ماه: مرداد ۱۳۸۹

مصاحبه اختصاصی وبنا با مدیرکل فروش رپیدشیر

مصاحبه اختصاصی وبنا با مدیرکل فروش رپیدشیر

وبنا – رپیدشیر در سال ۲۰۰۴ توسط اریک اشمیت جهت ارائه خدمات به جمعی از دوستان وی آغاز گردید و در زمان کوتاهی به دلیل استقبال فراوان، وی تصمیم به تبدیل این خدمات به یک وب سایت تجاری نمود. شرکت رپیدشیر (Rapidshare AG) با دامنه Rapidshare.com در سال ۲۰۰۶ رسماً به ثبت رسید و سریعاً به عنوان پیشواز فایل هاستینگ در دنیا توانست ظرف مدت محدودی کاربران فراوانی را در سرتاسر دنیا جذب نماید. شرکت های بسیار زیادی سعی در شکست رپیدشیر و رقابت برای کسب بیشترین تعداد کاربر داشته اند اما هنوز هیچ یک از آنها در فهرست پنجاه وب سایت برتر در Alexa قرار نگرفته اند. این در حالیست که رپیدشیر توانست در دوره معینی خود را به ششمین وب سایت پر بیننده دنیا تبدیل نماید.

رپیدشیر با شعار میزبانی آسان فایل ها، سریع ترین و بزرگترین فایل هاستینگ در دنیا می باشد که کاربران می توانند در آن فایل ها را آپلود و ذخیره نمایند و آنرا با دیگران به اشتراک بگذارند. کاربران می توانند در رپیدشیر فایل های بسیار حجیم را هم ذخیره نمایند. پیش از این افراد مجبور به استفاده از هاستینگ های بسیار گران و یا ذخیره و ارسال اطلاعات حجیم از طریق CD و یا USB بوده اند، چرا که ارسال فایل های حجیم از طریق ایمیل هم امکان پذیر نبوده است.

متن زیر مصاحبه اختصاصی وبنا با مدیر کل فروش رپیدشیر، آقای متونی (Mathoni Torke) می باشد که در دفتر رپیدشیر، واقع در سوئیس در ۹ تیرماه ۸۹ انجام گرفته است. متن کامل این مصاحبه به زبان انگلیسی نیز به زودی منتشر می شود.

وبنا: سلام، با تشکر از اینکه وقتتون رو در اختیار این وبنا گذاشتین. آقای متونی، رپیدشیر در کنار تمام دوستان میلیونی که داره همواره دشمنان محدودی داشته که سعی در مبارزه و توقف رپیدشیر داشته اند. این ماجرا به نظر شما چه پایانی دارد؟

متونی: دوست دارم ابتدا به شما خوش آمد بگم و سلامی هم به تمامی کاربران ایرانی رپیدشیر داشته باشم. در واقع بهتر می دونم تا قبل از هر چیزی کمی شما رو با تاریخچه فعالیت رپیدشیر آشنا کنم. رپیدشیر فعالیت خودش رو در سال ۲۰۰۶ به طور رسمی آغاز کرده و بیشترین کاربران را در سرتاسر دنیا داراست. شما گفتید که رپیدشیر دشمنان زیادی داره من باید اعلام کنم در چند ماهه اخیر دادگاه هایی تأیید کرده اند که فقط کاربران مسئول فعالیت های خودشون هستند و رپیدشیر مسئول محتوای آپلود شده توسط کاربران نیست. ما بسیار خوشحالیم که دادگاه این مسئله را متوجه شده است. به خاطر اینکه رپیدشیر با موارد کپی رایت مبارزه می کند و دادگاه هم این را تأئید کرده است. این نکته حائز اهمیت است که رپیدشیر هیچ وقت برای مبارزه با کپی رایت، اطلاعات شخصی کاربران خود را در اختیار شخص ثالثی قرار نداده و نخواهد داد. حریم شخصی کاربران مهم ترین مسئله در رپیدشیر است.

وبنا: رپیدشیر رقبای بسیاری داشته و هنوز هم داره! خیلی ها رو به خاطر قدرتش کنار زده ولی با این حال خیلی ها هم در حال رشد هستند و می خواهند به رپیدشیر برسند. نگاه شما به رقبای خودتون و بازار اونها چیست؟

متونی رپیدشیر، فایل هاستینگ با یک کلیک (One-click Hosting) را ابداع کرد. ما خودمون را با تمامی رقبائی که خدمات و سیستم ما را کپی کرده اند متمایز می دونیم. ما به دلیل کاربری آسان، سرورهای فوق سریع و امنیت اطلاعات، هنوز هم بزرگترین هستیم. رپیدشیر بیشترین حجم اطلاعات و سرعت را داراست. ما امروز بیش از ۶۰۰ گیگابایت در ثانیه پهنای باند و ۱۶ پتابایت حافظه موجود داریم. (هر پتابایت معادل یک میلیون گیگابایت است) هیچ کدام از فایل های هاستینگ های دیگر مجوز قانونی جهت تطابق با کپی رایت را ندارند. این به خاطر چارچوب قوی رپیدشیر هست. رپیدشیر دارای تیم پشتیبانی تلفنی و ایمیلی بسیار بزرگی هست. همچنین تیم مدیریتی قوی که نیازهای بازار را بررسی و به موقع تصمیم گیری می نمایند. ما همواره آماده دیدار حضوری با شرکت ها و سازمان ها هستیم. هیچ کدام از موارد فوق در مورد سایت های رقیب ما صدق نمی کند و این موارد دلیل روشنی برای موفقیت رپیدشر در دنیا است. این موضوع باعث می شود که ما هیچ وقت نگران رقبای خودمون نباشیم. رقابت برای ما تنها به معنی افزایش کیفی خدمات جهت کسب رضایت بیشتر مشتریان هست.

وبنا: رپیدشیر اخیراً تغییرات اساسی رو در نوع و نحوه خدمات ایجاد کرده. این تغییرات از کجا نشأت می گیره؟ فکر می کنید چه تأثیری بر بازار شما بگذره؟

متونی: ما می دونیم که در ایران کاربران زیادی هستند که فایل های بسیاری را آپلود و دانولد می کنند. ما سعی کردیم بهترین گزینه رو برای تمامی کاربران ایجاد کنیم. در سیستم جدید که کاملاً منطبق بر نیاز کابران شکل گرفته، کاربران رپیدپرو (Rapidpro) با پرداخت ۹۹ رپیدز (هر رپیدز =۹۹ سنت یورو) می توانند به مدت یک ماه از فضای ۱۰ گیگابایت حافظه و ۳۰ گیگابایت ترافیک دانلود استفاده کنند. ترافیک دانلود هیچ وقت منقضی نمی شود. این در حالیست که اگر کاربر به ترافیک بیشتر و یا حافظه بیشتر احتیاج داشته باشد، می تواند به راحتی با پرداخت ۱۴ رپیدز ۵ گیگابایت ترافیک و با پرداخت ۲ رپیدز، یک گیگابایت حافظه به مدت ۳۰ روز تهیه کند. این باعث شده ما به کاربران اکانت یک ماهه با ترافیک ۳۰ گیگابایت را کمتر از ۲۰۰۰ تومان برسونیم و این پایین ترین قیمت تا به حال بوده است. به زودی تغییرات مثبتی هم در رپیدشر اتفاق می افتد که مزایای بسیاری رو برای کاربران خواهد داشت. آماده شنیدن خبرهای خوب باشید.

وبنا: آقای متونی، برنامه های آتی رپیدشیر چه خواهد بود؟

متونی: ما قصد داریم سبد محصولات و خدمات خودمون رو با هدف ارائه مزایای بیشتر به کاربران توسعه بدهیم. به زودی این برنامه های توسعه ای را اعلام خواهیم کرد. در بازار ایران هم، برنامه داریم فعال تر عمل کنیم. ما در حال حاضر از جشنواره وب سایت های ایران webward حمایت کردیم و برنامه داریم که این پشتیبانی ها رو به زودی در سطوح بیشتری انجام بدیم.

وبنا: خیلی ممنون از اینکه به ما فرصت دادید تا از نزدیک با شما مصاحبه داشته باشیم.

متونی: من هم خیلی خوشحال شدم که با شما دیدار داشتم و از شما می خواهم که سلام گرم ما رو به کاربران ایرانیمون برسونید. امیدواریم بتونیم هر روز خدمات بهتری به اونها ارائه کنیم.

خواندن ادامه‌ی خبر
نخستین جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی برگزار می شود

نخستین جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی برگزار می شود

وبنا – نخستین جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی در سطح ملی با هدف تاکید بر رعایت صداقت در تبلیغات و تاکید مضاعف بر علمی بودن صنعت تبلیغات برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی ، در این جشنواره که اختتامیه آن در تاریخ ۱۵ شهریورماه ۸۹ برگزار خواهد شد ، فیلم های تبلیغاتی تا حداکثر مدت زمان ۶۰ ثانیه در سه بخش: “فیلم های تبلیغاتی صنعتی” ، “فیلم های تبلیغاتی آموزشی و فرهنگی” و “فیلم های تبلیغاتی اطلاع رسانی” توسط ۵ داور که ۲ نفر از ایشان از خارج کشور دعوت می شوند ، مورد بررسی و داوری قرار خواهند گرفت.

محمد علی حجازی دبیر این جشنواره افزود : این نخستین جشنواره اینترنتی به معنای واقعی در ایران خواهد بود که تمامی امور و مراحل جشنواره فقط و فقط در وب سایت رسمی جشنواره انجام می گیرد . آپلود کردن فیلم ها ، بررسی و انتخاب فیلم ها توسط هیات انتخاب ، داوری فیلم ها توسط هیات داوران و مخاطبان ، اعلام نتایج و برگزاری اختتامیه همگی به واسطه وب سایت رسمی جشنواره صورت خواهد گرفت .

حجازی با اشاره به اینکه این جشنواره در سال اول به صورت ملی برگزار خواهد شد ، بیان داشت : در سال نخست برگزاری جشنواره سعی می شود تا آثار داخلی با یکدیگر به رقابت بپردازند و در سال های آینده پس از بررسی سطح کیفی فیلم های تبلیغاتی داخلی و مقایسه آنها با استانداردهای بین المللی ، تصمیم برای برگزاری آن در سطح جهانی گرفته خواهد شد .

دبیر جشنواره در ادامه در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره افزود : بررسی سطح کیفی فیلم های تبلیغاتی ، ارائه الگوهای موثر و مطابق با فرهنگ ایرانی اسلامی ، تاکید بر رعایت صداقت در تبلیغات ، تاکید بر علمی بودن صنعت تبلیغات ، ایجاد تحرک و پویایی در میان شرکت های تبلیغاتی ، تاکید بر ایجاز و تأثیرگذاری تبلیغات در کم ترین زمان ، ایجاد فضایی برای دوباره دیده شدن تبلیغات از جمله اهداف چهارده گانه این جشنواره اینترنتی است .

حجازی دبیر جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی در پایان بیان داشت : از آنجا که امروزه تکنولوژی در دسترس همگان قرار دارد و باید به نحو مطلوب در جهت بالا بردن سطح کیفی فعالیت ها از آن بهره برد ، این جشنواره نیز تلاش می کند با استفاده از تکنولوژی های موجود نسبت به برگزاری جشنواره با شیوه ای نوین اقدام نماید .

لازم به ذکر است که این جشنواره توسط شرکت فیدار تصویر برگزار می گردد .

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت رسمی جشنواره به آدرس www.1minute.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
همایش تخصصی و سراسری لمپ در ایران

همایش تخصصی و سراسری لمپ در ایران

وبنا – سایت پی اچ پی دولوپر در نظر دارد با همکاری استانداری زنجان و چند سایت دیگر از جمله ایران پی اچ پی سمینار سراسری و تخصصی LAMP را در شهر زنجان برگزار نماید. 

این سمینار کاملاً رایگان است و چندین کارگاه تخصصی که برای اولین بار در ایران برگزار می شود را در دست اقدام دارد. هدف از برگزاری این سمینار فقط و فقط تغییر دید برنامه نویسان و کاربران رایانه نسبت به جنبش کدباز (open source) اشاره کرد.

برای مشاهده سایت به آدرس conference.phpdevelopers.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
تولد سایت شعرنو پایان سال پنجم فعالیت

تولد سایت شعرنو پایان سال پنجم فعالیت

وبنا – تیر ماه ۱۳۸۴ شروع فعالیت سایت شعرنو با حدود ۳۲۰۰ شعر از شاعران معاصر فارسی زبان بود که از همان روزهای آغازین شعرنو علاوه بر آثار شاعران نامی معاصر پذیرای شاعران جوان فارسی زبان از سراسر دنیا بوده است ، شعرنو با روندی جدید در عرصه فعالیت های ادبی دنیای مجازی اولین سایت ادبی با محور دسترسی مستقیم نویسنده به محتوای سایت است و تمام بخش های سایت توسط کاربران آن توسعه می یابد و این روند در سومین جشنواره رسانه های دیجیتال سال ۱۳۸۸ لوح نوآوری را به سایت اختصاص داد ، شعرنو با هدف ایجاد فرصتی برای نویسندگان در سراسر ایران (حتی دور افتاده ترین روستاهایی که دسترسی اینترنت دارند) جهت ارائه آثار خود و ارزیابی و تعامل با سایر نویسندگان شروع به کار کرد و طی سال ها با توسعه و عبور از مشکلات و سازگاری با شرایط مختلف به تدریج شعرنو به اولین سایت ادبی شعر فارسی از نظر محتوا ؛ کاربر ؛ مخاطب در ایران و جهان تبدیل شد و با گذشت زمان و تکمیل بخش های مختلف بصورت تخصصی به ارائه ابزار متنوعی جهت انتشار اینترنتی شعر تبدیل شده است ، شعرنو هم اکنون مرجعی برای معرفی شاعران جوان در دنیای اینترنت است و تک تک اعضا سایت به عنوان نتیجه اول موتور جستجوی گوگل در این سایت معرفی می شوند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.shereno.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین وب گاه های دولتی معرفی شدن

برترین وب گاه های دولتی معرفی شدن

دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی که بعداز ظهر امروز سه شنبه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز شده بود با معرفی وب گاه های برتر به کار خود پایان داد. به گزارش ستاد خبری جشنواره ، ترکیب برندگان و جوایز دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی شامل دو بخش جوایز اصلی و جوایز ویژه می باشد که بخش نخست شامل جوایز خدمات اطلاع رسانی، خدمات تراکنش مالی و خدمات تعاملی است و بخش دوم شامل جایزه وبگاه جامع، جایزه امنیت وبگاه و در نهایت جایزه پاسداشت خط و زبان فارسی در محیط وب می شود.

وب گاههای برتر در بخش اصلی خدمات تعاملی سازمانی وب گاه شهرداری تهران ، رتبه اول، وب گاه شرکت پست جمهوری اسلامی ، رتبه دوم و وب گاه دانشگاه علم و صنعت ایران ، رتبه سوم هیات داوران را کسب کرد همچنین هیات داوران در این بخش، وب گاه دانشگاه صنعتی امیر کبیر را در این بخش قابل تقدیر اعلام کردند.

وب گاه های برتر در بخش اصلی خدمات تراکنش مالی وب گاه بانک ملی ایران ، رتبه اول وب گاه شرکت ارتباطات سیار (همراه اول ) رتبه دوم وب گاه بانک صنعت و معدن ، رتبه سوم کمیته علمی جشنواره، وب گاه کمیته امداد امام خمینی (ره) را در این بخش قابل تقدیر دانست.

وب گاه برتر در بخش اصلی خدمات اطلاع رسانی وب گاه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، رتبه اول وب گاه پژوهشگاه علوم و فن اوری اطلاعات ایران ، رتبه دوم وب گاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ، رتبه سوم همچنین از نظر کمیته علمی وب گاه شهرداری همدان ( شهر الکترونیک همدان ) در این بخش قابل تقدیر است.

بخش ویژه وب گاه جامع کمیته علمی با توجه به شاخص های بخش ویژه ” وب گاه های جامع ” هیچ وبی را شایسته احراز جایزه ویژه این بخش ندانست و با توجه به نتیجه ارزیابی ، صرفا سه وب گاه را به عنوان وب گاههای قابل تقدیر در این بخش معرفی می کند. وب گاه شهرداری تهران وب گاه دانشگاه صنعتی امیر کبیر وب گاه شهرداری همدان بخش ویژه امنیت وب گاه ها – وب گاه بانک ملی ایران رتبه اول را در این بخش کسب کرد. کمیته علمی وب گاه همچنین بانک صنعت و معدن را شایسته تقدیر اعلام کرد.

بخش ویژه پاسداشت خط و زبان فارسی با توجه به شاخص های این بخش ، هیچ وب گاه شایسته کسب رتبه نبود و کمیته علمی صرفا به تقدیر از وب گاه های زیر اقدام کرده است: وب گاه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ( رادیو اینترنتی ایران صدا) وب گاه وزارت امور اقتصاد و دارایی وب گاه وزارت تعاون

خواندن ادامه‌ی خبر
دومین جلسه فعالان وب ایران برگزار شد

دومین جلسه فعالان وب ایران برگزار شد

وبنا – سید رضا محمدی – دومین جلسه فعالان حوزه وب به میزبانی دفتر نمایندگی راپیدشیر در ایران در ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۲۹ تیرماه برگزار گردید. حاضرین در این جلسه شایان شلیله ، محسن ملایری ، حمید امیر سمساری ، پرهام باغستانی ، آرش زاد ، نوید کاشانی ، سعید حبیبی ، آرش بخشش ، ویدا نوری ، سپیده قیصر ، مصطفی لامعی ، سید علی پور طباطبایی ، پویا رجامند ، ایدین بهرمان، امین گرجی و سیدرضا محمدی برگزار گردید .

موضوع این جلسه که دومین جلسه از سلسله جلسات و نشست های مشترک متخصصین و صاحب نظران در زمینه وب بود به دو بخش اختصاص داشت : اول وب فارسی و بررسی مشکلات آن و ارائه راهکار و دوم در خصوص جوایز برگزیدگان سومین جشنواره وب ایران .

جلسه با صحبت های ابتدایی آقای باغستانی شروع و در ادامه آقای حمید امیر سمساری به مشکلات وب سایت های دولتی پرداختند که سرفصل آن عبارت بودند از :

پرتال های سنگین – ماژول های بلااستفاده  و قدیمی –داشتن هدف در ایجاد وب سایت – اجبار در استفاده در دامنه ایران .

یکی از مواردی که ایشان مطرح نمودند به عنوان مشکل در وب فارسی این بود که خلق ایده در میان متخصصان این فن در وب فارسی کمرنگ است و در انتظار آن هستند که ایده ای و یا سایتی  در خارج ایجاد شود تا نمونه فارسی و وطنی ان در ایران ایجاد شود که حتی در این کپی کاری ها هم اگر خلاقیت  وجود داشت شاید یک گام جلوتر بودیم و ماحصل کپی کاری سایتی مانند اورکات در ایران می توانست به جای کلوب.کام یک شبکه اجتماعی مانند فیس بوک باشد .

موارد دیگری که آقای سمساری به انها اشاره نمود خلاء قانونی در خصوص شرکت های خدمات دهنده در زمینه وب ، اعتماد سازی در حوزه وب و حمایت از متخصصین و ایجاد پل ارتباطی بین متخصص وب یا مدیران شرکت ها ، کارشناسانه نبودن دید مدیران شرکت های دولتی به حوزه وب و… و به معرفی و بررسی چندین پرتال و سایت خارجی پرداختند.

در ادامه آقای باغستانی به نمونه های دیگری از مشکلات و ایرادات اشاره نمودند که از آن جمله موارد بر می گردد به شرکت های خدمات دهنده در حوزه وب که بدون ثبت شرکت و نام تجاری شروع به فعالیت کرده و نیز عدم توجه به موارد حقوقی و معضلاتی که بعدها به واسطه جهل به قانون به مشتریان یا همان شرکت ها تحمیل می شود کماکان فعالیت کرده و هیچگونه نظارتی هم بر آن نمی شود. و همچنین بحث موبایل وب که کماکان در ایران جدی گرفته نمی شود

به موارد دیگری از مشکلات وب و حوزه وب که با بحث بین حضار حاضر درجلسه مطرح شد و هر یک نظرات خود را اعلام می داشتند می توان به فقر دانش مدیران دولتی در زمینه وب ، بها ندادن به مسئله رابط کاربری در سایت ها و پرتال ها ، نادیده گرفتن این مسئله که هر حوزه وب تخصصی است و علم و تخصص ویژه خود را می طلبد که متاسفانه در ایران هر کسی که در این زمینه فعالیت می کند خود را به تنهایی مجهز به تمامی این فنون نموده است ، عدم رشد خلاقیت و شکوفایی آن در این زمینه بدلیل بعضا مشکلات مالی .

در پایان بحث موضوع اول جلسه که به بررسی مشکلات وب فارسی و شرکت های دولتی و ارائه راه کار اختصاص داشت این پیشنهادات هم در خصوص رفع این نواقص و ایجاد استاندارد در این زمینه ارائه شد که عبارتند از :

ایجاد کارگروه های حقوقی و آشنایی کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند با مسائل حقوقی ، ایجاد کارگاه های آموزشی ، ایجاد وب سایت های اطلاع رسانی و تبادل نظر و نیز ایجاد انجمنی در جهت  تعریف و تعیین استانداردها در زمینه های مختلف مانند سیاست گذاری، قیمت گذاری و رعایت ان ها توسط خود فعالان در این حوزه .

پس از ارائه پیشنهادات آقای باغستانی بدلیل کمبود وقت در چند دقیقه به فرآیند ثبت نام و انتخاب برگزیدگان توسط داوران ، گروه بندی های اصلی و فرعی شرکت کنندگان در جشنواره سوم ، پرداختند و در خصوص روند ارزیابی فعلی کاندیداها در این جشنواره و جسنواره بعدی مطالبی را ارائه نمودند .

روند ارزیابی فعلی وب عبارتست از : ثبت نام ، بررسی اولیه توسط کارشناس جهت کسب امتیاز اولیه و راه یابی به مرحله بعد و نهایتا بررسی توسط داوران در گروه های مختلف و روند ارزیابی در جشنواره آینده عبارتست از :

+ ثبت نام اولیه در حداکثر دو گروه

+ بررسی از لحاظ رعایت استاندارد های وب و کاربرد پذیری و …

+ ورود به بخش کارشناسی داوران

+ رای گیری توسط داوران در گروه های خاص

با توجه به اتمام زمان مجالی جهت تبادل نظر در خصوص جوایز جشنواره  ، ایرادات و نواقص و ارائه پیشنهادات جهت هر چه بهتر برگزار شده این جشنواره در ایران نبود تا انشاله در جلسات بعدی به طور ویژه و اختصاصی در این زمینه بحث  گردد و با ارائه راه کارهای مناسب بتوان این جشنواره را بهتر از سال قبل برگزار و هر روز بر اعتبار و محبوبیت آن در جامعه وب ایران افزوده شود.

آی تی بلاگ

خواندن ادامه‌ی خبر
باشگاه تبلیغات خلاق راه اندازی شد

باشگاه تبلیغات خلاق راه اندازی شد

وبنا – باشگاه تبلیغات خلاق ، فعالیت خود را آغاز کرد . این باشگاه توسط مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت و با هدف نمایش ، اطلاع رسانی و تحلیل تبلیغات ایران و جهان فعالیت خود را آغاز نمود .

به گفته مدیر مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت – مهندس سجاد بهجتی –  قرار است این باشگاه آغاز تحولی در شیوه تبلیغات و اطلاع رسانی باشد ، بهجتی گفت :  در بسیاری موارد هدف تبلیغات در لابه لای هنرهای گرافیکی پنهان می شود ، آنقدر پنهان که فراموش می کنیم تبلیغ برای چه ساخته می شود ! ، برای درک این موضوع کافیست ساعتی به تماشای تلویزیون نشسته و تبلیغات پر زرق و برق را تماشا کنید و سوالی در انتهای هر تبلیغ بپرسید ، آیا این تبلیغ باعث می شود من این کالا یا خدمات را خریداری کنم ؟ . . . پاسخ سوال می تواند خیلی مسائل را روشن کند .

بهجتی ادامه داد : تبلیغات خلاق ، به تبلیغاتی گفته می شود که مزایا و ویژگی های یک محصول را با کمال خلاقیت نمایش داده ، به نحوی که در ذهن ها بماند و اطلاع رسانی به نحوی جذاب تر انجام شود .  و هدف این باشگاه بررسی و تحلیل تبلیغات موجود در ایران و جهان به گونه ایست که دیدی صحیح در اعضاء ایجاد گردد .

در پایان مدیر مرکز اعلام کرد : در نظر داریم در ماه های آتی با کمک اعضاء این باشگاه ، تبلیغات خلاق ایرانی را طراحی و به مرحله اجرا برسانیم ، امید آنکه این فعالیت آغازی جهت تحولی مناسب در زمینه تبلیغات باشد .

این باشگاه در آدرس www.AdsClub.ir در دسترس می باشد .

خواندن ادامه‌ی خبر
مسابقه سایت فانها

مسابقه سایت فانها

وبنا – بعد از گذشت حدود یک ماه از افتتاح سایت FunHa در راستای افزایش تنوع قالب ها، تیم مدیریت سایت تصمیم به برگزاری مسابقه طراحی قالب گرفته است. برای شرکت در این مسابقه شما می بایست قالب خود را طراحی کرده و آن را با تگ های موجود در قالب های پیش فرض هماهنگ بکنید. سپس نتیجه نهایی را به آدرس Template @ funha . com ارسال کنید.

لازم به ذکر است که هر طراح قادر به ارسال ۱ الی ۵ قالب می باشد. لازم به ذکر است که طراحی های شما می تواند اقتباس گرفته از طرح های آماده و ایده های سایت های مختلف باشند. امتیازدهی به قالب های ارسالی بر اساس قاعده خاصی می باشد. نظم و ترتیب در کد های ارسالی، آماده سازی طرح ها بر اساس xhtml و css، ظاهر قالب، وجود ایده های جدید در طرح و نظم و ترتیب در کد های ارسالی از ملاک های اصلی این مسابقه است.

برای اطلاعات بیشتر به سایت http://funha.com/ مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
کدامیک از وب سایت های ایرانی درآمدزا هستند و میزان درآمد آنها چقدر است؟

کدامیک از وب سایت های ایرانی درآمدزا هستند و میزان درآمد آنها چقدر است؟

وبنا – امین گرجی – برای بسیاری از ما این سوال مطرح است که چگونه از وب سایت خود پول درآوریم؟ جواب اکثر دوستان این است که با بالا بردن رتبه سایت خود می خواهند بنر تبلیغاتی بگیرند و کسب درآمد کنند. حال مگر امروز چندشرکت و یا صنف تجاری از وب جهت تبلیغ خود استفاده می کنند؟!

حال جدا از اینکه این طرز فکر صحیحی است یا خیر، سوال من این است که همکاران شما با رتبه های بالاتر و سوابق بیشتر چقدر پول در می آوردند؟ یعنی سایت هایی که میزان بازدید بالایی دارند، در چه وضعیتی هستند.

بعد از درخواست از مدیران برخی وب سایت ها جهت مطرح کردن حدودی از میزان درآمدشان، هیچ وب سایتی حاضر به همکاری و ارائه این اطلاعات آماری نشد که البته این را نشان از عدم درآمد قابل توجه در این وب سایت ها می دانم.

مشکلاتی که در ویو مطرح شده به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

۱. عدم دانش کافی تیم های تولید کننده نرم افزار (عدم وجود تمام مهره ها در یک تیم)
۲. فیلترینگ ناهمگن
۳. عدم آگاهی و شناخت مسئولان در بخش فن آوری
۴. عدم ساختار مدیریتی دانش محور در ارگان ها و سازمان های خصوصی و دولتی
۵. سرعت پایین اینترنت و گرانی آن برای عموم و در نتیجه دانش و پایین بودن فرهنگ عمومی جامعه در استفاده از اینترنت
۶. هنوز هیچ پروتکلی برای ارتباط سرمایه و تیم های فنی وجود ندارد. از زاویه ای دیگر، این دو گروه هیچ کدام یک دیگر را قبول ندارند!

شاید وب فردا راهکاری برای آن باشد.

متن کامل را می توانید در سایت ببینیم مطالعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
دبیر های علمی بخش آگهی و سی اس اس معرفی شدند

دبیر های علمی بخش آگهی و سی اس اس معرفی شدند

وبنا – دبیر علمی بخش سایتهای آگهی جشنواره وبنا تعیین شد. مصطفی لامعی نویسنده وبلاگ آی کلاب و یکی از اعضای هیت داوری سومین جشنواره وب سایتهای ایران به عنوان دبیر علمی بخش سایتهای آگهی انتخاب شد.

همچنین نوید کاشانی یکی دیگر از داوران سومین جشنواره وی سایت های ایران نیز به عنوان دبیر علمی بخش انتخاب بهترین سایت از نظر سی اس اس انتخاب شد.

برای مشاهده سایت جشنواره به آدرس http://www.webaward.ir مراجعه کنید.

 

حامیان سومین جشنواره وب سایت های ایران 

 شرکت فناوری اطلاعات کاسپید

 نمایندگی رسمی رپیدشیر در ایران

 فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی و جهیزیه ناربلا

 درگاه تجاری لوکوپوک

OLC اولین سایت آموزش زبان انگلیسی آنلاین در ایران

Styles برترین طرح‌های وب فارسی

IranPHP سازمان تخصصی پی اچ پی ایران

iClub اینترنت به زبان فارسی

JahanData فروشگاه ساز جهان دیتا

JavanRayaneh جوان رایانه

DiGiKala دیجی کالا

friendfa شبکه اجتماعی فرندفا

 فروشگاه اینترنتی البسکو دات کام

خواندن ادامه‌ی خبر
تکنیک های جذب اعتماد برای فروشگاه های مجازی ایرانی

تکنیک های جذب اعتماد برای فروشگاه های مجازی ایرانی

وبنا – امین گرجی – حتما پیش آمده است که وقتی حتی برای اولین بار وارد برخی از سایت ها می شوید ناخود آگاه به آنها اعتماد می کنید. حاضرید از فروشگاه آنها خرید کنید و مطالبشان را سر فرصت بخوانید. درباره آن با دوستان خود صحبت می کنید. جالب است که سایت های فارسی این حس را کمتر القا می کنند. بسیاری را می شناسم که به سایت های خارجی نسبت به سایت های ایرانی بیشتر اعتماد می کنند.

وقتی فروشگاه مجازی را راه اندازی می کنید اولین قدم جلب اعتماد مخاطبان است. به تکنیک هایی بیاندیشید که بتوانید در اولین بازدید در گوشه ذهن مخاطب جای بگیرید. البته این تکنیک ها زمانی تاثیر گذار هستند که شما محصول خوب با قیمت مناسب هم داشته باشید. تکنیک های جذب اعتماد باعث افزایش فروش شما خواهد شد. موارد زیر تکنیک هایی تاثیرگذار برای تبدیل یک بازدیدکننده به یک خریدار از فروشگاه اینترنتی شما است. با کمک این تکنیک های فاصله خود را از دایره اعتماد مشتری کاهش خواهید داد.

مشخصات ارتباطی شما، امنیت و تراکنش های امن، طراحی سنگین و شیک، Error نداشتن، کم کردن ریسک مشتری، صداقت، استفاده از سوشیال مدیا ها و همچنین استفاده از بلاگ و میکروبلاگ ها از عوامل تاثیر گذار در جلب اعتماد مشتری و افزایش فروش شما می باشند.

این مطلب را می توانید بطور کامل در سایت ببینیم مطالعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
شهریاری: زمینه برای توسعه فناوری اطلاعات در دولت دهم فراهم است

شهریاری: زمینه برای توسعه فناوری اطلاعات در دولت دهم فراهم است

وبنا – حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری ضمن ابراز امیدواری از اینکه دولت دهم در زمینه توسعه الکترونیکی پیشگام باشد، گفت: با وجود آنکه از شتاب کمتری در این حوزه برخوردار بوده ایم اما آمار و ارقام نشان از این دارد که پیشرفت های جدی در این خصوص صورت گرفته و زمینه برای توسعه فناوری اطلاعات در دولت دهم فراهم است.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی ، دبیر شورای عالی اطلاع رسانی  روز سه شنبه در نشست شواری سیاستگذاری این جشنواره با بیان این مطلب افزود: من طلیعه دولت دهم را در زمینه توسه فناوری اطلاعات و سکانی که به دست این دولت سپیرده شده بسیار مثب ارزیابی می کنم.

وی اظهارداشت: ایده ارزیابی وبگاه های دولتی بعد از سفری که به ایرلند داشتیم شکل گرفت که  کشوری پیشرفته در حوزه آی تی به شمار می رود و مرکزی در آن مجموعه وبگاه ها را مورد ارزیابی قرار می داد. او اضافه کرد: از آنجایی که وبگاه های در داخلی ایران بسیار پراکنده بود تصمیم گرفتیم که وظایف فراحاکمیتی را که بر طبق اساسنامه برعهده شورای عالی اطلاع رسانی واگذار شده انجام دهیم و در اولین ارزیابی متوجه شدیم که بخش های متعددی از کشور متصدی طرح الکترونیک هستند و تعداد دستگاه های سیاستگذار برای ایفای نقش یکی از معضلات کار بود.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی با اشاره به اینکه جلسه سیاستگذاری با هدف بهره مندی از نقطه نظرات اعضا و مروری بر فعالیت های جشنواره تشکیل شده ، تصریح کرد: هدف از برپایی این جشنواره توسعه خدمات الکترونیکی به مردم است و اینکه دولت باید این خدمات هرچه سریع تر، ارزان تر و با کیفیت تر به آنان ارائه کند.

 شهریاری دائمی کردن دبیر خانه جشنوراه ارزیابی وبگاه های دولتی را از دیگر اهداف برشمرد و ضن قدردانی از اعضای شورای سیاستگذاری درخواست کرد که نمایندگان متخصص خود را برای ارزیابی شاخص های مورد نظر جشنواره به دبیرخانه دائمی معرفی کنند.

وی تاکید کرد: امروزه فناوری اطلاعات با سرعتی بالا در حال پیشرفت است و حال آنکه مقررات در این رابطه با حرکتی بسیار کند پیش می رود.

او گفت: این نکته که ما در ارزیابی وبگاه ها باید به خدمات بیش از اطلاع رسانی اهمیت دهیم مورد توجه ما هم قرار داشته اما خود اطلاع رسانی طیف گسترده ای را تحت پوشش قرار می دهد و هرچند بر اساس هدف باید به خدمات اهمیت داده شود اما در ارزیابی وظیفه ما این است که امور غیر مهم را هم نمره دهیم. شهریاری خاطرنشان کرد: هدف ما این بوده که الگوهای برجسته ایرانی را معرفی کنیم اما اینکه بتوانیم بیش از ۵۰۰ وبگاه را بر اساس ۳۰۰ شاخص بررسی کنیم کار دشواری بوده و آنچه در روش طراحی شده به دست می آید این است که چه کسانی در ترکیب برندگان دومین جشنواره طبقه بندی می شوند.
در ادامه این نشست قائم مقام دبیر شورای عالی اطلاع رسانی مراحل اجرایی و علمی دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی را تشریح و گزارشی از روندی که تا کنون در این راستا شکل گرفته ارائه کرد. سعید سالاریان گام اول در مراحل اجرایی جشنواره را تمهید مقدمات و مطالعه شاخص ها برای ارزیابی برشمرد و به تشکیل جلسات کمیته های علمی و اجرایی و همچنین تشکیل تیم های مطالعاتی برای تدوین شاخص ها اشاره کرد.

وی از تهیه فراخوان، پخش تیزرهای تلویزیونی، تبلیغات از طریق مطبوعات و مکاتبات مستقل با دستگاه ها برای ترغیب حضور در جشنواره را به عنوان گام دیگر یاد کرد و افزود: این اقدام موجب شد تا ۵۲۷ وبگاه برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کنند و در نهایت ما شاهد رشد ۳۰۰ درصدی نسبت به جشنواره قبلی باشیم. او اظهارداشت: تشکیل کارگروه مطالعه و تدوین شاخص ها گام سوم در این راستا به شمار می رود که براساس آن به مطالعه تجربیات گوناگون و تدوین دو دسته شاخص منجر شد که شامل شاخص های پالایش کلان(۳۰ شاخص) و شاخص های پالایش خرد (در حدود ۳۰۰ شاخص) است.

قائم مقام دبیر شورای عالی اطلاع رسانی از خوداظهاری دستگاه های دولتی و حاکمیتی به عنوان گام چهارم یاد کرد و افزود: تکمیل پرسشنامه پالایش کلان (۳۰ شاخص) بر اساس خوداظهاری دستگاه ها و تشکیل تیم اولیه ارزیابی در دبیرخانه به منظور اعتبار سنجی پاسخ دستگاه ها به پرسشنامه کلان از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه بود و در نهایت گام پنجم مرحله ارزیابی بود که تعداد ۵۰ دستگاه بر اساس مراحل قبلی به ای مرحله راه یافتند.

سالاریان در ادامه گفت: ترکیب برندگان و جوایز دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی شامل دو بخش جوایز اصلی و جوایز ویژه است که بخش نخست شامل جوایز خدمات اطلاع رسانی، خدمات تراکنش مالی و خدمات تعاملی است و بخش دوم شامل جایزه وبگاه جامع، جایزه امنیت وبگاه و در نهایت جایزه پاسداشت خط و زبان فارسی در محیط وب می شود.

وی خاطرنشان کرد که در پایان ارزیابی، فهرست انتخاب شدگان به اطلاع کمیته علمی جشنواره می رسد و این کمیته پس از بررسی نحوه انطباق با شاخص ها فهرست نهایی را برای اعلان در صحن علنی جشنواره معرفی می کند. او همچنین به محصولات علمی دومین جشنواره ارزیابی وبگاه های دولتی اشاره کرد و اظهارداشت: در طول این مدت، نشریه الکترونیک جشنواره، ویژه نامه ارزیابی وبگاه ها و همچنین یک عنوان کتاب به عنوان محصولات علمی آماده شده که طی روزهای آینده ارائه خواهد شد.

دبیر علمی دومین جشنواره وبگاه های دولتی در ادامه این نشست با بیان اینکه دستگاه ها حاکمیتی هنوز به خوبی نتوانسته اند به تکالیفی که قانون برای آنها در این خصوص مشخص کرده عمل کنند، گفت: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون اطلاع رسانی الکترونیکی کشور، با هدف افزایش کارآمدی فعالیت‌های دستگاه های دولتی و سیاست کاهش تقاضای سفر، دستگاه‌های دولتی را ملزم کرد تا در یک دوره سه ساله اقدام به ایجاد وب گاه‌های اطلاع رسانی و ارایه خدمات کنند. 

مهدی به نیا فر، افزود: مرحله اول قانون اطلاع رسانی الکترونیکی، مرحله دوم ارایه فرم های خدمات رسانی به صورت الکترونیکی و گام سوم ارایه تمامی خدمات غیر حضوری قابل دریافت از مجموعه حاکمیت است. وی با اعلام این مطلب که تاریخ تصویب و ابلاغ قانون اطلاع رسانی الکترونیک، نیمه دوم سال ‪  ۸۶ بود توضیح داد: زمان تعیین شده برای اجرای گام اول نیمه دوم سال ۸۷ ، مرحله دوم این قانون نیمه دوم سال ‪   ۸۸  و اجرای گام سوم این قانون نیمه دوم سال جاری (۸۹) در نظر گرفته شده است.
دبیر علمی جشنواره وبگاه های دولتی  به گزارشی که اخیرا از سوی سازمان ملل متحد منتشر شده اشاره کرد و افزود: ایران در سال ۲۰۰۸ به لحاظ ارائه خدمات در رتبه ۹۶ قرار داشته و در سال ۲۰۱۰ رتبه ما به ۱۰۲ تنزل یافته که در خوشبینانه ترین حالت باید بگوییم که همسایگان وی سبقت را از ما ربوده اند بنابراین باید روی بحث اطلاع رسانی تاکید کنیم و به تعاملات سازمان در این راه بیندیشیم. 
  دومین جشنواره ارزیابی وب گاه های دولتی با هماهنگی و اشراف علمی دانشگاه صنعتی شریف‪ ۲۹تیرماه جاری در مرکز همایش های  بین‌المللی صدا و سیما برگزار می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
نیازمندی های خود را سلچ کنید

نیازمندی های خود را سلچ کنید

وبنا – تبلیغات و آگهی امروزه دیگر محدود به تلویزیون و بیلبورد و روزنامه نیست و اینترنت که امروزه جزو لاینفک زندگی انسان امروزی شده منبعی ناب و با پتانسیل بالاست که سالیانه مبلغی بالغ بر چندین میلیارد دلار چرخه مالی آن است . از غول های اینترنتی مانند گوگل و یاهو و امثالهم که بخش مهمی از در آمد خود را از طریق آگهی و تبلیغات به دست می آورند سایت های ریز و درشت زیادی هستند که از این راه کسب درآمد می کنند بطوری که این امر حتی به وبلاگ نویسان هم سرایت کرده و بر ای تامین بخشی از هزینه هایی که انجام میدهند از طریق تبلیغات در وبلاگ خود آن را جبران می کنند.

از سویی دیگر شرکت ها و موسسات زیادی هم هستند که برای معرفی محصول خود و یافتن مشتری هزینه های زیادی را صرف تبلیغات می کنند. در ایران و جامعه وب ایرانی هم قضیه بر همین منوال است هرچند ساز و کار آن متفاوت با دیگران است .

در ایران برای یافتن جایی جهت تبلیغات محصول خود و یا یافتن جنس ، کالا و یا خدمات مورد نیاز خود انواع واقسام سایت هایی وجود دارند که با دریافت مبالغی امکان درج آگهی را به اعضاء یا در واقع فروشندگان میدهد که تقریبا تمامی انها در یک نکته با هم مشترکند و آن شلوغی بیش از حد و سردرگمی بازدیدکنندگان می باشد . با ورود به اینگونه سایت ها با انبوهی از آگهی های ستاره دار و کوچک و بزرگ و ویژه و غیر ویژه مواجه خواهید شد .

پس از مقدمه ای نسبتا طولانی در این پست قصد دارم یک سایت آگهی و تبلیغات را به دوستان معرفی کنم که به نوعی سبکی نو در ارائه تبلیغات و آگهی در ایران می باشد .

برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://www.kharazmi.org/read/see_your_requirements_sellch مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر