نایب رییس اتاق ایران:”دولت باید از کارآفرینان برای سرمایه‌گذاری جسورانه حمایت کند”

تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶

نایب‌رئیس اتاق ایران:”باید دولت و اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور با کسب‌وکارهای نوین همراهی کرد. کسب‌وکارهای سنتی در میدان رقابت با استارتاپ‌های موفق شکست خواهند خورد.”

حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید: کسب‌وکارهای نوین فراگیر شده است، به نظر می‌رسد که تصویب، تسهیل قوانین مرتبط با شرکت‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و VCها برای حمایت از استارتاپ‌‌ها و کسب‌وکارهای نوین بسیار ضروری است. کسب‌وکارهای سنتی در میدان رقابت با استارتاپ‌های موفق شکست خواهند خورد. همچنین استارتاپ‌ها قواعد دنیای کسب‌وکار را تغییر داده‌اند. او می‌گوید:”حمایت از استارتاپ‌‍‌ها باعث امیدواری و شکوفایی استعدادهای جوانان این سرزمین و جلوگیری از خروج نخبگان از کشور خواهد شد.”

سلاح‌ورزی معتقد است: «دولت بایستی به دنبال تدوین و اجرای سیاست‌های در راستای ترغیب افراد و شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری جسورانه باشد. توسعه فضا و اتمسفر سرمایه‌گذاری خطرپذیر ضروری است.» به گفته نایب‌رئیس اتاق ایران امروزه سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نو جای سرمایه‌گذاری بر روی تحقیق و توسعه R&D را در سازمان‌ها می‌گیرد. او فکر می‌کند باید اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران و اتاق‌های استانی، سعی کنند به‌عنوان بخشی از اکوسیستم کارآفرینی ایران نقش فعال و مؤثری داشته باشند.


سلاح ورزی تنها راهکار را چنین بیان می‌کند: «اتاق‌های استانی از رویدادهای کارآفرینی حمایت کنند. اگر چنین باشد شتاب‌دهنده‌ها و مؤسسات سرمایه‌گذاری خطرپذیر با حمایت و همکاری اتاق‌های بازرگانی در استان‌های سراسر کشور توسعه پیدا می‌کنند.»

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *