ماه: مهر ۱۳۸۶

تولد چهارمین سال وین بتا مبارک

تولد چهارمین سال وین بتا مبارک

وبنا – سایت وین بتا چهار ساله شد، سایت وین بتا که یک سایت خبری است و در زمینه اخبار علمی و فناوری اطلاعات فعالیت می کند امروز ۴ ساله شد.
همچنین در آستانه چهارسالگی این سایت به دلیل به روز رسانی سایت در دسترسی نمی باشد. بنا بر گزارش منتشر شده مراحل پیاده سازی نسخه جدید بدین شرح می باشد.

– تلاش برای تغییر ساختار بانک اطلاعات سایت (با موفقیت انجام شد)
– نصب سیستم مدیریت محتوی جدید (با موفقیت انجام شد)
– تلاش برای انتقال “مطالب” در بانک اطلاعات جدید (با موفقیت انجام شد)
– تلاش برای انتقال “اطلاعات کاربران” در بانک اطلاعات جدید (با موفقیت انجام شد)
– نصب پوسته ظاهری مناسب، فارسی سازی و برطرف نمودن اشکالات جزئی در سیستم مدیریت محتوی (در حال انجام)

وبنا تولد چهال سالگی سایت وین بتا http://winbeta.net را به تمام کاربران و مسئولین سایت تبریک گفته و آروزی موفقیت می کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
جشنواره «از آخر به اول» تیترآنلاین همراه با اهدای جوایز برگزار می شود

جشنواره «از آخر به اول» تیترآنلاین همراه با اهدای جوایز برگزار می شود

وبنا – روزنامه الکترونیک تیترآنلاین پس از انتشار بیست و هشت پیش شماره، همزمان با انتشار پیش شماره آخر و به مناسبت روز گفتگوی تمدنها، از روز سی و یکم شهریور تا عید سعید فطر، جشنواره ای را با نام «از آخر به اول» آغاز نموده است. در طی این جشنواره ضمن رونمایی سرویسها و امکانات جدید و منحصر بفرد این روزنامه الکترونیک از جمله پادکست، باشگاه خوانندگان، روبات خبری، نوار ابزار رسانه و… به تمام کسانی که نشان اطلاع این جشنواره را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهند جوایزی ارزنده اهداء خواهدشد. شمارگان رسمی تیترآنلاین یک روز پس از اختتامیه جشنواره آغاز خواهدشد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس http://www.titronline.com/content/view/348/74 مراجعه فرمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
فوریت‌های لایحه پایگاه‌های اطلاع‌رسانی درمجلس رای نیاورد

فوریت‌های لایحه پایگاه‌های اطلاع‌رسانی درمجلس رای نیاورد

وبنا – نمایندگان مجلس با فوریت‌های لایحه قانون خبرگزاری‌ها مخالفت کردند.
دولت براساس یک لایحه دوفوریتی خواستار آن شده بود که تمام خبرگزاری‌های داخلی و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی از حیث وظایف جرایم و مجازاتها و نحوه دادرسی مشمول احکام قانون مطبوعات شود و هیات نظارتی همانند اختیارات و وظایف هیات نظارت بر مطبوعات بر اعمال خبرگزاری‌ها اعمال نظر کند.
نمایندگان مخالف ابهامات در ترکیب اعضای نظارت و سپردن تعیین اعضای آن به آیین‌نامه اجرایی که توسط دولت تصویب می‌شود را در کنار مشخص نشدن تعریف نشریات الکترونیکی و پایگاههای اطلاع‌رسانی از دلایل ضعف این لایحه برشمردند.
عماد افروغ در مخالفت با این لایحه گفت: “وقتی مطلع شدیم تبصره به قانون مطبوعات اضافه می‌شود و خبرگزاری‌ها هم شامل این قانون می‌شوند خوشحال شدیم اما در حال حاضر می‌بینیم این لایحه ابهاماتی دارد که باید دو فوریت از آن سلب شود.”
افروغ این سوال را مطرح کرد که اگر قانون مطبوعات نشریات الکترونیکی را هم در بر می گیرد چه لزومی داشت که دوباره لایحه بیاوریم:” موضوع اصلی اینجاست که شاید این لایحه در ظاهر خبرگزاری‌ها را شامل شود اما باطن لایحه این چنین نیست سوال اینجاست هیات نظارت بر خبرگزاری‌ها کجا قانونی شده و شکل قانونی گرفته است؟”
رئیس سابق کمیسیون فرهنگی با اشاره مستقیم به اینکه دولت تصمیم دارد خودش اعضای هیات نظارت بر خبرگزاری‌ها را بدون داشتن مصوبه مجلس انتخاب کند گفت:” هیات نظارت در اینجا یک مصوبه داخلی دولت است که براساس آن مصوبه و سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی یک کمیته مشتمل بر چهار وزارتخانه در کنار صداوسیما این حق را دارند که علاوه بر نظارت فیلتر و ساماندهی تمام خبرگزاری‌ها را بدون حضور نماینده مجلس و قوه قضاییه انجام دهند.”
افروغ این موضوع را در صحن علنی مطرح کرد که صاحب یک رسانه تنها می‌تواند به این کمیته نظارت شکایت کند و این کمیته است که اختیار دارد در صورت صلاحدید خودش پرونده را به قوه قضاییه ارجا دهد.

خواندن ادامه‌ی خبر
دفتر سایت «بازتاب» پلمپ شد

دفتر سایت «بازتاب» پلمپ شد

وبنا به نقل از آفتاب : با صدور حکم قضایی، دفتر سایت «بازتاب» پلمپ شد
آفتاب- با حکم قضایی صادره از دادسرای کارکنان دولت و رسانه‌ها، دفتر سایت «بازتاب» پلمپ شد.
به گزارش آفتاب، با توجه به ارجاع چندین فقره شکایت از سایت بازتاب به دادسرای کارکنان دولت و رسانه‌ها، بازپرس شعبه‌ اول این دادسرا هفته‌ گذشته حکم پلمپ دفتر این سایت را صادر کرد.
گفتنی است سایت بازتاب پیش از این از با دستورات قضایی فیلتر شده و دست‌رسی معمول به آن ممنوع شده بود.

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین جلسه کاربران گروه لینوکس سایت تکنو تاکس

اولین جلسه کاربران گروه لینوکس سایت تکنو تاکس

وبنا – اولین جلسه گروه کاربران لینوکس گیلان روز جمعه مورخه ۳۰ /۶ / ۱۳۸۶ در یک محیط باز با هماهنگی که قبلا در سایت تکنو تاکس انجام گرفته بود با چندین علاقه مند و مشتاقان لینوکس برگزار شد در این جلسه به مسائل مختلفی از جمله برگزاری جلسات متعدد دیگر و راه اندازی سایت اختصاصی و هدف از تشکیل این گروه و مسائل مختلف دیگر پرداخته شد برای اطلاع از آخرین خبر ها در مورد این گروه به آدرس http://www.technotux.org مراجعه فرمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مشهدنیوز یک ساله شد

مشهدنیوز یک ساله شد

وبنا – سایت مشهد نیوز پس از یک سال فعالیت در حوزه خبررسانی به تازگی وارد دومین سال فعالیت خود شد.
سایت مشهد نیوز به مدیریت و سردبیری آقای محمدرضا جلوه راه اندازی شده است.
در بخشی از سایت به عنوان رسالت خبری مشهد نیوز آمده است که “(مشهد نیوز) تلاش می کند که هیچگاه واقعیت را قربانی مصلحت، اخلاق را قربانی قدرت و منافع همشهریان را قربانی سلیقه نکند”
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.mashhadnews.org مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
پرشین هک هک شد

پرشین هک هک شد

وبنا – سایت پرشین هک از مجموعه سایت های پرشین بلاگ که یک سایت خبری در زمنیه هم و امنیت شبکه است و اخبار روز هک را منتشر می کند توسط th3_vampire هک شد.
این هکر در صفحه اصلی سایت که دیفیش شده است نوشته است “واقعه نمی دونم که چرا اینطوریه هر کی هک نشده اینقدر مقرور می شه و مطمئن میگه دیگه هم نمی شیم
ما نه دیفیسر هستیم و نه از این کارها خوشمون میاد اما تنها چیزی که این کاره ما داره به شما گوش زد می کنه که برای جایی مثل پرشین هک مهم ترین رکن امنیت است”
این هکر به وبنا گفت تمایلی به ثبت این هک برای قدرت نمایی نداریم.
برای مشاهده سایت به http://www.persianhack.com مراجعه کنید.
هک شدن سایت پرشین هک در ساعت ۱۱:۱۰ دقیقه پنجشنبه ۲۹ شهریور قبل از ارسال خبر توسط وبنا تایید شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
موتور جستجوی گوگل همچنان فیلتر است

موتور جستجوی گوگل همچنان فیلتر است

وبنا – باتوجه به فیلتر شدن سایت گوگل در ایران کاربران ایرنترنت می توانند از موتور های جستجو ایرانی و یا موتور های جستجوی کشور های فارسی زبان مانند افغانستان استفاده کنند.
موتور جستجوی جاماسپ http://www.jamasp.com
موتور جستجوی پارسیک http://www.parseek.com
موتور جستجوی گوگل افغانستان http://www.google.com.af
موتور جستجوی دهیو! http://www.dahio.com

این درحال صورت می گیرد که برخی از سرویس های گوگل با استفاده از پروتوکول https در دسترسی کاربران قرار دارند.

خواندن ادامه‌ی خبر
google.com فیلتر شد

google.com فیلتر شد

وبنا – سایت گوگل دات کام فیلتر شد.
این خبر ساعتی پیش از سوی یکی از کاربران وبنا در جزیره کیش اعلام شد. و درحال حاضر ساعت ۱۰.۴۹ دقیقه در تهران نیز سایت google.com در تهران نیز فیلتر است.
شایان ذکر است فیلتر شدن سایت گوگل در تهران در سرویس دهنده داتک به تایید وبنا رسیده است. اما هنور از فیلتر شدن دیگر سرویس دهنده ها خبری نیست
بسیاری از کاربران نیز در طول امروز از فیلتر شدن سایت بلاگفا و وبگذر به عنوان بزرگترین سرویس وبلاگ و بزرگترین سایت سایت خدمات شمارنده و خبرنامه نیز خبر داده اند.
احتمال دارد این مشکل به دلیل به روز رسانی یا اختلال در سرویس فیلترینگ باشد.
این در درحالی است که بسیاری از سرویس های گوگل با پروتوگول https در دسترس کاربران قرار دارند.

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه جدید پرتال اینترنتی پارسی زبانان در راه است

نسخه جدید پرتال اینترنتی پارسی زبانان در راه است

وبنا – سایت قرمز پس از گذراندن نسخه های یک و دو خود در طی حدود یک سال اقدام به راه اندازی نسخه ۳ بتا نموده است.
در نگارش سوم این پرتال سرویس های خبری , مقالات , آگهی و نیازمندی های رایگان اینترنتی , گالری , اس ام اس به دیگر سرویس های سایت اضافه شده است.
برای مشاهده پرتال اینترنتی پارسی زبانان می توانید به آدرس http://www.ghermez.net مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
تحلیل ITonline از نسخه جدید میهن بلاگ

تحلیل ITonline از نسخه جدید میهن بلاگ

وبنا – سایت میهن بلاگ پس از چند ماه نسخه شماره ۴ خود را که با تکنولوژی آژاکس کار می کند راه اندازی کرد. اما نسخه جدید پس از چند ساعت از راه اندازی قطع و مجددا نسخه قبلی سایت برای کاربران نمایش داده شد. در ادامه بخش از تحلیل سایت ITonline در خصوص نسخه جدید میهن بلاگ را مشاهده خواهید کرد.

پس از ماهها انتظار ، بالاخره چشممان به جمال نسخه جدید (چهارم به روایت خودشان) میهن بلاگ روشن شد. آنها که از ابتدا با ما همراه بودند میدانند که این وبلاگ ، ابتدا بر روی سرورهای میهن بلاگ قرار داشت و از روزهای اول سال ۱۳۸۶ بدلیل کثرت مراجعه کنندگان ، قطعی های مکرر در سرویس میهن بلاگ و نداشتن برخی امکانات با WordPress تولد دوباره ای یافت.اگرچه مصائب و مشکلات بسیاری برای میهن بلاگ اتفاق افتاد که اما با تمام این احوال هنوز هم پیگیر اخبار و اتفاقات این سرویس محبوب وبلاگ نویسی ایرانی هستم.

صحبت از نسخه جدید میهن بلاگ از روزهای ابتدایی تابسنان ۸۵ مطرح بود و شاید علاوه بر درگیری های درسی برنامه نویس آن ، مشکلات پیش آمده را هم بتوانیم در این تاخیر ۱۵ ماهه مقصر بدانیم. اما نسخه جدید سایت ، به خوبی از AJAX استفاده می کند و همانگونه که مدیران سایت هم گفته اند ، در این نسخه کاربران خانگی که از اینترنت Dialup استفاده می کنند هم درنظر گرفته شده اند.مهمترین قابلیتی که در این نسخه اضافه شده است ، امکان مدیریت بیش از یک وبلاگ در یک پانل مدیریتی است.یعنی دیگرشما مجبور نیستید برای ایجاد یک وبلاگ جدید تمام فرآیند ثبت نام را از ابتدا طی کنید .تنها چیزی که نیاز دارید داشتن یک حساب کاربری در میهن بلاگ است تا به تعداد نیازتان وبلاگ بسازید.

برای مشاهده کامل ماین مقاله به آدرس http://itonline.ir/?p=270 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
گروه امنیتی آشیانه ۲ سایت صندوق توسعه کشاورزی را هم کرد

گروه امنیتی آشیانه ۲ سایت صندوق توسعه کشاورزی را هم کرد

وبنا – سایت صندوق حمایت از توسعه صنعت کشاورزی توسط گروه امنیتی آشیانه ۲ هک شد. این سایت که در آدرس sfida.ir قرار امروز مورد حمله این گروه امنیتی قرار گرفتت.
گروه هک کننده این سایت در صفحه که به نام خود در سایت ایجاد کرده اند نوشته اند. : “اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدان در رسیدن به هدفت موفق بودی! — اگر روزی تهدیدت کردند، بدان در برابرت ناتوانند! اگر روزی خیانت دیدی، — بدان قیمتت بالاست! اگر روزی ترکت کردند، بدان با تو بودن لیاقت می خواهد ! — آره ما مجرم هستیم جرم ما علم ما و حس کنجکاوی ما است . . .”

همچنین گروه امنیتی و هک آشیانه ۲ یک صفحه http://www.sfida.ir/Ash.html نیز در این سایت قرار داده اند.

گروه امنیتی و هک آشیانه ۲ تشکیل شده است از : Q7x & iSAi & Q3x & X_katrena & Bia_2_baghalaM
برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت http://Www.Larestankids.coM مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جشنواره الکترونیکی ستاره های کیش

جشنواره الکترونیکی ستاره های کیش

وبنا – جشنواره الکترونیکی ستاره های کیش ، ویژه وبلاگها و سایتها برگزار میشود. این جشنواره از تاریخ ۷ شهریورماه مصادف با نیمه شعبان لغایت ۳۰ آذر مصادف با عید قربان در سراسر کشور و با هدف تشویق جوانان به توسعه فرهنگی وبلاگ نویسی در ۱۲ رشته مختلف، برگزار میشود.
برگزار کننده این جشنواره شرکت هوشمند پرداز کیش میباشد که در برنامه ای وسیع و در ۱۲ رشته مختلف شامل : جزیره زیبای کیش ، اندیشه و مذهب ، اخبار و رسانه ، رایانه و اینترنت ، تجارت و اقتصاد ، هنر و ادبیات ، فرهنگ و تاریخ ، ورزش ، سفر و گردشگری ، علم و فناوری و موضوع آزاد به برگزاری این جشنواره پرداخته است.
قابل ذکر است که تمامی برگزیدگان این جشنواره از جوایز ارزشمندی برخوردار خواهند شد و همچنین ۱۴۴ نفر برتر تندیس و لوح شرکت در جشنواره را نیز علاوه بر جوایز ویژه دریافت خواهند نمود. برگزیدگان در روز عید سعید قربان طی مراسمی در جزیره کیش مورد تقدیر قرار میگیرند که هزینه رفت و آمد و اقامت نیز بر عهده مجری طرح میباشد. علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت نام میتوانند از سایت http://festival.fws.ir بازدید نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر