ماه: تیر ۱۳۸۷

وبنا دو ساله شد

وبنا دو ساله شد

وبنا – خبرگزاری وب سایت های ایران دو ساله شد. تیر ماه سال ۱۳۸۵ خبرگزاری وب سایت های ایران به نام وبنا فعالیت خود را در زمینه انتشار اخبار مربوط با سایت های اینترنتی فارسی آغاز کرد. خبرگزاری وب سایت های ایران، وبنا، در طول دو سال فعالیت خود بصورت متوسط، روزانه ۲.۸ خبر منتشر کرده است.


یکی از ویژه گی های وبنا انتشار تخصصی اخبار مربوط به سایت های فارسی است. سایت های جدید، سرویس های جدید، فیلترینگ، مشکلات فنی، وبلاگ و نشریات الکترونیکی از گروه های اصلی خبری در وبنا می باشند.


یکی از بخش های جدید که در سال گذشته به وبنا اضافه شد، امکان مشاهده اخبار سال های قبل در همان روز است. برای نمونه شما در هر تاریخی که باشید می توانید اخبار و رویداد های سال گذشته در همان روز را نیز مشاهده کنید.


خبرگزاری وبنا بصورت متوسط روزانه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نمایش صفحه دارد که مربوط به 900 تا ۱۱۰۰ کاربر می باشند.

وبنا امیدوار است در طول سال جاری و در سومین سال فعالیت خود، بتواند با تولید خبر های بیشتر و گزارش های تحلیلی از وب فارسی اطلاعات جامع تری را در اختیار علاقه مندان به وب فارسی قرار دهد. از این رو از تمام همکاران و علاقه مندان دعوت می کند که در صورت تمایل در جهت توسعه وبنا همکاری نمایند.


بازتاب های خبری :
ایتنا – تراشه – تحلیل فناوری اطلاعات

خواندن ادامه‌ی خبر
حمایت سایت کلوب از فایرفاکس با یک هفته سرویس رایگان

حمایت سایت کلوب از فایرفاکس با یک هفته سرویس رایگان

وبنا – سایت کلوب اعلام کرده است که با توجه به میزان کارایی بالای فایرفاکس ۳ و همخوانی بسیار خوب این مرورگر با نرم افزار سایت، سایت کلوب دات کام از انتشار نرم افزار فایرفاکس ۳ در ایران حمایت می نماید. به گفته مدیر سایت در همین راستا ، از روز یکشنبه ۲ تیر تا شنبه ۸ تیر به مدت ۷ روز ، برای کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس ۳ استفاده نمایند ، برخی از امکانات سایت رایگان خواهد بود.


مشاهده بازدیدکنندگان پروفایل شما ، جستجوی اعضای آن لاین ، مشاهده آخرین تاریخ لاگین کاربران و پیگیری گفته های کاربران در کلوب های مختلف سایت برخی از سرویس های رایگان می باشند. برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.cloob.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
راه اندازی نسخه فارسی ۴۹ امین دوره المپیاد ریاضی

راه اندازی نسخه فارسی ۴۹ امین دوره المپیاد ریاضی

وبنا – سایت چهل و نهمین دوره مسابقات بین المللی ریاضی که امسال در کشور اسپانیا برگزار خواهد شد راه اندازی شد. به گفته مدیر سایت با توجه به اینکه ۶ نفر از ایران در این مسابقات شرکت خواهند کرد سایت بانک سوالات امتحانی ( مرجع سوالات هماهنگ کشوری ) با همکاری سایت مرجع این مسابقات اقدام به راه اندازی نسخه فارسی این مسابقه نموده است لذا کاربران ایرانی هم می توانند با توجه به نیاز خود از این سایت بازدید و از آخرین اخبار این مسابقات اطلاع پیدا کنند

خواندن ادامه‌ی خبر
پرشین بلاگ برگزار میکند: نامه ای به خاتمی

پرشین بلاگ برگزار میکند: نامه ای به خاتمی

وبنا – سرویس وبلاگ پرشین بلاگ پس از برگزاری موفق مسابقهء مرتبط با فیلم دایره زنگی که با همکاری مجله طنز گل آقا برگزار شد، اینبار برای ارسال نامه های وبلاگ نویسان به آقای خاتمی – رئیس جمهور محبوب ایران در دورهء قبل که همزمان با شکل گیری وبلاگستان بود – طرح نامه ای به خاتمی را در میان وبلا گهای این سرویس برگزار میکند.


برای شرکت در این طرح، وارد وبلاگ خود در سرویس پرشین بلاگ شوید و در صفحه ارسال مطلب، نامهء خود را خطاب به آقای خاتمی نوشته و سپس یک مربع کوچک در زیر ادیتور وجود دارد که جلوی آن نوشته شده “نامه ای به خاتمی” ، آنرا تیک بزنید و سپس مطلب خود را در وبلاگ منتشر کنید .


مطالب ارسالی پس از ارسال، بررسی شده و مطالب برتر برای آقای خاتمی ارسال میشود. همچنین جوایزی به برندگان بهترین نویسندگان نامه ای به خاتمی اهدا میشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبلاگ سید محمد خاتمی مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه جدید جابلاگی راه اندازی شد

نسخه جدید جابلاگی راه اندازی شد

وبنا – نسخه سوم سایت جابلاگی راه اندازی شد. این نسخه امکانات جدیدی را در اختیار وبلاگنویسان قرار می دهد. به گفته مدیر سایت ایجاد پروفایل مخصوصی برای هر وبلاگ و امکان برقراری ارتباط در میان وبلاگ نویسان از سرویس ها جدید سایت جابلاگی است که شاید این سایت را به یک شبکه اجتماعی وبلاگی تبدیل کند.


از سرویس های جدید سایت همچنین می توانید به جستجو‏ی شهر و دسته بندی وبلاگ ها اشاره کرد. به گفته محمد توکلی و آرش رنجبران دو تن از مدیران سایت جابلاگی، در آینده ای نزدیک امکانات بیشتری به سایت افزوده خواهد شد و مشخصات بیشتری برای پروفایل ها در نظر گرفته می شود و کاربران می توانند از به روزرسانی وبلاگ های مورد علاقه خود مطلع شوند.

نسخه ۳ جابلاگی در حال حاضر در مرحله آلفا به سر می برد. برای مشاهده سایت به آدرس http://www.jablogi.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر