ماه: آبان ۱۳۸۶

پلیس آگاهی گشت اینترنتی راه اندازی کرد

پلیس آگاهی گشت اینترنتی راه اندازی کرد

وبنا – رییس پلیس جرایم اینترنتی اداره آگاهی نیروی انتظامی به شهروندان درباره کلاهبرداری‌های مختلف از طریق اینترنت و پست الکترونیک هشدار داد.
سرهنگ ” مهرداد امیدی ” رییس پلیس جرایم اینترنتی اداره آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روزسه‌شنبه چگونگی این کلاهبرداری‌ها را برای آشنایی شهروندان تشریح کرد. در این گفت و گو رییس پلیس جرایم اینترنتی اداره آگاهی نیروی انتظامی پست الکترونیکی (ایمیل) دریافتی توسط کاربران را به‌دو دسته تقسیم کرد.
وی گفت ایمیل‌های دریافتی در محیط خصوصی افراد به دودسته پیام‌های شغلی و آشنا و پیام‌های غیر شغلی و خارج از حیطه کاری و بدون اختیار که‌از منابع ناشناس دریافت می‌شود، وجود دارند.
وی، پیام‌های ناشناس و غیرکاری را به سه دسته تبلیغاتی، هرز نامه، ویروس -ها و پیام‌هایی که با زمینه کلاهبرداری طراحی شده‌اند، تقسیم کرد.
این مقام ناجا ، با اشاره به این که در برخی کشورها ، جرایم سنگین برای ارسال‌کنندگان پیام‌های تبلیغاتی و هرزنامه‌ها تعیین شده است، بیشترین مشکلات را ناشی از دسته‌سوم پیام‌ها که با زمینه کلاهبرداری ارسال می‌شود، اعلام کرد.
وی با تاکید بر این که بیشتر مشکلات بوجود آمده در کشور، به دلیل ارسال این نوع پیام‌ها است، گفت : در این پیام‌ها به مخاطبان خبر برنده شدن دریک قرعه‌کشی داده شده و یا از افراد برای شرکت درقرعه‌کشی و یاشرکت در جابجایی پولی که منجربه کسب درآمد خواهد شد، دعوت می‌شود.
سرهنگ “امیدی” گفت : کاربران در این پیام‌ها با اعلام برنده شدن مبالغ بسیار زیادی توسط”ای.پی” ‪ IP‬خود، با درخواست‌هایی مبنی بر اعلام مشخصات از سوی کاربر مواجه می‌شوند.
وی افزود : در قدم‌های بعدی، کاربر با این تصور که ثبت اطلاعات مشکلی را متوجه وی نخواهد کرد، اقدام به ارسال اطلاعات به آدرس پیام دریافتی می‌کند وفرستندگان پیام نیز به‌محض دریافت پاسخ مثبت از سوی کاربر با ارسال مدارکی جعلی در پی القاء این موضوع برمی آیند که گیرنده پیام دریکی از بانک‌های معتبر بین‌المللی برنده شده است.
رییس پلیس جرایم اینترنی اداره آگاهی نیروی انتظامی مرحله بعد در این فرآیند کلاهبرداری را مربوط به ردوبدل شماره تلفن با کاربر وایجاد ارتباط تلفنی با وی اعلام کرد و گفت : این افراد سودجو عمدتا از تلفن‌های اعتباری که قابل پیگیری نیست، استفاده می‌کنند.
“امیدی” میزان موفقیت این باندهای کلاهبردار را درجلب هرچه‌بیشتر اعتماد افراد ذکر کرد و گفت : در مرحله بعدی از کاربران درخواست افتتاح حساب و واریز مبالغی به آن حساب‌ها به عنوان هزینه جابجایی مبالغ برنده‌شده می‌شود و از سوی ارسال‌کنندگان پیام اعلام می‌شود که هزینه جابجایی پول برعهده فرد برنده شده بوده و شرکت در این مورد هزینه‌ای را متحمل نمی‌شود.
رییس پلیس جرایم اینترنتی اداره آگاهی ناجا درمورد نحوه دریافت مبالغ توضیح داد : این باندها خواستار پرداخت مبالغ از طریق صرافی‌ها و یا شماره حساب‌هایی که عمدتا در کشورهای اروپایی هستند، می‌شوند.
وی افزود: دربرخی اوقات کاربران با زیرکی از ارسال‌کنندگان پیام خواستار کسر هزینه‌جابجایی از مبلغ جایزه می‌شوند که باپیام‌هایی از قبیل ” این مبلغ متعلق به شما بوده و هیچ فردی امکان دسترسی به این مبلغ را نخواهد داشت ” یا اینکه “این کار مستلزم دریافت مجوز از ادارات مبارزه با تروریسم است” مواجه می‌شوند و همین پیام‌ها در جلب اعتماد فرد بسیار موثر افتاده است.
“امیدی” اکثر فریب خوردگان را مربوط به قشر تحصیلکرده که با رایانه سروکار دارند اعلام کرد و گفت: مبدا بیشتر این پیام‌ها ، کشورهای آفریقایی است .
وی گفت : پس از پیگیری‌های پلیس به دلیل جعلی بودن آدرس‌ها و مدارک و همچنین اجاره‌ای بودن خطوط تلفن امکان ردیابی بسیار سخت می‌شود.
رییس پلیس جرایم اینترنتی اداره آگاهی ناجا در توضیح انواع دیگر سوء استفاده‌های اینترنتی، گفت: برخی کلاهبرداران از طریق ارتباط باافراد ابراز می کنند وارث پدری هستند که پول زیادی در حساب وی وجود دارد و از فرد می- خواهند با ادعای شراکت با پدر فوت شده اقدام به دریافت پول از بانک کرده و بخشی از این پول را به عنوان حق الزحمه دریافت نمایید.
وی افزود : در نوع دیگری از این کلاهبرداری ها، افراد ازکاربران درخواست حمل پول به کشوری ثالث به قصد پولشویی و دریافت حق الزحمه می‌کنند.
رییس پلیس جرایم اینترنتی اداره آگاهی ناجا گفت: در دنیای سرمایه‌داری که اساس بر دادوستد است ، چگونه امکان دارد فردی بدون پرداخت مبلغی برنده مبالغ بسیار زیادی شود .
“امیدی” درمورد برخی آگهی‌های تبلیغاتی در محیط اینترنتی مبنی بر فروش تجهیزات نظامی نیز گفت : در حال حاضر اینترنت به بستری برای بروز آگهی ها تبدیل شده‌است که در مطبوعات نیز وجود دارد ، اداره آگاهی با بهره جستن از گروه‌هایی بانام گشت اینترنتی ، بخشی از این آگهی‌ها را که غیرقانونی باشند بررسی کرده و مورد کار کارشناسی قرار می‌دهد.
به نقل از ایرنا

خواندن ادامه‌ی خبر
وبگذر با سرویس های جدید در الکامپ

وبگذر با سرویس های جدید در الکامپ

وبنا – سایت وبگذر با سرویس های جدید در الکامپ امسال شرکت کرده است، یکی از سرویس های جدید این سایت سرویس ارسال گزارشات سایت با اس‌ام‌اس می باشد.
به منظور دسترسی دائمی مدیران سایت‌ها و وبلاگ‌های فارسی به گزارشات سایت، امکان ارسال آمار سایت با sms برای کاربران سایت وبگذر فراهم شده است.
جهت استفاده از این سرویس کاربران می توانند ابتدا شماره تلفن همراه خود در را در پنل مدیریت شمارنده معرفی کنند. سپس در هر لحظه از شبانه روز، با ارسال عدد ۱ به شماره ۳۰۰۰۹۳۲۴ (یا ۳۰۰۰webg) آمار سایت به صورت آنلاین با sms ارسال می شود.
این سرویس نیز مانند دیگر خدمات سایت وبگذر http://www.webgozar.com رایگان بوده و کاربران می توانند تا ۲ بار در روز درخواست ارسال آمار نمایند. کاربرانی که دارای چندین وب‌سایت می باشند، گزارشات کلیه سایت هایشان در یک sms ارسال می شود.
برای گفتگو با مدیران سایت وبگذر می توانید به سالن میلاد غرفه ۳۱ مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بلاگ‌اسکای در نمایشگاه الکامپ

بلاگ‌اسکای در نمایشگاه الکامپ

وبنا – بلاگ‌اسکای، سرویس دهنده وبلاگ فارسی در نمایشگاه الکامپ سیزدهم حضور دارد. این نخستین حضور این سرویس‌دهنده وبلاگ در یک نمایشگاه سراسری است.
یکی از مدیران بلاگ‌اسکای در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت : هدف و برنامه این سرویس دهنده را در نمایشگاه الکامپ ارتباط مستقیم و تعامل با کاربران در جهت بهبود خدمات ارائه شده دانست و بر علاقه کاربران فضای سایبر بر دیدار و گفت‌وگوی مستقیم با یکدیگر تاکید کرد.
وی با توجه به رشد و گسترش فضای وب در کشورمان، لزوم آشنایی مدیران و شرکت‌ها با این فضا را لازمه بهره‌گیری مناسب از امکانات و قابلیت‌های وب دانست و بخشی از برنامه بلاگ‌اسکای در الکامپ را ارتباط و گفت‌وگو و تعامل با کارشناسان و مدیران ذکر کرد.
به گفته وی، سرویس خبری «هفت‌خبر» هم که به تازگی توسط این مجموعه راه‌اندازی شده است، در نمایشگاه و در کنار بلاگ‌اسکای حضور دارد.
به نقل از ایتنا

خواندن ادامه‌ی خبر
تغییرات رنک گوگل سرویس های وبلاگ

تغییرات رنک گوگل سرویس های وبلاگ

وبنا – به نقل از پرشین وبلاگ : گوگل تغییرات جدیدی را در رنک سایت های اینترنتی اعمال کرده است . سرویس های وبلاگ فارسی نیز از این موضوع استثناء نبوده اند و تغییراتی به شرح زیر داشته اند:

– سرویس وبلاگ بلاگفا از رنک ۵ به رنک ۶ ارتقا یافته است.
– سرویس وبلاگ پرشین بلاگ با دامنه ir به رنک ۵ رسیده است و دامین persianblog.com نیز همچنان رنک ۶ دارد.
– سرویس وبلاگ میهن بلاگ با دامنه ir رنک صفر و با دامنه دات کام رنک ۴ دارد.
– سرویس وبلاگ بلاگ اسکای از رنک ۴ به رنک ۵ ارتقا یافته است.
– سرویس وبلاگ پارسی بلاگ همچنان دارای رنک ۴ است

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت جشنواره ملی زعفران

سایت جشنواره ملی زعفران

وبنا – سایت جشنواره ملی زعفران راه اندازی شد. در این سایت آمده است “بیشتر منابع انگلیسی زعفران را از واژه الصفران و واژه‌ای عرب دانسته‌اند اما درستی این موضوع بعید به نظر می‌رسد چون کاربرد زعفران قدمتی بیشتر از ده هزار سال دارد و این گیاه بومی رشته کوههای البرز و آسیای میانه‌است. وزن این واژه نیز عربی نیست و اصولاً بیشتر نام‌هایی که در عربی به «ان» ختم می‌شوند ریشه فارسی دارند مانند مهرجان، جلجلان و… ”

برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.qsaffron.ir مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت سینمای ما دو ساله شد

سایت سینمای ما دو ساله شد

وبنا -سایت خبری، تحلیلی سینمای ما دو ساله شد. در پرونده ای که این سایت به همین مناسبت منتشر کرده نظرات تنی چند از بازیگران و هنرمندان سینمای ایران را درباره سایت می توانید بخوانید.
مدیر سایت نیز در خصوص تولد دو سالگی سایت سینمای می نویسد: “تمام کمبودها را می‌دانیم و در عین حال، به جایی که در آن ایستاده‌ایم افتخار می‌‌کنیم. سینمای ما همین که توانسته همکاری و همراهی شما را تا این میزان و در این حد داشته باشد، به خود می‌بالد. همراهی گروه پرشماری از سینمادوستان و اعتماد و هم‌فکری سینماگرانی که ابراز توجه‌شان را در برابرتان گذارده‌ایم، و پنهان نمی‌کنیم که از شنیدن نظرات‌شان چه قدر دلگرم شدیم.”

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.cinemaema.com مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
«پایگاه خبری فیلم کوتاه» سه ساله شد

«پایگاه خبری فیلم کوتاه» سه ساله شد

وبنا – امروز «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سه ساله شد.
مرجان ریاحی مدیر پایگاه خبری فیلم کوتاه در این خصوص گفت : “به عنوان مدیر این رسانه خوشحالم که با تمامی ناهمواری‌های این راه توانستیم مسیر را با سربلندی طی کنیم. خوشبختانه در این سه سال آموختیم که از اتفاقات عجیب و غریب پیرامون‌مان زیاد شگفت‌زده نشویم؛ چون ایمان داریم کسی به قطار ایستاده سنگ نمی‌زند.”
«پایگاه خبری فیلم کوتاه» در راستای حمایت خبری از جشنواره‌های فیلم کوتاه و مستند در سال جدید کارش را با دومین جشنواره فیلم‌های کوتاه و مستند کابل در افغانستان آغاز کرد و در ادامه حمایت خبری از سه جشنواره بین‌المللی ایرانی و یک جشنواره اروپایی را به عهده دارد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://fa.shortfilmnews.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مهرگان بر شما مبارک باد

مهرگان بر شما مبارک باد

واژه مهر پیمان و دوستی معنی می‌دهد . در ایران باستان ، جشن مهرگان پس از نوروز دارای اهمیت ویژه‌ای بود . دلیل آن این است که هر دو آغاز فصل‌های سال را نوید می‌دادند .
نوروز آغاز تابستان و مهرگان آغاز زمستان را به هر ماه می‌آوردند زیرا در آن زمان سال به دو فصل تقسیم شده بود . فصل اول ، تابستان بود که از جشن نوروز شروع می‌شد و هفت ماه ادامه داشت . جشن مهرگان که از روز مهر شروع می‌شد تا شش روز پس از آن ادامه می‌یافت و جشن شادی بر پا می‌شد . انگیزه‌ای که به پیدایش جشن مهرگان در تاریخ ایران نسبت می‌دهند پیروزی ایرانیان بر ضحاک ستمگر ، به رهبری کاوه آهنگر است که او را در بند آوردند و فریدون را به عنوان رهبر خود برگزیدند . این جشن در روز ۱۰ مهر ، روزی که نام روز و ماه یکی بود جشن گرفته می‌شد و مانند نوروز سه جنبه نجومی ( طبیعی ) ، تاریخی و دینی داشت .

از نظر نجومی ، مهرگان چند روز پس از اعتدال پاییزی جشن گرفته می‌شد . ( اعتدال پاییزی اول مهر صورت می‌گیرد ) . و جشن برداشت محصولات کشاورزی است .

از نظر تاریخی ، در این روز نیروی داد و راستی به سرکردگی کاوه آهنگر بر ارتش دروغ و ستمگری آژی دهاک ( ضحاک) پیروز شد و فریدون به شاهی رسید . مبارزه راستی و دروغ ، داد و ستم در ایران ریشه دینی دارد و همه جشن‌های ملی هم به گونه‌ای این مبارزه و پیروزی نهایی حق بر نا حق را نشان می‌دهد . ولی ، در تاریخ مهرگان این جنبه درخشندگی ویژه را دارد .

از نظر دینی ، در فرهنگ ایرانی مهر یا میترا به معنای فروغ خورشید و مهر و دوستی است . همچنین مهر نگهبان پیمان و هشدار دهنده به پیمان شکنان است .
هم اکنون زرتشتیان در روز مهر از ماه مهر به آتشکده و نیایشگاه می‌روند . با تهیه خوراک‌های سنتی از یکدیگر پذیرایی می‌کنند و با نیایش و برنامه‌های فرهنگی مانند سخنرانی‌های ملی و آیینی سرود ، شعر و دکلمه جشن مهرگان را با شادی بر پا می‌دارند

مهرگان بر شما مبارک باد

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه چهارم میهن بلاگ دات آی آر شد

نسخه چهارم میهن بلاگ دات آی آر شد

وبنا – نسخه چهارم سرویس وبلاگ میهن بلاگ در دامنه میهن بلاگ دات آی آر راه اندازی شد.
علیرضا عسگری در این خصوص به وبنا گفت : “تصمیم نهایی تیم مدیریت میهن بلاگ بر این شد که سیستم جدید بر روی یک دومین دیگر نصب و راه اندازی شود تا کاربران بتوانند ضمن آشنایی با سیستم نظرات خود را برای ارتقا سیستم و رفح مشکلات احتمالی بیان نمایند.
مهمترین مزیت سیستم جدید سرعت بالا و استاندارد بودن این سرویس می باشد که به گفته میهن بلاگ این امر موجب آن می شود که سرویس با قابلیت های ویژه ارائه شود.

نحوه انتقال وبلاگ به سایت جدید بدین شرح است:
۱- در سیستم جدید ثبت نام کنید
۲- گزینه ی انتقال وبلاگ را انتخاب کنید
۳- مشخصات وبلاگ قدیم خود را وارد کنید
۴- بعد از انتقال مجددا وارد پنل وبلاگ شوید و گزینه تغییر اندیس را انتخاب کنید
۵- در این قسمت میتوانید بین نسخه ۴ و ۳ یکی را انتخاب کنید که با آدرس user.mihanblog.com قابل دسترس باشد

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.mihanblog.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر