ماه: شهریور ۱۳۹۱

ثبت نام ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال تمدید شد

وبنا – دبیر ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تمدید مهلت ثبت نام شرکت در نمایشگاه تا ۱۰ شهریور ماه خبر داد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، حسین واعظیان گفت: ثبت نام ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال که از ۲۵ مردادماه آغاز شده؛ به دلیل استقبال متقاضیان ، تا ۱۰ شهریور ماه تمدید شد.

گفتنی است، ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از ۱۳ تا ۲۲ مهرماه سال جاری در مصلی تهران برگزار می شود.

نشر دیجیتال، رسانه های برخط، تلفن همراه، هنرهای دیجیتال، دانش دیجیتال، خانواده، بین الملل، فرصت ها و تهدیدها و مسابقات و سرگرمی از جمله بخش های این نمایشگاه است.

خواندن ادامه‌ی خبر

زومیت دو ساله شد

وبنا – ۶ شهریورماه سال‌ روز تولد زومیت است. زومیت با هدف ارائه بهترین‌های دنیای آی‌تی خلق شد. مدیر این سایت به وبنا گفت ” ما در زومیت تنها به این می‌اندیشیم که بهترین و غنی‌ترین وب‌سایت فناوری ایران باشیم.” وی در ادامه از کاربارن خواست تا انتقادات و تشویق‌های خود را جهت هرچه بهتر شدن این سایت با تیم مدیریت سایت مطرح کنند.

برای مشاهده سایت به ادرس www.zoomit.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

سایت با ایمیل فعالیت آزمایشی خود را آغاز خواهد کرد

وبنا – سایت با ایمیل یک سرویس دهنده ایمیل به زبان فارسی است ، ایده سازی این سرویس دهنده از سال گذشته شکل گرفته است و الان در مرحله طراحی و برنامه نویسی می باشد . 

لازم به ذکر است سایت با ایمیل توسط جمعی از برنامه نویسان وطراحان وب فارسی در حال شکل گرفتن است . برای مشاهده سایت به آدرس http://baaemail.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

همایش کارآفرینی در ICT ملی شد

وینا – با توجه به مجوز ارائه شده از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، نخستین همایش راهبردی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech ۲۰۱۲) در سطح ملی برگزار خواهد شد و به این ترتیب نام این رویداد بزرگ به نخستین همایش ملی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران تغییر یافت.

نخستین همایش راهبردی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech ۲۰۱۲)، در سطح ملی برگزار خواهد شد. 

احمد بزرگیان، معاون تحول و نوسازی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با صدور این مجوز در جلسه سی و یکم کارگروه ساماندهی همایش ها، موافقت خود را با برگزاری این همایش در سطح ملی اعلام کرد. 

بر اساس این گزارش، با توجه به مجوز ارائه شده از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، نخستین همایش راهبردی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech ۲۰۱۲) در سطح ملی برگزار خواهد شد و به این ترتیب نام این رویداد بزرگ به نخستین همایش ملی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران تغییر یافت. 

علیرضا صالحی، رئیس همایش، با اعلام این خبر افزود: با توجه به ارتقای سطح برگزاری همایش و نیاز به اعمال تغییراتی در برنامه ریزی های صورت گرفته توسط ستاد اجرایی همایش، تاریخ برگزاری این رویداد ملی به روزهای ۱۶ و ۱۷ آبان ماه تغییر پیدا کرده و تغییراتی در جزئیات برنامه های روزهای برگزاری و همچنین ترکیب شرکت کنندگان به وجود خواهد آمد. این تغییرات پس از برگزاری جلسه ویژه ستاد اجرایی همایش از طریق وب سایت رسمی همایش منتشر خواهد شد. 

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت همایش به این نشانی مراجعه فرمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر

تسهیلات ویژه برای شرکت کنندگان همایش راهبردی مدیریت کارآفرینی

وبنا – بنابر اعلام دبیرخانه نخستین همایش راهبردی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech 2012) تسهیلات ویژه ای برای حضور شرکت های مستقر در پارک های علم و فناری و همچنین شرکت های تازه تاسیس (Startups) در بخش های مختلف این همایش در نظر گرفته شده است.

کلیه شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری و همچنین شرکت های تازه تاسیس می توانند برای حضور در بخش های مختلف این رویداد ملی اعم از نمایشگاه تخصصی کارآفرینان ایران، شرکت در همایش، شرکت در کارگاه های تخصصی کارآفرینی و همچنین حضور در جشن کارآفرینان ایران و ارزیابی برای دریافت تندیس پرتو زرین کارآفرینی (جایزه کارآفرینان برتر فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران) از تخفیف های ۳۵ تا ۵۵ درصدی استفاده کنند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت همایش به نشانی emictech.com مراجعه و یا با شماره تلفن  88749414تماس حاصل کنند. همچنین می توانند برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات عدد ۲ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۰۰۲۳۸۲۶۲ ارسال نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
آپلودسنتر فورد فایل ۱ ساله شد

آپلودسنتر فورد فایل ۱ ساله شد

وبنا – آپلودسنتر مخصوص تصویر فورد فایل فعالیت خود را از مرداد ماه سال گذشته آغاز کرد. هدف اصلی این سایت فراهم کردن امکان ذخیره عکس برای کاربران می باشد. در حال حاضر این سایت برای کاربران خود محدودیتی در خصوص حجم عکس های آپلود شده در نظر نگرفته است.

برای مشاهده سایت به آدرس http://fordfile.net مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

وبتارگت ۳ ساله می شود

وبنا – وبتارگت در دهم آذر سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را شروع کرد. این سایت در زمینه آموزشی طراحی وب سایت فعالیت می کند. شایان ذکر است امیر سروری و مهدخت یافتیان ، نویسندگان و مسئولان وبتارگت هستند. برای مشاهده سایت به آدرس http://webtarget.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

تشکیل ۳ کمیسیون عالی در ذیل مرکز «ملی فضای مجازی»

وبنا – دبیر شورای‌عالی فضای مجازی کشور از تشکیل ۳ کمیسیون عالی در ذیل مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: این ۳ کمیسیون شامل کمیسیون عالی تنطیم مقررات فضای مجازی کشور، کمیسیون عالی ارتقا تولید محتوای فضای مجازی و کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی است.

به گزارش «وبلاگ نیوز» روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، مهدی اخوان بهابادی در نشست هم اندیشی با فعالان فضای وب که به همت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار شد، از صدور مجوز تشکیل کمیسیون های عالی در ذیل مرکز ملی فضای مجازی خبرداد و گفت: خبر تشکیل این کمیسیونهای عالی به همه دستگاههای کشور ابلاغ شده است.

وی یکی از این کمیسیونهای عالی را کمیسیون تنطیم مقررات فضای مجازی کشور عنوان کرد و گفت: تمامی مقررات اعم از محتوایی و فنی و سایر مقررات در این کمیسیون مطرح می شود.

اخوان کمیسیون دوم را کمیسیون عالی ارتقا تولید محتوای فضای مجازی اعلام کرد که در بحث تولید محتوا فعالیت می کند و گفت: سومین کمیسیون عالی مرکز ملی فضای مجازی را کمیسیون امنیت فضای مجازی تشکیل می دهد که در حوزه پرداختن به امنیت ملی در فضای سایبر فعالیت خواهد داشت.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی با اشاره به اظهارات فعالان فضای وب در خصوص تعدد مراجع تصمیم گیر در کشور، یکی از دلایل تشکیل شورایعالی فضای مجازی را این موضوع اعلام کرد و گفت: شورایعالی فضای مجازی تشکیل شد تا مرجع تصمیم گیری و سیاست گذاری در کشور یک نهاد باشد و هرکس بنا به مسئولیتی که دارد خود را متولی این فضا نداند.

وی با بیان اینکه زمان اندکی از تشکیل شورایعالی فضای مجازی می گذرد و باید برای تحقق اهداف به آینده امیدوار بود اضافه کرد: لزوم برپایی نشستها و جلسات هم اندیشی ثابت و هفتگی با فعالان وب احساس می‌شود.

اخوان بهابادی با تاکید براینکه فضای وب باید برای عموم مردم و نه برای جمعیت خاص دیده شود ادامه داد: همان طور ک در یک جامعه همه افراد با تفکرات سیاسی، مذهبی و غیره وجود دارند در فضای وب هم باید این موضوع درنظر گرفته شده و همین شرایط حاکم شود.

وی گفت: نباید ناراحت فعاللیت تشکلهای مختلف با تصمیمهای متفاوت و تفکرات خاص در فضای وب باشیم بلکه باید با سرویس دهی و تولید محتوای مناسب و ایجاد زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری در کشور فعالیتها در فضای مجازی را ساماندهی کنیم.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی همچنین به صدور مجوز فعالیت فعالان فضای مجازی و سردرگمی هایی که این فعالان برای دریافت مجوز دارند اشاره کرد و گفت: شورایعالی فضای مجازی این مشکلات را نیز حل خواهد کرد.

وی تولید محتوا را در حکم رهبری مبنی بر تشکیل شورایعالی فضای مجازی مقدم بر هر چیز دیگری برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد سرویس، تامین امنیت و پیاده سازی زیرساختهای فنی و در نهایت تولید محتوا برای استفاده کاربران مواردی است که در حکم رهبری به آن تاکید شده است.

اخوان بهابادی درباره پیاده سازی طرح اینترنت پاک نیز گفت: شما اسمش را هرچه می خواهید بگذارید اما موضوع این است که قصد داریم اینترنت را در کشور در حد سالم تری نسبت به دنیا ارائه کنیم. طبیعی است که یک شبه نمی توان اینترنت پاک ارائه داد اما مسیر را باید به سمت پیشرفت و رشد و بهبود باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر

حمایت پژوهشگاه علمی و صنعتی ایران از استارتاپ ویکند

وبنا – سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران طی تفاهمنامه ای به حمایت از برگزاری رویداد جهانی استارتاپ ویکند در ایران پرداخت. این سازمان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی در حوزه های مختلف از جمله تکنولوژی می باشد. به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری استارتاپ ویکند، انتظار می رود با استقبال چشمگیر متقاضیان و همچنین حضور موفق سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به زودی شاهد برگزاری تعداد بیشتری از این رویداد در تهران و شهرهای دیگر باشیم.

برای مشاهده وب سایت سازمان پژوهشهای علمی و صنتعتی ایران به www.irost.ir مراجعه نمایید.

برای مشاهده سایت استارتاپ ویکند تهران به www.startupweekend.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

اعلام آمادگی بنیاد کودک جهت کمک رسانی به مناطق زلزله زده

وبنا – موسسه خیریه غیر دولتی بنیاد کودک ، به دنبال وقوع زمین لرزه دلخراش در استان های شمال غرب کشور ، آمادگی خود را جهت پذیرش کمک های مالی و صرف این کمک ها جهت یاری به حادثه دیدگان این زمین لرزه اعلام نمود. همیاران می توانند از روش اینترنتی و یا روش های سنتی ، اقدام به پرداخت مبالغ مورد نظر خود نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس  www.childf.com/News/Zelzele.htm مراجعه نمائید.

خواندن ادامه‌ی خبر

اولین جشنواره رسانه های دیجیتال خانواده برگزار می شود

وبنا – مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اولین جشنواره رسانه های دیجیتال خانواده را برگزار می کند.

به گزارش وبنا به نقل از روابط عمومی این جشنواره ، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که در زمینه های مختلف دیجیتالی با محوریت خانواده فعالیت می کنند می توانند در این جشنواره مشارکت کنند.این جشنواره در ۷ بخش رقابتی ” نرم افزار ، بازی ، تلفن همراه ، وبلاگ و صفحات ، پایگاه های اینترنتی ، هنرهای دیجیتال و ایده های دیجیتال ” برگزار می شود و برگزیدگان هر بخش ، ضمن دریافت تندیس وجوایز ارزنده ،  از حمایت های قانونی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره مند خواهند شد.
از این رو ، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال  از همه تولیدکنندگان نرم افزارهای رایانه ای و تلفن همراه ، بازی ، وبلاگ نویسان ، صاحبان پایگاه های اینترنتی ، هنرمندان از جمله کاریکاتوریست ها و همه کسانی که ایده هایی دیجیتال برای اجرا با موضوع خانواده دارند دعوت می کند  در این جشنواره شرکت کنند.

برای مشاهده سایت جشنواره به آدرس www.khanevadeirani.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر