ماه: اسفند ۱۳۸۹

مرجع دانلود فارسی راه اندازی شد

مرجع دانلود فارسی راه اندازی شد

وبنا – سایت download.ir از قدیمیترین وب سایتهای دانلود در ایران هم اکنون با مدیریت جدید و با ارایه راهکارها و ابزار های پیشرفته وارد فاز جدید فعالیت شد.

به گفته مدیر سایت “این سایت با بهره گیری از روبات پیشرفته خود اقدام به جمع آوری اطلاعات نرم افزار ها ی گوناگون به صورت طبقه بنده شده از سایتهای مختلف ( با ذکر منبع ) می نماید .لذا با این کار این سایت را به مرجعی تخصصی برای دانلود – بحث – تبادل نظر و بررسی تخصصی روی نرم افزارهای گوناکون تبدیل شده است و به مرور امکانات فوق العاده ای جهت دسترسی و تبادل هرچه بهتر و بیشتر این اطلاعات بروی سایت قرار خواهد گرفت.”

برای مشاهده سایت به آدرس www.download.ir مراجعه بود.

خواندن ادامه‌ی خبر
مسابقه بزرگ سفرنامه

مسابقه بزرگ سفرنامه

وبنا – وب سایت “بانک تور و گردشگری” برای ترویج فرهنگ استفاده از سایتهای ویکی و به اشتراک گذاری دانش و تجربه کاربران خود اقدام به راه اندازی مسابقه ای با عنوان “مسابقه بزرگ سفرنامه ” نموده است. تاریخ شروع این مسابقه اول اسفند ۱۳۸۹ و تاریخ پایان آن ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ است و می توانید از ۲ طریق سفرنامه های خود را برای سایت ارسال نمایید.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.lastsecond.ir/staticPages/Competition مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
انتصاب مسئول ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی

انتصاب مسئول ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی

وبنا – به گزارش خبرگزاری فارس، سید احسان قاضی زاده، مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ضمن تشکر از فعالیت‌های مهدی صرامی مسئول سابق این ستاد محمد صادق افراسیابی را به عنوان مشاور خود و مسئول ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی منصوب کرد.

بنابراین گزارش در متن حکم افراسیابی آمده است: ” جناب آقای محمد صادق افراسیابی، نظر به سوابق تجربی، تعهد و درایت جنابعالی در اجرای ماموریت‌های اداری به سمت مشاور اینجانب و مسئول ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی ” منصوب می‌شوید.

امید است در سایه توجهات ذات متعال در تداوم خدمات فرهنگی و فناوری محوله با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و اهداف مقدس نظام و راهبردهای دولت دهم موفق باشید.

محمد صادق افراسیابی پیش از این دارای سوابقی همچون مدیرکل دفتر آموزش ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، مشاور مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معان برنامه ریزی و توسعه ارتباطات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران در نشریات ایران زمین بوده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
یک ایرانی به هیأت داوران رقابتهای WSA سازمان ملل راه یافت

یک ایرانی به هیأت داوران رقابتهای WSA سازمان ملل راه یافت

وبنا – به گزارش دبیرخانه دائمی همایش و رقابت های WSA ایران، مهندس احسان ریاضی اصفهانی که پیش از این نیز حضور در داوری بین المللی UN WSIS Award را در بهار سال ۸۸ در دهلی نو تجربه کرده بود با توجه به داوری موفق و حضور مثبت ایشان با اتفاق آرای هیات مدیره WSA جهانی برای بار دوم  از طرف دفتر جهانی WSA در اتریش عنوان یکی از اعضای WSA Grand Jury سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰ انتخاب گردید و در داوری جهانی WSA که امسال از هفتم تا چهاردهم آوریل جهت انتخاب برترین دستاوردهای رایانه ای جهان در هنگ کنگ برگزار می شود همراه با داورانی از سراسر جهان از جمله نمایندگان سازمان ملل و بانک جهانی به داوری و انتخاب برترین آثار جهان برای دوره ۲۰۱۱- ۲۰۱۰  خواهد پرداخت.

خواندن ادامه‌ی خبر
جزییات بیشتر از دومین جوایز فناوری ایران منتشر شد

جزییات بیشتر از دومین جوایز فناوری ایران منتشر شد

وبنا – جزییات بیشتری از نامزدها و نحوه برگزاری دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران (ایتا) منتشر شد. 

به گزارش دبیرخانه دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران (ایتا)، علاوه بر نامزدهای اولیه ایتا دو شرکت دیگر که نامزدی آنها توسط دبیرخانه تایید شده و به پنل داوری افزوده شده‌‌اند، شامل شرکت‌های “لایزر” در بخش برترین ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت و “رایورز” در بخش برترین شرکت نرم‌افزاری می‌شوند.
براساس این گزارش، تاکنون بیش از ۱۵۰ درخواست نامزدی در رقابت برترین‌های فناوری ایران به دبیرخانه ایتا ارسال شده که از میان آنها درخواست ۵ شرکت برای افزوده شدن به پنل داوری درحال بررسی است و بقیه شرکت‌ها یا به دلیل نبود بخش مرتبط داوری یا غیرقابل رقابت بودن آنها با دیگر شرکت‌ها حائز شرایط رقابت شناخته نشدند.
دبیرخانه دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران به منظور ترغیب عموم کاربران سرویس‌های مختلف نامزدهای ایتا به شرکت در داوری، قرعه‌کشی را میان داوران عمومی که در پنل داوری ثبت نام کرده و در انتخاب برترین نامزدهای خود شرکت کرده‌اند، برگزار و تندیس برترین را به آنان اهدا خواهد کرد.
تبلیغات محیطی ایتا نیز از هفته گذشته در سطح شهر تهران و تبلیغات رادیو و تلویزیونی آن از روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه در شبکه‌های یک، دو و ۵ سیما و رادیوهای جوان و پیام آغاز شده است. داوری میان نامزدهای مختلف جوایز فناوری ایران که از ۱۰ بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، به صورت آنلاین انجام می‌شود.
در دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران علاوه ‌بر اینکه تمامی مخاطبان و کاربران اینترنتی می‌توانند با ثبت‌نام در سایت WWW.ITAWARDS.IR در داوری جوایز فناوری ایران شرکت کنند، هیات داوران جوایز فناوری ایران مرکب از مدیران ارشد دولتی و خصوصی فعال، کارشناسان، اساتید دانشگاهی متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و فعالان رسانه‌ای با دریافت نام کاربری و رمز ورود امکان ورود به پنل داوری را خواهند داشت.
کاربران عمومی برای ورود به پـنل داوری بـاید به سایت www.itaward.ir مراجعه کرده و با ورود به بخش داوری و دریافت نام کاربری و رمز عبور که به ایمیل آنها ارسال می‌شود، می‌توانند به هر یک از نامزدهای شرکت‌کننده رای بدهند. مراسم دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران ایتا به منظور معرفی برترین‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در دو بخش اصلی و پیشخوان ۱۷ اسفند ماه سال جاری در هتل هما با حمایت معنوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، سازمان فناوری اطلاعات کشور، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و مرکز پژوهشی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه شریف، توسط هفته‌نامه عصر ارتباط برگزار می‌شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
گروه آشیانه در رتبه سومین هکر برتر سایت Zone-H

گروه آشیانه در رتبه سومین هکر برتر سایت Zone-H

وبنا – سایت Zone-H.org یکی از معتبرترین سایت های امنیت اطلاعات IT است که روزانه آمار تعداد سرورها و سایت های هک شده را توسط هکرهای مختلف ارائه می دهد. سایت Zone-H فعالیتی در زمینه ثبت سایت های هک شده و اخبارهای امنیتی دارد و هکرها بعد از Deface کردن سایت های مختلف نام   Domain آنها را در سایت Zone-H ثبت می کنند که برای خود محفوظ داشته باشند و بتوانند جزو ۵۰  Attacker برتر Zone-H شوند.

امروز گروه امنیتی آشیانه توانست برای اولین بار در رتبه سومین هکر دنیا در قسمت  Special سایت Zone-H قرار گیرد.
برای مشاهده این موضوع به لینک زیر مراجعه کنید 
http://zone-h.org/stats/notifierspecial در حال حاضر تیم آشیانه به عنوان بالاترین گروه ایرانی در این لیست قرار دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر