ماه: تیر ۱۳۹۱

نیم میلیون نفر در دو روز از نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای بازدید کردند

نیم میلیون نفر در دو روز از نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای بازدید کردند

وبنا – با گذشت دو روز از برگزاری دومین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای، استقبال مخاطبان از این رویداد هنری و فرهنگی همچنان ادامه داشت و تنها در دو روز نخست این نمایشگاه ۵۰۰ هزار نفر از آن بازدید کردند. به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، آمار به دست آمده از حجم بازدیدکنندگان نمایشگاه بازی های رایانه ای نشان می دهد که نوجوانان و جوانان در بازدید از این نمایشگاه پیشتاز بوده اند.

کودکان گروه دیگر بازدید کنندگان از نمایشگاه بازی های رایانه ای را تشکیل می دهند که به همراه والدین و مربیان خود در این رویداد فرهنگی و هنری حضور یافته اند. دانشجویان رشته های علوم رایانه و علوم مرتبط با صنعت بازی سازی، فعالان دانشگاهی و موسسات مختلف فرهنگی و هنری بخش دیگری از این بازدیدکنندگان از نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای را تشکیل می دهند که برای ارزیابی و اطلاع از روند رو به رشد این صنعت در ایران به نمایشگاه آمده اند.

برای مشاهده سایت به www.irgf.ir مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
پوشش زنده خبری همایش روز رسانه‌های اجتماعی از آی‌کلاب

پوشش زنده خبری همایش روز رسانه‌های اجتماعی از آی‌کلاب

وبنا-امرزو برای اولین بار در کشور همزمان با سراسر دنیا همایشی به مناسبت روز رسانه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. آی‌کلاب نیز به عنوان حامی رسانه‌ای این رویداد، همایش را به صورت زنده گزارش می‌کند. 

خواندن ادامه‌ی خبر
وبلاگ تکنولوژی یکساله شد

وبلاگ تکنولوژی یکساله شد

وبنا – وبلاگ تکنولوژی با هدف آموزش، اطلاع رسانی ، نوشته ها و رویدادهای پیرامون تکنولوژی در دنیا و فرهنگ سازی در رابطه با تکنولوژی پا در این عرصه گذاشت. این وبلاگ امروز تولد یک سالگی خود را جشن می گیرد. برای مشاهده سایت به آدرس www.techblog.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
تقاضای فیس‌بوک برای مالکیت دامنه facebook.ir

تقاضای فیس‌بوک برای مالکیت دامنه facebook.ir

وبنا – سایت فیسبوک در مورد مالکیت دامنه facebook.ir از مرکز ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانش های بنیادی در چند ماه گذشته سوالاتی داشته و شکایتی را علیه مالک ایرانی این دامنه مطرح کرده است. پژوهشگاه دانش های بنیادی با اشاره به ثبت دامنه facebook.ir توسط یک شخص ایرانی در ۴ سال گذشته، اعلام کرد: “هنوز مسئولان شبکه اجتماعی فیس بوک متقاضی دریافت این دامنه هستند.”

علیرضا صالح، با بیان اینکه طبق مقررات ثبت دامنه ir برای عموم امکانپذیراست، اظهار داشت: “اگر دامنه ثبت شده مغایر با قوانین و مقررات دولت ایران و مذهب نباشد، هر کسی می تواند این دامنه را ثبت کند.” وی گفت: “شرکت facebook.com به عنوان کسی که دارنده این برند است از فردی که facebook.ir را ثبت کرده شکایت کرده ومدعی شده این فرد با ثبت این دامنه از نام فیس بوک سوء استفاده می کند و این در حالیست که سازمان مالکیت معنوی (WIPO) در این خصوص رای به نفع فیس بوک داده و اعلام کرده که این فرد ایرانی باید دامنه را به فیس بوک برگرداند.”

صالح ادامه داد: “برهمین اساس شخص دارنده facebook.ir به مراجع قضایی داخل کشور شکایت کرده و دادگاه های قضایی داخل کشور مسئول رسیدگی به این پرونده شده است، اما از آن زمان تا کنون نتیجه دادرسی اعلام نشده است. فیس بوک همچنان درصدد است که از این دامنه استفاده کند، ولی بر اساس قانون درخصوص استقاده از دامنه حق افراد داخل کشور به خارجی ها ارجحیت دارد و اگر دادگاه ترجیح دهد دامنه facebook.ir برای شخص باقی بماند ، هیچ کس حتی مراجع قضایی بین المللی نمی تواند مانع از این اقدام شود.”

وی خاطر نشان کرد که دامنه ir در داخل کشور ایران است و مطابق قوانین ایران عملیاتی شده است. این در حالیست که آخرین باری که فیس بوک از مرکز ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانش های بنیادی در خصوص پرونده facebook.ir سوال کرده است به دو ماه گذشته مربوط می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
گردهمایی آنلاین همزمان با همایش روز رسانه های اجتماعی

گردهمایی آنلاین همزمان با همایش روز رسانه های اجتماعی

وبنا –  دبیر اجرایی همایش روز رسانه های اجتماعی گفت:” ۱۰ تیرماه جاری همزمان با روز جهانی رسانه های اجتماعی گردهمایی آنلاین کاربران در وب سایت live.socialmediaday.ir برگزار می شود.” جواد افتاده با بیان این مطلب اظهار داشت: “کاربران در این روز می توانند به صورت آنلاین در همایش روز رسانه های اجتماعی شرکت داشته باشد و محتوای این همایش را در قالب وبلاگ نویسی آنلاین، عکاسی آنلاین، رادیو آنلاین و ویدویی آنلاین این همایش را به طور لحظه ای دریافت کنند.”

وی همچنین در مورد برنامه های ویژه تهیه شده برای سیسام عامل های iOS و hknv,dn خاطرنشان کرد: “علاوه بر اینها اپلیکشن همایش در دو نسخه اندروید و iOS تهیه شده که در آنها قابلیت وبلاگ نویسی آنلاین، عکاسی آنلاین، رادیو آنلاین و ویدئوی آنلاین روز همایش فراهم است.”

افتاده با بیان اینکه کاربران به عنوان حامیان مردمی در این همایش مشارکت دارند، افزود: “فایل پاورپوینت سخنرانان این همایش همزمان در این سایت بارگذاری می شود و کاربران آنلاین می توانند سوالات خود را از سخنران بپرسند و سخنران در سالن همایش به آنها پاسخ گو باشد.”

وی با اشاره به اینکه در رسانه های اجتماعی این “اجتماع” است که محور و موتور محرک آنهاست، گفت: “بنابراین ما باید دونوع مخاطب اصلی یعنی مخاطب آنلاین و آفلاین را پوشش دهیم. به عبارتی گردهمایی روز رسانه های اجتماعی به صورت آفلاین و آنلاین برگزار می شود و امیدواریم این همایش حرکتی جدید برای برگزاری همایش ها با رویکرد اجتماعی باشد.”

نخستین همایش روز رسانه های اجتماعی ۱۰ تیرماه جاری در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
حضور بازی آنلاین آسمان‌دژ در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای

حضور بازی آنلاین آسمان‌دژ در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای

وبنا-شرکت توسعه‌گر شبیه‌ساز در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در امور رایانه‌ای آغاز نموده که حاصل آن انجام پروژه‌های منحصر به فردی است که بیشتر فعالیت‌های شرکت در زمینه تولید نرم‌افزارهای سفارشی پیشرفته است. امسال این شرکت با بازی آنلاین آسمان دژ در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در محل مصلی بزرگ تهران غرفه آ۲۵ حضور دارد.

برای مشاهده سایت بازی آنلاین آسمان دژ به آدرس www.asmandez.ir مراجعه کنید. برای مشاهده سایت دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای به آدرس www.irgf.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برخورد با سایت‌های خبری بدون مجوز

برخورد با سایت‌های خبری بدون مجوز

وبنا – مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت: توقع نداریم سایت‌های خبری یک‌شبه نظام‌مند و یک روزه صاحب مجوز شوند.
پدارم پاک‌آئین گفت: کلیه پایگاه‌های خبری اینترنتی برای ادامه فعالیت خود باید مطابق با قانون مطبوعات و بهره‌مندی از شمول این قانون تا پایان شهریور ماه سال جاری با مراجعه به اداراه امتیازات اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی نسبت به تشکیل پرونده و درخواست صدور مجوز از هیئت نظارت اقدام کنند.

وی اظهارداشت: مبنای این فراخوان تبصره ۳ ماده یک قانون مطبوعات است که این تبصره در سال ۱۳۷۹ به قانون مطبوعات الحاق شده و تصریح دارد کلیه نشریات الکترونیکی مشمول مواد این قانون است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد ادامه داد: از نظر ما پایگاه‌های اینترنتی که در زمینه انتشار خبر، تحلیل، مصاحبه و گزارش و همچنین در قالب نوشتار، صدا و تصویر به طور مستمر فعالیت می‌کنند ذیل تعریف قانون گذار از نشریه الکترونیک قرار می‌گیرند.
پاک‌آئین با بیان اینکه فعالیت قانونمند این نشریات مستلزم اخذ مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات است، گفت: بر همه مدیران سایت‌های خبری توصیه می‌کنیم که در مهلت مقرر نسبت به تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی و کسب مجوز اقدام کنند.

به گزارش فارس وی در ادامه با اشاره به برخورد با سایت‌های خبری که مجوز ندارند، تاکید کرد: اگر بخواهیم قانون مطبوعات را ملاک قرار دهیم، بند الف ماده ۷ قانون مطبوعات صراحتا می‌گوید که انتشار نشریه‌ای که پروانه و مجوز ندارد و یا اینکه پروانه آن لغو گردیده ممنوع است..
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد افزود: در عین حال با توجه به اینکه برای پایگاه‌ها باید فرصت کافی برای تشکیل پرونده و طی مراحل اداری قائل شد، طبیعی است که تا پایان مهلت ذکر دشده، یعنی شهریورماه سال جاری فرصت خوبی است که نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

پاک‌آئین ادامه داد: باتوجه به اینکه قانون در باره ساماندهی و نظام‌مند شدن سایت‌های خبری صراحت دارد، بعد از اتمام مهلت مذکور سایت‌های خبری که نسبت به تشکیل پرونده و پیگیری مجوز اقدام نکرده باشند، عملا وضعیت مطبوعات‌هایی که بدون مجوز توزیع و چاپ می‌شوند را خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه طبق بند الف ماده ۷ قانون مطبوعات انتشار اینگونه رسانه‌ها ممنوع و حتی جرم است، تاکید کرد: پیش‌بینی ما این است که چون قریب به اکثر فعالان سایت‌های خبری از اصحاب رسانه و به فعالیت بسامان، روش‌مند و قانون‌مند علاقه دارند، قطعا از اخذ مجوز و قرار گرفتن تحت شمول قانون خاص خود و برخورداری از نظارت هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد و حمایت‌های مستقیم و غیر مستقیم آتی استقبال خواهند کرد.

وی تاکید کرد: البته توقع نداریم سایت‌های خبری یک‌شبه نظام‌مند و یک روزه صاحب مجوز شوند، اما اگر مدیران سایت‌ها به موقع به تکلیف خود مبنی بر تشکیل پرونده اقدام کنند، وزارت ارشاد با اولویت دادن به این مقوله تلاش خواهد کرد که در کوتاه ترین زمان ممکن مجوز آنها را از هیئت نظارت پیگیری و تحویل می‌دهیم.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد با بیان اینکه ۳ ماه فرصت برای گرفتن مجوز کافی است، افزود: ما به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که اداره امتیازات اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ظرفیت خود را برای پذیرش مراجعان بالا ببرد تا این موضوع مهم با وقفه مواجه نشود. 

وی افزود: مطابق الحاقیه سال ۷۹ قانون مطبوعات و آیین‌نامه اجرایی آْن سایت‌های خبری امروزی وضعیت مشابه‌ مطبوعات گذشته را دارند و لازم است مدیران سایت‌هات و وزارت ارشاد آستین‌های خود را برای نظام‌مند و قانون‌مند شدن فعالیت‌ آنهات بالا بزنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
نشست خبری همایش روز رسانه‌های اجتماعی برگزار شد

نشست خبری همایش روز رسانه‌های اجتماعی برگزار شد

وبنا – نشست خبری همایش روز رسانه‌های اجتماعی برگزار شد. این نشست که با حضور دکتر شکرخواه رییس همایش، دکتر امامی دبیر علمی و جواد افتاده دبیر اجرایی به همراه اصحاب رسانه برگزار شد اطلاعات بیشتری در مورد همایش روز رسانه‌های اجتماعی منتشر شد. 

دکتر شکرخواه با اشاره به این مطلب که این همایش می‌تواند آغاز راه برای بحث و گفتگو در این حوزه باشد بیان کردند که ما به اوج فن‌آوری‌های تحت وب رسیده‌ایم که خود را در رسانه‌های اجتماعی نشان داده است جایی که تعامل و ارتباطات در اوج است.

در ادامه دکتر حسین امامی دبیر علمی همایش اعلام کردند که در مهلت مقرر برای ارسال مقاله، ۱۸۰ مقاله برای دبیرخانه ارسال شده‌است که چکیده ۱۱۶ مقاله در کتاب همایش منتشر خواهد شد. تعداد ۴۰ عدد از این مقالات نیز به عنوان مقاله برتر انتخاب شده‌اند که در روز همایش ارائه خواهند شد. 

این همایش روز ۱۰ تیر ۱۳۹۱ از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای حضور در این همایش می توانند از طریق سایت همایش ثبت نام کنند. 

خواندن ادامه‌ی خبر
دبیر شورا لزومی به اطلاع رسانی تمام جلسات نیست

دبیر شورا لزومی به اطلاع رسانی تمام جلسات نیست

وبنا – عضو شورای‌عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی در این مدت بیش از یک جلسه داشته است ولی فقط جلسه اول آن به دلیل اعلام موجودیت شورا رسانه ای شده است، افزود: دلیلی برای انعکاس دیگر جلسات وجود نداشته است.

به گزارش «وبلاگ نیوز»، “علیرضا شاه میرزایی”، عضو شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگو با عصر امروز، در خصوص علت عدم اطلاع رسانی پیرامون جلسات رسمی شورای عالی فضای مجازی پس از گذشت بیش از سه ماه از تشکیل این شورا به فرمان مقام معظم رهبری، اظهار داشت: دبیر شورا باید انتخاب می شد که این موضوع یک فرآیند پیچیده ای داشت. زیرا باید دستگاه های مختلف روی آن توافق نظر می کردند.

وی ادامه داد: پس از طی شدن این فرآیند بالاخره دبیر سه هفته پیش انتخاب شد و تا یکی دو هفته آینده مصاحبه رسانه ای خواهند داشت.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در خصوص فرآیند انتخاب دبیر این شورا گفت: اعضای شورا افرادی مشخص هستند که با رای اکثریت مطلق آرا، آقای دکتر اخوان را به عنوان دبیر شورا منصوب کردند.

شاه میرزایی در ادامه با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی در این مدت بیش از یک جلسه داشته است ولی فقط جلسه اول آن به دلیل اعلام موجودیت شورا رسانه ای شده است، افزود: دلیلی برای انعکاس دیگر جلسات وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه دلیل دیگر رسانه ای نشدن جلسات شورا این بود که دبیر شورا اخیرا منصوب شده است، اضافه کرد: باید یک سازوکار مناسب برای اطلاع رسانی نتایج جلسات می شد که با تشکیل روابط عمومی شورا در دبیرخانه، اخبار جلسات در رسانه ها بهتر منعکس شود.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در بخش دیگر از صحبت های خود گفت: دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی یک تفاوت اساسی با دبیرخانه دیگر شوراهای عالی نظیر شورای انقلاب فرهنگی و شورای امنیت ملی دارد و آن تفاوت این است که دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی، یک مرکز بوده و لذا بسیار فراتر از یک دبیرخانه است.

شاه میرزایی ادامه داد: دبیر شورای فضای مجازی، همزمان کار دیگری نیز دارد و آن اداره “مرکز ملی فضای مجازی” است که حوزه فعالیت آن از دبیرخانه یک شورا بسیار گسترده تر است و قاعدتا به مکان وسیع تری نسبت به یک دبیرخانه نیز نیاز دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار عصر امروز در خصوص استفاده از ظرفیت “موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات” توسط شورای عالی فضای مجازی، گفت: این نظر شخص رئیس جمهور بوده و صراحتا در جلسات گفته اند و در حکم ایشان نیز آمده است که از ظرفیت موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تشکیل مرکز استفاده شود و لذا هم اکنون محل فعالیت مرکز ملی فضای مجازی، موسسه تحقیقات فاوا است.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه رئیس مرکز ملی فضای مجازی همزمان می تواند رئیس موسسه تحقیقات فاوا باشد، گفت: قطعا اینگونه نخواهد بود و وظایف مرکز ملی فضای مجازی خیلی وسیعتر از وظایف تحقیقاتی است؛ اما به هر حال مرکز ملی فضای مجازی نیازمند یک زیرمجموعه تحقیقاتی است و موسسه تحقیقات می تواند در زیر مجموعه مرکز ملی فضای مجازی مشغول به فعالیت باشد.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی افزود: تدبیر رئیس جمهور برای تسریع در شروع کار در مرکز ملی فضای مجازی، خیلی خوبی بود که تمام ظرفیت و امکانات “موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات” به عنوان یک زیر مجموعه “مرکز ملی فضای مجازی” در خدمت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: این که هم از یک طرف باعث می شود بازده تحقیقاتی موسسه افزایش یابد و تحقیقات آن کاربردی بشود و هم مرکز می تواند از امکانات آن استفاده کند.

شاه میرزایی “مرکز ملی فضای مجازی کشور” را بازوی اجرایی شورای عالی فضای مجازی عنوان کرد و گفت: کلیه ابلاغ های مصوبات شورا، ارتباط و تعامل با همه دستگاههایی که در زمینه فضای مجازی فعالیت می کنند، تقسیم کار بین دستگاههای کشور و نظارت بر عملکرد آنها، از جمله وظایف مرکز ملی فضای مجازی است. وی افزود، بخش عمده ای از فعالیت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخشی از وظایف وزارت ارشاد، بخشی از وظایف سازمان صدا و سیما و بخشی از فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی، از این پس باید با نظارت کامل این مرکز، انجام شود.

وی ادامه داد: همچنین شوراهایی مانند شورای تعیین مصادیق، شورای عالی انفورماتیک و شورای عالی اطلاع رسانی باید فعالیت هایشان را با مرکز ملی فضای مجازی هماهنگ کنند و پس از تایید و ابلاغ رسمی این مرکز، کار خود را ادامه بدهند.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه این مرکز وظیفه ابلاغ، هماهنگی، تقسیم کار و نظارت بین مراکز نامبرده را بر عهده دارد، تاکید کرد: هر اقدام مرتبط با فضای مجازی بدون تایید شورای عالی فضای مجازی، باعث موازی کاری و هرز رفتن منابع می شود و باید سریعا دستگاهها خود را هماهنگ کنند.

شاه میرزایی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی، هم جنبه تدوین قوانین و مقررات را بر عهده دارد و هم گزارشات مرکز را استماع نموده و مصوباتی را اتخاذ می کند، تصریح کرد: مصوبات این شورا کاملا جنبه قانونی دارد و برای همه دستگاههای کشور لازم الاجراست.

وی در پایان با اشاره به اینکه همه سازمان هایی که با فضای مجازی کشور ارتباط دارند، حتی اگر عضو شورا نباشند باید کلیه فعالیت های مرتبط خود با فضای مجازی را به تایید این شورا برسانند، تاکید کرد: شورا طبق اختیارات خود، نظارت کلان بر دستگاهها و مراکزی که در فضای مجازی مشغول به فعالیت هستند را دارد و می تواند حتی آنها را منحل کرده یا بین آنها تقسیم وظایف جدیدی کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
غرفه مثبت ۱۸ در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران

غرفه مثبت ۱۸ در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران

وبنا – غرفه خانواده با موضوعات مختلف در زمینه استفاده مناسب از گیم در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران برای علاقه مندان برپا می‌شود. به گزارش معاونت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این بنیاد در جهت ارتقای سطح آگاهی خانواده ها در زمینه استفاده از بازی های رایانه ای و انتخاب صحیح گیم برای کودکان و نوجوانان با توجه به نظام رده بندی سنی اقدام به برپای غرفه خانواده در دومین نمایشگاه بازی های رایانه ای می کند.

این غرفه همزمان با برگزاری نمایشگاه بازی های رایانه ای در مصلای امام خمینی (ره)در چهار بخش”تست هوش هیجانی”،”سینمابا موضوع اخلاق خانوده “،”غار” و “غرفه مثبت ۱۸” برپامی شود.

کاربران بالای ۱۸ سال می توانند با حضور در غرفه مثبت ۱۸از بازی های مختص خود استفاده کنند و در عین حال با نحوه رده بندی سنی بازی های رایانه ای آشنا شوند. دومین نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه ای تهران ۶ تا ۱۰ تیرماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

برای مشاهده سایت به آدرس www.irgf.ir مراجعه کنید.
خواندن ادامه‌ی خبر
داوران کمیته هنری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای اعلام شدند

داوران کمیته هنری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای اعلام شدند

وبنا – اسامی داوران کمیته هنری دومین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران را دبیرخانه این رویداد فرهنگی اعلام کرد. به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ،کمیته هنری جشنواره بازی های رایانه ای تهران متشکل از سه هنرمند، آثار رسیده به دبیرخانه این رویداد فرهنگی را از نگاه هنری و تولید هنرمندانه بررسی می‌کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.irgf.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر