم با معرفی این استارت آپ ها در راستای فرهنگ سازی خدمات آنلاین و جذب مشتری بیشتر نقشی داشته باشیم.. علاقه مندان به شرکت در این رویداد استارت آپی می توانند تا با مراجعه به https://evand.com/events/5666 به رایگان در جدیدترین  رویداد از این رقابت های استارت آپی جذاب شرکت کنند.


 

رییس اتحادیه املاک در همین رابطه و در مصاحبه با ایلنا گفت: اینکه جوانان بیایند و حاصل شکوفایی ذهن شان را در راستای توسعه اقتصادی حوزه املاک بکار برند، باعث افتخار برای اتحادیه است و ما از این جوانانی که زحمت می کشند و این استارت آپ ها را راه اندازی می کنند، حمایت می کنیم. خسروی افزود: کسی نمی تواند مقابل دانش بایستد و حرکت این استارت آپ ها فرآیندی است که کسی نباید مقابل آنها قرار بگیرد، اما همزمان نباید از تعامل سازنده کسب و کارهای سنتی و مجازی نیز در جهت بهبود کسب و کار و معیشت مردم، غافل شویم.

 

در ادامه از نظر آقای خسروی درباره حضور شیپور و دیوار در این سمینار سوال شد و ایشان گفتند: تعامل با شیپور انجام شده است و در صورت حضور دیوار نیز معرفت خودشان ثابت شده است و اگر هم نیازی به تعامل نداشته باشند، شاید کم لطفی مدیرانشان باشد. ایشان افزودند: ما در مدیریت جدید اتحادیه از حضور دیوار و شیپور در این سمینار به عنوان نقطه شروع تعامل اتحادیه ها و کسب و کارهای آنلاین به شدت استقبال می کنیم و امیدواریم مدیران دیوار نیز از این فرصت پیش آمده استفاده کنند. خسروی افزود: رونق کسب و کارها در تعامل است و شاید ما در تعامل با یکدیگر به راهکارهای بهتری در جهت توسعه املاک دست پیدا کنیم.

 

خسروی افزود: ما مخالفتی با اصل این استارت آپ ها نداریم ولی همواره می گوییم: اگر قرار است ملکی فروش برود، بهتر است تا خطرات معاملات را با کمک مشاورین املاک تا حد امکان کاهش دهیم. اگر یک مشاور بر معامله دلالت نکند و دلیل نیاورد، تبعات خاص خود را خواهد داشت. ایشان با اشاره به اینکه مشاوران املاک، متقاضیان مسکن را تا درب منزل مشایعت می کنند، افزودند: این مشایعت و همراهی تا حد بالایی متقاضیان ملک را از وقوع خطراتی که بعضا کلاهبرداران در آگهی های جعلی ایجاد می کنند، به دور می دارد.

 

نوید ایران بهار مدیر روابط عمومی شیپور در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفت: شیپور از بدو تاسیس خود همواره به دنبال ایجاد بستری مناسب و پیشبرنده در همه حوزه های کاری خود بوده است. بلاشک گروه مسکن با ایجاد تعاملی سازنده با کلیه مشاورین املاک، به دنبال فضایی توام با اعتماد و رو به پیشرفت برای کلیه کاربران خود است. در این میان حضور مشاورین و آژانس های املاک توانمند و متخصص در بستر شیپور توانسته است به اعتماد سازی فی مابین کاربران و شیپور بیافزاید. تعامل و همدلی سازنده، میان مشاورین و آژانس های املاک و مجموعه شیپور موجب تعالی و پیشرفت روزافزون این نوع کسب و کار است. ما همواره به گرمی دست همه عزیزان و فعالین این حوزه و اتحادیه معظم مشاورین املاک را می فشاریم.  همچنین مدیر فروش شیپور نیز افزود: ما از حضور همه استارت آپ های مسکن در این سمینار استقبال می کنیم و امیدواریم با حضور این استارت آپ ها شاهد برگزاری باشکوه این سمینار باشیم.

 

سمینار رقابت های استارت آپی، سمیناری رایگان است که به طور ماهیانه در دانشگاه شمسی پور تهران برگزار می شود. این سمینار نیاز به تهیه بلیت نداشته و همه علاقه مندان به کسب وکار می توانند در روز ۲۵ تیر با حضور در محل دائمی برگزاری سمینار رقابت های استارت آپی واقع در تهران – ابتدای خیابان دماوند – روبروی ایستگاه بی آر تی شهید منتظری دانشگاه شمسی پور، از صحبت های مدیران استارت آپ های املاک استفاده کنند. دور پنجم از سمینار رقابت های استارت آپی املاک با حضور دکتر محمد رضا مجمع استاد دانشگاه و مدرس دوره های کسب و کار، دکتر مسعود نویدی مقدم مدرس دانشگاه، جناب آقای الفت نسب مدیریت اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی و همچنین جناب آقای قلی خسروی ریاست اتحادیه املاک برگزار می شود. بنابر اعلام دکتر محمد جعفرآباد مدیر اجرایی این سمینار، تا این لحظه استارت آپ شیپور برای حضور در این جلسه اعلام آمادگی کرده است، اینکه آیا دیوار هم با حضور در این سمینار تعامل سازنده خود را با مشاورین املاک نشان می دهد یا خیر، مساله ای است برای مشخص شدن پاسخ آن می بایست تا ساعت  ۱۶ روز دوشنبه ۲۵ تیر ماه صبر کرد.

 

آقای غلامی معاون اداری و مالی دانشکده فنی شهید شمسی پور در مصاحبه با خبرنگار ایلنا ضمن بیان نقش استارت آپ ها در توسعه کسب و کار افزودند: دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای سیاست های اشتغال زایی، فضای مناسبی را برای تعامل بین دانشجویان و صاحبان کسب و کارهای نوپا برقرار کرده است. وی افزود: در هر جلسه از سمینار رقابت های استارت آپی مدیران استارت آپ ها در یکی از حوزه های شغلی دعوت شده و این مدیران فضای کسب و کارهای آنلاین را در صنف خود برای دانشجویان و عموم علاقه مندان به کسب و کار بیان می کنند.

 

جعفرآباد افزود: سال ها قبل برای درج آگهی ملک خود می بایست به نیازمندی های روزنامه همشهری مراجعه می کردید، پس از آن با آمدن سایت ایستگاه، روند درج آگهی تغییر کرد و حرکت هایی هر چند خیلی دیر ولی مفید در جهت آنلاین سازی خدمات نیازمندی ملک انجام شد. بعد از آن با آمدن شیپور و دیوار، حوزه رقابت در حوزه نیازمندی های املاک از سایت ها نیز گرفته شد و نوبت اپلیکیشن ها  شد. وی افزود: حضور مجموعه شیپور به عنوان بال راست رقابت های استارت آپی املاک، افتخار بزرگی برای این سمینار است و انتظار داریم تا دیوار نیز در چند روز باقی مانده به شرکت کنندگان در این سمینار آموزشی اضافه شود. جعفرآباد افزود: این سمینار صرفا معرفی و پرسش و پاسخ با هدف ارتقاء سطح دانش علاقه مندان به کسب و کارهای حوزه املاک بوده و مجریان آن به هیچ وجه موافق چالشی شدن بحث های آموزشی نیستند. جعفرآباد افزود: برگزاری موفق چهار دوره از این سمینار نشان داده است که روند آموزشی از بحث های چالشی بازار رقابتی جداست و تمام تلاش ما در این خواهد بود تا خروجی سمینار آورده علمی مناسبی برای مستمعین و بار مثبت تبلیغاتی برای استارت آپ ها داشته باشد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *