ماه: آذر ۱۳۸۷

وب نوشته ها ۵ ساله شد

وب نوشته ها ۵ ساله شد

وبنا – سایت وب نوشته ها ۵ ساله شد. محمد علی ابطحی در سایت خود در آستانه ورود به ششمین سال وب نوشته ها می نویسد. “امروز آغاز ششمین سال وب نوشته هاست. نوشتن ۵ سال مداوم و هر روز کاری بود که گمان نمی کردم بتوانم انجام دهم. از لطف ده ها هزار نفر که روزانه خواننده ی من بودند ممنونم. ۵ سال نوشتن دنیایی از شیرینی و تلخی بود و مفیدترین تجربه ی عمرم. وب نوشت دیگر جزئی از زندگی روزمره ی من شده است. از خدا می خواهم بتوانم هم چنان بنویسم و خدمتگزار کوچک ملت ایران بمانم. همین!”


برای مشاهده سایت به آدرس www.webneveshteha.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
آخرین فراخوان برای حضور در رقابتهای بین المللی WSA

آخرین فراخوان برای حضور در رقابتهای بین المللی WSA

وبنا – تولید کنندگان محتوای الکترونیکی، سایت ها و نرم افزارها تا شانزدهم آذر ماه برای ارسال آثار خود به سومین دوره رقابتهای WSA ایران فرصت دارند.
دبیر همایش و رقابتهای دستاوردهای رایانه‌ای ایران (مقدماتی UN WSIS Award 2009) با بیان این مطلب افزود: پس از داوری مقدماتی، آثار برتر شاخه های بین المللی به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به رقابت‌های جهانی دستاوردهای رایانه‌ای فرستاده می‌شود تا با نمایندگان ۱۸۲ کشور جهان رقابت کنند.
احسان ریاضی اصفهانی ادامه داد: جشنواره جهانی زیر نظر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود که در دو دوره گذشته حضور ایران در رقابتهای دستاوردهای رایانه‌ای جهان تا کنون سه اثر علمی و محتوایی از ایران توانسته اند در میان آثار برتر جهان قرار گیرند. این رقابتها در صورت حضور موفق و با پشتوانه قوی موجب شناخت بهتر دنیا از توانمندی‌های کشور و به دنبال آن افزایش صادرات رایانه‌ای و موفقیت بیشتر شرکت‌ها و متخصصان ایرانی در ارایه دستاوردهای رایانه‌ای بین‌المللی می‌شود.
وی ضمن دعوت از تمام تولید کنندگان و صاحبان آثار رایانه ای و اینترنتی به ویژه نهادها و سازمانها جهت حضور در این رقابتها اظهار امیدواری کرد که در تقارن این دوره رقابتها با سال نوآوری و شکوفایی سومین حضور ایران در رقابتهای جهانی UN WSIS Award با موفقیت گسترده دستاوردهای رایانه‌ای کشور همراه باشد.
ریاضی اظهار داشت: جشنواره جهانی دارای هشت شاخه است که شامل دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، محصولات فرهنگی الکترونیک، سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای، سلامت الکترونیک، ارایه الکترونیکی علوم و زیرساخت‌های الکترونیکی است. شاخه داخلی پورتالهای خدمات و اطلاع رسانی نهمین شاخه بوده و دستاوردهای رایانه‌ای دانشجویی شاخه دهم را تشکیل می‌دهند.
وی ضمن نام بردن از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شورای عالی فناوری اطلاعات، شورای عالی اطلاع رسانی، شورای عالی انفورماتیک و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان حامیان دولتی این رقابتها توضیح داد: برای حضور در مرحله مقدماتی این دوره رقابتهای بین المللی، اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی می توانند با دریافت فرم از سایت www.WSA.ir و مطالعه شرایط شرکت در این رقابتها حداکثر تا شانزدهم آذر ماه اقدام فرمایند. همچنین تلفن ۸۸۰۰۷۴۲۹ به امر مشاوره ارسال کنندگان آثار اختصاص دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت OLC مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت

سایت OLC مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت

وبنا – سایت آموزش زبان انگلیسی OLC مورد تایید دفتر پژوهش و فناوری وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.


در بخش از نامه سازمان پژوهش و برنامه آموزش، معاونت فناوری ارتباطات و اطلاعات آموزشی به OLC آمده است. “ضمن تشکر از تلاش جنابعالی در انتخاب مواد آموزشی مناسب جهت هدایت زبان آموزان برای آمادگی آزمونهای بین المللی و نیز خلاقیت شما نسبت به ابداع مجموعه رایا-آموزی زبان انگلیسی و سازگار نمودن محتوای مجموعه با کتب درسی دانش آموزان، و نیز با تشکر از تلاش متخصصان آن شرکت در اصلاح تصاویر و متون بسته آموزشی بدین وسیله اعلام می شود مجموعه نامبرده بر اساس استاندارد های اعلام شده فرهنگی تغییر داده شده و مناسب آموزش تشخیص داده شده است.”


سایت OLC اولین سایت آموزش زبان انگلیسی در ایران است که تمام سرویس های آموزشی را بصورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای مشاهده سایت می توانید به ادرس www.olc.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
کلوب و میهن بلاگ با هم همکاری می کنند

کلوب و میهن بلاگ با هم همکاری می کنند

وبنا – سایت شبکه اجتماعی کلوب دات کام و سرویس رایگان وبلاگ میهن بلاگ با هم همکاری می کنند. محمد جواد شکوری یکی از مدیران سایت کلوب به وبنا گفت “کلیه وبلاگ های سایت کلوب از این پس توسط سرویس میهن بلاگ پشتیبانی و نگهداری می شود و همچنین لینک سرویس اشتراک لینک کلوب (۱۰۰ درجه) به تمام قالب های پیشفرض میهن بلاگ اضافه خواهد شد”


همکاری کلوب www.cloob.com و میهن بلاگ www.mihanblog.com اولین همکاری مشترک در میان سایت های بزرگ زبان فارسی است.

خواندن ادامه‌ی خبر
رابط جدید کاربری و اتمام فاز آزمایشی پایگاه CARIRAN

رابط جدید کاربری و اتمام فاز آزمایشی پایگاه CARIRAN

وبنا – پایگاه تحلیلی خبری خودروی ایران با تغییر رابط کاربری و لوگوی خود فعالیتش را در مرحله ی دیگری در پیش خواهد گرفت. مسلم حمزه نژادی مدیر توسعه پایگاه خبری خودروی ایران با اعلام خبر فوق به وبنا از اتمام فعالیت آزمایشی است سایت خبر دارد. به گفته وی این سایت هم اکنون با فعالیت ۴ نویسنده به فعالیت خود ادامه می دهد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.cariran.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین های سومین جشنواره عکس خبری دوربین نت معرفی شدند

برترین های سومین جشنواره عکس خبری دوربین نت معرفی شدند

وبنا – سومین جشنواره دوربین دات نت چهارشنبه شب با معرفی عکاس برتر سال، تقدیر از عکاسان فعال در بخش اینترنت، عکاسان فعال دوربین دات نت و تجلیل از پیشکسوتان  این رشته به کار خود پایان داد.
به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره دوربین دات نت، در ابتدای این مراسم احسان رأفتی دبیر جشنواره گفت: بار دیگر اعضای دوربین دات نت به همراه اساتید و عکاسان دیگر از آزمونی بزرگ به خوبی عبور کردند.
وی با بیان سختی های برگزاری یک جشنواره افزود: برگزاری یک جشنواره سخت تر از آنچه که فکر می کردم بود. اکنون می فهمم که چرا هیچ کدام از جشنواره های عکس خبری به دوره سوم و چهارم نمی رسند.
رافتی خاطرنشان کرد: اما با وجود همه این سختی ها، اجازه نخواهیم داد که این جمع کوچک که روز به روز بزرگ می شود، به هر نوعی تضعیف شود. ما کاری به کار کسی نداریم و تنها می خواهیم عکاسی کنیم.
به گفته دبیر سومین جشنواره عکس خبری، دوربین دات نت یک جریان مستقل و کاملا خصوصی است. دوربین دات یک جریان خود جوش عکاسی است که جوانان عاشق عکس وارد آن شده و تجربه کسب می کنند.
وی با اشاره به این موضوع که قرار بود، این جشنواره در مرداد یا شهریور ماه امسال برگزار شود، خاطرنشان کرد: به دلیل وجود برخی مشکلات و خلف وعده همکارانمان در خانه هنرمندان و موزه امام علی (ع) موفق به برگزاری جشنواره در زمان مقرر نشدیم.
رافتی به برنامه ۱۰ ساله دوربین دات نت اشاره کرد و گفت: دوربین دات نت برنامه ای ۱۰ ساله برای عکاسان دارد که تنها چهار سال آن سپری شده است. اضافه کردن بخش انگلیسی و عربی، بخش صوت و تصویر و فعال سازی ۱۰۰ فتوبلاگ برای عکاسان از جمله برنامه های دوربین دات نت طی شش سال آینده است.
وی در پایان از تمامی خبرنگاران خبرگزاری‌ها و روزنامه ها، هیات داوران، اساتید کارگاه های برگزار شده، ستاد برگزاری جشنواره که سهم بزرگی در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره داشتند، تشکر کرد.
در ادامه مراسم، از سه عکاس فعال و موفق دوربین دات نت قدردانی شد.
دوربین دات نت در این بخش لوح های تقدیر خود را به ایمان فرزین به خاطر انتخاب وی به عنوان عکاس دوم مسابقه جام ملت های آسیا، مصطفی حقگو به خاطر انتخاب عکاس دوم مسابقه عکس سوره، امید وهاب زاده به خاطر تلاش ویژه  در یک سال گذشته برای عکاسی و کمک به برگزاری جشنواره سوم اهدا کرد.
همچنین در این بخش علی کاظمی مجرد و مصطفی حقگو به عنوان کم کارترین عکاسان سال گذشته معرفی شدند.

خواندن ادامه‌ی خبر
پایگاه تخصصی اطلاع رسانی رویداد‌های ایران

پایگاه تخصصی اطلاع رسانی رویداد‌های ایران

وبنا – سایت تاو به عنوان اولین سایت تخصصی در زمینه کنفرانس، همایش، جشنواره، سمینار، کنگره، گردهمایی و کارگاه آموزشی در ایران راه اندازی شد. به گفته مدیر سایت تاو آقای عسگری “در کشور ما همه روزه شاهد برگزاری رویدادهای مهم از قبیل کنفرانس، همایش، جشنواره، سمینار، گردهمایی، کارگاه آموزشی می‌باشد، که به علت عدم اطلاع ‌رسانی فراگیر و مناسب علاقه‌مندان به حضور در این مراسم از آن به خوبی مطلع نمی‌شوند. مدیران این‌گونه رویدادها و مسئولین دبیرخانه‌ها و مجموعه‌های خصوصی حامی، همیشه با مشکل اطلاع رسانی نامناسب مواجه هستند.”


به گفته وی در همین راستا پس از حضور متعدد مدیران این مجموعه در محافل و رویدادهای علمی و نیز فعالیت در دبیرخانه مراسم ‌های مختلف و آشنایی با نیازهای آنها، پایگاه تخصصی اطلاع رسانی رویدادهای کشور www.TAV.ir راه‌اندازی گردید.


اطلاع رسانی رویدادها در داخل و خارج کشور ، ثبت رایگان اطلاعات رویدادها ، جذب اسپانسر و حامیان مالی ، اطلاع رسانی به محققین و علاقه‌مندان به ارائه مقاله ، اطلاع رسانی به مدیران، محققین، دانشجویان و علاقه‌مندان به حضور در رویدادها ، آرشیو اطلاعات رویدادها و آخرین اخبار رویدادهای ایران و جهان از اهداف و سرویس های سایت تاو می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای کشور به مدیریت مهندس توانا عسگری و مدیریت فنی مهندس امیر حسین صباحی راه اندازی شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
فلامنکو نیوز ۲ ساله شد

فلامنکو نیوز ۲ ساله شد

وبنا – اولین و تنها سایت تخصصی در رابطه با گیتار فلامنکو به زبان فارسی در جهان دو ساله شد. این سایت در طی یک سال ، با برنامه ریزی مناسب و استفاده از کادری مجرب و تحصیل کرده به یکی از سایت های مهم تخصصی در ایران تبدیل شده است و در حال حاضر با اخذ یک مدرک بین المللی در گروه تحریریه جهانی فلامنکو به فعالیت خود ادامه می دهد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.flamenconews.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت خبری مشروح

سایت خبری مشروح

وبنا – سایت اینترنتی مشروح بطور آزمایشی آغاز به فعالیت کرد. این سایت بطور خودکار اقدام به جمع آوری اخبار سایتهای تابناک ، فرارو ، فردانیوز ، عصر ایران ، بازتاب آنلاین ، شهاب نیوز ، الف ، آفتاب و … مینماید.
در این سایت سعی شده خبرهای تکراری نیز از لیست خبرها حذف شود. برای مشاهده سایت به آدرس www.mashrooh.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سومین جشنواره عکاسی خبری دوربین دات نت کار خود را شروع کرد

سومین جشنواره عکاسی خبری دوربین دات نت کار خود را شروع کرد

وبنا – سومین جشنواره عکاسی خبری دوربین دات نت از امروز ۱۸ آبان ماه و به مدت یک هفته کار خود را شروع کرد.


به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره دوربین دات نت، هدف از برگزاری این جشنواره رشد و اعتلای فرهنگ تصویری و بصری در حوزه عکاسی خبری، تشویق و ایجاد انگیزه برای عکاسان نسل جوان کشور و تقدیر از عکاسان و پیشکسوتان حوزه خبر برگزار می‌شود.


بنا بر این گزارش، نمایشگاهی از عکس های برتر جشنواره در نگارخانه شفق فرهنگسرای دانشجو ساعت ۱۶ روز ۱۸ آبان افتتاح خواهد شد. همچنین مراسم افتتاحیه جشنواره ساعت ۱۹ و بعد از آن کارگاه تخصصی وحید سالمی با موضوع اخلاق در رسانه از ساعت۱۹ تا ۲۱در فرهنگسرای رسانه دایر خواهد بود ، یکشنبه ۱۹ آبان ماه نقد و بررسی عکس‌های راه‌یافته به بخش مسابقه با حضور حسن سربخشیان ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار می‌شود. همچنین در تاریخ ۱۹ آبان فیلم عکاس جنگ، جمیز ناکتوی نمایش داده خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره http://festival.doorbin.net  مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
کائِسنا یکساله شد

کائِسنا یکساله شد

وبنا – ۱۵ آبان سالگرد افتتاح سایت علمیِ کائسنا است. تیم مدیریت کائِسنا در حال تکمیل نسخه ی جدید سایت هستند و در آینده ای نچندان دور مجله پربار علمی را به کاربران ارائه خواهند داد. هم اکنون روزانه بیش از ۲۲۰۰ بار سایت کائسنا نمایش داده میشود. کائسنا در نظر دارد تا با همکاری دانشجویان و دانشگاهیان جدیدترین اخبار و تازه های علمی جهان و ایران را به زبان فارسی ارائه دهد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.ksna.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
تسلیت به یک همکار

تسلیت به یک همکار

امروز با خبر شدیم پدر جناب آقای بوترابی مدیریت محترم گروه سایت های پرشین بلاگ از جمع ما رفتند. ضمن تسلیت به ایشان و خانواده محترمشان، برای بازماندگان آرزوی موفقیت ، شادی و سربلندی داریم.


از طرف پایگاه خبری وب سایت های ایران

خواندن ادامه‌ی خبر
رییس جمهور برای اختتامیه نیامد

رییس جمهور برای اختتامیه نیامد

گزارش اختصاصی وبنا از اختتامیه نهایی دومین جشنواره رسانه های دیجیتال – امروز ۱۱ آبان ۱۳۸۷ تالار وحدت پذیرای مسئولان و شرکت کنندگان جشنواره رسانه های دیجیتال بود. این مراسم ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه عصر با حضور رییس و معاون دومین جشنواره رسانه های دیجیتال آغاز شد.


این مراسم توسط یکی از مجریان صدا و سیما اجرا شد و قبل از شروع سخنرانی ها گروه موسیقی سنتی برنامه ای بصورت زنده اجرا کرد. در ادامه مدیر خانه کاریکاتور در خصوص مسابقه کاریکاتور و رسانه دیجیتال گزارشی اعلام کرد و اسم هر ۷۲ کشور شرکت کننده در این مسابقه بین المللی را خواند. سپس جناب آقای زارع پور گزارشی از فعالیت اولین و دومین جشنواره ارئه کرد و آفای صفارهرندی وزیر ارشاد نیز به سخنرانی پرداختند.


قبل از سخنرانی جناب آقای صفارهرندی اعلام شد که جناب آقای احمدی نژاد در مراسم شرکت نمی کنند و معاون اول ریاست جمهوری بجای ایشان در این مراسم سخنرانی می کنند.


در ادامه گزارش تصویری این مراسم را مشاهده کنید.

عکس : شایان شلیله

خواندن ادامه‌ی خبر