حمایت بانک ملی ایران از ایده‌های استارتاپی

تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶

بانک ملی ایران تاکنون در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود به حیطه‌های متعددی ورود کرده است. مدرسه‌سازی، آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد، کمک به زلزله‌زدگان، احداث بیمارستان، تخصیص بودجه به اقدامات فرهنگی و ورزشی، تنها بخشی از اقدامات بانک در این حوزه بوده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، اقتضای این روزها مسائل تازه‌ای است. در حال حاضر جوانان زیادی از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل شده‌اند که با وجود دانش انباشته، توانایی مالی کافی برای عملیاتی کردن ایده‌های خود را ندارند. معمولا حجم این ایده‌ها زیاد است و حتی شاید بسیاری از آنها در عمل به نتیجه مطلوبی نرسد، اما همان تعداد کم ایده‌هایی که درست عملیاتی شده‌اند، آثار گسترده و قابل توجهی داشته‌اند.

بانک ملی ایران این روزها با مراجعات مکرر ایده‌پردازان جوان روبه‌روست، به طوری که از ما خواسته می‌شود در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم. البته باعث افتخار ماست که در چند طرح بزرگ، مشارکت کرده و آنها را به نتیجه رسانده‌ایم. تجربه ما نشان داده استارتاپ‌ها راه حل‌های بسیار موثر و کم هزینه‌ای برای حل مشکلات مزمن و دیرینه ارائه می‌دهند، از این رو حمایت از صاحبان ایده را وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود می‌دانیم.


بانک ملی ایران با معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری ارتباط نزدیک دارد و از سوی دیگر مرکز نوآوری بانک نیز این موضوع را به صورت سیستمی پیگیری خواهد کرد.

پیام‌رسان «بله» یک نمونه کاملا موفق در حوزه استارتاپ‌ها بود که با حمایت بانک ملی ایران عملیاتی و در نهایت به محصولی منحصر به فرد تبدیل شد. پیام‌رسانی بومی که قابلیت عملیات‌های بانکی را نیز دارد و مورد تحسین بسیاری از مقامات دولتی و غیردولتی قرار گرفته است.

بانک ملی ایران در این زمینه محصولات دیگری نیز دارد که به اقتضای زمان معرفی خواهد شد. بانک از همه ایده‌پردازان و به ویژه جوانان فعال در این حوزه حمایت می‌کند، چون با این اقدام علاوه بر جلوگیری از فرار مغزها، می‌توان در سریعترین زمان و با کمترین هزینه، اقدامات بزرگی را پیاده‌سازی کرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *