ماه: اسفند ۱۳۸۸

جشنواره ی سراسری عکس جهان بدون مرز

جشنواره ی سراسری عکس جهان بدون مرز

وبنا – سایت پروبیت در دومین سال فعالیت خود بر آن است تا با برگزاری اولین جشنواره ی سراسری عکس “جهان بدون مرز” به بررسی و معرفی فعالیت‌های هدفمند عکاسی در محیط مجازی بپردازد.

مدیر سایت ضمن اعلام مطلب فوق به وبنا گفت “این جشنوارهبا همکاری شرکت دیدافراز و دفتر عکس حوزهی هنری خراسان رضوی برگزار می‌گردد. 

برای اطلاعات بیشتر به آدرس propicnet.com/festival مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
زمان ثبت نام در جشنواره وب تا ۱۵ اسفند تمدید شده است

زمان ثبت نام در جشنواره وب تا ۱۵ اسفند تمدید شده است

وبنا – زمان ثبت نام در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران تا ۱۵ اسفند ۱۳۸۸ تمدید شد. مدیران سایت ها برای ثبت نام سایت خود در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران می توانند به آدرس www.webaward.ir مراجعه کرده و سایت خود را در سومین جشنواره ثبت نام کنند. 

هیات داوران سومین جشنواره وب سایت های ایران در فروردین ماه سال جاری بهترین سایت های وب را در گروه های عمومی و تخصصی انتخاب کرده و رای نهایی به همراه لیست بهترین وب سایت های سال ۱۳۸۸ در اردیبهشت ماه سال آینده اعلام خواهد شد.

خواندن ادامه‌ی خبر
پریانا ۱ ساله شد

پریانا ۱ ساله شد

وبنا – مجله اینترنتی پریانا ۱ ساله شد. مجله اینترنتی پریانا در ۲۰ بهمن ۱۳۸۷ شروع به کار کرد و در این ۱ سال تمام تلاش خود را برای بالا بردن سطح معلومات کاربران وب فارسی انجام داده است. ما با ۳ نویسنده شروع کردیم و حالا بعد از ۱ سال ۲۰ نویسنده فعال و نیمه فعال را به دور خود جمع کرده‌ایم تا بتوانیم به عنوان یک گروه کوچک اطلاعات و اخبار اینترنت و کامپیوتر را جمع‌آوری کنیم تا هم دسترسی به آن‌ها ساده‌تر باشد و هم مطالب در محیطی کاملاً حرفه‌ای منتشر شود.

برای مشاهده سایت به آدرس www.pariyana.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
پنجمین شماره ماهنامه موسیقی ایرانیان

پنجمین شماره ماهنامه موسیقی ایرانیان

وبنا – پنجمین شماره «مجله موسیقی ایرانیان» در اولین شب آخرین ماه سال به صورت رایگان و اینترنتی منتشر شد، این شماره در حالی منتشر می شود که شامل مصاحبه های مفصل اختصاصی با هنرمندانی چون لیلی افشار «اولین زن دکترای گیتار کلاسیک جهان» و حجت اشرف زاده، به همراه گفتگوهای کوتاه با حامی، بابک جهانبخش، مهران احراری و امین رستمی است که از دیگر مطالب این ماهنامه می توان به مقاله هایی درباره ژاکت آلبوم جدید چاووشی، استاد مشکاتیان، موسیقی راک در ایران و بررسی کنسرت ها در کشورمان اشاره کرد.
قابل ذکر است که این شماره شامل میز گرد مفصل و داغی برای کالبد شکافی ترانه ی نوین همراه با ترانه سرایان و تحلیل گران جوان است که بصورت دقیق و موشکافانه مشکلات ترانه سرایی را بررسی کرده اند. 
از دیگر مطالب این مجله می توان به گزارش تصویری و متفاوت از قطعه هنرمندان اشاره کرد که به معرفی هر هنرمند همراه با تصویری از مقبره ی او پرداخته است.

برای مشاهده سایت به آدرس www.musicmagazine.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
زمان ثبت نام در جشنواره تمدید شد

زمان ثبت نام در جشنواره تمدید شد

وبنا – زمان ثبت نام در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران تمدید شد. مدیران سایت ها برای ثبت نام سایت خود در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران می توانند به آدرسwww.webaward.ir مراجعه کرده و سایت خود را در سومین جشنواره ثبت نام کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
فروشگاه های اینترنتی دقت کنند

فروشگاه های اینترنتی دقت کنند

وبنا – اداره نظارت دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مستقر در دادستانی کل کشور تمام فروشگاه های اینترنتی را که محصولاتی غیرمجاز و نرم افزاری هایی که از وزارت ارشاد مجوز ندارد را مطابق قانون فیلتر می کند.

در فهرست مصادیق جرائم رایانه ای امده است “عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی( ماده ۲ قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند )”

البته در این جا بطور خاص مشخص نشده است که منظور کدام قانون است اما اگر منظور قانون جرائم رایانه ای باشد، حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات، برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

متن کامل مصادیق جرائم رایانه ای را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
پایگاه خبری وب سایت های ایران رفع فیلتر شد

پایگاه خبری وب سایت های ایران رفع فیلتر شد

وبنا – پایگاه خبری وب سایت های ایران پس از دوازده روز رفع فیلتر شد. دلیل فیلتر شدن وبنا انتشار اخبار سایت های فیلتر شده بوده است. به گفته مسئول فیلترینگ در وزارت ارشاد انتشار اخبار سایت هایی که فیلتر می شوند با توجه به قوانین جرائم رایانه ای غیر قانون است.

گزارش تکمیلی در این خصوص به همراه راهنمای کامل رفع فیلتر شدن سایت ها به زودی در وبنا منتشر خواهد شد. 

در همین رابطه مطالعه کنید “وبنا آزاد می شود وزارت ارشاد پاسخگو است

خواندن ادامه‌ی خبر
جابلاگی و مهندس فروخته می شوند

جابلاگی و مهندس فروخته می شوند

وبنا – سایت های جابلاگی و مهندس به فروش می رسند. مدیران سایت های فوق با اعلام این خبر به وبنا از علاقه مندان درخواست کردن برای اطلاعات بیشتر با مدیران سایت ها فوق تماس بگیرند. سایت جابلاگی یک شبکه ی اجتماعی است که در آن وبلاگ ها عضو می شوند و بجای افراد این وبلاگ ها هستند که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. 

سایت منهدس هم که مدت زمانی زیاد از فعالیت آن گذشته است یک سایت اشتراک لینک در زمینه فناوری اطلاعات می باشد که پس از راه اندازی مورد استقبال کاربران قرار گرفت. 

برای مشاهده سایت جابلاگی به آدرس www.jablogi.com و برای مشاهده سایت مهندس به آدرس www.mohand.es مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت‎های کلمه جرس و تحول سبز هک شدند

سایت‎های کلمه جرس و تحول سبز هک شدند

وبنا – از حدود ساعت شش بعدازظهر سایت‎های کلمه، جرس و تحول سبز هک شدند و آرم ارتش سایبری بر روی صفحات آن نقش بسته است. گروه هکر ارتش مجازی ایران سایت این سایت ها را وابسته به آمریکا می داند و با هک کردن این سایت ها از مردم خواسته است که مهره بازی افرادی که خود در آمریکا در امن و امان به سر میبرند نباشند.

سایت جرس اعلام کرده است که دامنه سایت هک شده است. این گروه قبلا سایت خبری رادیو زمانه را نیز هک کرده بودند. 

برای مشاهده سایت هک شده به آدرس www.rahesabz.net و برای مشاهده سایت ارتش مجازی ایران به سایت www.ircarmy.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جلسه کمیته مصادیق

جلسه کمیته مصادیق

وبنا – به نقل از وبلاگ مدیر پارسی بلاگ – امروز عصر به دعوت مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد، جلسه ای با حضور مدیران بلاگ سرویس های مشهور فارسی و برخی از اعضای کمیته تشخیص مصادیق جرائم رایانه ای برگزار شد. بنده هم بعنوان مدیر پارسی بلاگ، به همراه مدیران سرویسهای پرشین بلاگ، بلاگ اسکای، میهن بلاگ، بلاگفا، نیک بلاگ، آفتاب بلاگ و جوان بلاگ در این جلسه حضور داشتم.درا ین جلسه سه ساعته، مباحث مهم و جدی بین مدیران سرویس و اعضای محترم شورای تشخیص مصادیق ( که متصدی امر فیلترینگ در کشور هستند) مطرح شد و سعی کردیم بخشی از مشکلات ملموس کاربران اینترنتی در مورد فیلترینگ را به مسئولان ذی ربط انتقال دهیم.خوشبختانه جلسه بسیار مثبتی بود و طرفین به خوبی با دیدگاهها و دغدغه های یکدیگر آشنا شدند. خبر خوش برای شخص بنده، به روز شدن پاسخ و پیگیری اعتراضات مربوط به فیلتر شدن سایتهاست که مسئول مربوطه معتقد بودند در سه ماهه گذشته روال کاملاً به روز شده و به اعتراضات ظرف حداکثر ۲۴ ساعت پاسخ داده می شود.
از معاون محترم مرکز رسانه های دیجیتال، جناب آقای مهندس صرامی که با دلسوزی و پیگیری ایشان این جلسه تشکیل شد صمیمانه تشکر می کنم. امیدوارم در آینده هم با تشکیل اینگونه جلسات در موضوعات مختلف، هم مسئولین محترم از نزدیک در جریان دغدغه ها، نگرانی ها، نقطه نظرات و راهکارهای مدیران سایتهای پربازدید کشور قرار گیرند و با انواع مشکلات و مسائل کاری، فنی و مدیریتی آنها آشنا شوند و از دیگر سو ما مدیران بخش خصوصی وب ایران هم بانقطه نظرات دست اندرکاران و مسائل و ضوابط قانونی و اداری مربوط به حیطه کاری خود آشناتر بشویم و با هماهنگی تعامل و همکاری مثبت، سازنده و در جهت مصالح  و منافع ملی کشور و دفاع از حقوق و آزادیهای قانونی کاربران اینترنتی حرکت کنیم.

منبع : http://modir.parsiblog.com/1323614.htm

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت های هنجارشکن تحت پیگرد قانونی

سایت های هنجارشکن تحت پیگرد قانونی

وبنا – مسئولان پایگاه های اینترنتی هنجار شکن و تخطی کننده از قانون تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.   روابط عمومی دادستانی کل کشور در اطلاعیه اعلام کرد : پایگاه های اینترنتی که از قانون تخطی کنند و با هنجارشکنی در راستای اهداف دشمن قرار گیرند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

در این اطلاعیه بر لزوم هوشیاری کاربران اینترنت و مدیران پایگاه های اینترنتی و همه تولید کنندگان محتوا در قبال سوء استفاده های دشمن تصریح شده است.

دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ضمن اشاره به سرمایه گذاری های پنهان و آشکار دشمنان انقلاب اسلامی خصوصاً اختصاص میلیون ها دلاری اخیر کنگره آمریکا جهت تولید محتوای مجرمانه به منظور ایجاد تنش و آشوب در جامعه از طریق فضای سایبر و استمرار جنگ نرم علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از تمامی مردم خداجوی انقلابی و همیشه پیروز ایران اسلامی درخواست کرده است که مواظب ترفندهای دشمنان مکار و حیله گر باشند و مانند گذشته با حضور انقلابی خود در صحنه خصوصاً در جبهه جنگ نرم دشمنان را پشیمان کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
ابلاغ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

ابلاغ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که با عنوان لایحه آزادی اطلاعات از سوی دولت به مجلس تقدیم شده بود با تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام، از سوی رییس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
به گزارش(ایسنا) بر اساس این قانون، هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد، مگر آن که قانون منع‌ کرده‌ باشد.
همچنین بر اساس این قانون استفاده از اطلاعات‌عمومی یا انتشار آنها تابع قوانین و مقررات مربوط خواهد بود. بر این اساس هر شخصی حق دارد از انتشار یا پخش اطلاعاتی که به وسیله او تهیه شده ولی در جریان آماده‌سازی آن برای انتشار تغییریافته است جلوگیری‌ کند، مشروط به‌ آن‌که اطلاعات مزبور به سفارش دیگری تهیه نشده باشد که در این صورت تابع قرارداد بین آنها خواهد بود.
بر اساس این قانون، اجبار تهیه‌کنندگان و اشاعه‌دهندگان اطلاعات به افشاء منابع اطلاعات خود ممنوع است مگر به حکم مقام صالح قضائی و البته این امر نافی مسؤولیت تهیه‌کنندگان و اشاعه‌دهندگان اطلاعات نیست. بر این اساس مؤسسات عمومی مکلفند اطلاعات موضوع این قانون را در حداقل زمان ممکن و بدون تبعیض در دسترس مردم قرار دهند.
قانون مذکور همچنین تصریح می کند که هر یک از مؤسسات عمومی باید جز در مواردی که اطلاعات دارای طبقه‌بندی است، در راستای نفع عمومی و حقوق شهروندی دست کم به طور سالانه اطلاعات عمومی شامل عملکرد و ترازنامه (بیلان) خود را با استفاده از امکانات رایانه‌ای و حتی‌الامکان در یک کتاب راهنما منتشر سازد و در صورت درخواست هریک از شهروندان با اخذ هزینه تحویل دهد.
چنانچه اطلاعات درخواست شده مربوط به حریم خصوصی اشخاص باشد و یا در زمره اطلاعاتی باشد که با نقض احکام مربوط به حریم خصوصی تحصیل شده است، درخواست دسترسی باید رد شود.
مؤسسات مشمول این قانون مکلفند در مواردی که ارائه اطلاعات درخواست شده به اموری چون امنیت و آسایش عمومی، پیشگیری از جرائم یا کشف آنها، بازداشت یا تعقیب مجرمان، ممیزی مالیات یا عوارض قانونی یا وصول آنها و اعمال نظارت بر مهاجرت به کشور لطمه وارد می‌ کند از دادن آنها خودداری کنند.
همچنین به منظور حمایت از آزادی اطلاعات و دسترسی همگانی به اطلاعات موجود در مؤسسات عمومی و مؤسسات خصوصی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، تدوین برنامه‌های اجرائی لازم در عرصه اطلاع‌رسانی، نظارت کلی بر حسن اجراء، رفع اختلاف در چگونگی ارائه اطلاعات موضوع این قانون از طریق ایجاد وحدت رویه، فرهنگسازی، ارشاد و ارائه نظرات مشورتی، کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به دستور رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود. بر اساس این قانون، کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با ترکیب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (رییس کمیسیون)، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یا معاون ذی‌ربط، وزیر اطلاعات یا معاون ذیربط، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یا معاون ذیربط، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور(معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور) یا معاون ذیربط، رییس دیوان عدالت اداری، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور تشکیل می شود.
هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی که در نتیجه انتشار اطلاعات غیرواقعی درباره او به منافع مادی و معنوی وی صدمه وارد شده است حق دارد تا اطلاعات مذکور را تکذیب کند یا توضیحاتی درباره آنها ارائه دهد و مطابق با قواعد عمومی مسؤولیت مدنی جبران خسارت‌های وارد شده را مطالبه کند.
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیین‌نامه اجرایی این قانون حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ تصویب، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

خواندن ادامه‌ی خبر