همکاری ۱۳ بانک با پیام‌رسان بله

تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶

حمایت بانک ملی ایران از پیام‌رسان بله، سبب همکاری ۱۳بانک دیگر با این پیام‌رسان شد.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه حمایت این بانک از صاحبان فکر و ایده و نخبگان جوان کشور در پیام‌رسان بله محقق شده است، گفت: امنیت پیام‌رسان بله تضمین شده و اکنون ۱۳ بانک به این شبکه پیوسته‌اند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، مسعود خاتونی در نشست خبری حمایت از رونق کسب‌وکارها در فضای مجازی با استفاده از پیام‌رسان بانکی بله که با حضور مسئولان شرکت داده‌ورزی سداد و تیم مهندسی بله برگزار شد، با تاکید بر اهمیت حضور کسب‌وکارها در فضای مجازی اظهار کرد: بانک ملی ایران طی چند سال گذشته و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری سعی کرد تا فضا را برای حضور صاحبان ایده، نوآوران و شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کند و در همین راستا هم سال گذشته نخستین نسخه پیام‌رسان بله ارایه شد. وی با تاکید بر اینکه امروز پیام‌رسان بومی و ملی بله بدون هیچ‌گونه تبلیغات و صرفاً با اطلاع‌رسانی محدود و خودجوش حدود ۶۰۰ هزار کاربر عضو دارد، تصریح کرد: بانک ملی ایران برای متمایز کردن بله با دیگر پیام‌رسان‌ها، نقش خود را پر رنگ کرده و به عنوان نخستین بانک در دی‌ماه سال گذشته با بانک مرکزی برای حضور سرویس‌های بانکی درفضای مجازی وارد مذاکره شد.


خاتونی با تاکید بر اینکه ما نخستین بانکی هستیم که سرویس‌های بانکی را تحویل شبکه مجازی داده و این بستر اکنون در بله، بام و آپ فراهم شده است، ادامه داد: با پیام‌رسان بله، شبکه بانکی بسیار سریع‌تر و راحت‌تر می‌تواند سرویس‌های خود را ارایه دهد. کما اینکه در صورت عدم تحقق این امر، بسیاری از کسب‌وکارهایی که ارتباط تنگاتنگی با حضور سرویس‌های بانکی دارند، امروز دچار مشکل می‌شدند.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران از فراهم‌سازی بستر ایجاد کانال‌های اختصاصی برای کسب‌وکارها بدون دریافت هیچگونه هزینه از سوی این بانک خبر داد و گفت: ما محدودیت سرویس‌ها را اخلاقی نمی‌دانیم و این آمادگی را داریم که برای تمامی کسب‌وکارها به صورت کاملاً رایگان کانال اختصاصی ایجاد کنیم. وی درباره امنیت شبکه پیام‌رسان بله نیز ابراز داشت: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که هیچ فردی نمی‌تواند تحت هیچ شرایطی به اطلاعات تبادل شده در این پیام‌رسان دسترسی داشته باشد و فضای امنیتی پیام‌رسان بله را تضمین می‌کنیم. چرا که در صورت فراهم نبودن این فضا، بانک ملی ایران هیچ‌گاه سرویس‌های بانکی خود را بر روی آن مستقر نمی‌کرد.

خاتونی درباره تعداد کاربران و میزان تراکنش‌های روزانه انجام شده در پیام‌رسان بله، افزود: طبق آخرین آمار، روزانه ۱۰ تا ۱۲ هزار کاربر جذب این پیام‌رسان می‌شوند و سقف کارت به کارت نیز در آن همان سقف شتابی است. عضو هیات مدیره بانک ملی ایران اضافه کرد: برنامه آتی ما این است که در یک بازه زمانی شش تا نه ماه به میزان ۱۰ درصد از حجم تراکنش‌های بانک ملی ایران بر روی این پیام‌رسان استقرار یابد که این امر نیازمند اعتماد مردم، افزایش تعداد کابران شبکه و شکل‌دهی کسب‌وکارهای جدید در این فضاست.

خاتونی گفت: امروز بانک تجارت به پیام‌رسان بله پیوست و تعداد بانک‌های حاضر در این پیام‌رسان به ۱۳ بانک رسید. وی با تاکید بر اینکه بانک ملی ایران به دنبال تعریف پروژه‌های ملی و بازگرداندن اثرگذاری معنوی آن به جامعه است، خاطرنشان کرد: میانگین سن نخبگان تیم مهندسی پیام‌رسان بله ۲۵ سال است و امروز حمایت‌های بانک ملی ایران از نخبگان جوان کشور منجر به تحول نظام بانکی با تولید این پیام‌رسان شده است.

محمدرضا مختاریان عضو هیات مدیره شرکت داده ورزی سداد نیز در این نشست با تقدیر از حمایت ویژه بانک ملی ایران از نخبگان کشور گفت: امروز بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تراکنش روزانه با حجم حدود ۱۰ میلیارد تومان در پیام‌رسان بله در حال انجام است. وی افزود: همچنین بانک ملی ایران برای مشتریان ویژه خود خدمتی را قائل شده که افراد می‌توانند در پیام‌رسان بله و از قسمت ویترین به بخش بانک آفیسر مراجعه کرده و بدون مراجعه به شعبه، درخواست‌های بانکی خود را ثبت و پیگیری کنند. درواقع یک اکوسیستم ارایه سرویس کامل در راستای بهبود کیفیت خدمات‌دهی فراهم شده است که می‌تواند موجب تحول نظام بانکی کشور شود.

حسین انصاری مدیر مهندسی تیم بله نیز با تاکید بر ایمن بودن فضای پیام‌رسان بله گفت: ما تاکنون دو تلاش نا موفق در زمینه پیام‌رسان‌ها داشتیم که خوشبختانه توانستیم این‌بار پیام‌رسان بله را با حمایت بانک ملی ایران راه‌اندازی کنیم. وی عنوان کرد: رمز نگاری‌های مختلفی برای این پیام‌رسان انجام داده و علاوه بر ایجاد لایه‌های رمزنگاری، از چندین مشاور امنیتی توصیه‌های لازم را نیز دریافت کردیم و با اطمینان می‌توان گفت که بله از نرم‌افزار های مشابه دیگر امنیت بیشتری دارد. همچنین پلتفرم بات بله این امکان را فراهم می‌کند تا افراد بتوانند خودشان سرویس‌های جدید و ایده‌های خلاق ایجاد کنند.

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات به وبسایت بله مراجعه نمایید و اپلیکیشن اندروید و اپلیکیشن iOS آن را دانلود کنید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *