مکتب خونه ، دسترسی رایگان به فیلم‌های دروس برترین دانشگاه‌های ایران

تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

در وبسایت مکتب خونه بیش از ۵۰۰۰ ساعت ویدئوی آموزشی از ۲۰۰ درس دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر و … به صورت رایگان وجود دارد و همه افراد می‌توانند به صورت رایگان از محتوای آموزشی مکتب‌خونه استفاده کنند تا به دلیل محدودیت‌های مالی هیچ فردی از لذت آموزش محروم نباشد.

مکتب‌خونه در هر ترم تحصیلی، تعداد مشخصی درس از دانشگاه‌های برتر کشور را با هماهنگی استاد درس شروع به فیلم برداری می‌کند. سپس در طول ترم با ضبط جلسات درس، جلسات به صورت منظم و به مرور زمان با کمترین فاصله از برگزاری آن کلاس در دانشگاه، بر روی وبسایت قرار می‌گیرند که با برچسب (ترم جاری) مشخص شده اند.

علاوه بر دروس ترم جاری، مکتب‌خونه سعی می‌کند که درس‌های آموزشی متنوع با موضوعات مختلف را با اجازه از مولفان آن‌ها، بر روی وبسایت قرار دهد. بخش‌های نرم افزارهای کاربردی، دانشگاه‌های برتر دنیا و خان آکادمی از این دسته هستند.


همچنین برخی دانشجویان یا اساتید علاقمند، که علاقه دارند درس‌های دانشگاه‌شان بر روی وبسایت مکتب‌خونه قرار بگیرد، از کلاس‌های ارائه شده در دانشگاه‌شان فیلم‌برداری می‌کنند و فیلم‌های تهیه شده را برای مکتب‌خونه ارسال می‌کنند تا در صورت داشتن استانداردهای لازم، بر روی وبسایت مکتب‌خونه قرار بگیرد.

از جمله دروس ارائه شده در حال حاضر می‌توان به مهندسی برق، کامپیوتر و نرم‌افزار، مدیریت و MBA، اقتصاد، ریاضی، فیزیک، شیمی، عمران، مکانیک، هوافضا، پزشکی، داروسازی، فلسفه، موسیقی، زبان انگلیسی اشاره کرد و بزودی رشته‌های دیگر نیز در این وبسایت قرار می‌گیرد.

مکتب خونه دارای اپلیکیشن اندرویدی است که امکان مشاهده ویدیوهای آموزشی را در موبایل برای کاربران فراهم می‌سازد.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن مکتب‌خونه به انتخاب داوران و وبسایت مکتب‌خونه به انتخاب مردم بهترین وبسایت در گروه آموزش آنلاین و اپلیکیشن در گروه آموزش نهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران شد.

برای استفاده از خدمات به وبسایت مکتب‌خونه مراجعه کنید و یا اپلیکیشن اندروید آن را  از کافه بازار دریافت نمایید.

با بهترین وبسایت‌ها و نرم‌افزارهای نهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران آشنا شوید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *