ماه: مهر ۱۳۹۰

پرشین گیگ هر فصل نویدی دگر دارد

پرشین گیگ هر فصل نویدی دگر دارد

وبنا – تیم پرشین گیگ همزمان با ورود به فصل هزار رنگ پائیز و بمنظور همگامی بیشتر با خواسته‌های کاربران خود، اقدام به افزایش حجم فضای کاربری تا ۲ گیگابایت و همچنین افزایش حجم آپلود هر فایل تا  سقف ۲۵۰ مگابایت نموده است.

مدیر اجرایی این تیم گفت: تمام تلاش ما این است که همچنان به رویه گذشته به ارائه سرویسی امن و پایدار همراه با رعایت استاندارهای کیفی جهانی برای فارسی زبانان بپردازیم و امیدواریم که روند رو به رشد ۲ سال اخیر پرشین گیگ در راستای افزایش امکانات خود، همچنان اداشته باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.persiangig.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
با تک کمتر بخوانید بیشتر بدانید

با تک کمتر بخوانید بیشتر بدانید

وبنا –  وبسایت تکــ.آی آر فعالیت خود را از سال۱۳۸۷ آغاز نموده و فعالیت آن مربوط به ارائه کتاب های الکترونیکی و کتاب های گویا می باشد. همچنین این وبسایت دارای انجمن های علمی در موارد و گروهای تخصصی می باشد که میتواند گوشه از نیاز های علمی علاقه مندان را برآورده سازد. همچنین این وبسایت دارای بخش قدرتمند مرکز دانلود می باشد که براحتی و به سرعت می توانید کتاب مورد نظر خود را دانلود نمایید. 

برای مشاهده سایت به آدرس http://taq.ir/news.php مراجعه کنید.

 

خواندن ادامه‌ی خبر
نشست مهرماه فعالان وب برگزار شد

نشست مهرماه فعالان وب برگزار شد

وبنا – آخرین نشست فعالان وب به دعوت باشگاه وب ایران امروز در تهران برگزار شد. این نشست با موضوع بررسی علل موفقیت و شکست وب سایت های فارسی برگزار شد. در مراسم امروز آقایان امیر مهرانی، جواد افتاده و محسن ملایری به سخنرانی پرداختند.

امیر مهرانی نویسنده وبلاگ thecoach.ir در این مراسم گفت “یکی از مهمترن عوامل شکست کسب و کارهایی که توسط متخصصان IT شکل می‌گیرد، تکیه بر توانایی‌های فنی است در حالی‌که ویژگی‌ها و توانایی‌های فنی ضامن موفقیت در کسب و کار نخواهد بود. برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی در هر جای دنیا باید به مدل‌ کسب و کار آگاه بود. مدل‌ کسب و کار کمک می‌کند تا مشتریان، نحوه ارائه خدمات، مزایای رقابتی، مدل‌های کسب درآمد و مواردی از این دست مشخص شود. “

وی در ادامه افزود “شناخت چنین مواردی به کارآفرین‌ها کمک می‌کند تا مسیر حرکت خودشان (استراتژی) را مشخص کنند و بازار مشخصی را هدف قرار دهند. از طرفی عدم شناخت عوامل عملیاتی مورد نیاز برای مدیریت یک کسب و کار چه اینترنتی و چه سنتی باعث شکست کسب و کارها خواهد شد. به‌عنوان مثال در کسب و کارهای اینترنتی، نیروی متخصص جزو سرمایه‌های اصلی یک مجموعه حساب می‌شود و طبیعی است که مدیریت منابع انسانی در موفقیت کسب و کارهای اینترنتی نقش پررنگی خواهد داشت.”

امیر مهرانی اضافه کرد “در حالت کلی می‌توان گفت که تکیه صرف بر تکنولوژی و نوآوری در تکنولوژی نمی‌تواند ضامن موفقیت کسب و کار باشد. موفقیت کسب و کار اینترنتی تابع عواملی چون مدل کسب و کار، ایجاد زیرساخت‌های عملیاتی، مدیریت منابع انسانی و شناخت قوانین بازی در فضای اینترنتی است.”

در ادامه مراسم نیز جواد افتاده، کارشناس ارشد علوم ارتباطات و نویسنده وبلاگ رسانه های اجتماع socialmedia.ir در این نشست سخنرانی با عنوان «نقش رسانه های اجتماعی در موفقیت وب سایت ها» ارایه کرد و اظهار داشت: وب سایت های امروزی برای موفقیت، حضور موثر و استفاده از امکانات رسانه های اجتماعی باید استراتژی مدون طراحی کنند تا بتوانند از طریق این اجتماع های آنلاین محتوا را پایش و اندازه گیری کنند و برطبق آنها تصمیم سازی کنند زیرا این رسانه ها قدرت دریافت بازخورد لحظه ای، شناسایی و تعامل با همکاران، سنجش و تعامل با افکار عمومی، اجتماع سازی، افزایش رنک و بازدیدکنندگان جدید را دارا هستند.

در پایان محسن ملایری blog.malayeri.me عوامل موفقیت و شکست وب سایت های فارسی را از نگاه منابع انسانی مورد بررسی قرار داد. 

محسن ملایری در این نشست درباره نقش نیروی انسانی و تیم در شکست وب سایت ها سخنرانی کرد. وی به تکروی ها و مدیریت های فردی را بعنوان یکی عوامل شکست وب سایت ها اشاره کرد و گفت اکثر تجارت های موفق در دنیا توسط حداقل دو نفر شکل گرفته است و این موضوع نقش مهمی در حفظ انگیزه فرد آغاز کننده وب سایت دارد. از دیگر عوامل شکست در وب سایت ها٬ اختلاف های شراکتی است که بواسطه عدم تفاهم بر سر موضوعات در ابتدای راه پیش می آید. سوالاتی همچون درصد شراکت٬ نحوه تامین نقدینگی٬ فرایندهای تصمیم گیری٬ نحوه تعامل با موازی کاری (شراکت در فعالیت های مشابه در شرکت های دیگر) و مسائلی از این قبیل باید از قبل بصورت تفاهمنامه بین شرکا تعیین تکلیف گردد.از دیگر عوامل شکست در وب سایت ها٬ پذیرش افراد ضعیف در تیم٬ استخدام و یا اخراج های اشتباه٬ عدم ایجاد تیم متعادل٬ عدم توجه به دوستیابی و عدم بهره گیری از مشاوران برجسته است.

برای اطلاعات بیشتر از باشگاه وب ایران می توانید به آدرس http://iranwebclub.com/fa مراجعه کنید.


خواندن ادامه‌ی خبر
فراخوان کارگاه طراحی پوستر فرهنگ و امنیت در فضای مجازی

فراخوان کارگاه طراحی پوستر فرهنگ و امنیت در فضای مجازی

وبنا – گروه هنری ایرسا در نظر دارد تا با همکاری پلیس فتا و جمعی از اساتید و هنرمندان کارگاه طراحی پوستر برگزار نماید . این کارگاه بمنظور ایجاد فرهنگ استفاده از رایانه و ابزار های الکترونیکی بمدت سه روز از تاریخ چهارم لغایت هفتم مهر ماه ۱۳۹۰ با سرپرستی استاد محمد اردلانی در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

در پایان کارگاه به تمامی شرکت کنندگان گواهی حضور در کارگاه و همچنین به سه نفر برگزیده به شرح ذیل جوایز نقدی اهداء خواهد شد.

نفر اول ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال
نفر دوم ۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال
نفر سوم ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال

لازم به ذکر است آثار برتر این ورکشاپ در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۱ به روی دیوار خواهد رفت و همچنین در مجلدی به چاپ خواهد رسید. هنرمندان برای حضور در این رویداد می توانند به نشانی www.irsagroup.ir مراجعه نمایند و پس از دریافت و تکمیل فرم شرکت در فراخوان همراه با ۳ نمونه از آثار تا پایان وقت اداری یکشنبه سوم مهر ماه به آدرس الکترونیکی info@irsagroup.ir ارسال نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
سمینار تخصصی امنیت در پورتال های سازمانی

سمینار تخصصی امنیت در پورتال های سازمانی

وبنا – شرکت سازه اطلاعات سامان در چارچوب برگزاری سمینارهای دوره ای پورتال و مباحث مرتبط ، با همکاری آزمایشگاه آپای دانشگاه فردوسی مشهد، سمینار تخصصی با عنوان امنیت در پورتال های سازمانی را در تاریخ هجدهم مهر ماه سال جاری در محل سالن همایش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌نماید.

 این سمینار با هدف ارتقای امنیت در پورتال های سازمانی در محورهای زیر برگزار می گردد :

  • مفاهیم و الزامات امنیت در وب
  • استانداردهای ارزیابی امنیت و آزمون نفوذپذیری
  • لایه های مختلف امنیت در پورتال سازمانی
  • امنیت محیط و زیرساخت در پورتال های سازمانی
  • امنیت در نرم افزارهای پورتال
  • موردکاوی تهدیدات امنیت در لایه کاربرد پورتال های سازمانی
  • نقش سازمان و راهبری در امنیت پورتال های سازمانی
  • راهکارهای مقابله با تهدیدات امنیتی در پورتال های سازمانی

کلیه علاقمندان به شرکت در این رویداد علمی می توانند با تکمیل فرم ثبت نام در این سمینار حضور یابند. شرکت در این سمینار رایگان بوده و برای کلیه حاضرین گواهینامه معتبر شرکت در سمینار صادر می گردد.

خواندن ادامه‌ی خبر
تجربه یک خرید متفات در سوپر حراج

تجربه یک خرید متفات در سوپر حراج

وب سایت سوپر حراج راه اندازی شد. سوپر حراج یک فروشگاه بزرگ اینترنتی است که قابلیت فروش اعتباری و پس انداز برای خرید تا ۲ ماه آینده را برای کاربرانی که در مزایده ها شرکت می کنند فراهم می کند. کاربران در ازای خرید اعتبار از فروشگاه و یا بعبارتی پس انداز برای خرید در آینده، بسته به میزان پس انداز، اعتبار برای شرکت در مزایده های بسیار ویژه سوپرحراج دریافت می کنند. در این مزایده ها، سوپر حراج در هر روز کالا یا کالا هایی که عمدتا برند های معروف و یا کالاهای جذابی هستند را با ۷۵ تا ۸۰ درصد تخفیف در سایت عرضه می کند. کاربران فروشگاه با هر بار پیشنهاد برای دریافت کالا یک اعتبار از دست می دهند (پس انداز در سایت محفوظ است). با هر بار پیشنهاد تنها ۱۰ تومان به قیمت مزایده اضافه می شود. در پایان، کسی که آخرین پیشنهاد را برای کالا داده است برنده مزایده می گردد. برنده مزایده، اعتبار مصرف کرده از پس انداز خود را از دست می دهد ولی در قبال آن، کالا را با تخفیف استثنایی دریافت می کند. سایر کاربرانی که در مزایده موفق نبوده اند، همچنان از پس انداز خود برای خرید از فروشگاه تا دو ماه آینده می توانند استفاده کنند.

شما به مقدار اعتباری که دارید می‌‌توانید در مزایده‌ها شرکت کرده و پیشنهاد دهید. هربار که شما پیشنهاد می‌دهید مبلغ ۱۰ تومان به قیمت مزایده اضافه خواهد شد. هر مزایده دارای زمان شروع و پایان مربوط به خود است که توسط تایمر مشخص میشود. وقتی‌ تایمر مزایده به صفر برسد مزایده پایان یافته و آخرین پیشنهاد دهنده به عنوان برنده نهایی معرفی‌ می‌‌شود. برنده نهایی با پرداخت مبلغ پایان مزایده کالا را خریداری کرده و درب منزل دریافت می‌کند.

اگر از زمان مزایده کمتراز ۲۰ یا ۳۰ ثانیه باقی‌ مانده باشد، با دادن هر پیشنهاد توسط شرکت کنندگان، تایمر مزایده دوباره از ۲۰ یا ۳۰ ثانیه شروع خواهد شد تا زمان کافی‌ برای شرکت سایرین فراهم شود.

کاربری که اعتبار خود را هوشمندانه و در لحظات پایانی مزایده مصرف می کند، می تواند برنده مزایده باشد و یک خرید هوشمندانه و مفرح انجام دهد.

برای مشاهده این وب سایت  به آدرس www.superharaj.com بروید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایز های جدید بنر در شبکه تبلیغات

سایز های جدید بنر در شبکه تبلیغات

وبنا – دو سایز دیگر به سایز های استاندارد بنرهای شبکه تبلیغات (Anetwork) اضافه شده است. با توجه به پیشنهادات آگهی دهندگان و نمایش دهندگان شبکه تبلیغات دو سایز جدید ۷۲۸*۹۰ و ۳۰۰*۲۵۰ به شبکه تبلیغات اضافه شد. هم اکنون دارندگان وبلاگ ها و وب سایت های نمایش دهنده می توانند با مراجعه به قسمت تنظیمات وب سایت خود، کد سایزهای جدید را دریافت کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس http://anetwork.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
انجمن تخصصی درایورچست راه اندازی شد

انجمن تخصصی درایورچست راه اندازی شد

وبنا – انجمن تخصصی درایورچست راه اندازی شد. این وب سایت قریب به یک سال است که در زمینه درایور کامپیوترهای دسکتاپ و انواع لپ تاپ فعالیت دارد. حکیمی مدیر سایت به وبنا گفت راه اندازی تالار درایورچست به همراه انجمن تخصصی ویدئوهای سه بعدی که می توان گفت اولین انجمن تخصصی فارسی زبان در زمینه ویدئوهای سه بعدی است از سرویس های جدید این سایت است.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.driverchest.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
رقابت در چهارمین دوره جشنواره وب ایران آغاز شد

رقابت در چهارمین دوره جشنواره وب ایران آغاز شد

وبنا – چهارمین دوره جشنواره وب سایت های ایران آغاز شد تا بار دیگر سایت های وب فارسی به رقابت پرداخته و از برترین آنها تقدیر گردد. امسال جشنواره در بیش از ۹۰ گروه مختلف در بخش وب سایت های موضوعی٬ غیر موضوعی و موبایل برگزار خواهد شد. در حال حاضر مرحله ثبت نام اولیه وب سایت ها آغاز گردیده و متقاضیان می توانند از طریق بخش ثبت نام در وب سایت جشنواره به آدرس http://register.iranwebfestival.com ثبت نام نمایند.

یکی از نکات قابل توجه در رابطه با چهارمین دوره جشنواره امکان ثبت نام کاربران جهت حضور در کنفرانس وب می باشد که در دیماه سال جاری برگزار خواهد شد. از برنامه های متنوع کنفرانس وب٬ سخنرانی های علمی٬ کارگاه های آموزشی٬ نمایشگاه جانبی و کتاب جشنواره خواهد بود که متقاضیان می توانند برای حضور در آنها از طریق همین سایت ثبت نام نمایند. امسال نیز جشنواره آمادگی دارد تا در بخش های مختلف از حمایت های تجاری و رسانه ای برای توسعه بیشتر استفاده نماید.

لیست برندگان و کاندیداهای سال گذشته و اطلاعات تکمیلی دیگر نیز در وب سایت جشنواره به آدرس http://iranwebfestival.com قابل مشاهده است. هم چنین می توانید برای مشاهده راهنمای فرایند ثبت نام در جشنواره به آدرس http://iranwebfestival.com/fa/page/register-guide مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت بررسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت راه اندازی شد

سایت بررسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت راه اندازی شد

وبنا – وب سایت تخصصی بررسی پیرامون مسئله ی تمدن اسلامی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت راه اندازی شد. این وب سایت که به همت دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تهیه شده است٬ مقالات و مطالب متعددی را در این موضوع در اختیار علاقمندان قرار داده است.

برای مشاهده سایت به آدرس http://icmags.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغاز جشنواره تابستانی البسکو.کام

آغاز جشنواره تابستانی البسکو.کام

وبنا – جشنواره تابستانی ویژه البسکو.کام، با تخفیف های بسیار استثنایی آغاز شد. در این جشنواره که از امروز تا ۳۱ شهریور برپا خواهد بود، تمامی محصولات در تمامی طبقه ها، از لوازم خانگی و کالاهای الکترونیک گرفته تا کتاب، لباس، گل و … با تخفیف های بسیار استثنایی – از ۳ تا ۵۰% – در اختیار همه هموطنان عزیز قرار دارد.

با مراجعه به وب سایت این مرکز خرید اینترنتی نام آشنا، به آدرس www.albasco.com و انتخاب کالا یا کالاهای دلخواه خود، از تخفیف های بی نظیر این جشنواره برخوردار شده و سفارشات شما در کمترین زمان ممکن در دسترستان خواهد بود.

خواندن ادامه‌ی خبر
نعره جنگ از ارشاد عبور کرد

نعره جنگ از ارشاد عبور کرد

وبنا – بازی آنلاین «نعره جنگ» توانست از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای مجوز بگیرد. مدیر مسئول این بازی آنلاین در مصاحبه با وبنا با اعلام این خبر افزود پس از تلاش های بسیار موفق شده اند تا مجوز رسمی را برای بازی گرفته و در رده سنی +۳ پذیرفته شده اند مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد به همراه بنیاد ملی بازی های رایانه ای مسئولیت بررسی بازی های آنلاین و رده بندی آنها را بر عهده دارند.

برای مشاهده وب سایت این بازی به آدرس http://warcry.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت هایپراستار راه اندازی شد

سایت هایپراستار راه اندازی شد

وبنا – همین چند سال پیش بود که خبر «هایپراستار به ایران آمد» تیتر جراید معتبر ایرانی را از آن خود کرد و به عنوان یکی از وقایع مهم در سرمایه گزاری خارجی در ایران در بخش خرده فروشی توجه اقشار مختلف را جلب نمود.

اکنون خبر ورود این غول فروشگاهی به عرصه وب تیتر رسانه های فناوری اطلاعات خواهد شد.

“از روز شنبه بنرهای مربوط به معرفی وب سایت در سرتاسر فروشگاه قرار گرفته است و به زودی برنامه های تبلیغاتی گسترده این شرکت آغاز خواهد شد.” علی فخیم کارشناس بازاریابی هایپراستار ایران در مصاحبه تلفنی با پایگاه خبری وب سایت های ایران (وبنا)٬ با اعلام خبر راه اندازی رسمی وب سایت این شرکت از برنامه های آتی خبر داد.

از ۲ ماه قبل مرحله بهره برداری آزمایشی از این وب سایت شروع شده بود و اکنون سایت بطور رسمی افتتاح می گردد. از امکانات کنونی این وب سایت می توان به معرفی تخفیف های ویژه هایپراستار٬ شرکت کاربران در قرعه کشی ها اشاره کرد. همچنین کاربران وب سایت هایپر استار می توانند از طریق صفحه صدای شما نظرات و انتقادات خود را مستقیما به گوش مدیران این فروشگاه عظیم برسانند.

علی فخیم در پاسخ به سوال وبنا که آیا هایپراستار ایران پا به عرصه فروش آنلاین محصولات خود خواهد گذاشت اشاره کرد که امکانات زیادی در آینده به این وب سایت اضافه خواهد شد و فروش آنلاین یک امکان اجتناب ناپذیر می باشد. وی همچنین افزود که یکی از رویکردهای مهم در هایپراستار ایران بهره برداری از راهکارهای بازاریابی آنلاین است.

هایپراستار ایران یکی از شرکت های گروه ماجد الفطیم است که در سال ۱۹۹۲ توسط ماجد الفطیم تاسیس گردید. این شرکت با شعار «ما می دانیم که مشتریان به چیزی بیش از خرید نیازمندند»، مفهوم جدیدی را از ترکیب خرید و تفریح در خرده فروشی ایجاد کرد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.hyperstariran.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر