ماه: اردیبهشت ۱۳۸۹

خبرنگاران عصر ارتباط آنلاین شدند

خبرنگاران عصر ارتباط آنلاین شدند

وبنا به گزارش عصر ارتباط- وبلاگ تحریریه هفته نامه عصر ارتباط  با نام برخط از اول اردیبهشت ماه راه اندازی شد. نویسندگان این وبلاگ خبرنگاران ، نویسندگان و کارشناسانی هستند که محتوای هفته نامه را تهیه و منتشر می کنند .

وبلاگ تحریریه عصرارتباط  پس از اولین تجربه آن لاین نویسی تحریریه در ۱۳ روز ابتدای سال جاری در واقع دومین تجربه برخط نویسی تحریریه هفته نامه است که در آن تلاش می شود تا خلاء های نسخه چاپی هفته نامه را برطرف شود . اگر چه طبقه بندی و دسته بندی محتوای وبلاگ برخط کاملا همسان با نام فرم ها و صفحات نسخه چاپی است اما در این وبلاگ خبرنگاران و نویسندگان با لحن و زبانی متفاوت با نسخه چاپی می نویسند ضمن آنکه در این وبلاگ یک بخش جدید تحت عنوان زندگی به سبک دیجیتالی ایجاد می شود که در آن شیوه و سبک زندگی در دنیای جدید با ابزار های دیجیتالی مورد توجه قرار خواهد گرفت .

مجتبی محمودی ،سردبیر هفته نامه عصر ارتباط  تداوم به روز رسانی وبلاگ برخط را مبتنی بر گزارهای پنجگانه زیر اعلام کرده است:

۱-      برخط پیوندی ساختار یافته با محتوا و چارچوب های فکری هفته نامه عصر ارتباط  بر قرار می کند چنانکه در تلاش خواهد بود نسخه ایی بروز باشد از آنچه که در هفته نامه منتشر نمی شود.

۲-      محتوای برخط اگرچه در قالب و ساختار وبلاگی و متفاوت با لحن و زبان هفته نامه عصر ارتباط است اما در این ساختار وبلاگی تلاش می کنیم لحن و زبان منتاسب با فضای مجازی داشته باشیم.

۳-      برخط نسخه ایی است آن لاین از آنچه که مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات و حواشی آن است اما امکان بروز و نمودش در نسخه چاپی هفته نامه وجود ندارد.

۴-      برخط تلاشی است گروهی از سوی تحریریه عصرارتباط برای رسیدن به یک هارمونی در فضای مجازی به منظور استقبال از آن روزی که اطلاع رسانی و روزنامه نگاری تداوم هویت واقعی اش را با استفاده از ابزار های مجازی زنده نگه می دارد.

۵-      برخط تا زمانی به کار خود ادامه خواهد داد که همواره با محتوای تولیدی و مختص به خود به زبان فارسی به روز و مورد توجه قرار گیرد.

بر اساس این گزارش ،وبلاگ تحریریه عصر ارتباط هر روز اخبار ،گزارشها و تحلیل های مرتبط با فناوری اطلاعا ت و ارتباطات در ایران و جهان را در قالب یک وبلاگ گروهی در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

برای مشاهده وبلاگ به آدرس www.online.asreertebat.com  مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغاز پذیرش آثار برای رقابتهای جهانی جوانان خالق محتوای الکترونیکی

آغاز پذیرش آثار برای رقابتهای جهانی جوانان خالق محتوای الکترونیکی

وبنا – پذیرش آثار برای رقابتهای جوانان WSIS Youth Award موسوم به WSYA آغاز شد. تمامی جوانان زیر ۳۰ سال که به صورت فردی یا گروهی با کمک گرفتن از ابزارهای اینترنتی مانند سایت، وبلاگ یا نرم افزار موبایل در کمک به اهداف توسعه هزاره سازمان ملل متحد فعالیت می کنند می توانند آثار خود را در این رقابتها شرکت دهند.

شرکت در این رقابتها کاملاً رایگان می باشد و بدون نیاز به هماهنگی با دبیرخانه ایران، مستقیماً از طریق سایت اصلی WSYA صورت می پذیرد. فرصت بی نظیری که در این رقابتها برای جوانان کشور ما وجود دارد، پذیرش آثار تهیه شده در تمام زبانهای سازمان ملل بدون نیاز به ترجمه سایت یا وبلاگ به انگلیسی می باشد. جوانان ایرانی که سایت یا وبلاگشان شرایط حضور در این مسابقه را داشته باشد می توانند مستقیماً از طریق لینک Register در سایت www.youthaward.org نسبت به ثبت آثار خود اقدام نمایند.

گفتنی است رقابتهای بخش جوانان WSIS Award موسوم به WSYA در جهت کمک به اهداف توسعه هزاره (MDG) سازمان ملل متحد از طریق حمایت و اعطای جوایز به جوانانی که در این جهت گام بر می دارند برگزار می گردد. رقابتهای امسال در شش شاخه اصلی «مبارزه با فقر، گرسنگی و بیماری»، «آموزش برای همه»، «توانمندسازی زنان»، «فرهنگ شما»، «حفاظت از محیط زیست» و «پیگیری حقیقت» سازماندهی شده است که اطلاعات کامل درباره این شاخه ها در سایت اصلی رقابتها موجود است و به زودی نسخه فارسی مشروح آن نیز از طریق سایت WSA.ir در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

دبیرخانه WSA ایران نیز در صورت نیاز به صورت رایگان آماده مشاوره و کمک به جوانان ایرانی یا معرفی مسابقه در دانشگاهها و حوزه های علمیه برای ارائه بهتر آثار خود و افتخار آفرینی بیشتر برای کشور عزیزمان می باشد.

با توجه به اینکه سال گذشته دو برنده از ایران در این رقابتها داشتیم و موفقیت بیشتر جوانان ایرانی در صورت حمایتهای دولتی در این رقابتها دور از دسترس نیست، دبیرخانه WSA ایران ابراز امیدواری می نماید که تابستان امسال شاهد حضور و موفقیت بیشتر جوانانمان با ارائه محتواهای الکترونیکی ایرانی – اسلامی در مراسم اختتامیه این رقابت بین المللی در نیویورک آمریکا باشیم

خواندن ادامه‌ی خبر
دعوت به عضویت و ثبت فروشگاه اینترنتی

دعوت به عضویت و ثبت فروشگاه اینترنتی

وبنا – شاپ۱۱۸ مرجع فروشگاه های اینترنتی ایرانی معتبر از مدیران فروشگاه های اینترنتی دعوت به عضویت و ثبت فروشگاه اینترنتی کرده است . مدیران فروشگاه های اینترنتی می توانند با قرار دادن بنر پیوند به ما مرجع فروشگاه های اینترنتی ایرانی از کاربران و خریداران سایت فروشگاهی خود برای شرکت در رای گیری و ارسال نظر(نقد و بررسی) در رابطه با عملکرد فروشگاه خود دعوت کنند .

برای مشاهده این سایت به آدرس  www.shop118.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
پرشین اسکریپت دو ساله شد

پرشین اسکریپت دو ساله شد

وبنا – سایت پرشین اسکریپت در فروردین ۱۳۸۷ متولد شد. مدیر پرشین اسکریپت در تماس با وبنا ضمن تبریک تولد سایت به تمامی کاربران و بازدیدکنندگان، از کاربرانی که در پیشرفت سایت مدیران این سایت را یاری رسانده اند نیز تشکر کردند.

همچنین وی به وبنا گفت “تیم پرشین اسکریپت با سابقه فارسی سازی ده ها اسکریپت و پشتیبانی از سیستم ها و اسکریپت ها و همچنین پشتیبانی و پاسخگویی به نزدیک به ۱۰٫۰۰۰ کاربر امیدوار است توانسته باشد که در توسعه هر چند کوچک در وب پارسی قدم بردارد.”

برای مشاهده سایت به آدرس www.persianscript.ir مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
درج فهرست پیشنهادی سایت‌های معتبر در صفحه جدید فیلترینگ

درج فهرست پیشنهادی سایت‌های معتبر در صفحه جدید فیلترینگ

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: تمامی سایت‌هایی که در سامانه وزارت ارشاد ثبت شدند به ترتیب اولویت در صفحه فیلترینگ جدید قرار خواهند گرفت تا به این ترتیب سایت‌های ثبت شده و دارای فعالیت مثبت از امتیاز ویژه‌ای برخوردار شوند.

عبدالصمد خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در خصوص صفحه جدید فیلترینگ گفت: نظر کارگروه این است که نهایتاً این نرم‌افزار هوشمند شود و متناسب با موضوع سایت فیلتر شده، سایتی به کاربر معرفی شود.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خصوص اینکه آیا درخواستی برای قرار دادن لینک یا استفاده تجاری از این صفحه به کارگروه ارائه شده گفت: تقاضاهایی در این زمینه بوده اما قصد ما این نیست که با این صفحه کار تجاری انجام دهیم.

مشاور قضائی دادستان کل کشور در این خصوص که سایت‌های پیشنهاد شده براساس چه معیاری در صفحه فیلترینگ مرتب شده‌اند، گفت: مسیر قرارگرفتن سایت‌ها بنابر معیاری است که اداره کل رسانه‌های وزارت ارشاد برای ارزیابی سایت‌های الکترونیکی دارند.

وی ادامه داد: معیارهای این اداره کل مورد تایید کارگروه است و سعی شده این رده‌بندی مورد استفاده قرار گیرد. مگر اینکه اعضای کارگروه نسبت به مورد خاصی اعتراض داشته باشند. اما الزامی برای کارگروه در تطابق اولویت‌بندی سایت‌های پیشنهاد شده براساس معیارهای اداره کل رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد نیست.

مشاور قضایی دادستان کل کشور افزود: در حال حاضر حدود ۹۰ سایت در صفحه فیلترینگ لینک داده شده است که البته تظمینی برای اینکه سایت‌هایی که فعلاً در صفحه لینک داده شده‌اند برای همیشه در صفحه بمانند، وجود ندارد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه به ۹۰ سایت فعلی اکتفا نمی‌کنیم گفت: قرار است ترتیبی دهیم تا تمامی سایت‌هایی که در سامانه ثبت سایت‌های وزارت ارشاد ثبت شده‌اند به ترتیب اولویت در این صفحه و صفحات ادامه در دسترس کاربران قرار گیرد.

وی تأکید کرد: به این ترتیب سایت‌هایی که به ثبت می‌رسند و فعالیت مثبت دارند از امتیازی برخوردار شوند.

دبیر کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: ممکن است در آینده تمامی سایت‌ها از صفحه اول برداشته شود و تنها موضوعات در صفحه اول فیلترینگ قرار بگیرند و هر موضوعی به صفحه‌ای که سایت‌های متناسب و هم موضوع لینک داده شود.

وی در خصوص اینکه چرا در حال حاضر کارگروه تعیین مصادیق، وب سایت ندارد گفت: کارهایی ثبت انجام شده اما فعلاً از سایت دادستانی استفاده می‌شود و در آینده سایتی به نام کارگروه دات آی آر ایجاد خواهد شد.

خرم‌آبادی در خصوص اینکه آیا کارگروه بازخوردهای صفحه جدید فیلترینگ را دریافت کرده و احتمالاً‌ تغییری در اثر این بازخوردها در صفحه ایجاد خواهد شد گفت: یک هیئت کارشناسی به طور مرتب روی این مسئله در حال کار است و نظرات شهروندان را از طریق صفحه فیلترینگ دریافت و کارگروه از این نظرات استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: ممکن است حتی چندین بار در این صفحه تغییری ایجاد شود زیرا هدف ما ارائه خدمات مناسب، اطلاع‌رسانی به مردمی است که به دنبال اطلاعات هستند.
وی تاکید کرد: هدف ما محدود کردن نیست بلکه تنها به شیوه علمی با معاندان نظام مقابله خواهیم کرد.

به گزارش فارس، چهره صفحه فیلترینگ اینترنت کاربران در مواجه با سایت‌های محدود‌شده، در تعطیلات سال نو تغییر کرد و به جای آن صفحه‌ای با تعدادی لینک اطلاع‌رسانی جایگزین شد.

 

خواندن ادامه‌ی خبر
آشیانه هاست راه اندازی شد

آشیانه هاست راه اندازی شد

وبنا – شرکت ارتباطات و اطلاعات آشیانه با بررسی و تحلیل وضعیت حاکم در عرصه میزبانی وب در کشور و مشاهده خلع امنیتی و کمبود افراد آگاه و فعال در زمینه امنیت هاستینگ، تصمیم گرفته است تا برای جبران این خلع و ارائه خدماتی با امنیت و کیفیت بالا با نام آشیانه هاست وارد این عرصه شود. لازم به ذکر است با در نظر گرفتن قدرت تیم امنیتی آشیانه در زمینه هک و امنیت و در اختیار داشتن روشهای بروز نفوذ و همچنین ارتباط با جوامع زیر زمینی هکرها و با بهره جستن بهنگام از این متدها، از دانش خود برای امنیت و پیکر بندی سرورها استفاده میکند تا یک قدم جلوتر از دیگران راه های نفوذ را بسته و باعث آرامش خاطر مشتریان خود گردد. همچنین شرکت امنیتی آشیانه پس از ۸ سال تجربه موفق در زمینه ارزیابی امنیتی سرورها و نرم افزارهای تحت وب و ارائه سرویس های میزبانی وب و پشتیبانی از سرورهای لینوکس و ویندوز، هم اکنون آمادگی ارائه سرور اختصاصی در بهترین دیتاسنترهای آمریکا، کانادا و چین را دارد. همچنین آشیانه هاست می تواند مسئولیت نگهداری، مانیتورینگ و پشتیبانی فنی و امنیتی سرورهای شما را در هر کجای دنیا به عهده گیرد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.ashiyanehost.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر