ماه: دی ۱۳۸۶

کلوپ ۳ ساله شد

کلوپ ۳ ساله شد

وبنا – ۳ سال پیش در چنین روزی ، اولین جامعه مجازی ایرانیان در اینترنت با نام کلوب دات کام (cloob.com) آغاز به کار کرد. ۱ دی ۱۳۸۳ روزی بود که تیم جوان مدیریت سایت توانستند ، اولین نسخه از سایت کلوب دات کام را برای ارائه خدمات به پارسی زبانان سراسر جهان در دسترس عموم مردم قرار دهند. با رشد روزافزون تعداد شهروندان این جامعه مجازی ، نیاز به ارئه خدمات بهتر برای جلب رضایت کاربران نیز بیش از پیش مورد احساس شد. تیم مدیریت کلوب نیز همواره سعی کرده است تا با همه محدودیتهای سخت افزاری خود ، بتواند بخشی از محدودیت ها را با تدابیر نرم افزاری مرتفع نماید.

و امروز سایت کلوپ ۳ ساله شده است. به گفته مدیر سایت “در مدت این ۳ سال بدون شک تنهاچیزی که باعث رشد و پویایی این سایت شده است ، علاقه مندی ، استقبال و دل گرمی شما عزیزان و همچنین پیشنهادات و انتقادات سازنده شما دوستان گرامی بوده است . اگر امروز سایت کلوب به عنوان یکی از بزرگترین سایتهای فارسی زبان در دنیا شناخته شده است ، تنها و تنها به دلیل همراهی شما با ما بوده است . و با وجود این همراهی ، ما نیز خود را ملزم می دانیم تا همواره برای رشد و پویایی این جامعه مجازی در تلاش و تکاپو باشیم.
و اکنون که شهر مجازی ما نزدیک به نیم میلیون شهروند دارد ، بار مسئولیت خود را سنگینتر از قبل احساس کرده و تلاش می کنیم تا رضایت شما شهروندان عزیز را بیش از پیش جلب نماییم.
در عین حال که از گستردگی امروز جامعه مجازی کلوب خرسندیم ، اما هرگز به امروز خود بسنده نخواهیم کرد و همواره برای دستیابی به افق های دوردست در آینده تلاش خواهیم نمود . با تلاش بیشتر ، خواهیم کوشید تا در آینده ، ایده های بزرگ خود را جامع عمل پوشانده و همواره با گذشت زمان بیش از پیش در جهت رشد و پیشرفت شهر مجازی کلوب گام برداریم . و در این راه نیز همانند گذشته نیازمند همراهی شما شهروندان گرامی جامعه کلوب هستیم.”

تولد ۳ سالگی کلوب دات کام بر همه مبارک باد

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین دوره مجازی دانشگاه تهران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود

اولین دوره مجازی دانشگاه تهران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود

وبنا – دانشگاه تهران در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اقدام به پذیرش دانشجو در دوره‌های مجازی مدیریت و کارآفرینی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌کند.
ثبت نام داوطلبان از روز چهارشنبه به صورت اینترنتی از طریق وب سایت مرکز آموزشهای الکترونیکی دانشگاه به نشانی http://utec.ut.ac.ir آغاز شد و تا پایان روز جمعه ۱۴ دی ماه ادامه دارد.
اولین گروه دانشجویان مجازی دانشگاه تهران از ۲۳ بهمن(نیمسال دوم سال تحصیلی جاری) به تحصیل مشغول خواهند شد.
شایان ذکر است مرکز آموزشهای الکترونیکی در مرداد ماه سال جاری موفق به اخذ مجوز رسمی پذیرش دانشجوی مجازی از سوی وزارت علوم شد.
در شیوه نامه ثبت نام دوره‌های مجازی که در هیات رییسه دانشگاه مورد تصویب قرار گرفت و رسما به مرکز آموزش‌های الکترونیکی ابلاغ شد، جزئیات مربوط به شرایط پذیرش و نحوه اجرای این دوره‌ها همچین میزان شهریه،‌مدارک مورد لزوم و نوع رشته‌های تحصیلی مجازی، مشخص شده است.
در حال حاضر ثبت نام از داوطلبان در سه رشته مدیریت در مقطع کارشناسی و هفت رشته مدیریت و کارآفرینی در مقطع کارشناسی ارشد صورت می‌گیرد. رشته‌های یادشده در چارچوب قرارداد همکاری مشترک میان مرکز آموزش‌های الکترونیکی با دانشکده‌های مدیریت و کارآفرینی که به ترتیب در پنجم مرداد و بیست و یکم آبان ماه سال جاری به امضای طرفین رسیده است اجرا می‌گردد. در خصوص پذیرش دانشجو در سایر رشته‌های مجازی متعاقبا از طریق سایت مرکز آموزشهای الکترونیکی اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

خواندن ادامه‌ی خبر
فراخوان السیتکس برای انتخاب برترین های سال

فراخوان السیتکس برای انتخاب برترین های سال

وبنا – مرکز کیفیتهای برتر السیتکس™ با صدور فراخوانی، کلیه سازمان های مجازی، سایت ها و پایگاه های وب سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی را به شرکت در دور جدید “سیر تعالی”™ دعوت نمود
السیتکس با همراهی هیئت داوران و مشاوران مرکز کیفیت های برتر، حامیان و همکاران خود با صدور فراخوانی اعلام کرد که همزمان با پایان سال میلادی و مشخص شدن نتیجه تلاش های سال گذشته، ثبت نام رسمی و پذیرش دوره جدید السیتکس برای متقاضیان آغاز شده است.
از جمله مزایا و جوایز شرکت در “سیر تعالی”™، تصاحب مدال الکترونیکی و اخذ گواهی نامه دیجیتال کیفیت برتر، کسب مقام برترین های سال، پروانه استفاده از نشان کیفیت برتر و علامت تعالی سازمانی و کمک به بهبود سیستماتیک میباشد.
گفتنی است، السیتکس بیش از شرکت در ده ها نمایشگاه به شناسایی، اعتلا و اعتبار برگزیدگان خود کمک میکند و مخاطبین این برنامه را کلیه سایتها، پایگاه های وب سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان های مجازی رشته های مختلف، که در جستجوی اعتلا هستند و دانش مدار عمل میکنند و یا از فناوری اطلاعات بعنوان محور توسعه خود بهره میبرند تشکیل میدهند.
شایان ذکر است بر پایه اصل اساسی و مدل تعالی پیشرفته السیتکس (مدل اول تعالی) مبنی بر آنکه اطلاعات بنیاد دانش و پایه و اساس دانائی محوری، آنالیز و مهندسی بر اطلاعات خام یا فناوری اطلاعات است، وب سایت شرکت کنندگان بعنوان اظهارنامه الکترونیکی (چند رسانه ای) و بستر اصلی معرفی آنها تلقی میشود و ارزیابی ها متمرکز بر دستاوردهای یک سال گذشته سازمانها تا سایت هائی خواهد بود، که همینک به نتیجه رسیده و تثبیت شده اند و بعبارتی نتیجه منطقی تلاش های سال ۲۰۰۷ میلادی محسوب می شوند تا ضمن تقدیر از بهترین تلاش های صورت گرفته، حرکت های سازمان یافته پیشرو به جامعه معرفی گردند.
همچنین السیتکس در پاسخ به اینکه آیا شانسی برای سایتها یا سازمانهای کوچک هم هست یا فقط شرکتهای بزرگ و با سابقه و معروف در بین برترینها هستند اعلام داشت که برای سنجش میل به تعالی™; واژه هایی چون بزرگ، کوچک، باسابقه، بی سابقه، معروف، تازه کار، محبوب… از نظر السیتکس غیرقابل اندازه گیری، تعریف نشده و نامفهوم می باشند. آنچه برای السیتکس قابل اندازه گیری است، شناسایی عمومی/ثبت نام، معیارها و سیر تعالیست و هر سازمان سیر تعالی™ خود را میپیماید. برای درک بیشتر این موضوع کافیست به برگزیدگان ۲۰۰۶ نظری دوباره انداخته شود.
در این فراخوان از متقاضیان، دعوت به عمل می آید تا با توجه به حد نصاب و اولویت زمانی ثبت نام، برای ثبت درخواست پذیرش خود، با مراجعه به سایت رسمی السیتکس به نشانی زیر اقدام به ثبت نام نمایند: http://www.elecitex.com مراجعه نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
گزارش تصویری از جشن تولد سه سالگی پایگاه علمی همکلاسی

گزارش تصویری از جشن تولد سه سالگی پایگاه علمی همکلاسی

وبنا – جشن تولد سه سالگی سایت همکلاسی در مشهد برگزار شد. سالگرد تاسیس پایگاه علمی همکلاسی در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۸۶ در شهر مشهد – ملک آباد – در ساعت ۶ بعد از ظهر با حضور ۴۰ نفر از اعضای همکلاسی پربار تر از سال گذشته برگزار شد.
برای مشاهده عکس های می توانید به آدرس http://www.hamkelasy.com/content/view/2135/86 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
هفتمین شماره نشریه اینترنتی کافه داستان منتشر شد

هفتمین شماره نشریه اینترنتی کافه داستان منتشر شد

وبنا – هفتمین شماره نشریه اینترنتی کافه داستان منتشر شد. در این شماره می خوانید:
رسید عکسهایمان وقتی که با هم بودیم
حسین جوکاری تپانچه ای بر پیشانیِ اسب
سمیرا یحیایی بدون عنوان
الهام ملک پور درد و دل های “فا.سیاه نقطه دار”
سانازسیداصفهانی یک و یک می شود یک
سهند سرحدی خنده پشت سیمهای خاردار
سعیدرضا خساره در توضیح ِ عجایب ِ خیابان ِ صبای شمالی…
حامد احمدی ضیافتی زیر رگبار
علیرضا ذیحق ما هنوز هم داروین می خوانیم
برگردان:سوین شیوا چرندیات یک ذهن کپک زده
کاوه مهرورز از برف های کلیمانجارو تا بریگادهای سرخ
آتوسا سلطان زاده یادی از نویسنده ی رمان پاشنه آهنین
علیشاد لربچه
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.cafedastan.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بازار اینترنتی سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور

بازار اینترنتی سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور

وبنا – چهارمین همایش ملی تجارت الکترونیکی با شعار ” تجارت الکترونیکی و تسهیل تجارت در خدمت توسعه منافع ملی ایران” در آذرماه ۸۶ با حضور وزیر بازرگانی ، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در مرکز همایشهای بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.
هدف از برگزاری این همایش ارزیابی فعالیتهای انجام شده در زمینه تجارت الکترونیکی توسط بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی و مقایسه آن با انتظارات و تجربیات دیگر کشورها و انتخاب وب سایتهای برتر تجارت الکترونیکی کشور بود.
برای رتبه‌بندی سایت‌ها از روش شناس مشخصی که دفتر توسعه تجارت الکترونیکی آن را تدوین نموده بود استفاده گردید. این شاخص‌ها مشتمل بر بخش‌های نمایش، گرافیک، محتوی، قابلیت دسترسی، زبان، ساختار، امنیت، حریم شخصی، کاربرد و تراکنش بوده که هر کدام از آنها دارای شاخص‌های کمی بودند که در مجموع ۱۱۰ شاخص برای انتخاب سایت برتر مورد ارزیابی و امتیاز دهی قرار گرفت که هر یک از وب‌سایت‌های ثبت‌نام شده براساس این شاخصها ارزش گذاری و در نهایت سایت‌هایی که بیشترین امتیاز را بدست آوردند به عنوان سایت‌های برتر انتخاب شدند.
بازار اینترنتی تسهیل گستر به آدرس http://www.wwwbazar.com با شرکت در این رقابت موفق شد به عنوان سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور انتخاب و لوح تقدیر از وزیر محترم بازرگانی دریافت کند.
این سایت در دومین و سومین همایش ملی تجارت الکترونیکی نیز در سالهای ۸۳ و ۸۴ به عنوان سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور انتخاب شده بود و لوح تقدیر از وزیر وقت اخذ کرده بود.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغاز ثبت نام کنکور از صبح شنبه

آغاز ثبت نام کنکور از صبح شنبه

وبنا – ثبت نام کنکور سراسری سال ۸۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از صبح امروز شنبه ۱۷ آذر ماه به صورت اینترنتی در سراسر کشور آغاز می شود. دفترچه های ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبان کنکور، روی سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org قرار می گیرند.
ثبت نام کنکور سراسری تا ۱۰ دی ادامه دارد و متقاضیان باید در مهلت اعلام شده با مراجعه به یکی از مراکز پستی توزیع کننده مدارک و پرداخت مبلغ ۴۳ هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام، نسبت به دریافت کارت اعتباری، یک جلد دفترچه راهنمای شماره یک آزمون سراسری اقدام کنند.

به نقل از آموزش نیوز

خواندن ادامه‌ی خبر
مسابقه هفته در علویون

مسابقه هفته در علویون

وبنا – سایت فرهنگی مذهبی علویون اقدام به برگزاری مسابق هفته نموده است و در پایان هفته به سه نفر از کسانی که پاسخ صحیح را ارسال نموده اند جایزه می دهد. در ضمن بخش جدیدی در سایت http://www.alaviyyoon.ir با عنوان موبایل اسلامی راه اندازی شده است که در آن برنامه ها تم ها و فایل های صوتی ازجمله ترتیل کل قرآن کریم و ادعیه های منتخب جهت دانلود قرار داده شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
افزایش میزان پرداخت به ازاء هر کلیک در I30T

افزایش میزان پرداخت به ازاء هر کلیک در I30T

وبنا – مدیریت سایت تبلیغاتی i30t اعلام کرد قرار است افزایش میزان پرداخت به اعضای سایت به ازاء هر کلیک بر روی تبلیغات نمایش داده شده در سایت های اعضا به میزان صد درصد افزایش خواهد یافت.
بدین صورت سایت i30t برای نمایش تبلیغات خود به ازاء هر کلیک مبلغ ۲۰۰ ریال برای تبلیغات متنی و ۳۰۰ ریال برای تبلیغات تصویری پرداخت خواهد کرد.
برای مشاهده سایت و یا دریافت کد نمایش می توانید به آدرس http://www.i30t.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت انتخابات رایانه ای هک نشده است

سایت انتخابات رایانه ای هک نشده است

روابط عمومی وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای برخی اخبار مبنی بر حمله و هک پایگاه اینترنتی انتخابات رایانه‌ای مجلس هشتم را تکذیب کرد و آدرس اینترنتی جدیدی را به کاربران اعلام کرد.
یکی از خبرگزاری‌های داخلی روز گذشته در خبری اعلام کرد: پایگاه اینترنتی انتخابات رایانه‌ای مجلس هشتم مورد حمله قرار گرفت و هک شد.
دراین خبر همچنین بالابودن ضریب امنیتی سایت‌آزمایشی انتخابات رایانه‌ای مجلس هشتم زیر سوال رفته بود.
روابط عمومی وزارت کشور در گزارش خود ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: این پایگاه ‌اینترنتی به ‌آدرس ‪ www.majles8.com‬به منظور برگزاری دو مرحله مسابقه اینترنتی مورد استفاده قرار گرفت و پس ‌از انجام مراحل مختلف مسابقه و تست‌های مورد نظر، در حال حاضر کاربران می‌توانند به آدرس http://‪www.majles8.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر