ماه: مرداد ۱۳۸۸

شعر نو چهار ساله شد

شعر نو چهار ساله شد

وبنا – پایگاه اینترنتی شعر نو وارد سال چهارم فعالیت خود گردید. شعر نو چهار سال قبل با مجموعه ای از اشعار شعر نو شاعران معاصر همچون نیما یوشیج ، شاملو ، سهراب سپهری که شامل ۳۵۰۰ شعر بصورت دسته بندی شده آغاز به کار کرد و پس از سه ماه امکان عضویت شاعران جوان و انتشار اشعار شاعران جوان را فراهم نمود.


به گفته علی کریم آبادی سایت شعر نو با بیش از ۴۶.۰۰۰ شعر و ۲.۲۰۰ شاعر بزرگترین سایت ادبی ایران می باشد. برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.shereno.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نخستین جشنواره اینترنتی ایران مد آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره اینترنتی ایران مد آغاز به کار کرد

وبنا – نخستین جشنواره اینترنتی ایران توسط خانه مد و همکاری گروه ایران مد و دکو مد آغاز به کار کرد. جاوید دبیر اجرایی جشنواره در جمع خبرنگاران سرویس خبری جشنواره با اعلام آغاز به کار رسمی جشنواره ایران مد در نخستین روز مرداد ماه سال جاری از تمامی علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی دعوت کرد از گالری های جشنواره دیدن کنند و در انتخاب مد فصل مشارکت نمایند.


وی هدف جشنواره ایران مد را معرفی مد فصل ایرانی با ذوق و سلیقه ایرانی عنوان کرد و ادامه داد :‌در کشور ما علاقمندان به مد و موضوعات پیرامون ان بسیارهستند اما به دلایل گوناگون از جمله مشکلات زیر ساختی و سلیقه ای این موضوع تا کنون مورد توجه لازم قرار نگرفته است و از همین روی تا پیش از این مرجعی که نمایانگر و معرف مد ایرانی باشد وجود نداشته است. خانه مد این وظیفه را برعهده گرفته و در پی آن است تا در هر فصل با همراهی تمامی علاقمندان به این حوزه سلیقه روز ایرانی را به نمایش بگذارد.


دبیر اجرایی جشنواره ایران مد در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران پیرامون ویژگیهای موضوعات برای قرار گرفتن در حوزه انتخاب علاقمندان به مد ایرانی گفت: ‌به لحاض موضوعی در حال حاضر در ۴ بخش اصلی لباس روز ، هنر امروز ، زیبایی و خانه متفاوت و با ۱۲ زیر بخش جشنواره کار خود را آغاز کرده است.


وی سپس افزود اما به لحاظ تولیدی اولویت جشنواره با تولیدات داخلی خواهد بود اما از آنجا که جهان در حال کوچکتر شدن به لحاظ توسعه ارتباطات و مبادلات می باشد امکان حذف کالاهای خارجی از بازار مد کشور وجود ندارد به علاوه برای ایجاد حس رقابت و پیشرفت تولیدات داخلی و حمایت از حق مصرف کنندگان کشورمان تولیدات دیگر کشورها نیز با شرط موجود بودن برای مصرف کننده ایرانی در جشنواره شرکت داده می شود.


جاوید در بخش دیگری از سخنان خود از هموطنان ایرانی ساکن دیگر کشورها دعوت کرد تا با ارسال تصاویر آثار خود و همچنین شرکت در انتخاب مد فصل ایران در کنار هم میهنان ساکن کشور به جریان عظیم فرهنگ بزرگ و چند بعدی امروز کشور ملحق شده و بدین ترتیب در رشد و شکوفایی آن همراه باشند . دبیر اجرایی جشنواره ایران مد در پایان اعلام داشت که طبق اعلام پیشین قرار بر این بود که آغاز به کار جشنواره از روز ۲۵ تیرماه انجام پذیرد اما به دلیل شرایط پس از انتخابات ریاست جمهوری ، فعالیت رسمی جشنواره از اول مرداد ماه آغاز و تا اول شهریور ماه ۱۳۸۸ ادامه خواهد یافت.

برای مشاهده سایت به آدرس www.khanehmod.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
فیس بوک می خواست facebook.ir را تنها ۱۰۰ یورو بخرد

فیس بوک می خواست facebook.ir را تنها ۱۰۰ یورو بخرد

وبنا – در پی شکایت فیس بوک برای تصاحب دامنه اینترنتی facebook.ir که امروز در سایت آی تی ایران منتشر شد. مصطفی لامعی نویسنده وبلاگ iclub.ir گفتگویی کرده است با آقای کریمیان مالک دامنه فیس بوک دات آی ای که در ادامه بخشی از آن در وبنا درج شده است.

آقای کریمیان گفته است “چند ماه قبل فردی از روسیه برای خرید این نام دامنه به بنده مراجعه کرد و در نهایت پیشنهاد ۴۷۵۰ یورور داد از آنجا که بنده راضی به فروش این نام نبودم پیشنهاد ایشان را نپذیرفتم. پس از چند ماه خود فیس بوک پا به عرصه گذاشت و پیشنهاد ۱۰۰ یورو برای خرید نام دامنه را داد. در ادامه آقای کریمیان گفتند که ایشان معادل کلمه “کتاب نما” را در انگلیسی به Facebook ترجمه کردند و قصد داشتند اقدام به فروش کتاب بکنند.”

به گفته وی اعتبار این دامنه ۲۴ مرداد به پایان می رسد اما nic.ir اجازه تمدید دامنه به ایشان را نمی دهد.

خواندن ادامه‌ی خبر
سفارش آنلاین گرفتن اجیر برای انجام نماز قضا

سفارش آنلاین گرفتن اجیر برای انجام نماز قضا

وبنا – “برای هر مسلمان، نماز و روزه قضا شده پدر و همچنین بنابر احتیاط مادر, به عهده پسر بزرگتر بلکه بر عهده بزرگترین مرد در میان وارثان ـ مطابق طبقات ارث ـ خواهد بود که باید پس از مرگشان به جا آورد و یا براى آنها اجیر بگیرد. اگر پدر و مادر از روى نافرمانى هم نماز و روزه را بجا نیاورده باشند بنابر احتیاط همین حکم جارى است.”


نوشته بالا متن اصلی برای معرفی سایت نماز گزار است. سایتی که شما می توانید در آن، بصورت آنلاین برای پدر و مادر خود سفارش نماز ثبت کنید. برای مشاهده سایت به آدرس www.namazgozar.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
انتشار نسخه ۱.۰ سیستم امنیتی کاکاپو

انتشار نسخه ۱.۰ سیستم امنیتی کاکاپو

وبنا – پس از گذشت یک‌سال از شروع پروژه کاکاپو به صورت آزمایشی و با همکاری توسعه‌دهندگان و کاربران، اکنون اولین نسخه پایدار کاکاپو منتشر شد و این پروژه رسما از حالت آزمایشی خارج می‌شود. به گفته توسعه دهنده کاکاپو، این نسخه شامل تغییرات بی‌شماری در هسته‌ی پلاگین و ساختار پلاگین است. در ابتدا برای کسانی که به‌تازگی با این پروژه آشنا شده‌اند؛ لازم به ذکر است که “کاکاپو” یک سیستم امنیتی، یا با بیان بهتر، یک افزونه است. این افزونه روی سایت یا وبلاگ شما نصب میشود تا آن سایت یا وبلاگ را از ورودهای هرزه و نفوذگرهای مخرب نجات دهد. با نصب کردن Kakapo روی وب‌سایت خود، هیچ Spammer یا Hacker ای نمی‌تواند در وب‌سایت شما به فعالیت بپردازد و شما از شر ِ comment های اسپم خلاص خواهید شد.


محمدرضا بوذریبه وبنا گفت “وظیففه کاکاپو این است که از ورودهای ناخواسته و حملات نفوذگرها به سایت ها و وبلاگ ها جلوگیری کند. کاکاپو افراد ناشناس و آی پی های غریبه را شناسایی کرده و از ورود آنها به سایت شما جلوگیری میکند. کاکاپو روی سیستم‌های محبوب قابل نصب است. سیستم های Wordpress ، Movable Type و Blogger. اما می‌رسیم به امکانات و قابلیت‌های نسخه‌ی جدید کاکاپو یعنی Kakapo 1.0. امکانات و قابلیت‌های کاکاپو۱.۰.۰ در نگارش جدید و پایدار کاکاپو ۱.۰، از کمک توسعه‌دهندگان و کاربران زیادی استفاده کرده‌ایم که این توسعه‌ها توسط بخش توسعه‌ی کاکاپو و همچنین با کمک دوستان کاکاپو در انجمن وردپرس فارسی صورت گرفت”


برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.kakapo.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اضافه شدن بخش جدید کاریکاتور به بخشهای سایت مدادرنگی

اضافه شدن بخش جدید کاریکاتور به بخشهای سایت مدادرنگی

وبنا – از امشب سایت مدادرنگی به جستجو ی مطالب مربوط به کاریکاتور می پردازد و علاقه مندان به کاریکاتور که کمبود آن را در مدادرنگی احساس میکردند میتوانند از این پس در بخش کاریکاتور به ئنبال علاقه خود باشند .


دو موضوع جدید دیگر که قرار است که به بخش های مدادرنگی اضافه شود، مجسمه سازی و نقاشی است که به زودی این بخش ها به سایت مدادرنگی اضافه خواهد شد.


برای مشاهده سایت مداد رنگی به آدرس www.medadrangi.net مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بلاگ اسکین یکساله شد

بلاگ اسکین یکساله شد

وبنا – سایت بلاگ اسکین کار خود را در تیرماه ۱۳۸۷ با هدف ارتقا سطح گرافیکی قالب های وبلاگ و وب سایت شروع کرد و پس از طراحی چندین مجموعه از قالب های وبلاگ ، با استقبال فوق العاده صاحبان وبلاگ روبرو شد.


علی رحیمی به وبنا گفت “حمایت کاربران و سیستم های وبلاگ دهی نیز ما را در ارائه هر چه بهتر خدمات و قالب های متنوع جدید یاری کرد، بطوری که با توجه به آمارها در حال حاضر آمار دریافت قالب ها روزانه به بیش از ۶۰۰ رسیده است.


برای مشاهده بخش مربوط به تولد یک سالگی بلاگ اسکین به آدرس www.blogskin.ir/jashn مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر