ماه: شهریور ۱۳۸۷

هفتان عضو تازه می‌پذیرد

هفتان عضو تازه می‌پذیرد

وبنا – حدود دو سال از مسدود شدن عضویت در سایت هفتان می‌گذرد. به گفته مدیر سایت هفتان اکنون سایت خبری گروهی هفتان به شکل محدود، کاربر تازه می‌پذیرد.


به گفته وی به دلایلی که برای خواهندگان با ایمیل توضیح خواهیم داد، شیوه‌ی عضوگیری جدید به شکل دستی و مشروط است. کسانی که مایل‌اند با عضویت در هفتان، امکان انتشار لینک را مستقیماً یابند، می‌توانند با فرستادن ایمیل به آدرس info@haftan.com درخواست خود را اعلام کنند. این ثبت‌نام دومرحله‌ای ست. در مرحله‌ی نخست، ایمیل خود را با ذکر نام کامل خود، و اگر وبلاگ‌نویس یا صاحبِ سایت هستید، همراه آدرس وبلاگ یا سایت خود بفرستید تا ایمیلی حاوی فایل توضیحاتِ لازم و شرایطِ عضویت برای شما فرستاده شود.


به گفته وی مهلت ثبت‌نام برای ثبت‌نام از دهم شهریور تا هفدهم شهریورماه ۸۷ است و این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.


مدیر سایت هفتان همچنین از کاربران فعال کنونی و اعضای غیرفعال سایت خواست «آداب هفتان» برای فرستادن لینک را که به‌تازگی ویرایش شده، در صفحه‌ی ارسال لینک هفتان با دقت مطالعه کنند. اعضایی هم که مدتی طولانی ست فعالیتی در هفتان به جز استفاده از لینک‌های دیگران ندارند، به مرور عضویت‌شان لغو خواهد شد تا نام کاربری‌شان در صورت نیاز، به خواهندگان جدید تعلق گیرد.

خواندن ادامه‌ی خبر
همایش بین المللی یادگیری الکترونیکی برگزار می شود

همایش بین المللی یادگیری الکترونیکی برگزار می شود

وبنا – از سالهای گذشته مقوله یادگیری الکترونیکی مورد نظر سیاستگزاران بخش فناوری اطلاعات کشور بوده است و نتایج آن نیز امروزه در قالب دانشگاه های مجازی متبلور گردیده است، از طرف دیگر سازمان های متعددی نیز به منظور افزایش کارایی و اثربخشی آموزش های خود از یادگیری الکترونیکی بهره برده اند؛ اما متاسفانه تا کنون کمتر فرصتی دست داده تا از یک طرف نتایج حاصل از این تجربیات به اشتراک گذاشته شده و از طرف دیگر رویکردها، شیوه ها و فناور های نوین یادگیری مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. سازمان مدیریت صنعتی و شرکت رایازیتون در این همایش قصد دارند با استفاده از تجربیات و دانسته های اساتید صاحبنظر در حوزه E-Learning بستری برای به اشتراک گذاری تجارب و معرفی مباحث نوین یادگیری الکترونیکی، فراهم نمایند تا شاهد رشد هر چه بیشتر بکارگیری موثر فناوری اطلاعات در حوزه آموزش و یادگیری باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس www.elc.ir مراجعه بفرمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر
دادگاه به مجرمیت سایت «الف» رای داد

دادگاه به مجرمیت سایت «الف» رای داد

وبنا – روزنامه اعتماد – قاضی حسینیان رئیس شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومی تهران درباره حل اختلاف میان بازپرس دادسرای کارکنان دولت و دادیار اظهارنظر دادسرا، در پرونده های شکایت حسین موسویان و احمد قلعه بانی از مدیر سایت «الف» به تایید نظر بازپرس مبنی بر قرار مجرمیت مدیر این سایت رای داد.

به گزارش ایسنا با شکایت حسین موسویان عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته یی و احمد قلعه بانی مدیر وقت سایپا، پرونده یی برای احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیر سایت خبری «الف» به اتهام افترا و نشر اکاذیب در دادسرای کارکنان دولت تشکیل شد. بازپرس رسیدگی کننده به پرونده در رابطه با شکایت سیدحسین موسویان در مورد اتهام افترا، قرار مجرمیت و در رابطه با نشر اکاذیب قرار منع تعقیب صادر می کند. دادیار اظهارنظر ضمن مخالفت با مجرمیت متهم بر منع تعقیب توکلی نظر می دهد.

خواندن ادامه‌ی خبر
دور جدید فعالیت پایگاه کارمند نیوز

دور جدید فعالیت پایگاه کارمند نیوز

وبنا – پایگاه خبری کارمند نیوز که در سال گذشته و به جهت پوشش اخبار اصولگرایان گشایش یافته بود ، کنون در ظاهری جدید و با مدیریت نو دور جدیدی از فعالیت خود را آغاز نموده است. این پایگاه توسط جامعه اسلامی کارمندان تاسیس شد و در دور گذشته با مدیریت مرتضی سبحانی نیا فعالیت می نمود اکنون به جهت تغییر سیاست های کلان پایگاه با سبحانی نیا وداع گفته و به سردبیری مشترک یوسف خوش نقش و محمد منتظری و مدیر مسئولی سید کمال سجادی ، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری فعالیت خواهد نمود.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت کاکاپو برای معرفی افزونه امنیتی وردپرس راه اندازی شد

سایت کاکاپو برای معرفی افزونه امنیتی وردپرس راه اندازی شد

وبنا – سایت کاکاپو برای معرفی افزونه امنیتی وردپرس راه اندازی شد. کیا طاهری به بونا گفت “کاکاپو، نام یک سیستم امنیتی است که روی سایت نصب می‌شود. کاکاپو وظیفه دارد سایت را از ورودهای ناخواسته و حملات نفوذگرها، همچنین افراد ناشناس و آی‌پی‌های غریبه محافظت کند. این سیستم امنیتی روی سرویس‌هایی چون WordPress و MovableType قابل نصب است.”


برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس www.kakapo.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
فراخوان چهارمین جایزه ادبی سایت والس

فراخوان چهارمین جایزه ادبی سایت والس

وبنا – سایت ادبی والس قصد دارد چهارمین دوره جایزه ادبی والس را در سال ۱۳۸۷ با موضوع “رمان منتشر نشده” برگزار کند. به گفته سعید طباطبایی هدف سایت ادبی والس از برگزاری چهارمین دوره جایزه با این موضوع، شناسایی رمان‌ها و آثار ارزشمندی است که طی سال‌های اخیر به دلایل مختلف از انتشار بازمانده‌اند و همچنین بررسی پتانسیل‌ها و توانایی‌های واقعی ادبیات امروز ایران که به دلیل وضعیت ناب‌سامان نشر تاکنون به طور جامع قابل مطالعه نبوده است.


این جایزه پیشاپیش و همراه با این فراخوان، اعتراض خود را به وضعیت بیمار نشر در ایران و دیگر کشورهای فارسی‌زبان اعلام می‌دارد و معتقد است تا معضلاتی چون؛ گزینش محدود انگار ناشران، عدم سرمایه‌گذاری گسترده بخش خصوصی در حوزه ادبیات و به ویژه رمان، ممیزی سلیقه‌ای و غیر مسولانه، شمارگان محدود کتاب، توزیع نامناسب، نبود تبلیغات موثر به خصوص از طریق رسانه‌های تاثیرگذار و عدم تامین اقتصادی قشر نویسنده از طریق تالیف و انتشار کتاب حل نشود ادبیات ایران به جایگاه درخور دست نخواهد یافت. این جایزه ابراز امیدواری می‌کند که بتواند با ایجاد رقابت سالم و با یاری نویسندگان، ناشران و منتقدان ادبی، بخشی از توان نهفته ادبیات ایران را آشکار کند.


برای اطلاع از قوانین و شرکت در جایزه ادبی والس به سایت www.valselit.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
تذکر قوه قضائیه به مطبوعات و پایگاه های الکترونیکی

تذکر قوه قضائیه به مطبوعات و پایگاه های الکترونیکی

وبنا – روزنامه اعتماد – با تصویب مسوولان عالی قضایی، انتشار غیرقانونی اسناد توسط مدیران مسوول مطبوعات و پایگاه های الکترونیکی منجر به محرومیت اجتماعی و پرداخت جزای نقدی می شود. به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، در جلسه مسوولان عالی قضایی ماده ۲۵ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات حکومتی به شرح ذیل به تصویب رسید.


ماده ۲۵: مدیران مسوول مطبوعات و پایگاه های الکترونیکی در صورت انتشار موارد زیر به جزای نقدی به میزان ده تا صد میلیون ریال و متناسب با جرم ارتکابی و خصوصیات وی به یک یا چند مورد از محرومیت های حقوق اجتماعی مذکور در قانون مجازات های اجتماعی به مدت ۲ تا ۵ سال محکوم خواهند شد؛


الف – انتشار جریان تحقیقات مقدماتی مگر در مواردی که طبق قانون و یا با اذن مقام قضایی رسیدگی کننده به پرونده در چارچوب قانون انتشار یابد.
ب – انتشار جریان محاکمه در مواردی که مقام قضایی طبق قانون آن را غیرعلنی اعلام می نماید.
ج – انتشار اسنادی که طبق قانون و یا به دستور مقام قضایی رسیدگی کننده به پرونده در چارچوب قانون افشای آن ممنوع شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
نامه توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره سایت «الف»

نامه توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره سایت «الف»

وبنا – احمد توکلی، مسئول سایت الف که به تازگی با حکم دادسرای مسدود شده است، در نامه‌ای به آیت الله شاهرودی، به اطلاعیه دادسرای تهران در این زمینه پاسخ داد و نوشت «اگر سایت الف مشمول «آیین نامه ساماندهی فعالیت پایگاه های اطلاع رسانی (سایت‏های اینترنتی) ایرانی» مصوب جلسه ۱۳۸۵.۵.۲۹ هیات وزیران باشد، باز اقدام دادسرای تهران وجاهت قانونی ندارد. این آیین نامه در مواد ۶ و ۸ خود، تصمیم گیری درباره مسدود کردن سایت‌ها را به شرط تقاضای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تصمیم کارگروهی متشکل از وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دادگستری واگذارده است، نه دادسرای عمومی. متن کامل این نامه را به نقل از سایت الف بخوانید:


«به استحضار می‌رساند که سایت خبری ـ تحلیلی الف در روز سه‌شنبه ۱۳۸۷.۵.۲۲ مسدود شد، گرچه هیچ‌ پیش آگاهی در این باره صورت نگرفته بود، چون مسدود شدن را کار دادستانی می دانستم، در مصاحبه با رسانه ها به دادستان اعتراض کردم و خواهان رفع مسدودی شدم.


nادسرای تهران عصر ۸۷.۵.۲۳ طی اطلاعیه ای ضمن آنکه به درستی شمول قانون مطبوعات بر سایت الف را رد کرد، آورده است: « سایت الف به موجب شکایات متعدد از سوی اشخاص حقوقی و حقیقی و عدم توجه مسئول سایت به موازین قانونی و جلوگیری از انتشار مطالبی که به موجب قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می‌شود و در رابطه با تعدادی از این پرونده‌ها قرار مجرمیت نیز صادر شده است، به استناد بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی توقیف شد» و مستند خود را در صدور اطلاعیه نیز ماده ۲۳ قانون مطبوعات ذکر نمود.


به قصد تظلم و روش شدن حق خویش نکات زیر راتقدیم می‌کنم و آن‌ها را در خور توجه جنابعالی می دانم:


۱) استناد دادسرا به بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی برای توقیف سایت الف بی وجه است. اصل مترقی مزبور قوه قضائیه را قوه ای مستقل می شناسد برای پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و مسوول تحقق عدالت از طرقی که یکی از آنها، در بند ۵ این اصل، “اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین” است. از دو حال خارج نیست: یا این اقدام مناسب، از سنخ آموزش و هدایت و تبلیغ است که نباید به هیچ محدودیت و مجازاتی منجر شود و توقیف الف که نوعی مجازات است نمی تواند مصداق آن باشد؛ و اگر منظور از پیشگیری از وقوع جرم همان امور کیفری است( که نظر مقام معظم رهبری نیز همین است: سخنرانی ۷۱.۱۰.۲۳ برای قضات) طبق اصل ۳۶ قانون اساسی «حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد». بنابراین مسدودی الف پیش از صدور حکم دادگاه مجاز نیست. محدودیت موقت نیز که برخی مواقع به دست دادستان اعمال می شود تابع قوانین عادی و آیین دادرسی است که در اطلاعیه دادسرا به آن استنادی دیده نمی شود.


۲) استناد اطلاعیه دادسرا به ماده ۲۳ قانون مطبوعات مصوب ۱۳۶۴ نیز ناموجه است زیرا؛ اولاً، به تشخیص دادسرای تهران الف از شمول این قانون بیرون است. ثانیاً، ماده ۲۳ ناظر بر مواردی است که نشریه اهانت یا مطلب خلاف واقعی نسبت به فردی داشته باشد و پاسخ او را ظرف یک ماه درج نکند، شاکی به دادستان عمومی شکایت کند، دادستان در صورت احراز صحت شکایت به نشریه اخطار کند، اخطار موثر واقع نشود، آنگاه دادستان ضمن ارجاع پرونده به دادگاه، نشریه را برای ده روز به طور موقت توقیف کند. البته در قانون اصلاح قانون مطبوعات مصوب ۱۳۷۹ (ماده ۱۱) اختیار مزبور از دادستان عمومی سلب و به رئیس دادگستری محول شده است. به فرض آنکه سایت الف مشمول قانون مطبوعات بوده باشد و شکایت های متعدد هم از آن شده باشد، طبق این ماده توقیف موقت ده روزه آن تابع تشریفات مذکور است که در این جا طی نشده است.


۳) اگر سایت الف مشمول «آیین نامه ساماندهی فعالیت پایگاه های اطلاع رسانی (سایت‏های اینترنتی) ایرانی» مصوب جلسه ۱۳۸۵.۵.۲۹ هیات وزیران باشد، باز اقدام دادسرای تهران وجاهت قانونی ندارد. این آیین نامه در مواد ۶ و ۸ خود، تصمیم گیری درباره مسدود کردن سایت‌ها را به شرط تقاضای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تصمیم کارگروهی متشکل از وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دادگستری واگذارده است، نه دادسرای عمومی. وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه ۸۷.۵.۲۳ رسماً در تماسی تلفنی رئیس دفتر خویش با اینجانب از مسدود شدن سایت اظهار بی اطلاعی و تاسف کردند. بنابراین مسدود شدن به استناد این آیین نامه نیز صورت نگرفته است.


۴) در سال ۸۶ به دنبال دو شکایت از سایت الف، اینجانب رسماً مسوولیت الف را برعهده گرفتم. در مسیر رسیدگی سایت مسدود شد، وقتی با دادستان تهران صحبت کردم پاسخ شنیدم که چون نمی دانستیم سایت متعلق به چه کسی است ناچار بودیم مسدود کنیم تا صاحب آن مراجعه کند وقتی گفتم بنده قبلاً کتباً مسوولیت سایت را پذیرفته ام و چون ایشان اذعان داشتند که پیش از حکم دادگاه مسدود کردن مجاز نیست و علت را همان نشناختن مسوول سایت ذکر کرده بودند، دستور رفع توقیف دادند تا دادگاه تعیین تکلیف کند. پس از آن بنده رسما از شکایت دیگری مطلع نشده ام، الا اینکه معاون حقوقی رئیس جمهور پس از انتشار اسناد اخیر در عدم صحت مدرک یکی از وزیران در سایت الف، اعلام کرد که علیه الف شکایت کرده است. بنابراین “شکایات متعدد از سوی اشخاص حقوقی و حقیقی و عدم توجه مسوول سایت به موازین قانونی” که در اطلاعیه دادسرای تهران ادعا شده، استحکامی ندارد. اگر هم شکایت دولت به دو شکایت اشخاص حقیقی پیشین اضافه شده باشد، وظیفه دادستانی رسیدگی به شکایت‌ها بر اساس آیین دادرسی است نه اعمال مجازات پیش از حکم دادگاه صالح.


۵) جنابعالی به حق همیشه از امنیت به ویژه امنیت اقتصادی دفاع فرموده اید. روشن است که امنیت بدون حاکمیت قانون و وجود چتر حمایتی قوه قضاییه بر سر حقوق فردی و اجتماعی، دست نیافتنی است. در عرصه اقتصادی نیز امنیت در گرو احترام به حقوق مالکیت است، چه مادی و چه معنوی. حق مالکیت اینجانب بر پایگاه مجازی خبری ـ تحلیلی الف باید حفاظت شود. به طوری‌که حتی اگر خدای ناخواسته قدرت اجرایی بر اساس آیین نامه سابق الذکر مرتکب اجحافی شد، دادستانی به کمک بیاید، نه بر عکس آن. حیف است عالم بصیری بر قوه قضائیه ریاست کند و چنین اقداماتی صورت پذیرد. می دانم انتظارم برای رفع سریع این ظلم به دستور جنابعالی به‌جاست.»

به نقل از مدیا نیوز

خواندن ادامه‌ی خبر
راهنمای جامع سایت های اینترنتی منتشر می شود

راهنمای جامع سایت های اینترنتی منتشر می شود

وبنا – کتاب راهنمای جامع سایت های اینترنتی منتشر می شود. مهندس مهدی رضی مدیر شرکت تبلیغاتی مهر در این خصوص به وبنا گفت “در راستای مطالعات وتحقیقات گسترده در جهت تامین نیاز های اطلاعاتی ، بازاریابی و به کارگیری توان واقعی محصولات مختلف شرکتها و همچنین معرفی سایت های اینترنتی ایران ، برای اولین بار در کشور اقـدام به گرد آوری پرتیراژ ترین راهنمای جامع سایت های اینترنتی با عنوان « کتاب مهر » با کیفیت مناسب و تیراژ بالا نموده ایم”


به گفته وی اینترنت قوی ترین ابزاری است که تاکنون برای مبادله اطلاعات اختراع شده ، از این رو شرکت تبلیغاتی واطلاع رسانی مهر وکمیته پژوهشی مهردر نظر دارد جهت بالا بردن گسترده پوشش اطلاع رسانی ، شرکتهای مرتبط را معرفی نماید . کتاب مهر برای تمامی مدیران ادارات و نهادهای دولتی سراسر ایران ، نمایشگاههای مرتبط ، شرکت های کامپیوتری ، سفارتخانه ها ، کشورهای حوزه خلیج فارس و حوزه CIS ، کارخانجات ایران ، کاربران هدفمند و فعال و سایر ارگانهای وابسته از طریق پست و به صورت رایگان ارسال می گردد.


مهدی رضی به وبنا گفت “با توجه به اینکه کتاب مهر صرفاً تبلیغاتی نبوده وجنبه آموزشی ، اطلاع رسانی و خدمات دهی به مخاطبان را دارد ، لذا مدت زمان بیشتری نسبت به آگهی نامه های تبلیغاتی در دسترس مخاطبان باقی خواهد ماند.”


مدیرات سایت های اینترنتی می توانند برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت www.ketabmehr.com مراجعه کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
جشنواره تابستانی OLC تمدید شد

جشنواره تابستانی OLC تمدید شد

وبنا – سایت آموزش زبان انگلیسی OLC جشنواره خرید تابستانی خود را تا ۳۰ مرداد ۸۷ تمدید کرد.
شایان شلیله مدیر سایت OLC ضمن اعلام خبر فوق گفت جشنواره تابستانی اول به مناسبت جشن تیرگان در تیر ماه ۸۷ برگزار شد و جشنواره دوم به مناسبت جشن امرادگان از سوم مرداد شروع شد و تا جشن شهریورگان ۳۰ مرداد ۸۷ ادامه خواهد داشت.
علاقه مندان به فراگیری زبان انگلیسی که امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند می توانند از سرویس های www.olc.ir برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت اقدام کنند.
OLC اعلام کرده است در طول شهریور ماه جشنواره ویژه ای نخواهد داشت و علاقه مندان برای استفاده از تخفیف ۳۳% سایت فقط تا پایان مرداد زمان دارند.

خواندن ادامه‌ی خبر
هفتان سه‌ساله شد

هفتان سه‌ساله شد

وبنا – سایت اشتراک لینک های ادبی هفتان ۳ ساله شد.
رضا شکر الهی مدیر سایت هفتان در وبلاگ خود در این خصوص می نویسد: “و هفتان سه‌ساله شد. و به چهارمین سال زندگی‌اش رسید، که در این زمانِ «باید خوش بودن»، به جز «خسته نباشید و ببخشیدم» گفتن به همکارانِ بزرگوار و بی‌نام‌ام در هفتان که تنها پشتیبانان صادق من در این راه دشوار بوده‌اند تا کنون، تنها دست می‌آویزم به شعری از احمد شاملو که:
میان ماندن و رفتن حکایتی کردیم | که آشکارا در پرده‌ی کنایت رفت مجال ما همه این تنگ‌مایه بود و دریغ | که مایه خود همه در وجه این حکایت رفت “


وبنا نیز تولد سه سالگی سایت هفتان را تبریک گفته و برای مدیر و همکاران سایت آرزوی موفقیت دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
اختتامیه مسابقه عکس پروچیستا برگزار می شود

اختتامیه مسابقه عکس پروچیستا برگزار می شود

وبنا – اختتامیه مسابقه عکس “ایران من زیباست” سایت پروچیستا برگزار می شود. این مراسم در روز پانزدهم مرداد ۱۳۸۷ ساعت ۵ تا ۷ بعد از ظهر با حضور بهمن جلالی، نیلوفر معترف و مهرداد نجم آبادی در تالار شهید آوینی واقع در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می شود. در این مراسم ضمن نمایش آثار برگزیده، از برگزیدگان تقدیر به عمل خواهد آمد. شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است. برای مشاهده سایت به آدرس www.prochista.com  مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بازداشت مسئولان ۴ سایت ضداخلاقی

بازداشت مسئولان ۴ سایت ضداخلاقی

وبنا – معاون امنیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران به تشریح برخی از پرونده‌های مهم از جمله برخورد با سایت‌های مستهجن و تجمعات اخیر پرداخت.


به گزارش ایسنا حداد با اشاره به اقدامات سایت‌هایی که مسایل ضداخلاقی و مستهجن را در حد بسیار بالایی ترویج می‌کردند و معاونت متبوعش برای برخورد با آنها وارد عمل شده، گفت: اخیرا دفتر اینترنت دادسرای تهران، تعدادی از سایت‌های مستهجن را شناسایی کرده که جرایم سنگین و خطرناکی را از نظر اخلاقی انجام می‌دادند که با هماهنگی این دفتر توانستیم مسئولان چهار سایت را دستگیر کرده و سایت‌های مورد نظر نیز بسته شد.


وی با اعلام این‌که پرونده این چهار نفر با عنوان اتهامی مفسد فی‌الارض در حال رسیدگی است، گفت: مدارک بسیار زیادی از آنها به دست آمده و ارتباط آنها با برخی از کشورها نیز مشخص شده است. به لحاظ این‌که این سایت‌ها می‌توانست در آینده امنیت اخلاقی جامعه را به مخاطره اندازد، دادسرای امنیت وارد عمل شد.

خواندن ادامه‌ی خبر