ماه: اسفند ۱۳۸۷

سعیدی چهره ICT سال شد

سعیدی چهره ICT سال شد

ایتنا – امیر حسین سعیدی نائینی به عنوان چهره برتر ICT سال ۱۳۸۷ انتخاب شد. چهره برتر عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور معرفی شد.
مطابق این اقدام که سالانه از سوی ماهنامه تخصصی دنیای کامپیوتر و ارتباطات صورت می‌گیرد، در میان مدیران فعال و تاثیرگذار حوزه فاوا(فناوری اطلاعات و ارتبات) برترین چهره این عرصه در سطح کشور انتخاب می‌گردد، که در روزهای پایانی سال جاری نیز چهره برتر امسال انتخاب و معرفی شده است.


به گزارش این ماهنامه، امیر حسین سعیدی نائینی رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان منتخب سال ۱۳۸۷ برگزیده و معرفی شده است.


گفتنی است که در سال ۱۳۸۴ نصرالله جهانگرد دبیر وقت شورای عالی اطلاع‌رسانی و نماینده ویژه رییس جمهور در امور فناوری اطلاعات به عنوان چهره برتر سال انتخاب شد.
همچنین در سال ۱۳۸۶ رمضانعلی صادق‌زاده رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی به عنوان چهره برتر آی.سی.تی برگزیده شد.


در سال جاری نیز امیر حسین سعیدی نائینی به عنوان نماینده بخش خصوصی و به دلیل تلاش فراوان در دفاع از بخش خصوصی عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، و نیز شکل دهی به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، این عنوان را به خود اختصاص خواهد داد.

شایان ذکر است که در مراسمی از سوی این ماهنامه و با حضور مدیران بخش خصوصی و دولتی و رسانه‌های تخصصی، رسما از چهره سال ۱۳۸۷ تقدیر بعمل خواهد آمد.

خواندن ادامه‌ی خبر
یک یا دو هزار و یک منتشر شد

یک یا دو هزار و یک منتشر شد

وبنا – بعد از ۶ سال کتاب “یک یا دو هزار و یک” به روز رسانی و چاپ شد. کتاب “یک یا دو هزار و یک” خواننده را به تکنیک‌های موثر و کاربردی هنر بالا بردن رتبه‌ها مسلح می‌کند. با خواندن آن تجربه یک کارشناس خبره به سادگی در اختیار خواننده قرار می‌گیرد. این کتاب توسط مهدی رودکی تالیف شده است.


این کتاب متناسب با آخرین تغییرات وب ۲.۰ و موتورهای جستجو است و نسخه قبلی آن مربوط به سال ۱۳۸۱ است که دیگر ارزش علمی و تجربی ندارد.

چاپ اول کتاب پیش فروش شده است و تاکنون ۱۷۳۲ نفر برای چاپ دوم آن ثبت‌نام کرده‌اند. برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.iranseo.com/book مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بیش از پانصد نفر در نظر سنجی شرکت کردند

بیش از پانصد نفر در نظر سنجی شرکت کردند

وبنا – در نظر سنجی وبنا در خصوص برترین وب سایت های سال ۱۳۸۷ تا امروز بیش از ۵۰۰ نفر شرکت کرده اند و سایت های مورد علاقه خود را معرفی کردند.

این نظر سنجی از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند سال جاری باز است و همه می توانند با مراجعه به سایت آن سایت های مورد نظر ود را اعلام کنند.


برای شرکت در این نظر سنجی آنلاین می توانید به آدرس www.webna.ir/award مراجعه کنید.


همچنین مدیران سایت ها می توانند با قرار دادن بنر و لینک به آدرس www.webna.ir/award/?site1=domain.com از کاربران سایت خود برای شرکت در رای گیری دعوت کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
بالاترین و امکانات جدید

بالاترین و امکانات جدید

وبنا – در طول چند هفته گذشته که سایت بالاترین به دلیل حمله هکر ها با مشکل مواجه شده بود. مدیران سایت بالاترین با استفاده از وبلاگ بالانرین و خروجی که از طریق آر آس آس امکان مشاهده آن وجود داشت و همچنین با استفاده از دیگر ابزار رایج در وب ۲ به اطلاع رسانی در این خصوص پرداخته اند.


ساعاتی پیش مطلبی با عنوان “بالاترین و امکانات جدید” در این وبلاگ منتشر شده است که نشان از راه اندازی کامل سایت بالاترین در چند روز آینده دارد. در ادامه متن کامل این نوشته به نقل از وبلاگ بالاترین برای اطلاع عمومی منتشر می شد.


“با تشکر از صبر و حوصله همه شما دوستان بالاترین همانطور که وعده داده بود بازگشت. خبر‌ خوب ما برای شما این است که اطلاعات دیتابیس بالاترین (تا چند ساعت قبل از حمله) از بک‌اپ های بالاترین بازگردانده شده و صدمه ای از این لحاظ به بار نیامده است. عمده خسارات وارده به بالاترین مربوط به تصاویر و فایل‌هایی است که خارج از دیتابیس بالاترین نگهداری می‌شدند، از جمله عکس‌های مربوط به موضوعات داغ و تصویر شخصی (آواتار) هر کاربر. ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا قسمتی از این اطلاعات را از بک‌آپ های قدیمی بالاترین استخراج کنیم اما با توجه به حجم کار ترجیح می‌دهیم بیشتر وقت را برای بهبود کد جدید بالاترین صرف کنیم. برای همین تقاضا داریم که در اولین فرصت ممکن عکس‌های پروفایل خود را تجدید کنید.


کد بالاترین از چندین ماه گذشته در حال بازنویسی و به روزرسانی برای استفاده از آخرین نسخه‌های نرم‌افزارهای به کار رفته بود که این تعطیلی اجباری و ناخواسته این فرصت را داد تا ما کلا کد بالاترین را به نسخه جدید ریلز و روبی (پلتفرم و زبانی که بالاترین با آن نوشته شده است) ارتقا داده و امکانات جدیدی اضافه کنیم. در مورد امکانات جدید در ادامه توضیح مختصری خواهد آمد اما قبل از پرداختن به آن لازم است یادآوری کنیم که ممکن است در نسخه جدید به مشکلات کوچکی در گوشه و کنار بربخورید که خواهش می‌کنیم آنها را در زیر همین مطلب یا از طریق ای‌میل به ما اطلاع دهید تا در اولین فرصت رفع شوند.


امکانات جدید در بالاترین:
مرتب سازی لینک‌های تازه به طرق مختلف: در صفحه لینک‌های تازه می‌توانید لینک‌ها را براساس امتیاز، زمان ارسال و یا تعداد نظرات مرتب کنید.
ویرایش لینک‌های ارسالی: از طریق صفحه لینک‌های خودتان می‌توانید تمام لینک‌های ارسال شده که هنوز داغ نشده‌اند را تا ۴ ساعت ویرایش کنید.
جستجو بر حسب دامنه خاص و یا برچسب
نمایش زمان ارسال و زمان داغ شدن یک لینک در صفحه مربوط به لینک
بهینه سازی و تغییراتی در ساختار فید‌های بالاترین
نشان دادن دلیل بسته شدن حساب کاربری به خود کاربر
نشان دادن دلیل ممنوعیت وب سایت برای شفافیت بیشتر
نشان دادن لینک تکراری در صفحه خطای فرستادن لینک
و ده ها تغییر کوچک دیگر در محیط کاربری”

خواندن ادامه‌ی خبر
بیانیه دوم بالاترین

بیانیه دوم بالاترین

وبنا – در مشکلات اخیر برای سایت بالاترین مدیریت این سایت در وبلاگ بالاترین دومین بیانیه رسمی این سایت را منتشر کرد. در ادامه متن کامل این بیانیه منتشر شده است.


“همان طور که در بیانیه رسمی بالاترین آمده بود، بالاترین در ۱۵ بهمن ۱۳۸۷ مورد حمله قرار گرفت. سارقان با دزدیدن هویت یکی از مدیران بالاترین، مهدی یحیی‌نژاد، و فریفتن شرکت‌های خدمات‌دهنده به بالاترین، کنترل دومین بالاترین را در دست گرفته و از سرویس‌دهنده بالاترین درخواست فرمت سرور را کرده‌ بودند.


سارقان به چندین دومین و سرور دیگر که در اجاره مهدی یحیی‌نژاد بوده نیز حمله کرده‌اند. مهدی یحیی‌نژاد چهار سرور از دو شرکت سرویس‌دهنده اینترنتی در اجاره داشته که تنها یک سرور متعلق به بالاترین بوده است و سه سرور دیگر برای کارهای تجاری و پروژه‌های وب دیگری بوده که هیچ ربطی به بالاترین یا ایران نداشته‌اند و تنها بخشی از مالکیت آنها تحت مالکیت یحیی‌نژاد بوده است. این خرابکاران موفق به درخواست فرمت سرورهای مذکور از سرویس‌دهنده‌ها شده‌اند. در این پیش‌آمد نه تنها به کار بالاترین صدمه وارد شده، بلکه خسارتهای مالی دیگری مستقل از بالاترین به بار آمده است که با همکاری وکیل این خسارت‌ها برآورد شده و مساله از طرق قانونی دنبال خواهد شد.


۱- تحقیقات ما نشان می‌دهند که سارق از روشی که ما آن را «دزدی به کمک آتش‌نشانی» می‌نامیم، اقدام به این کار کرده است. توضیح این روش به زبان ساده و غیرفنی بدین شکل است: در این روش دزد ناموفق از باز کردن در خانه به آتش‌نشانی (شرکت ‌خدمات‌دهنده سرور) مراجعه می‌کند و با اطلاعاتی که در مورد صاحب خانه جمع کرده خود را یا بجای او یا دوست نزدیک او جا می زند. آتش نشانی هم به دلیل بی‌دقتی مدارک جعلی دزد را به دقت کنترل نمی‌کند و باگذاشتن نردبان کمک می‌کند دزد به خانه وارد شود. در مورد بالاترین دزد پس از ورود به خانه با چهار گاوصندوق بسته مواجه شده که بدلیل عدم موفقیت در بازکردن گاوصندوق‌ها کل خانه را به آتش کشیده و گاوصندوق‌ها را با تمام اطلاعات موجود در آتش از بین برده است (تقاضای فرمت سرورها را از شرکت سرویس دهنده کرده است). گاوصندوق‌ها حاوی کپی اطلاعات موجود در دیگر گاوصندوق‌ها بودند تا در صورت ضربه به یکی از گاوصندوق‌ها مطالب از کپی‌های دیگر بازیافت شود. متاسفانه ما انتظار ورود دزد با همکاری آتش‌نشانی و آتش‌سوزی کل خانه را نداشتیم، و در این واقعه اطلاعات قابل توجهی را از دست داده ایم. تنها مرجع ما برای بازیافت کپی‌های دیگری است که به مکان‌های امن‌تری برده شده بود و لزوما روزآمد نبوده‌اند. آخرین بک‌آپ بالاترین مربوط به ساعت ۴:۳۰ صبح روز حمله به وقت گرینویچ بوده است.


۲- ما تا به امروز در مورد به راه انداختن بالاترین و صدور این بیانیه صبر کردیم. دلیل اول این بوده که می‌خواستیم اطمینان حاصل کنیم که شرکت سرویس‌دهنده سرورها دوباره فریب سارقان را نخواهند خورد. بالاخره در نامه دریافتی از یکی از سرویس‌دهنده‌ها به ما اطمینان کامل داده شده که این نوع دزدی نادر را بسیار جدی گرفته‌اند و کمال مراقبت را از سرورهای ما خواهند کرد. دلیل دوم این بود که مبنای بیانیه ما اطلاعات مستند باشد و نمی‌خواستیم تنها براساس گمانه‌‌زنی‌ها یا اعلامیه‌هایی که از طریق افراد گمنام در اینترنت منتشر می‌شود، کسی را متهم کنیم. در نتیجه تا به امروز صبر کردیم تا اطلاعات بند بعدی کامل شود.


۳- دو شرکت امریکایی که سرورها از آن‌ها اجاره شده بود دو آی‌پی ۹۳.۱۱۰.۱۰۱.۱۷۸ و ۹۳.۱۱۰.۱۰۱.۲۴۳ را به عنوان آی‌پی سارقان در اختیار ما قرار داده‌اند. این آی‌پی‌ها به نام یک شرکت ایرانی بنام لایزر با آدرس تهران ثبت شده اند. ما این آی‌پی‌ها را در اختیار این شرکت قرار داده و از این شرکت تقاضای پیگیری کرده ایم، اما تا این لحظه با گذشت بیش از هفت روز از این درخواست هنوز جوابی دریافت نکرده ایم. وکیل بالاترین در حال تهیه شکایتی به RIPE، نهادی بین‌المللی که آی‌پی‌های این شرکت از طریق آنها ثبت شده‌اند، است.

۴- تیم مدیریت بالاترین مداوم مورد انواع تهدیدات قرار گرفته، اما از آن‌جا که بالاترین راهی برای تعیین صحت یا سقم این ادعا‌ها ندارد، همیشه از کنارشان به آرامی گذشته است. در این ماجرا نیز اعضای تیم مدیریت بالاترین مورد تهدید قرار گرفتند، اما تصمیم گرفتیم که در آرامش و تنها از طرق قانونی مسائل فنی پی‌گیری شود. عشق و علاقه ما کار وب و به وجود آوردن فضای آزاد اطلاع‌رسانی برای همه است و به این کار با جدیت ادامه خواهیم داد.


۵- با تمام این اتفاقات، تا هفته آینده سایت را دوباره راه اندازی می کنیم. مشکلاتی فنی با یکی از خدمات‌دهندگان کارمان را عقب انداخته است. امیدواریم آن چه رخ داده تاثیر منفی روی فضای حاکم بر بالاترین نگذارد، بلکه بیش از پیش باعث توانمندی و بالندگی جامعه بالاترین شود. ما همه کاربران بالاترین را دعوت به خویشتنداری و عدم پیشداوری می‌کنیم.


۶- در آینده نه تنها وب‌سایت بالاترین را بهتر خواهیم کرد، بلکه به زودی وب‌سایت جدیدی هم به راه خواهیم انداخت.


تمام تلاش روزانه ما در تیم بالاترین برای بالاترینی بهتر، مفیدتر و جذاب‌تر است. بالاترین با پشتوانه و حمایت شما کاربرانش بالاترین است و بالاترین خواهد ماند.”

خواندن ادامه‌ی خبر
سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

از آنجا که زمین نیز همچون بانوان دارای ویزی باروری و زایندگی می باشد از ۱۷ سده پیش از میلاد تا کنون در پنجم اسپند ماه هر سال برابر با بیست و نهم بهمن امروزی چون نام اسپند روز و اسپند ماه برابر میشده ایرانیان باستان این روز را به انگیزه ی سپاسگزاری از خدا برای باروری زمین و گرامیداشت بانوان و دلدادگی زوجها به یکدیگر جشن میگرفتند و به یکدیگر شادباش میگفتند. امید که جوانان ایرانی ارزش این روز بزرگ (سپندارمزگان روز عشق) را دانسته و روز سپندارمزگان را که از دیر باز ویژه ی بزرگداشت و گرامی داشت بانوان و عشق زمینی بوده است را پاس بدارند.


سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

خواندن ادامه‌ی خبر
آلبوم تصاویر قشم راه اندازی شد

آلبوم تصاویر قشم راه اندازی شد

وبنا – پس از چند ماه تلاش آلبوم تصاویرسایت قشم راه اندازی شد. سید سعید محمدی وکیل با اعلام این خبر به وبنا گفت “جا دارد از زحمات آقای محمد رضا قاسمی نژاد رییس ژئوپارک قشم که در چند سال اخیر قبول زحمت فرموده و آلبوم تصاویر سایت را تقویت می نمایند مراتب تشکر خود را اعلام نماییم.”


برای مشاهده آلبوم عکس های این سایت و دریافت اطلاعات کامل از جزیریه قشم به ادرس www.qeshminfo.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بیانیه رسمی سایت بالاترین

بیانیه رسمی سایت بالاترین

وبنا – سایت بالاترین از روز سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۷ (۳ فوریه ۲۰۰۹) مورد حمله قرار گرفته است. این حملات به سرور محدود نبوده و دامنه‌های اینترتی و حساب مالی بالاترین مورد حمله قرار گرفته‌اند. بالاترین در گذشته هم مورد حملات اینترنتی قرار گرفته بود ولی همیشه این حمله‌ها ناموفق بودند، اما این بار این حمله‌ها از طریق سرقت هویت مدیران بالاترین و استفاده از کارت‌های اعتباری جعلی برای نفوذ به سیستم‌های خدمات‌دهنده به بالاترین بوده است.


در طی روزهای گذشته دومین‌های سرقت‌ شده از طریق مجاری قانونی کاملا پس گرفته شده‌اند. در مورد سرورها هم سارق موفق به فرستادن درخواست فرمت یا پاک کردن دیسک‌ها به خدمات‌دهنده بالاترین شده است. خوشبختانه حمله به حساب مالی ناموفق بوده است. این حملات کاملا متوقف نشده‌اند. ما در حال استفاده از تمام ابزارهای موجود برای مقابله و تعقیب قانونی این فرد یا افراد هستیم.


تمام تلاش بالاترین ایجاد جریان آزاد اطلاعات و تبادل افکار و ایده‌ها بوده است. ویژگی خاص بالاترین این بوده است که هزارها ایرانی با عقیده های متفاوت و متضاد بدون توسل به خشونت به بحث و تبادل نظر پرداخته اند. ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که بالاترین بالا بماند.


ما قبل از کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل شدن تحقیقات از قضاوت در مورد انگیزه حمله خودداری می‌کنیم. وب‌سایت بالاترین پس از پایان تحقیقات در مورد حمله باز خواهد گشت.


بالاترین از حمایت کابران، وبلاگ‌نویسان و وب‌سایت‌های خبری تشکر و قدردانی می‌کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین های وب سال ۱۳۸۷ معرفی می شوند

برترین های وب سال ۱۳۸۷ معرفی می شوند

جشنوار آن لاین وب ایران برای اولین بار در سال ۱۳۸۶ توسط پایگاه خبری وب سایت های ایران برگزار شد. + در جشنواره سال ۸۶ بوسیله رای گیری از برخی از مدیران سایت های اینترنت و وبلاگ نویسان، در مجموع ۳۲ وب سایت برتر ایران در سال ۱۳۸۶ معرفی شدند.


وبنا در نظر دارد در سال جاری نیز برترین های وب فارسی را معرفی کند. نظر سنجی امسال تفاوت هایی با نظر سنجی سال ۸۶ دارد. سال گذشته رای گیری به وسیله پست الکترونیکی انجام شد اما امسال شرکت در رای گیری بصورت اینترنتی است و شرکت کنندگان در راگیری می توانند ۱۰ سایت مورد نطر خود برای کسب مقام های برتر از طریق فرم مخصوص وارد کنند.


وبنا در جشنواره آنلاین وب ایران سال ۸۷ به ۱۰ سایت برتر از نگاه مدیران سایت اینترنتی و کارشناسان فناوری اطلاعات تندیس سایت برتر ۱۳۸۷ اعطا خواهد کرد.


رای گیری وبنا در خصوص سایت های برتر ایران در سال ۱۳۸۷ از تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۸۷ آغاز و تا تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۸۷ ادامه خواهد داشت و ۱۰ سایت برتر در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد. رای گیری سایت های برتر ۱۳۸۷ به ۲ صورت عمومی و تخصصی برگزار می شود. در بخش عمومی هر فردی می تواند به سایت های مورد نظر خود رای بدهد. و در پایان ۱۰ سایت برتر ایران از نگاه کاربران معرفی خواهند شد.


اما در بخش تخصصی فقط مدیران سایت های اینترنتی و وبلاگ نویسان حوزه فناوری اطلاعات امکان شرکت در این رای گیری را خواهند داشت. در این بخش برای جلوگیری از سوء استفاده و رای های غیر واقعی، مدیران سایت ها می باست حتما از آدرس info@ سایت خود رای دهند و یا برای سایت های که پست الکترونیک info ندارند یک فایل متنی با عنوان webnaAward1387.txt در شاخه اصلی سایت خود قرار دهند تا رای آن ها مورد تایید قرار گیرد. وبلاگ نویسانی هم که دامنه اختصاصی دارند می توانند از روش فوق استفاده کرده و یا با همان ایمیل رسمی خود که در وبلاگ به عنوان ایمیل نویسنده نوشته شده است در رای گیری شرکت کنند.

مدیران سایت ها می توانند با قرار دادن بنر و لینک به آدرس www.webna.ir/award/?site1=yourdomain.com از کاربران سایت خود برای شرکت در رای گیری دعوت کنند.


برای شرکت در این نظر سنجی آنلاین به آدرس www.webna.ir/award مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین دستاوردهای رایانه ای سال ۸۷ اعلام شد

برترین دستاوردهای رایانه ای سال ۸۷ اعلام شد

وبنا – همزمان با دهه مبارک فجر سال نوآوری و شکوفایی برترین دستاوردهای رایانه ای از بین حدود سیصد اثر دریافتی جشنواره WSA ایران اعلام شدند. به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره دستاوردهای رایانه ای ایران (نمایندگی رسمی UN WSIS AWARD) نامزدهای انتخاب آثار برتر شاخه های گوناگون این دوره رقابتها که همگی شایسته لقب برترین دستاورد رایانه ای ایران می باشند به شرح ذیل می باشد که در نهایت برای هر شاخه از میان این آثار، یک یا دو اثر به عنوان برترین دستاورد رایانه ای ایران انتخاب و معرفی خواهد شد.

e-Inclusion
۱۱۵ آنتی ویروس وناک و آوناک ساری رایانه
۱۲۱ مجموعه نرم افزارهای همراه- نگارش فارسی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۱۰ مشاورین گسترش الکترونیک ایما (مگا) پرتال جامع خودرو کشور
۱۲۷ سیستم خدمات داده های مکانی- ره نما بهینه نرم افزار آسیا مبنا
۱۲۹ کتابخانه و اینترنت برای نابینایان فارسی زبان پکتوس
۱۳۰ اطلس GIS ایران انفورماتیک و مطالعات توسعه- مهندسی بهینه نرم افزار آسیا
e-Science
۱۰۵ بازشناسی بلادرنگ دست نوشته های فارسی در گوشی های موبایل بی نیاز از آموزش سیستم بازشناسی
۱۴۳ انرژیهای نو سمیع رایان پرداز
۱۳۸ قران مجید ارمغان نبی نسخه تخصصی شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۴۱ دولت سبز سمیع رایان پرداز
e-Health
۱۰۶ پروتوتایپ پرونده الکترونیکی سلامت مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و درمان
۱۱۸ سلامت الکترونیک موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
e-Entertainment
۱۰۷ جامعه مجازی ایرانیان (کلوب) موسسه تجارت الکترونیک صبا
۱۲۴ نبردهای ماندگار (۱)- والفجر ۸ موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۲۵ مقاومت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۲۶ سرزمین من (۱) موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۵۲ سایت همسفر www.Hamsafar.com
e-Culture
۱۰۴ جامع تفاسیر نور مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم انسانی
۱۰۷ جامعه مجازی ایرانیان (کلوب) موسسه تجارت الکترونیک صبا
۱۱۶ دایره المعارف قرآن کریم- مشکلات نگارش انگلیسی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۳۸ قران مجید ارمغان نبی نسخه تخصصی شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۲۲ دایره المعارف معصومین- عترت- نگارش انگلیسی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۴۰ تهران قدیم سمیع رایان پرداز
e-Business
۱۰۸ سیستم جامع مدیریت فروش کیان نرم افزار کیان نور رایانه
۱۱۰ پرتال جامع خودرو کشور مشاورین گسترش الکترونیک ایما (مگا)
۱۵۰ سایت تجارت الکترونیک www.vistabazar.com شرکت ویستا سامانه آسیا
۱۳۲ سایت همراه اول  www.mci.ir  شرکت ارتباطات سیار
e-Learning
۱۱۲ لوح فشرده چند رسانه ای آشنایی با خدمات بانکداری الکترونیک بانک تجارت
۱۱۳ سایت آموزش الکترونیکی www.olc.ir پیام آوران
۱۳۳ آموزش جامع دیفرانسیل انتگرال ۱ و ۲ و حسابان شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۳۵ آموزش مکالمه انگلیسی در منزل شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۴۴ PC GALAXY فناوران اطلاعات میرداماد
۱۴۲ موسیقی  سمیع رایان پرداز
e-Government
۱۱۴ بسته نرم افزاری Tadilai/OIS8 نرم افزاری عمران گستر
۱۴۱ دولت سبز سمیع رایان پرداز
۱۲۸ پورتال اطلاع رسانی بانک تجارت بانک تجارت
۱۳۱ سایت کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی
۱۴۵ نرم افزار قضا مجید رحیمی
پورتالهای اطلاع- خدمات رسانی
۱۲۸ پورتال اطلاع رسانی بانک تجارت بانک تجارت
۱۳۱ سایت کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی
۱۳۲ وب سایت همراه اول www.mci.ir ارتباطات سیار
۱۱۰ پرتال جامع خودرو کشور مشاورین گسترش الکترونیک ایما (مگا)

خواندن ادامه‌ی خبر