ماه: آبان ۱۳۹۱

بهترین ایده را پیشنهاد دهید و برنده دومین مسابقه استارتاپ ویکند تهران شوید

بهترین ایده را پیشنهاد دهید و برنده دومین مسابقه استارتاپ ویکند تهران شوید

وبنا – استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا در طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.در این برنامه جهانی تا بحال بیش از ۴۵ هزار نفر در بیش از ۲۰۰ شهر شرکت نموده اند.در استارتاپ ویکند ایده های زیادی مطرح می شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا!

اگر خبر های قبلی ما را دنبال کرده باشید حتما متوجه مسابقه استارتاپ ویکند تهران شده اید، این بار مسابقه با حمایت درگاه تجاری لوکوپوک برگزار می شود . لوکوپوک به دنبال توسعه بستری می باشد که کاربران ایرانی در آن بتوانند با آرامش و اعتماد، تجارت خود را در پهنه وب گسترش دهند و قطعا این مهم بدون حضور رنگین کاربران خوش فکر و خلاق ایرانی اتفاق نخواهد افتاد.

برنده شدن در مسابقه آسان است خیلی هم آسان، کافی است تمام دقتتان را روی موضوع مسابقه متمرکز کنید و بهترین ایده ای را که در سر دارید ، مطرح کنید. پس از برسی ایده ها ، بهترین ایده انتخاب می شود و به فرد ایده پرداز یک بلیط استارتاپ ویکند تهران تقدیم خواهد شد.

شانس خود را برای حضور در استارتاپ ویکند تهران بسنجید و بهترین ایده را پیش نهاد دهید شاید شما برنده این دوره مسابقه شدید!

خواندن ادامه‌ی خبر
برنده اولین مسابقه انتخاب شعار برتر برای استارتاپ ویکند تهران

برنده اولین مسابقه انتخاب شعار برتر برای استارتاپ ویکند تهران

وبنا – اولین مسابقه انتخاب شعار برتر برای استارتاپ ویکند تهران با حمایت  فناوری اطلاعات تیماتک برگزار شد و آقای مهیار مرادی با پیشنهاد شعار “شنبه نه! همین حالا!” به عنوان برنده اولین دوره این مسابقه انتخاب شدند.

خوانندگان محترم میتوانید برای شرکت در مسابقات بعدی به صفحه فیس بوک استارتاپ ویکند تهران مراجعه فرمایید.  

خواندن ادامه‌ی خبر
بلیط رایگان برای رویداد استارتاپ ویکند

بلیط رایگان برای رویداد استارتاپ ویکند

وبنا – به گزارش روابط عمومی استارتاپ ویکند، چند بلیط های رایگان برای افراد خلاقی که خواهان شرکت در استارتاپ ویکند هستند درنظر گرفته شده است که طی مسابقه هایی جداگانه در اختیار علاقه مندان قرار میگرد.

مسابقه اول با حمایت شرکت تیماتک صاحب امتیاز سایت seenama.com بر روی صفحه فیسبوک استارتاپ ویکند برگزار شد. در این مسابقه به بهترین شعار در توصیف استارتاپ ویکند یک بلیط مجانی برای شرکت در رویداد ۱۷ آبان ماه اعطا گشت. برنده این مسابقه آقای مهیار مرادی با شعار: “شنبه نه! همین حالا!”می باشد.

به گفته مدیر روایط عمومی استارتاپ ویکند٬ این شعار بهتر از دیگر شعارهای دریافتی مفهوم استارتاپ ویکند را میرساند. به عقب انداختن و پشت گوش انداختن کار یک عادت بدی است در بین اشخاصی که ایده های خوبی دارند ولی در اجرا ضعیف هستند. و چون تمرکز استارتاپ ویکند بیشتر روی اجرا می باشد این شعار بسیار مناسب است.

مسابقه دوم با حمایت سایت لوکوپوک در حال برگزاری است. در این مسابقه به ارائه دهنده بهترین ایده چابک این فرصت را داده میشود که در رویداد استارتاپ ویکند شرکت و ایده خود را در آن رویداد مطرح کند. 

 برای اطلاعات بیشتر به صفحه فیسبوک استارتاپ ویکند تهران مراجعه نمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر

مجید آنلاین ده ساله شد

وبنا – وب سایت مجید آنلاین (اولین مرجع گرافیک، وب و مالتی مدیا در ایران) مهرماه امسال دهه دوم فعالیت خود را آغاز کرد.

مجید علوی زاده، موسس و بنیانگذار وب سایت مجید آنلاین در این خصوص به وبنا گفت “وب سایت مجید آنلاین در مهرماه سال ۸۱ با قصد راه اندازی یک سایت شخصی، تاسیس گردید. در ابتدا فقط چند آموزش تخصصی در زمینه فتوشاپ در آن موجود بود. بدلیل کم بودن محتوای فارسی در این زمینه در وب و استقبال کاربران ایرانی زمان زیادی نگذشت که نیاز به محتوا و مطالب بیشتری احساس شد و امکانات و محتوای سایت به روزتر و بیشتر شدند تاجایی که در همان روزها انجمنهای مجید آنلاین راه اندازی شد که بتواند نیاز کاربران را پاسخ دهد. انجمنهای مجید آنلاین جزو اولین انجمنهای فارسی در حوزه وب بود که توانست کاربران و متخصصین زیادی را در خود گرد هم آورد تا در محیطی صمیمی و تخصصی مشکلات یکدیگر را حل کنند. امروز مجید آنلاین ده سالگی تولد خود را جشن میگیرد و شعارش به مرجع هنرهای دیجیتال به زبان پارسی تغییر کرده است و امید دارد بتواند در دهه دوم فعالیت خود در این زمینه خوش بدرخشد و در خدمت کاربران ایرانی باشد.”

برای مشاهده سایت به آدرس www.majidonline.com مراجعه نمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر

بانک سامان حامی ویژه دومین استارتاپ ویکند تهران

وبنا – به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری استارتاپ ویکند، بانک سامان به جمع حامیان دوره دوم استارتاپ ویکند تهران پیوست. بانک سامان نخستین عرضه کننده خدمات اینترنت بانک در ایران بوده، و بیانیه ماموریت آنها ایجاد ارزش افزوده ی واقعی برای مشتریان و تبدیل آن ها به مشتریان وفادار با سه اصل راحتی ، سرعت ، اعتماد، می باشد. با حمایت از استارتاپ ویکند و شنیدن حرف ها و ایده های جدید کارآفرینان جوان، بانک سامان قصد دارد طرحهای جدیدی که برای آینده دارد را با توسعه دهندگان خلاق کسب و کار کشورمان در میان بگذارد. 

لازم به ذکر است که دوره دوم استارتاپ ویکند ۱۷ الی ۱۹ آبان برگزار میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد می توانید به سایت http://startupweekend.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

آغاز ثبت نام مسابقه برنامه نویسی بیان

وبنا – ثبت نام مسابقه برنامه نویسی بیان که  امسال به صورت بین المللی برگزار می شود آغاز شد. در مسابقه سال گذشته بیان، بیش از ۲ هزار نفر از برنامه نویسان ایرانی شرکت کرده بودند.

این مسابقه علمی آن لاین مهارت، سرعت، دقت و خلاقیت برنامه نویسان را ارزیابی می کند و مرحله اول مسابقه سال ۹۱ از روز پنج شنبه ۴ آبان به مدت سه روز برگزار می شود و نفرات برتر به مرحله بعدی راه پیدا می کنند. در مرحله سوم نیز که به صورت حضوری برگزار خواهد شد، ۲۰ برنامه نویس ایرانی با ۲۰ برنامه نویس برتر خارجی طی ۳ ساعت به رقابت خواهند پرداخت.

انتخاب زبان برنامه نویسی در این مسابقه انفرادی آزاد است و سوال های آن توسط برنامه نویسان شرکت بیان که از برگزیدگان مسابقات جهانی برنامه نویسی و مدال آوران المپیاد جهانی کامپیوتر و ریاضی هستند طراحی شده است.
برای مشاهده سایت مسابقه به آدرس contest.bayan.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

«بلاگ دات آی آر»، سرویس وبلاگی ویژه نخبگان است

وبنا – سرویس بلاگ بیان به آدرس blog.ir چند سالی است که آرام آرام و بی هیاهو در حال عضو گیری است. ثبت نام در این سرویس وبلاگ دهی که شاید تنها سرویس دهنده حرفه ای وبلاگ در ایران باشد برای کاربران عادی اگرچه رایگان است اما تنها از طریق دعوتنامه امکان پذیر است و کاربران تجاری نیز باید هزینه اشتراک سالیانه بپردازند.

نداشتن آگهی اجباری، محیط کاربری زیبا و مدرن، فضای آپلود اختصاصی، امکان طبقه بندی موضوعی تو در تو، تشخیص کپی برداری ها از مطالب سایت، آمار گیری پیشرفته، پیامک بلاگ و دهها امکان دیگر باعث استقبال کاربرانی شده است که به دنبال فضایی متفاوت برای نشر مطالب خود می گشته اند.

شرکت بیان برای تشویق نخبگان و متخصصان به تولید محتوای مفید در وب، مدت زمان انتظار آنان برای دریافت دعوتنامه را کاهش داده است و به متخصصانی که در فهرست انتظار دریافت دعوتنامه ثبت نام می کنند سریعتر دعوتنامه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های بلاگ بیان به www.blog.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

روین یومن مشاور جهانی دومین استارتاپ ویکند تهران

وبنا – در دوره دوم استارتاپ ویکند تهران که در تاریخ ۱۷ الی ۱۹ آبان برگزار میشود، آقای روین یومن مشاور جهانی این رویداد حضور خواهد داشت. آقای یومن یک کارآفرین و سرمایه گذار موفق از کشور نیوزیلند میباشد که به عنوان برگزارکننده، مشاور، مربی و شرکت کننده در برنامه های استارتاپ ویکند فعالیت کرده است. لازم به ذکر است رویداد آبانماه بخشی از رقابت جهانی استارتاپ ها ( Global Startup Battle) است که از ۹ تا ۱۹ نوامبر برگزار میشود. در این ۱۰ روز بیش از ۱۲۰ شهر در سرتاسر جهان استارتاپ ویکند برگزار میکنند و از بین تیمهای اول هر شهر، برنده جهانی از طریق رای گیری اینترنتی انتخاب میشود. 

برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://tehran.startupweekend.ir مرجعه کنید. همچنین علاقه مندان برای ثبت نام می توانند به آدرس  http://register.startupweekend.ir مراجعه کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر

آغاز به کار ثبت نام پنجمین دوره ذره بین طلایی + گزارش

وبنا – دومین نشست خبری و آغاز ثبت نام در پنجمین دوره ذره بین طلایی هفته گذشته در کافه کتاب لاله زار برگذار شد. ذره بین طلایی از سال ۸۲ تا ۸۵ برگذار شده است و دوره بعدی آن نیز امسال برگذار خواهد شد.

مهدی رودکی در این نشست به این نکته اشاره کرد که مانند سینما که سیمرغ بلورین برای تشویق کارگردانان و فیلم سازان وجود دارد٬ باید جایزه ای برای کسانی که بروی SEO سایت ها وقت می گذارند و سئو پاک را رواج می دهند داشته باشیم تا انگیزه ای برای این افراد باشد. 

آقای هاشمی دبیر اجرایی ذره بین طلایی در این نشست گفت :  قبل از مسابقه کلاس هایی را برای آموزش شرکت کنندگان ترتیب خواهیم داد تا شرکت کنندگان بیشتر و بیشتر در مورد سئو اطلاعات کسب کنند. برای شروع مسابقه شرکت کنندگان را در گروه های ۳ نفره تقسیم بندی می کنیم که این افراد را براساس دانش طراحی، محتوا و تحلیل در این گروه ها قرار می گیرند.

وی در ادامه افزود: “مسابقه به این صورت است که برگذار کنندگان مسابقه کلمه یا کلماتی را انتخاب کرده و به گروه ها می دهند تا آنها کار خود را برای ثبت دامنه، طراحی و محتوا شروع کنند.”

به شرکت کنندگان در این مسابقه ۳ ماه فرصت داده می شود تا بروی سئو سایت خود کار کنند و یک سئو پاک را بروی سایت پیاده سازی کنند. در این سه ماه نشست های خبری برگذار می شود تا هم گروه ها از کمک مربیان خود استفاده کنند و هم کارهایی را که انجام داده اند ارائه دهند.

هاشمی افزود: ؛ بهتر است کسانی که در این مسابقه شرکت می کنند آشنایی با طراحی سایت و سئو داشته باشند و کسانی که بتوانند محتوا مناسبی برای سایت تهیه کنند.”

آقای رودکی به این نکنه اشاره کرد که آن کلمه ای که برای شرکت کنندگان انتخاب می شود به احتمال زیاد از طرف اسپانسر خواهد بود و از طرفی این اسپانسر کمک می کند تا جوایز بهتری که سزاوار آنها است برای گروه های اول تا سوم تهیه شود.

رودکی افزود: “رتبه کاذب در این مسابقه هیچ امتیازی در بر نخواهد داشت و باید این سئو که برای سایت انجام می شود از نوع سئو پاک باشد و اگر بعد از انتخاب سایت برتر متوجه شویم که از سئو غیر واقعی استفاده شده است جایزه پس گرفته خواهد شد. البته احتمال آن بسیار کم است و ایران سئو این اطمینان را می دهد که این سایت به طور واقعی انتخاب شده است.”

رودکی سپس تاکید کرد که باید بازار را آگاه نمود و سرویس سئو را به کسب و کار شناساند تا بتوانند در هر مرحله پیشرفت کار را ارزیابی کنند نه آنکه تصور کنند که کاری از دست آنها ساخته نیست. 

جایزه دوره قبل که در سال ۸۵ برگذار شد برای گروه اول ۳ سکه، برای گروه دوم ۲ سکه و برای گروه سوم ۱ سکه به همراه تندیس ذره بین طلایی بوده است.

آقای امیر توکلی مدیر سایت مهدی کا در مورد فیلتر شدن گوگل، فیلتر شدن تبلیغات آن و همچنین تاثیر آن در سئو پرسیدند و در جواب از آقای رودکی شنیدند که این نوع از افراد شناختی از فضای اینترنت و وب ندارند و موتور جستجوگر داخلی توانایی پشتیبانی از کاربران را نخواهد داشت و با اشاره به نظر سنجی سایت ایتنا که در مورد اعتماد کاربران به جی میل که بالای ۸۰ درصد است گفت که نمی توانند کاربران را برای استفاده از گوگل منع کنند. 

رودکی در ادامه این نشست افزود “که کاربران سئو سایت را فقط به پیج رنک و الکسا می دانند و معتقد است که سئو ارتباط زیادی با پیج رنک و الکسا ندارد. او در توضیح ادامه داد: آنچه که اکنون با نام خدمات سئو ارایه می‌شود، شفاف نیست.”

ثبت نام ذره بین طلایی از ۲۰ مهر ماه شروع شده و تا ۲۰ آبان ماه ادامه دارد. برای مشاهده سایت به آدرس www.iranseo.com/award/91 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

«وبلاگ نیوز» میز مطالبات کاربران فضای مجازی از مسئولین است

به گزارش خبرنگار «وبلاگ نیوز»، حسن میثمی، مدیر سایت خبری تحلیلی وبلاگ نیوز، در نشست نقد و بررسی وبلاگ نیوز در ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال، به سوالاتی در  خصوص فعالیت های این پایگاه خبری پرداخت.

وی در ابتدا هدف اصلی وبلاگ نیوز را پوشش خبری وبلاگستان و اطلاع رسانی به مسئولین و کاربران فضای مجازی دانسته و افزود: این کار با هدف مطالبه گری در فضای مجازی صورت می گیرد.

مدیر وبلاگ نیوز، در مورد سابقه کاری وبلاگ نیوز گفت: قریب به چهار سال از فعالیت ما می گذرد و در جشنواره رسانه های دیجیتال سال ۸۸، رتبه بهترین پایگاه ارائه دهنده خدمات فرهنگی را دریافت کردیم.

مدیر وبلاگ نیوز، در خصوص انتخاب این سرویس ها گفت: چون ماهیت وبلاگ نیوز پوشش خبری در حوزه وبلاگ ها و فعالیت های فضای مجازی است، تقسیم بندی متداول سایت های خبری پاسخگو نبود، به این خاطر سرویس ها را بر اساس نیاز پوشش خبری در فضای مجازی انتخاب کردیم.

وی تاثیر تغییرات فضای مجازی بر سرویس های خبری، وبلاگ نیوز نیز گفت: براساس تغییرات حاصل شده، تغییراتی در برخی از سرویس ها می دهیم، به طور مثال سرویس شبکه اجتماعی به تازگی راه اندازی شده است، اما حرکت به سمت وب۲، به جهت هزینه بردار بودن پوشش خبری، هنوز اتفاق نیفتاده است.

میثمی در خصوص خبرنگاران فعال در این پایگاه خبری نیز گفت: در حال حاضر ۴ دبیر سرویس داریم، سرویس مسابقات و جشنواره ها، سرویس دهنده ها، سرویس همایش های وبلاگی و سرویس رسانه وبلاگ و شبکه های اجتماعی که به انتخاب خودشان، سرویس های دیگری را به صورت موقت تحت پوشش خبری قرار داده اند.

وی همچنین در مورد تغییر قالب وبلاگ نیوز و تغییر رنگ آن از آبی به قرمز نیز گفت: این تغییر رنگ به خاطر بعضی مسائل بود، از جمله اینکه رنگ آبی که قبلا در سایت وجود داشت، رنگی سرد است و مناسب پایگاه های خبری نیست و ما به روش آزمون و خطا رنگ قرمز را انتخاب کرده ایم که البته با نقد  و نظر کاربران نیز مواجه شدیم.

مدیر وبلاگ نیوز در خصوص تاثیر خبری این پایگاه در فضای مجازی گفت: سیاست وبلاگ نیوز راه‌اندازی کمپین‌ها و حرکت‌های مجازی نیست، اما در موج وبلاگی غزه در سال ۸۷، اطلاع رسانی قوی و موثری داشتیم. در جریان نمایشگاه رسانه های دیجیتال سال ۸۸ همزمان با اتفاقات پس از انتخابات، حضور و اطلاع رسانی خوبی داشتیم و قریب به ۵۰ خبر در مدت ده روز نمایشگاه منتشر کردیم و استقبال خوبی هم از آن صورت گرفت.

میثمی در خصوص کم بودن فعالیت های وبلاگ نیوز نیز گفت: متأسفانه کار اصلی دبیران سرویس ها، وبلاگ نیوز نیست. به این خاطر به روز رسانی در بعضی مقاطع، همچون تعطیلات یا ایام امتحانات، روند همیشگی خود را از دست می دهد و این ناشی از کمی بودجه برای گسترش فعالیت هاست.

وی همچنین در خصوص علت اصلی کم بودن محتوای تحلیل و یادداشت در وبلاگ نیوز را مشکلات مالی دانسته و افزود: حوزه تولید، هزینه بردار است و نقطه ضعف ما محسوب می شود. چرا که هنوز کار ما چندان درآمد زا نیست و از سازمانی هم مورد حمایت قرار نگرفته ایم و بخشی از بودجه از طریق داوری جشنواره های مختلف صورت می گیرد.

میثمی پر بیننده‌ترین بخش وبلاگ نیوز را پوشش خبری جشنواره ها دانسته و افزود: رسیدگی و پیگیری به اعتراضات شرکت کنندگان در جشنواره های وبلاگ نویسی، پوشش افتتاحیه ها و اختتامیه جشنواره ها و اطلاع رسانی نتایج جزو پر طرفدارترین خبرهای وبلاگ نیوز هستند.

مدیر وبلاگ نیوز، در مورد فیلترینگ نیز گفت: یک بار به خاطر انتشار مطلب طنزی در مورد یکی از اصحاب فتنه، به مدت یک هفته فیلتر شدی. در حالی که ما طنز را در نقد وی منتشر کرده بودیم اما تصور شده بود که ما در جهت حمایت وی مطلب را منتشر کرده ایم.

میثمی شاهد مثال صحبت یکی از شرکت کنندگان که گفته بود، سایت هایی هستند که حامی های قوی ای دارند و اگر مطلبی را منتشر کنند که اگر وبلاگ نیوز منتشر می کرد، فیلتر می شد، اما آنها فیلتر نمی شوند گفت: چندی قبل وبلاگ نیوز برای مطالبی که منتشر می کند، لینک چند شبکه اجتماعی فیلتر شده  مانند فیس بوک و توییتر را قرار داده بود که با تذکر جدی از کارگروه مصادیق مجرمانه رو به رو شد و مجبور به حذف این اکانت ها شد، اما یک سایت خبری مطرح به مدت یک ماه است که این لینک ها را قرار داده اما  هیچ تذکری هم دریافت نکرده است.

وی این موضوع را در حوزه فیلترینگ مشکل جرایم رایانه ای دانسته و افزود: گام صفر اصلاح وضعیت فیلترینگ، اصلاح قانون جرایم رایانه ای و به روزآوری آن است که در این زمینه به “شورای عالی فضای مجازی” امیدواریم.

مدیر وبلاگ نیوز، در خصوص انتشار مطالب و جریانات وبلاگ ها نیز گفت: سیاست های ما پوشش محتوای وبلاگ ها نیست، اما اگر این مطالب تبدیل به جریان شود، این جریانات را پوشش می دهیم. اما اگر بخواهیم مطالب وبلاگ ها در موضوع های مختلف را پوشش بدهیم، مجبوریم که دست به انتخاب بزنیم و همین موضوع باعث ایجاد بی عدالتی و سلیقه‌گرایی می شود.

میثمی گفت که تلاش می کنیم برای توجه به محتوای وبلاگ ها، جشنواره “چهره بلاگ” را تقویت کنیم.

این وبلاگ نویس گفت که ما وبلاگ نویسان، کاربران شبکه های اجتماعی، کاربران حرفه ای و آماتور اینترنت را یک صنف فرض کرده ایم و اطلاع رسانی درباره فعالیت های این صنف را وظیفه خود می دانیم و افزود: به طور مثال ممکن است این صنف یک همایش بگذارد که این موضوع جزو حوزه پوششی ما می گنجد.

مدیر وبلاگ نیوز، ارتباط کاربران با این پایگاه خبری را از طریق فرم ارسال خبر دانسته و افزود: یک فرم ارسال خبر در سایت تعبیه شده است و کابران زیادی روزانه از طریق آن، نقد و نظرات و خبرهای فضای مجازی را ارسال می کنند، هرچند که قبول دارم، ارتباط باید دوطرفه باشد که کم کم به این سمت هم حرکت خواهیم کرد.

مدیر وبلاگ نیوز در ادامه افزود: از سیاست های جاری وبلاگ نیوز، تقویت تشکل های وبلاگی در استان هاست که از سال ۹۱ آغاز شده است.

میثمی معرفی وبلاگ های برتر در بازه های زمانی مختلف را عملا غیر ممکن و هزینه بر دانست و جایگزین آن را سیستم انتخاب وبلاگ های برتر در جشنواره “چهره بلاگ” عنوان کرد و گفت: پس از برگزاری “چهره۸۹″ و “چهره۹۰″ و دریافت نواقص و مشکلات، ان شاءالله در حال برنامه ریزی مفصل برای “چهره۹۱″ با سیستمی متفاوت و کاربردی هستیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از شرکت کنندگان در خصوص نقد جشنواره “چهره بلاگ” نیز گفت: بزرگترین نقد به این جشنواره حذف وبلاگ های فیلتر شده در اولین مرحله داوری است. اما ما معتقدیم که وقتی قانونی در کشور تصویب می شود، هرچند اشتباه باید این قانون را اجرا کرد و ما ضمن احترام به این قانون آن را نقد می کنیم ولی به آن پایبند هستیم.

 مدیر وبلاگ نیوز در خصوص فیلتر شدن گوگل نیز گفت: درباره فیلتر جیمیل، همانطور که خبر آن را در وبلاگ نیوز نیز منتشر کردیم، از سوی مسئولین عنوان شده بود که تا کنون ۱۳۷۴ درخواست برای فیلتر گوگل به دست ما رسیده است اما با توجه آمار بالای کاربران در ایران که در بدبینانه‌ترین حالت، حداقل ۵میلیون نفر هستند، اطلاق اصطلاح درخواست های مکرر به آن مناسب نبود.

میثمی در این باره افزود: بایستی قبل از مسدود کردن سایت های پر مخاطبی مثل گوگل، اطلاع رسانی کافی صورت بگیرد. وقتی اطلاع رسانی ناقص باشد، طبیعی است که با گفتن عبارت “درخواست های مکرر مردمی” ذهن مخاطب به سمت عدد ۱۳۷۴ درخواست منعطف شود و نسبت به این موضوع اعتراض کند.

وی همچنین در خصوص فیلترشدن شبکه های اجتماعی خارجی مانند فیس بوک نیز گفت: ما معتقدیم که نباید جلوی فعالیت سرویس های مختلف که در حوزه فضای مجازی فعالیت می کنند را گرفت اما در عین حال باید کار را طوری گسترش داد که خود فعالان فضای مجازی به سوی استفاده از امکانات داخلی حرکت کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر

استعفای رئیس مرکز رسانه های دیجیتال تکذیب شد

وبنا – سایت خبری ایتنا در پیامکی که به اعضای این سایت ارسال شد خبرداده است که رئیس مرکز رسانه های دیجیتال درپی جنجال در نمایشگاه رسانه های دیجیتال استعفا کرده است. این درحالی است که خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز رسانه های دیجیتال این خبر را تکذیب کرده است.

در متن این اطلاعیه آمده است : با توجه به حضور غیرمترقبه و بدون هماهنگی چند نفر از ماموران نیروی انتظامی در یکی از غرفه‌های محتوایی ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال تهران و بروز و انتشار برخی اخبار نادرست و خلاف واقع از قبیل زخمی شدن یا دستگیری مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز واقعه و یا استعفای رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اعتراض به اتفاقات حادث شده، تمامی موارد فوق الذکر تکذیب می‌شود.

متن کامل این اطلاعیه را در آدرس http://www.saramad.ir/newsdetail-44041-fa.html مشاهده کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

راحت دانلود فعالیت مجدد خود را آغاز کرد

وبنا – سایت راحت دانلود ، مرجع دانلود رایگان نرم افزار در اثر مشکلات تیم سایت به اختلالات و به مدت یک ماه فعالیت خود را قطع کرد . شایان ذکر است تیم جدید راحت دانلود تشکیل و دوباره فعالیت رسمی خود را آغاز کردند .برای مشاهده سایت به آدرس www.rahatdownload.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

مجله همراه ایرانی و آی‌تی‌رسان به هم پیوستند

وبنا – همراه ایرانی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده اما این مجله از آبان ماه با چهره‌ای تازه وارد خانه‌های شما خواهد شد. در این ماهنامه سه بخش جذاب و متفاوت برای شما در نظر گرفته شده که موضوعات دیجیتالی، لوازم خانگی و خودرو را پوشش می‌دهد. این مجله که با زحمت فراوان و دقت بسیار تهیه و توزیع خواهد شد، دارای ۶۸ صفحه تمام رنگی و با کاغذ گلاسه است که قیمت آن ۲۰۰۰ تومان می‌باشد.

مدیر سایت آی تی رسان به وبنا گفت “با پیوستن آی‌تی‌رسان و همراه ایرانی به یکدیگر، تسهیلاتی را برای عزیزان در تهیه این مجله فراهم خواهیم کرد. اشتراک با تخفیف ویژه، ارسال رایگان (فعلا برای تهرانی‌ها)، قرعه کشی و اهدای جوایز به خریداران از جمله شرایطی است که تنها در آی‌تی‌رسان از آن بهره‌مند خواهید بود.”

برای مشاهده سایت به آدرس http://itresan.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر