دستور توقف فعالیت اسنپ و تپسی در کرج صادر شد

تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۶

در پی درشکایات متعدد و اعتراضات دامنه‌دار شهروندان و بخش حمل و نقل عمومی، دادستان کرج دستور توقف فعالیت استارتاپ‌های تپسی و اسنپ را در شهر کرج صادر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، عزیز صدرنژاد با اعلام این خبر افزود: یکی از عمده مشکلاتی که این دو استارتاپ در شهر کرج برای شهر داشتند موضوع عدم امنیت سیستم حمل و نقل و همچنین به خطر افتادن فضای کسب‌وکار برای تاکسی‌ها و آزانس‌های مسافری دورن شهری بود. وی با اعلام اینکه این دو مجموعه باید برای ادامه فعالیت خود از مراجع قضایی مجوز لازم را دریافت کنند ادامه داد: تاکسی‌ها و موسساتی که اتومبیل برای جابجایی مسافران در اختیار قرار می‌دهند همگی شامل پرداخت عوارض صنفی و مالیات هستند اما فعالیت این دو استارتاپ بدون پرداخت هیچ‌گونه سهم بخش خدمات عمومی بازار کار را برای این مجموعه‌ها تحت تاثیر قرار داده است.

وی گفت: ما در اجرای قانون حمل و نقل بار و مسافر تابع آیین نامه‌ها و چارچوب‌های مشخصی هستیم که هر کسی که علاقمند برای فعالیت در این بخش است باید ساماندهی شود. در این خصوص و برای قطع سرورهای این دو استارتاپ در کرج تذکرات و اخطارهای لازم داده شده و در صورت عدم مراجعه مدیران اسنپ و تپسی، در خصوص تخلفات صورت گرفته از سوی رانندگان زیر مجموعه، برخوردهای قضایی صورت خواهد گرفت.


رییس سازمان حمل و نقل شهرداری کرج از اجرای طرح هوشمندسازی تاکسی‌های درون شهری خبر داد و عنوان کرد: با اجرای این طرح و با تجهیز ناوگان تاکسیرانی به دستگاه‌های پرداخت الکترونیک، شاهد اتفاقات مثبتی در مدیریت شهری آینده خواهیم بود.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.