ماه: فروردین ۱۳۸۷

سایت بالاترین به لیست ۱۰۰ سایت پربینده ایران پیوست

سایت بالاترین به لیست ۱۰۰ سایت پربینده ایران پیوست

وبنا – سایت خبری – گروهی بالاترین به لیست ۱۰۰ سایت برتر ایران در Alexa وارد شد. سایت بالاترین اولین سایت فیلتر شده ای است که با توجه به تعداد مخاطب خود پس از فیلتر شدن نیز در گروه سایت های پربیننده قرار می گیرد.
برای مشاهده سایت بالاترین می توانید به آدرس http://www.balatarin.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نوروز مبارک

نوروز مبارک

نوروز، از جشن‌های باستانی ایرانیان است. در زمانهای کهن، جشن نوروز در نخستین روز فروردین (معمولاً مطابق با ۲۱ مارس) آغاز می‏شد، ولی مشخص نیست که چند روز طول می‏کشیده‏است. در بعضی از دربارهای سلطنتی جشن‏ یک ماه ادامه داشته ‌است. مطابق برخی از اسناد، جشن عمومی نوروز تا پنجمین روز فروردین برپا می‏شد، و جشن خاص نوروز تا آخر ماه ادامه داشت. شاید بتوان گفت، در طی پنج روز اول فروردین جشن نوروز جنبه ملی و عمومی داشت، در حالیکه طی باقیمانده ماه، هنگامی‏که پادشاهان مردم عادی را به دربار شاهنشاهی می‏پذیرفتند جنبه خصوصی و سلطنتی داشت.

سال نو مبارک بر تمام خوانندگان وبنا مبارک باد.
با آرزوی موفقیت برای تمام خوانندگان و فعالان بخش فناوری اطلاعات

نوروزتان پیروز
شایان شلیله
۱ فروردین ۱۳۸۷

خواندن ادامه‌ی خبر
فراخوان دومین جشنواره پوستر خلیج همیشه فارس

فراخوان دومین جشنواره پوستر خلیج همیشه فارس

وبنا – فراخوان دومین جشنواره پوستر “خلیج همیشه فارس” توسط سایت رسم دات آی آر منتشر شد.

در این فراخوان می خوانیم : “آب‌هایی که از بدو تاریخ در اقصی نقاط جهان، از شرق تا غرب، و از شمال تا جنوب، خلیج فارس نامیده می‌شد و در فارسی بودنش هیچ شک و شبهه‌ای ابراز نمی‌شد، امروزه درگیر تعصبات و نافهمی‌هایی شده است که به عمد سعی دارد، تا پیشینه‌ای سه هزار ساله را با دست آویز کردن مشتی اسناد و ادعاهای بی‌پایه که با ریخت و پاش‌های شیوخ عرب به دست آمده تغییر داده، کلاه کج‌بینی و غرض‌ورزی خود را بر چشمان تیزبین عقبه چند هزار ساله گاهواره تمدن بر کشیده، آن را خاموش کنند. پس وظیفه خود دانستیم تا از تاریخ، فرهنگ، تمدن و تمامیت ارضی کشور عزیزمان دفاع کرده و سالروز این تعرض رسانه‌ای که در تقویم کشورمان “روز ملی خلیج همیشه فارس” نام گرفته، با سلاح موثر هنر بزرگ بداریم. در این راستا و پس از برگزاری موفق اولین نمایشگاه پوستر خلیج همیشه فارس که با وجود کاستی‌ها، بازخوردی بی‌نظیر در همه رسانه‌های جمعی داشت، با تایید انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، در تدارک جشنواره‌ای در خور چنین نام بزرگی برای سال آینده هستیم، تا از کیان خود دفاع کرده و نام خود را در زمره حامیان این مرز و بوم ثبت کنیم.”

برای مشاهده شرایط شرکت در این جشنواره می توانید به آدرس http://www.rasm.ir/default.asp?Aid=2169 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
تقویم رومیزی سه بعدی

تقویم رومیزی سه بعدی

وبنا – سایت irinfotech به عنوان هدیه نوروزی به تمام کاربران خود یک تقویم سه بعدی اهدا می کند.
به گفته مدیر سایت : “کاربران با انتخاب سال مورد نظر نسخه‌ی تصویری و PDF مربوط به تقویم سال انتخابی را دریافت کرد و پس از چاپ فایل مربوطه و انجام مراحل مشخص شده به یک تقویم سه بعدی برای سال شمسی دست خواهند یافت.
لازم به ذکر است تمامی مراحل ساخت تقویم‌های سال‌های مختلف به طور خودکار بوده و در زمان درخواست ساخته می‌شوند.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.irinfotech.com/3dpc مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین وب سایت های ۸۶ از نگاه وبنا

برترین وب سایت های ۸۶ از نگاه وبنا

وبنا معرفی می کند برترین وب سایت های سال ۱۳۸۶ از نگاه وبنا پایگاه خبری وب سایت ایران -وبنا- طی یک نظرسنجی از میان برخی از مدیران سایت های اینترنتی در ایران و جمعی از وبلاگ نویسان و فعالان بخش فناوری اطلاعات اقدام به معرفی برترین وب سایت های سال ۱۳۸۶ کرد. این نظر سنجی با عنوان “۱۰ سایت مورد علاقه خود را که بصورت روزانه یا هفتگی از آنها استفاده می کنید.” برگزار شد. از این رو می توان لیست ارائه شده توسط وبنا را لیست سایت های مورد علاقه فعالان در حوزه فناوری اطلاعات نامید.


برترین وب سایت های از نگاه وبنا بدین شرح می باشند. سایت www.balatarin.com با مجموع ۱۱ امتیاز مثبت به عنوان بهترین و مورد علاقه ترین وب سایت در میان مدیران سایت های اینترنتی معرفی شد. سایت webna.ir با ۹ امتیاز مثبت به عنوان دومین سایت مورد علاقه سال ۱۳۸۶ معرفی شد. سایت www.blogfa.com نیز با کسب ۶ امتیاز مقام سوم را کسب کرد.

در ادامه سایت www.isna.ir ، سایت www.p30download.com و موتور جستجو www.parseek.com هر کدام با ۵ امتیاز مقام چهارم را کسب کردند و سایت www.persiantools.com ، سایت www.webgozar.com، شبکه اجتماعی www.cloob.com و پورتال www.aftab.ir هر کدام با کسب ۴ امتیاز به مقام پنجم سایت های مورد علاقه در میان مدیران سایت های اینترنتی و فعالان فناوری اطلاعات رسیدند.

همچنین سایت هایی که توانستند ۳ امتیاز مثبت کسب کنند به ترتیب نام دامنه بدین شرح می باشند. سایت www.doxdo.com ، سایت www.Ghatreh.com ، سایت www.haftan.com ، سایت www.istgah.com ، سایت www.majidonline.com ، سایت www.OLC.ir و سایت www.tabnak.ir در پایان و در آخرین بخش از لیست سایت های مورد علاقه در میان مدیران سایت ها و کارشناسان فناوری اطلاعات ، سایت های ۲ امتیازی به دین شرح معرفی شدند.

مجله اینترنتی www.7sang.com ، سایت www.barnamenevis.org ، سایت www.ebyan.net ، سایت خبری www.Farsnews.com ، سایت خبری www.itna.ir ، سایت www.irib.com ، سایت www.ghatar.com ، سایت www.gsm.ir ، سایت اطلاع رسانی www.ketabeaval.ir ، شبکه اجتماعی www.locop.com ، سایت www.mibosearch.com ، سایت www.p30word.com ، سرویس وبلاگ www.Persianblog.com ، سایت خبری www.roozonline.com ، سایت www.shahrvand.com و سایت www.wp-persian.com

توضیح خبر : نام، ایمیل و لیست سایت های معرفی شده توسط هر فرد برای نظر سنجی در وبنا موجود است. وبنا هیچ امتیازی را در این لیست تغییر نداده و تعداد امتیاز نشان دهنده تعداد تکرار نام سایت در میان لیست های گوناگون می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
داوران بخش “تک عکس” مسابقه پروچیستا اعلام شدند

داوران بخش “تک عکس” مسابقه پروچیستا اعلام شدند

وبنا – داوران بخش “تک عکس” مسابقه سایت پروچیستا اعلام شدند! به گفته مدیر سایت “با اینکه چند روز از خبر مسابقه پروچیستا می گذرد، امروز هیئت داوران مسابقه عکس پروچیستا اعلام شدند.”
بهمن جلالی، نیلوفر معترف و مهرداد نجم آبادی مسئولیت داوری عکس های ارسالی به اولین مسابقه عکس سایت پروچیستا را با موضوع “ایران من زیباست” در بخش “تک عکس” بر عهده دارند.
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ می باشد و داوری آثار این بخش در هفته آخر اردیبهشت ۸۷ انجام خواهد شد.
برای شرکت در مسابقه به آدرس http://www.prochista.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد

سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد

وبنا – سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد. این سایت یک سایت تیلیغاتی است که کاربران می توانند در آن اگهی های تبلیغاتی خود را منتشر کنند. یکی از ویژه گی های سایت امکان درج آگهی های فقط متنی می باشد که این موضوع به سرعت نمایش سایت بسیار کمک کرده است.
قرعه کشی ماهیانه و امکان پشتیبانی آنلاین نیز از دیگر سرویس های سایت نما آگهی می باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.nama-ads.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت نیاز مرکزی یک ساله شد

سایت نیاز مرکزی یک ساله شد

وبنا – وبسایت نیاز مرکزی ارائه دهنده تبلیغات رایگان با امکانات جدید فعالیت خود را ادامه می دهد. به گفته مدیر سایت “درج اگهی رایگان با ۲۰ عکس! و بخش تبلیغات پیکسلی رایگان به همراه زیباترین گالری تصاویر از سرویس های جدید این سایت آکهی می باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.niazemarkazi.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
هفت سنگ معرفی می کند برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

هفت سنگ معرفی می کند برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

وبنا – برترین سایت‌های اینترنتی فارسی زبان در سال ۸۶ به عنوان یکی از بخش‌های انتخاب «برترین‌های رسانه‌ای سال» انتخاب شدند. نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف توسط اعضای تحریریه این مجله و جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه‌های رسانه‌ای انتخاب می‌شوند. امسال در سومین دوره برگزاری در بخش وب‌سایت‌ها، پایگاه‌های اینترنتی در هفت گروه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در بخش اول با عنوان سایت‌های مرجع و پورتال‌ها، سایت عکاسی (akkasee.com)به عنوان سایت برگزیده انتخاب شد. مگ‌ایران، بانک اطلاعات نشریات کشور (magiran.com) و ایران‌داک، پایگاه اطلاعات و مدارک ایران (irandoc.ac.ir) انتخاب‌های بعدی این بخش هستند.
در بخش دوم با عنوان سایت‌های مشارکتی که محتوای آنها توسط کاربران و مخاطبان تامین می‌شود، سایت بالاترین (balatarin.com) انتخاب اول است. سایت‌های هفتان (haftan.com) برگزیده دوم و ایران ترانه (iransong.com) برگزیده سوم این بخش هستند.
در بخش سوم با عنوان سایت‌های خبری-تحلیلی، خبرگزاری فارس (farsnews.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سایت‌های سینمای ما (cinemaema.com) و الف (alef.ir) به ترتیب به عنوان برگزیدگان بعدی انتخاب شدند.
در بخش چهارم با عنوان سایت‌های تجارت اینترنتی، سایت ایستگاه (istgah.com) برگزیده اول است و جی‌.اس‌.ام (gsm.ir) که در حوزه تلفن همراه فعالیت می‌کند و آدینه بوک (adinebook.com) که در زمینه فروش اینترنتی کتاب فعال است انتخاب‌های بعدی هستند.
در بخش پنجم با عنوان جامعه‌های مجازی و فروم‌‌های اینترنتی سایت کلوب (cloob.com) انتخاب اول، یوبیست‌‌وچهار (www.u24.ir) انتخاب دوم و مجیدآنلاین (forum.majidonline.com) انتخاب سوم هستند.
در بخش ششم با عنوان سرویس‌وبلاگ‌ها و ابزارهای انتشار محتوا، سایت بلاگفا (blogfa.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سرویس‌وبلاگ‌های بلاگ‌اسکای (blogsky.com) و پرشین‌بلاگ (persianblog.ir) برگزیدگان بعدی این بخش هستند.
در بخش هفتم با عنوان ابزارهای اینترنتی، سایت وبگذر (webgozar.com) انتخاب اول و ابزار شمارنده پرشین‌استت (persianstat.com) و بازنگار، خانه وبلاگ‌های فارسی زبان (baznegar.com) انتخاب‌های بعدی هستند.

علاوه بر بخش‌های اصلی، امسال برای اولین بار در بخش انتخاب‌های ویژه (خارج از مسابقه) هم تعدادی از سایت‌های فارسی زبان به شرح زیر انتخاب شدند:
– موثرترین ابزار در گسترش زبان فارسی در وب: سایت وردپرس فارسی (wp-persian.com)
– بهترین ایده خلاقانه در راه اندازی سایت: جیره کتاب (jireyeketab.com)
– بهترین استفاده از امکانات چند رسانه‌ای در سایت: رادیو زمانه (radiozamaaneh.com)
– بهترین سایت در جلب مخاطب خاص: تکنوتاکس، سایت تخصصی حوزه لینوکس و منبع‌باز (technotux.com)
– برترین سایت در تولید محتوای فارسی در وب: مجله اینترنتی فریا (farya.com)
– برترین سایت هماهنگ با فضای وب‌ دو: ویویو (viwio.com)

معرفی و بررسی اجمالی سایت‌های برگزیده و دلایل انتخاب و برگزیده شدن آنها در قالب ویژه‌نامه معرفی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در روزهای پایانی سال در مجله اینترنتی هفت‌سنگ منتشر خواهد شد. همچنین با انتشار این ویژه‌نامه مرحله نهایی نظرسنجی آغاز خواهد شد و کاربران اینترنتی با شرکت در این نظرسنجی از بین سایت‌های برگزیده، برترین سایت سال ۸۶ را انتخاب خواهند کرد. اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب «برترین‌های رسانه‌ای سال» در سایت مربوط به آن به آدرس www.topmedia.ir قابل دسترس است.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغار پنجمین سال فعالیت ایتنا

آغار پنجمین سال فعالیت ایتنا

وبنا – ایتنا ۴ ساله شد. گسترش برنامه‌های قناوری ارتباطات و اطلاعات در ایران، و نیاز به آموزش و اطلاع‌رسانی در این زمینه، از مهم‌ترین دلایل شروع به کار این سایت اینترنتی بود.
با فاصله زمانی کمی، و با رونق سایت «ایتنا» و افزایش مراجعه به آن، سایت از حالت آزمایشی خارج شده و با تعدد زیربخش‌ها، به انتشار خبر و تحلیل در بخش‌های IT، مخابرات و ارتباطات پرداخت.
به گفته مدیر سایت شاید اتکای سایت به ماهنامه تخصصی «دنیای کامپیوتر و ارتباطات» و تحریریه مجرب این نشریه توانست از علل مهم مقبولیت آن قلمداد گردد، ضمن این که ایتنا توانست به سرعت به یک مرجع قابل اعتماد و کم‌خطا در ترجمه اخبار و انتقال تازه‌های دنیای ICT بدل گردد.
همچنین نقل اخبار خواندنی و جدی رسانه‌های دیگر نیز کمکی به مراجعین و خوانندگان سایت کرده است تا بتوانند با مروز منظم سایت، از اخبار مهم این حوزه غافل نمانند.
به گفته مدیر سایت ایتنا ارسال سرخط اخبار ایتنا به صورت پیام کوتاه برای کارشناسان، مدیران و صاحبنظران نیز جدیدترین اقدام سایت بود که قطعا در سال آینده و با تمهیدات دیگر و برنامه های بیشتر، ادامه خواهد یافت.
وبنا ورود به پنجمیس سال فعالیت ایتنا را تبریک گفته و برای تمام مدیران و نویسندگان ایتنا آرزوی موفقیت دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۶ انتخاب خواهند شد

برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۶ انتخاب خواهند شد

وبنا – سومین دوره نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» برگزار می‌شود. نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف انتخاب می‌شوند. در پایان سال ۸۶ برترین‌های حوزه‌های مطبوعات، سایت‌های اینترنتی، رادیو، تلویزیون، آلبوم‌موسیقی، پادکست و وبلاگ توسط صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه‌ها انتخاب خواهند شد.
در هر حوزه رسانه‌ای هفت‌ برگزیده کارشناسان انتخاب خواهد شد و پس از آن، برگزیدگان برای انتخاب محبوب‌ترین‌ها به رای کاربران گذاشته خواهند شد. آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به این نظرسنجی در پایگاه اینترنتی ویژه نظرسنجی به آدرس www.topmedia.ir قابل دسترسی است.
در نظرسنجی سال گذشته آلبوم موسیقی نهان مکن، سریال تلویزیونی زیر تیغ، برنامه رادیویی جوانی به وقت فردا، روزنامه اعتماد، وبلاگ یک‌پزشک، وب‌سایت بالاترین و سرویس‌دهنده اینترنتی بلاگفا به عنوان برترین‌ها انتخاب شده بودند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.topmedia.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سرویس گالری عکس در سایت aa-product

سرویس گالری عکس در سایت aa-product

وبنا – سایت aa-product سرویس جدید خود را به نام A.A Dynamic Gallery منتشر کرد. این سیستم که به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است، این امکان را برای صاحبان سایت ها و وبلاگ ها فراهم می کند که بتوانند تصاویرشان را با استفاده از این سیستم برای بازدید عموم به صورت گالری نمایش دهند. از مهمترین امکانات این سیستم داینامیک بودن آن می باشد که امکان قرار دادن تصویر در گالری را به راحتی امکان پذیر کرده است. برای استفاده از این سیستم می توانید به آدرس http://aa-product.com/GP/index.html مراجعه فرمایید.

نویسنده : ارشیا جهانگیری

خواندن ادامه‌ی خبر
مسابقه عکاسی در سایت پروچیستا

مسابقه عکاسی در سایت پروچیستا

وبنا – سایت پروچیستا با همکاری انجمن علمی عکاسی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و حمایت سایت پرشین بلاگ ,اولین دوره مسابقه سراسری عکس “پروچیستا” را با موضوع “ایران من زیباست” برگزار می کند. مسابقه در دو بخش تک عکس و فتو بلاگ برگزار می شود.
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ می باشد و داوری در هفته آخر اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.
از عکس های برگزیده نمایشگاهی از تاریخ ۱۵/۴/۸۷ به مدت یک هفته و همزمان با جشن یک سالگی پروچیستا برگزار خواهد شد.
به برگزیده اول، سکه بهار آزادی – تندیس مسابقه – لوح تقدیر و برگزیده دوم نیم سکه بهار آزادی – لوح تقدیر و برگزیده سوم: ربع سکه بهار آزادی – لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر و شرایط عکس های به سایت http://www.prochista.com/contest.php مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر