ماه: مهر ۱۳۸۹

سایت قالب من یکساله شد

سایت قالب من یکساله شد

وبنا – سایت قالب من یکساله شد. مدیر سایت با اعلام خبر یکسالگی این سایت به وبنا گفت “طی مدت یکسال از راه اندازی اولین سایت تخصصی طراحی قالب های وبلاگ و وب سایت با عنوان قالب من، با صرف وقت و هزینه های بسیار گامی در جهت پیشرفت عرصه فناوری اطلاعات و دنیای مجازی اینترنت برداریم. هم اکنون شما هم می توانید در جشنواره بزرگ یک سالگی سایت قالب من شرکت کنید و برای خود یک قالب اختصاصی داشته باشید.”

برای مشاهده بخش ویژه تولد یک سالگی سایت به آدرس به www.mytheme.ir/1st-festival.php مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بخشی تازه در جشنواره وب ایران

بخشی تازه در جشنواره وب ایران

وبنا – امیر مهرانی – جشنواره وب ایران بعد از مدتی طولانی به مرحله پایانی خود رسیده. امسال من در این جشنواره هم به عنوان داور حضور داشتم و هم به عنوان دبیر بخش بلاگهای سازمانی.

امسال برای اولین بار بخش بلاگهای سازمانی در جشنواره وب ایران مورد توجه قرار گرفت. موضوع بلاگ سازمانی در ایران بسیار تازه است و تعداد کمی شرکت در این بخش شرکت کرده اند که عمدتا بلاگهایی بودند که در همین جا معرفیشان کرده بودم. سعی شده تا بلاگهایی به عنوان کاندید معرفی شوند که بیشتر در جهت اهداف سازمان خود مطلب نوشته اند و در جهات مختلف تاثیرگذار بوده اند. از طرفی وقتی تعداد شرکت کنندگان در این بخش کم است، قضاوت و انتخاب بهترین بسیار مشکل می شود. بعضی از بلاگها هم بودند که در جریان مسابقه قرار نگرفتند. بصورت مشخص می تونم در مورد بلاگ بهساد صحبت کنم که با توجه به اینکه آقای آواژ جزو داوران بوده اند، بلاگ شرکت بهساد در جریان مسابقه قرار نگرفت.

در مورد بهترین وب سایتهای شرکتهای خصوصی هم آخرین لحظه انتخاب کاندیداها به من واگذار شد که سعی کردم با توجه به امتیازی که بقیه داوران برای آنها درنظر گرفته بودند کاندیداها را معرفی کنم. بزرگترین مشکلی که در زمینه وب سایت شرکتها با آن مواجه هستیم اینست که هنوز بسیاری از شرکتها وب سایت دارند چون باید وب سایت داشته باشند و به این موضوع با دیدی استراتژیک نگاه می کنند. اما با وجود این موضوع کاندیداهای انتخاب شده بیشترین هماهنگی را در محتویات وب سایت، نوع طراحی و اهدافشان را داشته اند.

لیست بلاگها و سایتهای شرکتی که کاندید شده اند:

در بخش بهترین وبلاگ رسمی شرکتی ها:weblog.radmanitd.com ،tehran.behzisti.ir ،weblog.idegostaran.comوparnianportal.com/blog
در بهترین سایت شرکت های خصوصی:adpdigital.com ،draje.ir ، pandasecurity.ir ،itmavara.com وfaranovin.com

و جشنواره…

شاید در مورد نحوه اجرای جشنواره بشه انتقاد کرد و ایرادهای زیادی در این مورد پیدا کرد و در موردش حرف زد. اما به نظرم مهم تر از انتقاد کردن این است که به خودمان یادآوری کنیم که اجرای چنین ایده ای آن هم با بودجه کاملا محدود کار بسیار مشکلی است. فقط امیدوارم که برای سال آینده و برای دوره بعدی این جشنواره بتوان حرکت منسجم تری داشت و حرفه ای تر عمل کرد.

خواندن ادامه‌ی خبر
راهنمای خرید لپ‌تاپ به صورت آنلاین منتشر شد

راهنمای خرید لپ‌تاپ به صورت آنلاین منتشر شد

وبنا – هفته نامه عصر ارتباط پس از انتشار نسخه چاپی شماره دو راهنمای خرید لپ‌تاپ، نسخه ی قبلی این ویژه نامه را به صورت آنلاین منتشر کرد و علاقمندان می‌توانند این شماره را از طریق پایگاه اینترنتی این هفته نامه مشاهده یا دانلود کنند.

به گزارش هفته‌ نامه عصر ارتباط – طبق جدول زمانبندی، ویژه نامه‌های راهنمای خرید از ابتدای سال ۸۹ در نیمه هر ماه منتشر می‌شوند و روی کیوسک‌های مطبوعات در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. تا کنون ویژه نامه شماره یک راهنمای خرید تلفن همراه، ویژه نامه شماره یک راهنمای خرید لپ‌تاپ، ویژه نامه شماره یک راهنمای خرید کامپیوتر شخصی، ویژه نامه شماره دو راهنمای خرید تلفن همراه و ویژه نامه شماره دو راهنمای خرید لپ‌تاپ منتشر شده‌اند که از میان آن‌ها دو ویژه نامه راهنمای خرید تلفن همراه و راهنمای خرید لپ‌تاپ با مقداری تاخیر نسبت به ارائه نسخه چاپی، به صورت آنلاین نیز منتشر شده است.

هفته نامه عصر ارتباط برای اولین بار در میان نشریات چاپی قصد دارد پس از عرضه شدن نسخه‌ بعدی ویژه نامه‌های تخصصی‌اش، نسخه‌های پیشین آنها را به صورت آنلاین و رایگان در اختیار کاربران قرار دهد.

برای مشاهده و دانلود نسخه آنلاین ویژه نامه‌های راهنمای خرید تلفن همراه و لپ‌تاپ به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

مشاهده آنلاین ویژه نامه لپ‌تاپ

مشاهده آنلاین ویژه نامه موبایل

خواندن ادامه‌ی خبر
صورتی اولین فروشگاه الکترونیکی عروسک در ایران

صورتی اولین فروشگاه الکترونیکی عروسک در ایران

وبنا – اولین فروشگاه آنلاین عروسک در ایران با نام صورتی افتتاح شد. این سایت که با هدف عرضه کلیه عروسک های فانتزی موجود در بازار به صورت الکترونیکی افتتاح شده است متشکل از افراد متخصصی است که سال ها در زمینه عروسک و پولیشی به صورت سنتی مشغول به کار بوده اند و اکنون به سمت تجارت الکترونیک روی آورده اند. از سری امکانات این سایت می توان به حذف عوامل واسطه ای و در نتیجه کاهش قیمت محصولات ، درج مشخصات کامل هر عروسک ، تضمین کیفیت عروسک ها ، اهدا هدایای ویژه به خریداران و امکان خرید پستی و تحویل درب منزل اشاره کرد . 

برای مشاهده سایت به آدرس www.surati.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مجله علمی کائسنا منتخب ویژه گروه دانش برای همگان اجلاس جهانی جایزه جوانان شد

مجله علمی کائسنا منتخب ویژه گروه دانش برای همگان اجلاس جهانی جایزه جوانان شد

وبنا – مجله علمی کائِسنا، برنده‌ی ویژه اجلاس جهانی جایزه جوانان شد. در این اجلاس ، جوانان زیر ۳۰ سال خالق محتوای الکترونیکی از ۱۰۲ کشور جهان ، در شش گروه به رقابت پرداختند. محمد رشیدی کوچی ، مدیر و مؤسس مجله علمی کائِسنا به عنوان یکی از سه برنده ویژه بخش دانش برای همگان انتخاب شد. برندگان این اجلاس ، ۱۸ تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰ ، به دعوت اتحادیه فناوری اطلاعات سازمان ملل متحد و دفتر اجلاس ، به نیویورک سفر کرده و با گرده‌هم‌آیی در جشن ” متعهدترین و خلاق‌ترین جوانان جهان ” ، مورد تقدیر و تشویق قرار گرفته و به جهانیان معرفی شدند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.ksna.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نبرد نهایی بر سر سفال شکسته فناوری

نبرد نهایی بر سر سفال شکسته فناوری

وبنا – آرش برهمند – به گزارش عصر ارتباط، سومین جشنواره وب سایت‌های ایران پس از چند ماه تاخیر در اعلام نتایج برترین وب سایت‌های سال از ابتدای هفته جاری با اعلام کاندیداهای برتر در ۵۴ گروه موضوعی و فنی وارد مرحله نهایی فعالیت خود شد. شایان شلیله دبیر اجرایی سومین جشنواره وب سایت‌های ایران در گفتگو با سایت وبنا که خود بانی این جشنواره محسوب می‌شود، در توضیح تاخیر چند ماهه اعلام نامزدهای نهایی این جشنواره، گفت: «تعداد زیاد شرکت‌کننده‌ها، وجود گروه‌های بیشتر نسبت به سال گذشته و همچنین برنامه و سیستم داوری الکترونیکی امسال باعث شد که طول دوره داوری بیشتر از حد انتظار طول بکشد. هرچند در همین انتخاب‌های پرشمار نیز در اعلام فهرست نهایی نهایت دقت ممکن به لحاظ محتوایی و فنی لحاظ شده است.»

او درباره فرآیند داوری نیز اعلام کرد: «داوری سومین جشنواره وب سایت‌های ایران در سه مرحله انجام شد. در مرحله اول از میان سایت‌هایی که داوطلب حضور در جشنواره شده بودند آنهایی که هیچ‌یک از استاندارد‌های وب را رعایت نکرده بودند از جشنواره حذف شدند. در مرحله بعدی جمع ۳۲ نفره داوران در طول سه ماه سایت‌های شرکت‌کننده در جشنواره را بررسی و به سایت‌ها امتیاز دادند.»

به گفته وی در مرحله سوم نیز که آخرین مرحله داوری سومین جشنواره وب سایت‌های ایران بود، دبیران علمی با بررسی نهایی سایت‌ها، کاندیدا‌ها را اعلام کردند. از میان نامزدهای سومین جشنواره وب سایت‌های ایران یک سایت به عنوان سایت برتر در هر گروه معرفی خواهد شد. شلیله تاریخ معرفی برندگان نهایی را نیز که در بیش از ۵۰ شاخه انتخاب خواهند شد را هم تا پایان مهر ماه اعلام کرد.جشنواره آنلاین وب ایران اولین بار در سال ۱۳۸۶ توسط پایگاه خبری وب‌سایت‌های ایران برگزار شد. در این جشنواره با نظرسنجی از مدیران سایت‌ها، وبلاگ‌نویسان و کارشناسان فناوری اطلاعات سایت‌هایی برگزیده و به آنها تندیس سایت برتر اعطا می‌شود.

این مطلب در شماره ۳۷۵ هفته نامه عصر ارتباط منتشر شده است.

لینک مرتبط: http://www.asreertebat.com/1389/7/3/AsreErtebat_weekly/375/Page/26/?NewsID=11198 
و http://www.asreertebat.com/1389/7/3/AsreErtebat_weekly/375/Page/27 

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران

Styles OLC IranPHP iClub Jahan Data Javan Rayaneh DiGiKala friendfa albasco kaspid rapidworld narbella locopoc arta

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندیدا های گروه شبکه های اجتماعی معرفی شدند

کاندیدا های گروه شبکه های اجتماعی معرفی شدند

وبنا – کاندیدا های گروه شبکه های اجتماعی در سومین جشنواره وب سایت های ایران معرفی شدند. در بخش اول این گروه با عنوان بهترین سایت شبکه اجتماعی سایت های webzzz.com و cloob.com به عنوان کاندیدای برتر در این بخش معرفی شدند.

در دیگر بخش این گروه با عنوان بهترین سایت به اشتراک اطلاعات سایت های ghatar.com ، cloob.com/share/source/list و pasokh.net به عنوان کاندیدای برتر در این بخش معرفی شدند.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران

Styles OLC IranPHP iClub Jahan Data Javan Rayaneh DiGiKala friendfa albasco kaspid rapidworld narbella locopoc arta

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندیدا های گروه وبلاگ معرفی شدند

کاندیدا های گروه وبلاگ معرفی شدند

وبنا – کاندیدا های گروه وبلاگ در سومین جشنواره وب سایت های ایران معرفی شدند. در بخش بهترین سایت سرویس دهنده وبلاگ سایت های mihanblog.com ، bloghaa.com و webloghaa.com به عنوان کاندیدا معرفی شدند.

در بخش بهترین سرویس دهنده ابزار وبلاگ سایت های templategenerator.net ، blogskin.ir ، kakapo.ir و abzarak.com به عنوان کاندیدا های سایت برتر در سومین جشنواره وب سایت های ایران معرفی شدند.

در آخرین بخش این گروه با عنوان بهترین سایت ابزار وب سایت های sabapayamak.com ، emap.ir ، templategenerator.net ، abzarak.com و mailfa.com به عنوان کاندیدای برتر در این بخش معرفی شدند.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران

Styles OLC IranPHP iClub Jahan Data Javan Rayaneh DiGiKala friendfa albasco kaspid rapidworld narbella locopoc arta

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندیدای گروه استاندارد و وب فارسی معرفی شدند

کاندیدای گروه استاندارد و وب فارسی معرفی شدند

وبنا – کاندیدای گروه استاندارد و وب فارسی در ۳ بخش بهترین سایت از نظر ساختار، بهترین سایت از نظر طراحی و استاندارد های وب و بهترین سایت از نظر طراحی صفحه اول معرفی شدند.

در بخش اول سایت های datisdesign.com ، esafir.com ، bartarinha.com ، rohanit.com و gowdin.com در بخش بهترین سایت از نظر ساختار به عنوان کاندیدا معرفی شدند.

در بخش دوم با عنوان بهترین سایت از نظر طراحی و استاندارد های وب سایت های adpdigital.com ، edreamer.ir ، topdesign.ir ، khalilan.com و gowdin.com به عنوان کاندیدای برتر معرفی شدند.

در بخش آخر نیز با عنوان بهترین سایت از نظر طراحی صفحه اول سایت های ihome.ir ، adpdigital.com ، faranovin.com و axprint.com به عنوان سایت های برتر در این بخش معرفی شدند.

اسامی برندگان در پایان مهرماه اعلام می شود.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران

Styles OLC IranPHP iClub Jahan Data Javan Rayaneh DiGiKala friendfa albasco kaspid rapidworld narbella locopoc arta

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندیدا های بهترین سایت ایرانی به زبان انگلیسی معرفی شدند

کاندیدا های بهترین سایت ایرانی به زبان انگلیسی معرفی شدند

وبنا – کاندیدا های بهترین سایت ایرانی به زبان انگلیسی معرفی شدند. در این بخش سایت های iranoilgas.com ، investiniran.ir ، crmroom.com/en و thegazette.ir به عنوان کاندیدای برتر برای دریافت عنوان برترین سایت سال در گروه سایت ایرانی به زبان انگلیسی معرفی شدند.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران

Styles OLC IranPHP iClub Jahan Data Javan Rayaneh DiGiKala friendfa albasco kaspid rapidworld narbella locopoc arta

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندیدا های بهترین ایده سال در زمنیه وب فارسی معرفی شدند

کاندیدا های بهترین ایده سال در زمنیه وب فارسی معرفی شدند

وبنا – کاندیدا های بهترین ایده سال در زمنیه وب فارسی در سومین جشنواره وب سایت های ایران معرفی شدند. سایت های sellch.com ، meydoonak.com و myfc.ir به عنوان کاندیدا های این بخش معرفی شدند.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران

Styles OLC IranPHP iClub Jahan Data Javan Rayaneh DiGiKala friendfa albasco kaspid rapidworld narbella locopoc arta

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندیدای گروه خبر و اطلاع رسانی معرفی شدند

کاندیدای گروه خبر و اطلاع رسانی معرفی شدند

وبنا – کاندیدای گروه خبر و اطلاع رسانی در سومین جشنواره وب سایت های ایران معرفی شدند. این گروه شامل ۵ بخش می باشد. بهترین سایت مجله اینترنتی، بهترین سایت اطلاع رسانی و اطلاعات عمومی، بهترین پادکست، بهترین سایت خبری، بهترین سایت روزنامه از بخش های این گروه می باشند.

دربخش بهترین سایت روزنامه سایت های varzeshi.net و rooznamak.ir کاندید دریافت عنوان  بهترین سایت روزنامه شدند.

در بخش بهترین سایت خبری سایت های sourehcinema.ir ، asrefarda.ir ، farnet.ir ، graphna.net و weblognews.ir برای دریافت عنوان برترین سایت خبری کاندید شدند.

در بخش بهترین پادکست، سایت های aliha.ir ، shahvar.net و asha.ir برای دریافت عنوان بهترین پادکست سال کاندید شدند.

در بخش بهترین سایت اطلاع رسانی و اطلاعات عمومی سایت های narenji.ir ، farnet.ir ، setna.ir ، nightsky.ir و pezeshki.net برای دریافت عنوان سایت برتر اطلاع رسانی کاندید شدند.

در آخری بخش این گروه با عنوان بهترین سایت مجله اینترنتی pariyana.com ، womanday.ir ، ksna.ir و ۳-m.ir به عنوان کاندیدا معرفی شدند. سایت برتر در هر گروه در پایان مهر ماه سال جاری معرفی می شود.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران

Styles OLC IranPHP iClub Jahan Data Javan Rayaneh DiGiKala friendfa albasco kaspid rapidworld narbella locopoc arta

خواندن ادامه‌ی خبر