تحریم وبسایت‌های ایرانی توسط ریسلو با ارسال اخطاریه

تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۶

بعد از اپل حالا شرکت امریکایی،هلندی ریسلو (Realtime Register)  به وبسایت‌های ایرانی ۹ ماه فرصت داده است دامنه‌های خود را به رجیسترار دیگری منتقل کنند.

امروز صبح هفته‌نامه‌شنبه برای انتقال دامنه‌های دات کام و دیگر دامنه‌های بین‌المللی‌اش اخطار دریافت کرد. اخطار انتقال دامنه‌های بین‌المللی را یکی از  شرکت‌های ایرانی ارسال کرده است. در این ایمیل آمده است باتوجه به تحریم کاربران ایرانی توسط سایت “ریسلو” (Realtime Register ) باید دامنه‌ها به رجیسترار دیگری منتقل شوند. همچنین تاکید شده است (این اطلاعیه فقط برای دامنه‌های بین‌المللی است و ارتباطی به دامنه‌های IR ندارد. دامنه‌های ملی هیچ مشکلی ندارند) دوماه پیش نیز ریسلو به کاربران ایرانی هشدار داده بود اما با ارسال ایمیل اخطار تحریم کاربران ایرانی وارد فاز اجرایی شده است. تحریم جدید.jpg

اگر تا دیروز استارتاپ‌های ایرانی در داخل کشور با انگ‌های “نفوذ”، “تغییر” و” عوامل نفوذ غرب” تحت فشار بودند، امروز کشورهای غربی، تحریم‌های بین‌المللی متفاوتی  را بر علیه استارتاپ‌های ایرانی که تحت وب فعالیت می‌کنند، اعمال می‌کنند. گویا با اینگونه حرکات سعی دارند اکوسیستم فعال و پویا استارتاپی ایران را زمین‌گیر کنند. حالا این پرسش بوجود می‌آید چرا کشورهای تحریم کننده ایران به این نتیجه رسیده‌اند بعد از اعمال تحریم‌ها در حوزه نفت و عملیات بانکی، تحریم‌ها را به سمت اکوسیستم استارتاپی ایران ببرند؟


درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *