ماه: تیر ۱۳۸۸

دادگاهی در آمریکا رای به تداوم سرویس‌دهی به سایت‌های ایرانی داده شد

دادگاهی در آمریکا رای به تداوم سرویس‌دهی به سایت‌های ایرانی داده شد

وبنا – مشکل برخی از سایت های خبری فارسی که از دسترس خارج شده بودند، رفع شد. با پیروزی وکیل شرکت نرم‌افزاری ایرانی در آمریکا، شرکت سرویس دهنده آمریکایی، خدمات دهی دوباره به سایت‌های ایرانی را آغاز کرد. 

به گزارش تابناک عصر روز سه‌شنبه یک دیتاسنتر آمریکایی، سرورهایی را که بیش از هشتاد سایت ایرانی با موضوعات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و خبری بر آنها قرار داشت، بدون هشدار قبلی از دسترس خارج کرد. استناد این شرکت آمریکایی به قوانین تحریم جمهوری اسلامی بود.


با تلاش و پیگیری‌های حقوقی وکلایی در ایران و آمریکا، چهارشنبه شب به وقت ایران، دادگاهی تشکیل و با توجه به تضییع حقوق صدها هزار بیننده سایت‌های نامبرده، حکم به تداوم سرویس‌دهی به سایت‌های ایرانی داده شد. خوشبختانه مشکل سایت‌های فردا نیوز، عصرایران، آینده نیوز، پارسینه، شفاف، امید، سایه نیوز، بورس نیوز، بولتن، همصدا، شیعه نیوز، پرس تی وی، کازرون نما، لاهیگ، پول نیوز، جرس نیوز، کمیاب نیوز، رویداد، ارم نیوز، بوشهر نیوز، آگاهی، ایبنا نیوز، سوتیتر، پیمانه، البرز، ایونا، سیبنا، مذهب نیوز، بشری نیوز که از دسترس خارج شده بودند، رفع شد.

خواندن ادامه‌ی خبر
تولد دو سالگی نایت اسکین

تولد دو سالگی نایت اسکین

وبنا – سایت نایت اسکین دو ساله شد. به گفته رضا ماهوری مدیریت نایت اسکین، همزمان با دو ساله شدن وب سایت نایت اسکین ؛ نسخه جدید آپلود عکس و گالری عکس نایت اسکین راه اندازی شد. برای مشاهده این سایت می توانید به آدرس www.night-skin.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
کمک مالی به گرین بلاگ

کمک مالی به گرین بلاگ

وبنا – در آستانه سومین سال فعالیت گرین‌بلاگ این سایت در وبلاگ رسمی خود از کاربران سایت درخواست کمک مالی کرد. در این اطلاعیه آمده است “زمان تمدید هزینه‌های سایت فرا رسیده و از سویی دیگر پهنای باند سایت به دلیل افزایش مراجعات، چند روز مانده به پایان هرماه تمام می‌شود و نیاز به خریداری پهنای باند بیشتر ضروری است. برای تامین هزینه‌ها از تمام دوستان سبزاندیش خواهش می‌کنم اگر می‌توانند مرا در تامین هزینه‌های گرین‌بلاگ یاری کنند.”


هزینه سرو سایت گرین بلاگ ماهانه معادل ۳۰۰ هزار تومان می‌باشد که توسط مدیریت این سایت تامین می شود. برای کمک به گرین بلاگ به آدرس  www.greenblog.ir/support مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بیانیه نظام صنفی در پی اختلالات اینترنتی

بیانیه نظام صنفی در پی اختلالات اینترنتی

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان متولی بخش خصوصی فناوری اطلاعات، از خسارات هنگفت ناشی از عدم امکان بهره‌برداری و هدررفتن ساعت‌‌ها وقت کاربران و خسارت وارده به فعالین صنفی اظهار نگرانی می‌کند.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور درخصوص اختلالات گسترده اینترنتی کشور اطلاعیه صادرکرد.
به گزارش ایلنا، پیرو اختلالات گسترده اینترنتی کشور، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور مراتب اعتراض بخش خصوصی را به روند کیفی جاری به شرح زیر اعلام ‌می‌دارد:
از حوالی ساعت ۲۲ مورخ ۲۳/۳/۸۸ پهنای باند اینترنتی کشور با اختلالاتی بسیار سنگین و گسترده شامل حداقل ۴۵درصد ریزش بسته‌ها(Packet Loss ) مواجه شده و در عمل استفاده از این بستر ارتباطی برای میلیون‌ها کاربر غیر ممکن است.
این روند از حدود ساعت ۲ بامداد روز گذشته بهبود نسبی یافت، اما مجددا از ساعت ۷:۳۰ صبح با شدت روبه وخامت گذاشته است به نحوی که با دراختیار داشتن کمتر از ۲۰ درصد پهنای باند اینترتی، امکان ارائه خدمات به کاربران داخل کشور، میسر نبوده و بهره برداری از شبکه اینترنت دراکثر مناطق کشور برای کاربران غیرممکن شده است.
براساس این گزارش، با توجه به اینکه ۱۴۰۰ شرکت اینترنتی متولی ارائه خدمات اینترنتی به بیش از ۲۵ میلیون نفر کاربر فعال اینترنتی در کشور هستند سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان متولی بخش خصوصی فناوری اطلاعات، از خسارات هنگفت ناشی از عدم امکان بهره برداری و هدر رفتن ساعتها وقت کاربران و خسارت وارده به فعالین صنفی اظهار نگرانی می‌کند.
همچنین در شرایط حاضر، امکان برقراری مکالمات بین‌المللی از طریق سرویس تلفن اینترنتی نیز میسر نیست و بیش از ۲۰۰ شرکت تلفن اینترنتی نیز در بحران خدمات رسانی و خطر انسداد کسب و کار و خود قرار گرفته‌اند.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغاز جشنواره رییس جمهور ما وبلاگی ها

آغاز جشنواره رییس جمهور ما وبلاگی ها

وبنا – جشنواره ها و مسابقات- جشنواره وبلاگی “رییس جمهور ما وبلاگی ها” به همت پایگاه خبری وبلاگ نیوز از ۹ خرداد ماه ۸۸ کار خود را آغاز کرد.


به گزارش «وبلاگ نیوز» در این جشنواره که در ادامه همایش “رییس جمهور ما وبلاگی ها” برگزار می شود، وبلاگ نویسان علاقمند تا ۲۲ خرداد ماه فرصت دارند تا در وبلاگ خود در یک پست اختصاصی، ۵ نقطه قوت و ۵ نقطه ضعف از هر ۴ کاندیدای انتخابات دهم ریاست جمهوری اسلامی ایران را ذکر کنند.


شرکت کنندگان در این مسابقه باید برای ارائه آثار خود به صفحه ویژه این جشنواره رفته و فرم مربوطه را برای ارسال پیوند دائم پست مربوطه خود پر کنند. در ذکر نقاط قوت و ضعف کاندیداهای دهمین دوره، هر گونه تخریب یا توهین کاندیداها حذف از روند جشنواره را به دنبال خواهد داشت. بر این اساس به نفر اول برگزیده این جشنواره یک دستگاه iPod، به نفر دوم یک دستگاه MP3 Player و به نفر سوم یک دستگاه Flash Memory اهدا خواهد شد.


برای کسب اطلاعات بیش تر و شرکت در این جشنواره به آدرس www.weblognews.ir/?page_id=2916 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جوابیه سایت گل آقا به سایت جهان نیوز

جوابیه سایت گل آقا به سایت جهان نیوز

وبنا – سایت گل آقا در پاسخ به مطلب “پروژه گل آقای ۲ توسط هاشمی کلید می خورد” مطلبی را منتشر کرده است که در ادامه بصورت کامل منتشر شده است.


“اگر تا دیروزعلم پزشکی ثابت کرده بود که برخی امراض واگیر دار است و مثلا آدم سرما خورده هنگام عطسه کردن جلوی دهانش را نگیرد، اطرافیانش هم سرما می خورند، چند روزی است یک کشف سیاسی- اخلاقی هم به کشفیات اخیر مان اضافه شده و آن هم اینکه: اگر سیاستمدارها شروع به دروغگویی کنند برخی افراد مستعد، با سرعتی باور نکردنی به این بلای خانمانسوز دچار می شوند. نمونه اش هم برخی روزنامه نگاران مجازی که گمان می کنند حال که در فضای مجازی می نویسند پس نوشته هایشان نیازی به پشوانه های حقیقی ندارد و روزنامه نگار هم مثل تعریف برخی ها از سیاست، بیش و پیش از تخصص و عشق به رو نیاز دارد!
مطلب طنز کوتاه: بنویسید خاتمی، بخوانند ناطق نوری  که در انتخابات خرداد ۱۳۷۶ و در حالیکه هنوز پیامک و اینترنت  در جامعه رشد نکرده بود آن چنان جنجالی و موثر بود که برخی یکی از عوامل مهم پیروزی خاتمی را همین طنز کوتاه می دانستند. اما در همان زمان هم کیومرث صابری (گل آقا) به صراحت اعلام کرد چنین مطلبی در هیچ کدام از شماره های هفته نامه گل آقا چاپ نشده و حتی برای کسی که بتواند چنین مطلبی را پیدا کند جایزه هم تععین کرد. اما متاسفانه عمر گل آقای مان کفاف نداد که ببیند در این روزها جهان نیوزیها نه تنها این مطلب که حتی کاریکاتور مرتبط  با آن را هم در گل آقا کشف کردند!
البته درست است که گل آقا دیگر در میان ما نیست اما شاغلام و سایر اصحاب آبدارخانه بی صبرانه منتظرند نویسنده این مقاله با مجله گل آقایی که چنین مطلب و کاریکاتوری در آن چاپ شده بیاید و با گرفتن جایزه ای که آن زنده یاد تعیین کرده ما را از عواقب وجدانی نگهداری چنین جایزه با صاحبی برهاند. البته این احتمال وجود دارد که نویسنده مقاله، گل آقا را آن قدر مردمی می داند که نسبت دادن یک شایعه مردمی به آنرا عین منطق روزنامه نگاری می داند… راستی حالا که گل آقا در ماههای اخیر تعطیل شده  و در روزهای انتخابات منتشر نمی شود معلوم نیست برخی عزیزان قرار است سیل طنزهای مردمی (اعم از منثور و منظوم!) که این روزها دهان به دهان و گوشی به گوشی می چرخد را به کجا نسبت دهند!”


برای مشاهده سایت گل آقا به آدرس www.golagha.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
از سلیقه کاربران دیگر در قالب وبلاگتان استفاده کنید

از سلیقه کاربران دیگر در قالب وبلاگتان استفاده کنید

وبنا – “از سلیقه کاربران دیگر در قالب وبلاگتان استفاده کنید” یک سرویس جدید از میهن بلاگ است که به کاربران اجازه می دهد از قالب های طراحی شده دیگر کاربران نیز استفاده کنند. در متن خبر میهن بلاگ آمده است “برای اغلب وبلاگ‌نویس‌ها، قالب وبلاگ‌ها حتی شاید بیشتر از محتوای آن‌ها مهم باشد. شاید درستش هم همین باشد چون مخاطب وبلاگ‌ها هم اول قالب و ریخت وبلاگ به چشم‌شان می‌آید. اگر قالب یک وبلاگ به دل ننشیند، بعید است محتوایش بتواند کسی را جذب کند.”


در ادامه آمده “خیلی از کاربران میهن‌بلاگ از قالب‌های پیش‌فرض استفاده می‌کنند و خیلی دیگر هم قالب‌شان را با نظر خود تغییر می‌دهند. برای این‌که به وبلاگ‌نویس‌های میهن‌بلاگی بتوانند از قالب‌های هم‌دیگر استفاده کنند، امکان تازه‌ای به صفحه مدیریت وبلاگ‌ها اضافه شده که به کاربران امکان می‌دهد قالب‌های طراحی‌شده دیگران را استفاده کنند. اگر شما هم دوست دارید به وبلاگ‌تان تنوع بدهید و میل دارید قالب وبلاگ‌های دیگران را به کار بگیرید، کافی است در نوار سمت‌راست صفحه مدیریت بلاگ، روی «قالب» کلیک کنید و سپس از منویی که باز می‌شود، گزینه «قالب‌های کاربران» را انتخاب کنید. “


این سرویس با شعار “دست‌به‌کار شوید و حس و حال تازه‌ای به وبلاگ‌تان بدهید!” راه اندازی شده است. برای مشاهده سایت به آدرس www.mihanblog.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
استایلز برترین طرح های وب فارسی را معرفی می کند

استایلز برترین طرح های وب فارسی را معرفی می کند

وبنا – نخستین گالری CSS ایران راه اندازی شد. سایت استایلز نخستین وب سایتی است که به صورت حرفه ای اقدام به جمع آوری و انتشار برترین طراحی ها وب فارسی می کند.


پرهام باغستانی در این خصوص گفت “سایت استایلز به جمع آوری وب سایت های فارسی که از نظر طراحی در سطح بالا و حرفه ای می باشند می پردازد، ما در اینجا مجموعه ای از برترین طرح های وب سایت های فارسی زبان را که با استفاده از CSS و XHTML و ابزارهای گرافیکی طراحی شده اند را جمع آوری و دسته بندی می کنیم.”


برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.styles.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر