ماه: خرداد ۱۳۸۸

جمعه برگزار می شود: رییس جمهور ما وبلاگی ها

جمعه برگزار می شود: رییس جمهور ما وبلاگی ها

وبنا – همایش بزرگ وبلاگ نویسان به بهانه انتخابات دهم، با عنوان «رییس جمهور ما وبلاگی ها» جمعه برگزار می شود. 


این همایش که به همت پایگاه خبری-تحلیلی وبلاگ نیوز برگزار می شود در روز جمعه هشتم خرداد ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ برگزار خواهد شد و وبلاگ نویسان علاوه بر رصد دیدگاه های کاندیداهای مختلف پیرامون فضای مجازی، راهکارهای نقد سالم را از زبان دکتر محمدصادق کوشکی خواهند آموخت.


در این مراسم از هر کاندیدای انتخابات دهم یک نماینده حضور خواهد داشت و در عرض چند دقیقه دیدگاه های کاندیدای خود را پیرامون فضای مجازی عنوان خواهد کرد. این گردهمایی با یک جشنواره وبلاگی همراه خواهد بود که به نفرات اول تا سوم جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. مکان برگزاری همایش خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار جنوبی، تالار اسوه خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیش تر پیرامون این همایش روی این لینک کلیک کنید.


برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.weblognews.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
دسترسی رایگان دانشگاه‌ها به بانک مقالات کنفرانس‌های کشور فراهم شد

دسترسی رایگان دانشگاه‌ها به بانک مقالات کنفرانس‌های کشور فراهم شد

وبنا – پایگاه مرجع دانش به عنوان بزرگ‌ترین و کامل‌ترین بانک مقالات تخصصی کنفرانسهای کشور با بیش از ۶۰ هزار عنوان مقاله تمام متن، دوره رایگان عضویت مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور را به منظور آشنایی پژوهشگران و محققان کشور با این مجموعه عظیم علمی فراهم کرده است.


در این دوره که بر اساس IP مراکز دانشگاهی ارائه می شود، مراجعه کنندگان از IP های مجاز مراکز مربوطه به صورت رایگان امکان دریافت متن کامل مقالات را خواهند داشت. مهندس مهدی وجودی مدیر پایگاه سیویلیکا(مرجع دانش) اعلام کرد: برای برخورداری از این امکان، مراکز دانشگاهی و پژوهشی درخواست خود را مبنی بر دسترسی دوره آزمایشی که شامل آی پی های مجموعه، و یک آدرس ایمیل جهت ارتباط با مرکز را به دفتر سایت سیویلیکا ارسال می کنند و حداکثر تا دو روز کاری دسترسی مرکز به بزرگترین بانک مقالات تمام متن کشور ایجاد می شود. تا به حال دانشگاه های تهران، سیستان، اصفهان و صنعتی اصفهان و کتابخانه هایی چون آستان قدس رضوی و پژوهشگاه نیرو(وزرات نیرو) به این سیستم دسترسی مقالات پیوسته اند. پایگاه سیویلیکا پوشش دهنده مقالات کنفرانسهای کشور است که از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۸۸ یعنی دوره ۲۲ ساله کنفرانس های کشور را پوشش می دهد. در این بانک بیش از ۶۰ هزار مقاله تمام متن از ۵۰۰ کنفرانس کشور شامل ۶۰۰ هزار صفحه ارائه شده است. این بانک آخرین استانداردهای جستجو و دسته بندی مقالات را که شامل جستجوی متنوع در عنوان، نویسندگان، کلمات کلیدی و نیز چکیده مقاله است را به تفکیک موضوعات علمی در اختیار دانش پژوهان قرار می دهد. علاوه بر این سیستم کاملا هوشمند پیشنهاد مقاله بر اساس هوش جمعی، مقالات مرتبط را استخراج کرده و در کنار هر مقاله نمایش می دهد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.civilica.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
دومین جشنواره وب سایت های ایران امروز با اعلام اسامی ۱۷ سایت برتر سال ۱۳۸۷ به کار خود پ

دومین جشنواره وب سایت های ایران امروز با اعلام اسامی ۱۷ سایت برتر سال ۱۳۸۷ به کار خود پ

دومین جشنواره وب سایت های ایران امروز با اعلام اسامی ۱۷ سایت برتر سال ۱۳۸۷ به کار خود پایان خواهد داد.

قرار بر این بود که امروز، مدیران سایت های اینترنتی ، میزبان یکدیگر باشند و در کنار هم مراسم اختتامیه دومین جشنواره وب سایت های ایران را برگزار کنند. اما بنا به چند دلیل، تصمیم بر آن شد که مراسم پایانی و معرفی سایت های برتر، از سخنرانی ها جدا شود.

دومین جشنواره وب سایت ها ایران، قوت و ضعف بسیاری داشت، از نخستین جشنواره بهتر بود و می توانیم این را قول بدهیم که سومین جشنواره، بهتر از پیش خواهد بود.

امید واریم با یاری دوستان همراه در چند ماه گذشته، بتوانیم جشنواره سوم را به گونه ای که شایسته ی وب فارسی باشد، پیاده سازی و اجرا کنیم.

یکی از نقاط ضعف وبنا در دومین جشنواره ، عدم حضور برخی از گروه ها مانند، موتور های جستجو و برترین سایت وب ۲ بود.

در این جشنواره تمام سایت ها از لحاظ موضوعی دسته بندی شده بودند و یکی از مواردی که در جشنواره سال ۱۳۸۸ حتما پیاده سازی می شود، ایجاد گروه های ساختاری و فنی است. برای مثال برترین سایت از نظر برنامه نویسی، امنیت، ساختار سایت وهمچنین برترین سایت از نگاه مخاطب یا اینترفیس. این موضوعات اهدافی است که در جشنواره سوم عملی خواهند شد.

تندیسی که برای دومین جشنواره وب سایت های ایران در نظر گرفته ایم، تندیسی است از جنس سفال، از تکنولوژی در ساخت آن استفاده نشده است ومی توان گفت با موضوع جشنواره که کاملا با تکنولوژی در ارتباط است در تضادی آشکار دارد. یکی دیگر از ویژگی های این جشنواره در نظر نگرفتن جایزه نقدی و یا هدایای غیر نقدی برای برندگان بود.

شرکت های بسیاری بودند که تمایل داشتند به برندگان هدیه اهدا کنند اما تصمیم گرفتیم جشنواره را مادی نکنیم و اعتبار این جشنواره فقط به تندیس و کسب عنوان برترین سایت سال باشد. این رویه در جشنواره سوم نیز اجرا خواهد شد. اما بجای تندیس سفالی، تندیسی متفاوت از پیش خواهیم داشت.

به شفافیت در شیوه برگزاری جشنواره باور داشته ایم، گزارش های مکرر از وضعیت سایت ها و پوشش خبری تمام رویداد های جشنواره و اطلاع رسانی با استفاده از ابزار های وب ۲، یکی دیگر از مواردی است که به آن مفتخریم.

برای برگزاری مراسم پایانی جشنواره تنها یک شرکت اعلام آمادگی کرد که هزینه های برگزاری مراسم را پرداخت کند. اما در صورتی که امکان برگزاری سخنرانی ها فراهم نشود، بخشی از هزینه های جشنواره که پرداخت شده و یا می بایست پرداخت شود. دیگر مورد تایید حامی مالی نخواهد بود. از این رو پایگاه خبری وب سایت های ایران می بایست این مبلغ را تامین و به حامی مسترد کند.

امید واریم با صحبت های انجام شده با دوستان و برخی از سخنرانان شرایط به گونه ای تغییر کند که امکان برگزاری سخنرانی ها در تیر ماه سال جاری و پس از انتخابات، در فضایی غیر سیاسی فراهم شود.

یکی از بخش های دشوار جشنواره، پایداری در برابر درخواست و خارج نشدن از اهداف و برنامه های از پیش تعیین شده بود، برای مثال، سخنرانی های کوتاه و ۷ دقیقه ای، یکی از مواردی بود که در ایران سابقه نداشته است. همچنین شمار بالای سخنران ها از مواردی است که ویژگی بارز جشنواره وب سایت های ایران بود.

یکی دیگر از مواردی که تا کنون در ایران اجرا نشده بود، نداشتن مجری اصلی در برنامه بود، قرار بر این شد، که سخنرانان خودشان مراسم را مدیریت کنند و هر سخنران جایزه یک برنده را بعد از اتمام سخنرانی خود اعلام و اهدا کند.

این اهداف، گرچه امروز اجرایی نشدند ولی به اجرای آن ها در آینده نزدیک امیدواریم.

پی نوشت : برای مشاهده رای ها به آدرس http://www.webna.ir/news/?id=-1763451739 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
هیات داوران دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران رای نهایی خود را در خصوص سایت ها

هیات داوران دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران رای نهایی خود را در خصوص سایت ها

هیات داوران دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران رای نهایی خود را در خصوص سایت های برتر اعلام کرد.

هیات داوان، در گروه سایت دانلود، به توجه به محتوای مشابه بیشتر وب سایت ها و ارائه نرم افزار های قفل شکسته و عدم رعایت کپی رایت در این گروه هیچ سایتی را شایسته ی دریافت عنوان برترین سایت وب فارسی ندانست.

هیات داوران، در گروه موبایل، سایت www.gsm.ir را به همراه www.gsmaria.com به دلیل پوشش خبری و ارائه اطلاعات کامل و به روز به طور مشترک، شایسته ی دریافت رتبه نخست دانست.

هیات داوران دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران، مجلیه اینترنتی پریانا www.pariyana.com را به دلیل نوآوری در موضوع و راه اندازی اولین مجله اینترنتی در حوزه اینترنت، و همچنین طراحی کاربرپسند و ارائه نسخه PDF در گروه نشریات آنلاین شایسته ی دریافت رتبه نخست دانست.

سایت www.idevcenter.com در گروه آموزش به انتخاب هیات داوران با توجه به ارائه ای نوین در محتوای آموزشی و استفاده از ویکی برای مشارکت کاربران در تولید محتوا را شایسته ی دریافت رتبه نخست دانست.

در گروه وبلاگ هیات داوران سایت بلاگفا www.blogfa.com را به دلیل پایداری در ارائه سرویس به کاربران و سادگی در استفاده و ایجاد وبلاگ تسط کاربران شایسته ی دریافت رتبه نخست با عنوان برترین سرویس وبلاگ در سال ۱۳۸۷ دانست.

در گروه اطلاع رسانی سایت www.aftab.ir به دلیل به روز بودن ، ارائه اطلاعات جامع ، سادگی و قدرت بارگذاری سریع از طرف هیات داوران شایسته ی دریافت رتبه نخست در گروه اطلاع رسانی دانسته شد.

سایت تراوین www.travian.ir به دلیل ارائه ای نوین از بازی آنلاین و ایجاد محیطی سرگرم کننده برای کاربران به همراه سایت www.iransong.com که امکان مشارکت کاربران را در تولید محتوا فراهم می کند، به طور مشترک، عنوان سایت برتر در گروه سرگرمی را دریافت کردند.

در میان سایت های خبری، سایت www.medianews.ir به دلیل استفاده از امکانات وب ۲ جهت اطلاع رسانی و پوشش خبری با رای هیات داوران، رتبه نخست را در گروه سایت های خبری کسب کرد.

در بخش ابزار وب، سایت وبگذر www.webgozar.com به دلیل گستردگی ارائه خدمات و ارائه خدمات مناسب و با کیفیت هم تراز با خدمات بین المللی، از سوی هیات داوران عنوان سایت برتر در گروه ابزار وب را دریافت کرد.

در بخش سایت های ورزشی سایت برد و باخت www.bordobakht.com به دلیل طراحی بسیار زیبا و پوشش خبری جامع و به روز لیک برتر فوتبال ایران و همچنین ارائه جداول و آمار حرفه ای از سوی هیات داوران حائز کسب رتبه اول شد.

در بخش سایت های آگهی ، سایت ایستگاه www.istgah.com به دلیل پوشش جامع و دسته بندی متنوع و هم چنین اطلاعات جامع آگهی ها در وب و قابلیت جستجوی گسترده در این گروه از سوی هیات داوران حائز رتبه اول شد.

سایت www.digikala.com به دلیل طراحی کاربند پسند و ارائه اطلاعات کامل از محصولات و همچنین دارا بودن مطالب آموزشی، تالار گفتگو جهت نقد و بررسی کالا ها از سوی هیات داوران عنوان برترین سایت فروشگاهی سال ۱۳۸۷ را از آن خود کرد.

هیات داوران، سایت بالاترین www.Balatarin.com را به دلیل نوآوری در وب ۲ و استفاده از تکنولوژی های نوین در طراحی سایت شایسته ی دریافت رتبه نخست در گروه سایت های سوشیال نیوز دانست.

در بخش شبکه های اجتماعی سایت وبز و کلوب بصورت مشترک حائز رتبه اول شدند، سایت کلوب www.cloob.com به دلیل طراحی سایت و استفاده از متد های برنامه نویسی جدید، و سایت www.webzzz.com به دلیل سادگی در طراحی این عنوان را از سوی هیات داوران دریافت کردند.

در گروه سایت های هنری سایت www.akkasee.com به دلیل طراحی خلاقانه و وجود صفحه اصلی جامع و همچنین داربودن بخش های گوناگون و نمایشگاه بصورت فعال از سوی هیات داوران حائز رتبه اول شد.

در بخش سایت های فرهنگی، سایت www.pendar.net به دلیل پوشش جامع رویداد های فرهنگی و هنری و طراحی رابط کاربری مناسب از سوی هیات داوران دومین جشنوارن آنلاین وب سایت های ایران به عنوان سایت برتر در این گروه معرفی شد.

در بخش میکروبلاگ ها، سایت وی ویو www.viwio.com با عنوان اولین سایت ایرانی میکروبلاگ ، به دلیل فراهم سازی قابلیت به روز رسانی و مینی بلاگ با تمام امکانات موجود و همچنین دسترسی از طریق موبایل از سوی هیات داوران شایسته ی دریافت رتبه نخست دانسته شد.

برای مشاهده بیانیه پایانی بخش داوری به آدرس http://www.webna.ir/news/?id=1430927796 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جلسه نهایی داوران امروز برگزار می شود

جلسه نهایی داوران امروز برگزار می شود

وبنا – جلسه نهایی داوران برای تایید ۱۷ سایت برتر در دومین جشنواره وب سایت های ایران امروز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ در دفتر پایگاه خبری وب سایت های ایران برگزار می شود.

در این جلسه آرای شمارش شده برای تایید به هیات داوری ارائه می شود و در صورت تایید نهایی اسامی ۱۷ سایت برتر منتشر خواهد شد.

یکی از موضوعات اصلی در این جلسه بررسی صلاحیت سایت تراولین برای کسب عنوان برترین سایت سرگرمی است، زیرا به گفته برخی از داوران این سایت با توجه به فارسی زبان بودن و مدیریت آن توسط یک ایرانی، نمی تواند در گروه سایت های ایران قرار گیرد.

همچنین یکی از سایت ها در گروه تلفن همراه که مقام اول را نیز در شمارش آرا کسب کرده است به دلیل نقض قانون کپی رایت و در صورت تایید نهایی داوران از لیست حذف خواهد شد.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت های برتر پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت معرفی می شوند

سایت های برتر پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت معرفی می شوند

وبنا – سایت های برتر در ۱۷ گروهی موضوعی دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران از میان کاندیدا ها، پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۴ بعد از ظهر معرفی می شوند.


شایان ذکر است مراسم اختتامیه دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران که قرار بود در همین تاریخ در سالن آمفی تاتر فرهنگسرای هنر برگزار شود، برگزار نخواهد شد.

خواندن ادامه‌ی خبر
خبر فوری – مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های ایران برگزار نمی شود

خبر فوری – مراسم اختتامیه جشنواره وب سایت های ایران برگزار نمی شود

وبنا – خبر فوری – مراسم اختتامیه دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران که قرار بود پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ در سالن آمفی تاتر فرهنگسرای هنر برگزار شود، برگزار نخواهد شد.

بیانیه رسمی پایگاه خبری وب سایت های ایران در این خصوص بزودی منتشر می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
افتتاح رسمی پورتال پزشکی ورزشی ایران

افتتاح رسمی پورتال پزشکی ورزشی ایران

وبنا – مراسم افتتاحیه رسمی سایت پزشکی ورزشی ایران پس از ۹ ماه فعالیت آزمایشی با شعار ” ورزش و سلامت با رویکرد پزشکی ” در تاریخ یازدهم خرداد ۱۳۸۸ با حضور مسولان بلند پایه ورزش کشور و مسولان فن آوری اطلاعات وزارت بهداشت و درمان در سالن بین المللی همایش های رازی واقع در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.


شایان ذکر است این سایت یکی از کاندید های دریافت تندیس بهترین سایت ورزشی سال در جشنواره آنلاین وب سایتهای ایران است.


برای مشاهده سایت به www.sportmedicine.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
رونمایی کتاب های نخستین جایزه ی ادبی ایران

رونمایی کتاب های نخستین جایزه ی ادبی ایران

وبنا – سایت نخستین جایزه ی ادبی ایران ، با ۹ جلد کتاب در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تهران حضور خواهد داشت . دو کتاب ” کسی انگار دارد می نوازد ” و ” آوازهایی که باد برد ” با آثار کاندیدای دریافت جایزه ی ادبی ایران و چهار کتاب ” نیمی از یک خیابان بلند ” ، ” راز کوچه های آجری “، ” اینجا خبری نیست ” و ” پیاده تا افق ” هم با معرفی آثار قابل تقدیر در نخستین جایزه ی ادبی ایران رونمایی خواهند شد.

برگزار کنندگان جایزه ی ادبی ایران امیدوارند که تا ۲۳ اردیبهشت ماه سه جلد کتاب ” این روشنای نزدیک ” دایره المعارف داستان نویسان و شاعران جوان ایران را نیز رونمایی نمایند .” این روشنای نزدیک ” مجموعه ی سه جلدی و با حضور حدود ۴۰۰ داستان نویس و شاعر ایرانی است که روایتی متفاوت از خود ارائه نمودند .


برای شرکت در این مراسم به تهران – نمایشگاه بین المللی کتاب تهران – شبستان – راهروی ۲۰ غرفه ی انتشارات سخن گستر مراجعه کنید. این مراسم چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ساعت ۵ بعداظهر برگزار می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندید های گروه نشریات آنلاین معرفی شدند

کاندید های گروه نشریات آنلاین معرفی شدند

وبنا – کاندید های گروه نشریات آنلاین در دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران معرفی شدند.


سایت های dokhtiran.com و pariyana.com و salamat.ir و ksna.ir و ashena.ir و eja.ir و gamamag.com و fasleno.com و shomaha.ir و سایت musicmagazine.ir کاندید دریافت عنوان بهترین نشریه آنلاین در دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره به آدرس www.webna.ir/award مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندید های برتر گروه تلفن همراه مشخص شدند

کاندید های برتر گروه تلفن همراه مشخص شدند

وبنا – کاندید های کسب عنوان برترین سایت فارسی در گروه تلفن همراه در دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران مشخص شدند.


سایت www.gsm.ir و www.p30suite.ir و www.persianmob.net و www.mobilestan.net و www.mobfa.org و www.mobna.com و www.ir-tci.org و www.irmob.com و www.gsmaria.com و سایت www.hamna.ir کاندید های کسب عنوان بهترین سایت تلفن همراه در دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران می باشند.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.webna.ir/award مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
کاندید های برتر ابزار وب و دانلود معرفی شدند

کاندید های برتر ابزار وب و دانلود معرفی شدند

وبنا – کاندید های کسب عنوان برترین سایت ابزار وب یا web tools در دومین جشنواره وب سایت های ایران معرفی شدند. سایت های webgozar.com و night-skin.com و parsaspace.com و persiangig.net و justpersian.net و سایت parstools.com به عنوان کاندید های برتر در این گروه معرفی شدند.

همچنین در گروه سایت های دانلود سایت های persiandown.com و danlod.com و downloadha.com و freedownload.ir و mihandownload.com و سایت p30world.com به عنوان کاندید های بهترین سایت در گروه دانلود در دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران معرفی شدند.

شایان ذکر است سایت webgozar.com در گروه ابزار وی و سایت p30world.com در گروه سایت های دانلود، بیشترین رای را از سوی کاربران به خود اختصاص دادند و عنوان برترین سایت از دید کاربران را به خود اختصاص دادند.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین سرویس دهنده وبلاگ فارسی معرفی می شود

برترین سرویس دهنده وبلاگ فارسی معرفی می شود

وبنا – در دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران، بهترین سرویس دهنده وبلاگ فارسی معرفی می شود. در این گروه، سایت های blogfa.com و blogsky.com و iranblog.com و mihanblog.com و parsiblog.com و سایت persianblog.ir کاندید دریافت تندیس برترین سرویس دهنده وبلاگ شده اند.

شایان ذکر است سایت بلاگفا در رای گیری کاربران بیشترین رای را کسب کرده و به عنوان برترین سرویس دهنده وبلاگ از دید مخاطب در دومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران دست یافته است.


برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.webna.ir/award مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر