امکان انتقال وجه از طریق شماره موبایل با اپلیکیشن پیگیر

تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان اپلیکیشن جدید خود با نام پیگیر را روانه بازار کرد. با استفاده از اپلیکیشن پیگیر، انتقال وجه بدون نیاز به شماره کارت و فقط با داشتن شماره موبایل امکان پذیر شده است.

درباره اپلیکیشن

به گزارش روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، مهندس قنبریان مدیرعامل این شرکت ضمن اعلام این خبر گفت: اپلیکیشن پیگیر یک پلتفرم جامع کیف پول الکترونیکی، انتقال وجه و پرداخت پول و سرویس‌های نوین مبتنی بر تلفن همراه است. تولید این اپلیکیشن حدود ۲ سال زمان برده و هم‌اکنون نسخه اولیه برنامه روانه بازار شده است.

خدمات و اهداف

وی در خصوص ماموریت این اپلیکیشن گفت: با توجه به استفاده روز افزون از سامانه‌های موبایلی، نیاز به سرویس‌های کیف پول جامع بیشتر شده است. جامعیت پیگیر بدان معناست که شما با استفاده از آن می‌توانید از پرداخت کرایه تاکسی تا خرید در مغازه‌ها، انتقال وجه و استفاده از کارت‌های تخفیف را بصورت یکجا داشته باشید. پیگیر با تمام کارت‌های شبکه شتاب کاربرد دارد.


ماموریت اول پیگیر ارایه خدمت کیف پول الکترونیکی است. به علاوه پیگیر محدود به یک نرم‌افزار تلفن همراه نبوده بلکه یک اکوسیستم موبایلی ایجاد می‌کند و تعداد زیادی برنامه را در بر خواهد گرفت که آن‌ها را در زمان مناسب با توجه به پتانسیل‌های بازار به کاربران ارایه خواهیم کرد.

مدیرعامل پککو ادامه داد: اولین نسخه‌ای از برنامه ای که روانه بازار کردیم امکان انتقال وجه را بدون نیاز به شماره کارت و فقط با داشتن شماره موبایل ارایه می‌دهد. یعنی اگر شما بخواهید به کسی پول پرداخت کنید و شماره کارت او را نمی‌دانید،  فقط با دانستن شماره موبایل او می‌توانید برای وی پول انتقال دهید.

قنبریان در مورد مزیت‌های نسبی این اپلیکیشن گفت: برای ورود به حوزه پرداخت‌های نوین برنامه‌ ویژه‌ای داریم و با توجه به اینکه جزو بزرگترین PSP های کشور هستیم تصمیم گرفتیم با یک استراتژی درست و بلند مدت وارد بازار شویم. تحلیل‌های ما به اینجا رسید که پیگیر با توجه به زیرساخت‌های فنی‌ خود و همچنین گرایش بازار به سمت پرداخت‌های خرد و IOT می‌تواند محصولات Fintech زیادی را با موتور خود به صورت جزیره‌ای و برای بازارهای مشخص تولید کند. به‌طور‌مثال انتقال وجه با استفاده از شماره موبایل را راه‌اندازی کردیم. از مدل‌های دیگر پرداخت می‌توان به پرداخت دونگی اشاره داشت، افراد می‌توانند همانند نرم‌افزارهای چت، گروه‌هایی تشکیل دهند و هزینه خریدها و قبوض خود را به صورت گروهی بپردازند. این یکی از سرویس‌های مهم مدیریت مالی شخصی است. همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد معرفی پیگیر افزود: در یکی از جزیره‌های دیگر پیگیر روی مشتریان تجاری و تسهیل پرداخت‌های مستمر و همچنین خودکار سازمان‌ها و اشخاص تمرکز شده است و در جزیره دیگری بزودی شاهد سیستم‌های مدیریت مالی ساده و همچنین ارایه خدمات بیمه و… خواهیم بود.

مدیرعامل تجارت الکترونیک پارسیان در پاسخ به این پرسش که چرا پککو وارد این حوزه شده است گفت: پرداخت‌های مبتنی بر موبایل هم اکنون رونق گرفته و پرچمدار نسل بعدی پرداخت‌ها خواهند بود. پککو با درک این واقعیت در یک سال اخیر با تمرکز بر تولید، توسعه و برندسازی اپلیکیشن تاپ به بازارهای بزرگی از مشتریان این نوع پرداخت دست یافته و مورد اعتماد مردم قرار گرفته است. اپلیکیشن پیگیر به زودی در کنار اپلیکیشن تاپ به مخاطبان معرفی و مردم شاهد حضور مشترک این دو نرم‌افزار در کنار یکدیگر خواهند بود. در واقع پیگیر به ارایه سرویس‌های مکمل و در تعامل با اپلیکیشن تاپ پرداخته و متمرکز بر ارایه خدمات پرداخت مبتنی بر کیف پول و شبکه‌های اجتماعی بوده و کاربران تاپ و پیگیر به صورت مشترک از خدمات این دو نرم‌افزار بهره‌مند خواهند گردید.

این نرم‌افزارها با ترکیب پلتفرم‌های مبتنی بر کارت، سیم کارت و تلفن هوشمند اکوسیستم پرداخت ما را کامل‌تر می‌کند و در نتیجه ما خود را برای موج بعدی سرویس‌های پرداخت آماده می‌کنیم.

به منظور استفاده از خدمات، اپلیکیشن پیگیر را از طریق اپ‌استور و یا کافه‌بازار دریافت نمایید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *