ماه: اردیبهشت ۱۳۹۲

همایش راه اندازی کسب و کارهای کوچک به وسیله‌ی نرم افزارهای آزاد

همایش راه اندازی کسب و کارهای کوچک به وسیله‌ی نرم افزارهای آزاد/متن باز به همت و حمایت سازمان فناوری اطلاعات- مرکز ملی توسعه و بکارگیری نرم افزارهای بومی و آزاد/متن باز ایران، سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران و گروه کاربران لینوکس تهران، روز دوشنبه مورخ ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۲ ساعت ۱۴ الی ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

خواندن ادامه‌ی خبر

روز رسانه های اجتماعی برگزار میشود

به دنبال برگزاری موفق اولین همایش “روز رسانه های اجتماعی” در سال گذشته، دومین همایش با موضوع “رسانه های اجتماعی برای سازمان ها” برگزار می شود تا با تعامل بیشتر میان پژوهشگران، مدیران و مسئولان تصمیم گیرنده سازمانی راه را برای بهینه سازی و شناخت ظرفیت ها، فرصت ها، راهکارهای و کاربردهای رسانه های اجتماعی فراهم نماید.

خواندن ادامه‌ی خبر

اولین دوره نکست شروع شد

محسن ملایری – امروز بطور رسمی اولین دوره آموزشی نکست را در ایران شروع کردیم. این دوره آموزشی در ادامه رویداد استارتاپ ویکند طراحی شده است. در دوره ۵ هفته ای نکست بر خلاف استارتاپ ویکند افراد با ایده ها شرکت نمی کنند بلکه تیم ها با استارتاپ های تازه تشکیل شده در آن شرکت می نمایند. بیش از ۲۵ تیم برای شرکت در دوره نکست ثبت نام کردند که از میان آنها ۱۵ تیم مصاحبه شده و ۵ تیم برتر توانستند برای ورود به دوره امتیاز کافی را به دست بیاورند.

خواندن ادامه‌ی خبر

با ۵۰۰۰ تومان چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

مصطفی لامعی – چهارشنبه هفته گذشته (۱ اردیبهشت ۱۳۹۲) اولین روز از دوره NEXT بود. این دوره در حقیقت دوره تکمیلی است که برای تیم‌های علاقه‌مند بعد از استارت‌آپ ویکند برگزار می‌شود. البته تیم‌های زیادی برای شرکت در NEXT در خواست کرده بودند که تنها ۵ تیم برگزیده شدند. این دوره کاملا به صورت عملی است و تیم‌ها مطالب آموزشی را که در اختیارشان قرار گرفته است را مطالعه کرده و یک روز در هفته نتایج کار را به صورت حضوری ارایه می‌کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر

فصلی نو در سایت های خانواده و سلامت

شایان شلیله – چند سالی است که هر روزه شاهد توسعه استفاده از اینترنتی و همچنین راه اندازی سایت های جدید هستیم. روز به روز هم بر تعداد کاربران غیر متخصص اضافه می شود و به همین میزان سایت های غیرتخصصی هم در اینترنت توسعه پیدا می کنند. در سالیان گذشته شاهد این بودیم که معمولا سایت های غیرتخصصی به دست افراد غیرمتخصص با کیفیت بسیار پایین راه اندازی میشدند که همواره مورد انتقاد متخصصین این حوزه بوده است.

 

اما چند سالی است که توجه شرکت ها و همچنین افراد مختلف به حوزه هایی مانند سلامت٬ خانواده٬ سرگرمی و دیگر موارد اجتماعی باعث شده که از ترافیک سایت های زرد و غیرحرفه ای کاسته و بر تعداد و ترافیک سایت های که چه از نظر محتوا و چه از نظر طراحی و ساختار استاندارد های بالایی دارند افزوده شود.

 

این موضوع نه تنها در توسعه وب در ایران می تواند نقش مهمی داشته باشد بلکه ورود افراد حرفه ای و متخصص به بخش هایی از وب که پرمخاطب و غیرتخصصی است٬ باعث می شود که در بلند مدت سطح کیفیت و خواسته کاربران رشد کند. برای مثال تا دیروز بسیاری از کاربران اینترنت به دلیل کیفیت پایین این سایت ها یا اصلا به این سایت ها مراجعه نمی کردند و یا کاربرانی که به این دسته از اطلاعات نیاز داشتند٬ در قدم اول حق انتخابی میان سایت های بد و خوب نداشتند. 

 

در ادامه می خواهیم چهار سایت به عنوان نمونه اشاره کنیم. اولین سایت که بسیار قدیمی است ولی در سال گذشته کمی از ادبیات و فرهنگ به سبک زندگی تغییر مسیر داده سایت پندار است. این سایت به تازگی نسخه انگلیسی خود را نیز منتشر کرده است.

سایت دیگری که در این زمینه بسیار فعال ظاهر شده سایت سالم‌زی است که موضوع هایی در خصوص زندگی٬ خانواده و سلامت اشاره می کند.

یکی از ضعیف ترین حوزه ها در چند سال گذشته مربوط به زنان و زیبایی بود که از سال پیش با راه اندازی سایت سرخاب و سفیداب شاید بتواند گفت که شاهد تغییرات خوبی در این حوزه بوده ایم.

سایت دیگری که من به تازگی با آن آشنا شدم سایت رنگی رنگی است که به نظر من یکی از مجله های اینترنتی بسیار خود در وب فارسی است که به موضوع های عمومی پرداخته است و می تواند آینده ای خوب در انتظارش باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر

همایش بازاریابی به شیوه بزرگان فروش

همایش بازاریابی و فروش در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه در تهران برگزار میشود. محورهای همایش شامل آشنایی با بزرگان فروش، بازاریابی اثر بخش، معرفی روشهای بزرگان فروش در بازاریابی، شیوه های ایجاد انگیزه در مشتری میباشد.

خواندن ادامه‌ی خبر

کارآفرینی را مکمل تحصیلات خود قرار دهید

مقاله زیر برگرفته شده از مقاله “جویی پامرنکی”، مدیر مارکتینگ استارتاپ ویکند در سیاتل، آمریکا میباشد. در این مقاله “جویی” شما را تشویق میکند که صرفا به دریافت مدرک دانشگاه راضی نباشید و از طریق کارآفرینی و خلاقیت شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید.

 

پامرنکی
خواندن ادامه‌ی خبر