ماه: شهریور ۱۳۸۶

امکان ارسال سریع پست در پارسی باکس

امکان ارسال سریع پست در پارسی باکس

وبنا – شبکه اینترنتی پارسی باکس یکی ارائه دهندگان سیستم وبلاگ فارسی است. این سایت روز گذشته بخشی را با عنوان Quick Post (پست سریع) برای کاربران خود طراحی کرده است. کلیه اعضاء سایت پارسی باکس با مراجعه به آدرس http:/www.parsibox.com/weblog/quickpost و وارد نمودن اطلاعات وبلاگ خود می توانند طی چند ثانیه و با حداکثر سرعت ممکن مطالب خود را بر روی وبلاگ خود منتشر نمایند.رلازم به ذکر است این بخش تنها امکان ارسال پست را به کاربران می دهد و کاربران جهت مدیریت وبلاگ خود لازم است به بخش مدیریت وبلاگ خود مراجعه نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
ارائه ۶۰۰ اثر از زیباترین های دنیا در زیباترین ها

ارائه ۶۰۰ اثر از زیباترین های دنیا در زیباترین ها

وبنا – سایت اینترنتی زیباترین ها، تاکنون نزدیک به ۶۰۰ اثر از زیباترین پدیده های دنیا را در معرض دید مخاطبان خود قرار داده است. این سایت اینترنتی که اختصاص به ارائه روزانه زیبایی های جهان در حیطه هایی چون معماری، دکوراسیون خانگی، محصولات، خودرو، طراحی گرافیک، نقاشی و قطعات ادبی دارد، هم اکنون در بیش از ۹۰ کشور دنیا توسط هموطنان ایرانی و سایر علاقمندان مورد بازدید قرار می گیرد و علاوه بر ایران که در حدود ۸۹ درصد کاربران آن را شکل می دهد، به ترتیب در کشورهای ایالات متحده، کانادا، امارات متحده عربی، آلمان و انگلستان، دارای بیشترین تعداد مخاطبان است.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.zibatarinha.com مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
فروش آنلاین بلیط کنسرت آوای صلح

فروش آنلاین بلیط کنسرت آوای صلح

وبنا – علاقه مندان به شرکت در کنسرت موسیقی سنتی ویژه بانوان توسط گروه سمن بویان که ساعت ۵ روز یکشنبه ۴ مرداد ۸۶ در تالار وحدت برگزار می گردد، می توانند برای تهیه بلیط بصورت آنلاین به سایت صلح و دوستی مراجعه کنند.
در این کنسرت که به سرپرستی الهام کاظمی نوازنده سه تار برگزار خواهد شد، خانم زهره کریم نیا به عنوان تک خوان در دستگاه چهارگاه – آواز اصفهان ، به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
در این گروه آساره شکارچی (کمانچه) ، بهناز بهنام نیا (عود) ، مریم ملاّ (ضرب) می نوازند.

جهت تهیه بلیط بصورت آنلاین به آدرس http://www.solhvadosti.org/page/reserve.asp مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت بالاترین امروز یکساله می شود

سایت بالاترین امروز یکساله می شود

وبنا – سایت بالاترین امروز یکساله می شود. عزیز، یکی از مدیران سایت بالاترین در این خصوص در وبلاگ سایت می نویسد:
“این یکسال با بالاترین برای تک تکمان سرشار بود از خاطرات تلخ و شیرین و به یاد تمام این خاطرات فراموش نشدنی امروز بالاترین می‌خواهد همه شما را به جشن تولد یکسالگی خود دعوت کند و از همه هم انتظار کادو تولد دارد!”
وی در ادامه می نویسد: “اگر می‌خواهید در جشن تولد بالاترین شرکت کنید در طی یک هفته آینده وقت دارید برایش کادویی تهیه کنید. کادو تولد بالاترین می‌تواند هر چیزی باشد،‌ بسته به ذوق و سلیقه شخصی شما دارد اما بالاترین https://balatarin.com خوشحال می‌شود اگر شما خاطرات شخصی خودتان را با او در این یکسال بنویسید”

وبنا خبرگزاری وب سایت های ایران برای بالاترین و مدیران آن سالی خوب و همراه با موفقیت آرزو می کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
هفتان دو ساله شد

هفتان دو ساله شد

وبنا – سید رضا شکرالهی مدیر سایت هفتان در خصوص دومین سال فعالیت سایت خبری گروهی هفتان در وبلاگ خود در مطلبی به عنوان “فقط چهار نکته” می نویسد.

یکم: سپاسگزاریِ بسیار از دو همکاری که برای نگاه‌بانیِ محتوایی و زبانی هفتان، بی‌دریغ مایه می‌گذارند و کمک‌ام می‌کنند، و از سر بزرگواری و برای پرهیز از حاشیه‌ها، حتا حاضر نیستند نام‌شان علنی شود.

دوم: هفتان به چند امکان مهم تازه و نیز چند تغییر شکلی و فنی نیاز دارد. چندین ماه است که برای این امور فکر کرده‌ایم. ولی هفتان، هم‌اکنون، به دلیل نداشتن اسپانسر مالی و کم‌داشتنِ آگهی، نیمی از هزینه‌های فنی و انسانی خود را هم تأمین نمی‌کند. همین که امکان مالی‌اش فراهم شود، این تغییرات انجام خواهد شد. البته اگر فشار مالی آن قدر نشود که هفتانِ کنونی هم از دست برود.

سوم: عضوگیری هفتان تا زمانی دیگر ممکن نیست. تا آن زمان، اگر عضو هفتان نیستید و می‌خواهید لینکی را در هفتان منتشر کنید، می‌توانید آدرس و توضیح خبر را به info@haftan.com ایمیل کنید.
چهارم: مخاطبانِ هفتان چهار دسته‌اند: طیفی از وبلاگ‌نویسان و وبگردان حرفه‌ای که در حوزه‌ی فرهنگ و هنر فعال‌اند یا به این حوزه علاقه دارند. گروه دیگر، شمار قابل توجهی از اهل فرهنگ و هنر و ادبیات، که هفتان را بهترین سایت می‌دانند برای پرهیز از اتلافِ وقت در وبگردی و یافتن مطالبِ دلخواهِ تازه. و گروه سوم (روزانه بین یک تا دو هزار نفر) بازدیدکنندگانی که در جست‌وجوی موضوعی خاص در حوزه‌ی فرهنگ و هنر، از بایگانی پر و پیمانِ هفتان (با رتبه‌ی بالایی که در سایت‌های جست‌وجو یافته) سردرمی‌آورند. و گروهِ کم‌شمارِ چهارم، شامل دو دسته: جست‌وجوگرانِ نابلدی که به مقصد نمی‌رسند، و کسانی که برای سرکشی و وارسیِ دایمیِ هفتان حقوق می‌گیرند! توجهِ همیشگی ما به جامعه‌ی مخاطبی با این تنوع، شیوه‌ی اداره‌ی هفتان را با «ظرافت» و «مقاومت» و «خویشتن‌داری» و «سختیِ بسیار» به شکل کنونی درآورده، و من و همکاران‌ام از آن راضی هستیم.

وبنا نیز ورود سایت هفتان http://www.haftan.com را به دومین سال فعالیت خود تبریک می گوید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اقدام عجیب سرویس دهندگان اینترنت ایرانی

اقدام عجیب سرویس دهندگان اینترنت ایرانی

وبنا – برخی سرویس دهندگان اینترنت و شرکتهای ICP در اقدامی بی سابقه و عجیب درخواست کاربران خود را برای مشاهده سایتی با پسوند و دامنه دات کام را به نسخه دات آی آر آن ارسال میکنند.
دامنه پرشین بلاگ دات مدتی قبل و به گفته مدیران سابق آن هک شده و به سرور دیگری منتقل شده است. مدیران سایت پرشین بلاگ دامنه پرشین بلاگ دات آر را برای دسترسی کاربران معرفی کردند. اما با گذشت بیش از ۱۵ روز از تغییر سرور و محتوای دامنه پرشین بلاگ دات کام برخی سرویس دهندگان اینترنت همچنان درخواست کاربران خود را برای دسترسی به این دامنه را به آی پی سایت پرشین بلاگ دات آر ارسال میکنند.

این مسئله نمی تواند به دلیل کش دی ان اس (DNS Cache ) این شرکتها باشد چرا که چند روز پس از تغییر دامنه دات کام صفحات جدید این سایت در اکثر این سرویس دهندگان مشاهده می شد و همچنین در موارد مشابه تغییر نام سرور و آی پی سایتها در این شبکه ها ظرف چند ساعت قابل مشاهده است.

بنابراین این مسئله بایستی به دلیل اعمال تغییر و هدایت درخواست کاربران به آی پی دیگری به عمد و توسط مدیران شبکه ها صورت گرفته باشد. این کار در حالی صورت می گیرید که یکی از مسئولین شبکه دیتا از وجود دستوری در این زمینه اظهار بی اطلاعی کرده است و احتمالا این کار با نظر و توافق بین مدیران سابق دامنه پرشین بلاگ دات کام و برخی شرکتهای سرویس دهنده اینترنت صورت گرفته باشد.

با توجه به قوانین شرکتهای سرویس دهنده تغییر درخواستهای کاربران بدون مجوز قانونی ممنوع است و چه بسا که چنین کاری از لحاظ قوانین آیکان نیز عملی غیر قانونی به شمار آید. در عین حال چنین اقدامی میتواند بدعتی برای تغییرات در محتوای درخواستی کاربران براساس نظر شخصی مدیران شرکتهای سرویس دهنده اینترنت باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
روز خبرنگار بر همه خبرنگاران، روزنامه نگاران و نویسندگان گرامی باد

روز خبرنگار بر همه خبرنگاران، روزنامه نگاران و نویسندگان گرامی باد

وبنا – روز خبرنگار بر همه خبرنگاران، روزنامه نگاران و نویسندگان گرامی باد.
حرفه ی خبرنگاری بی‏ هیچ قید و شرطی جزو مشاغل سخت و پرمخاطره است. تنها در سال ۲۰۰۴ بیش از ۷۶۶ خبرنگار در اقصی نقاط جهان بازداشت شده اند و دست کم ۱۴۶۰ تن از آنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.
وبنا این روز بزرگ را به تمام خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران در سراسر دنیا تبریک می گوید

خواندن ادامه‌ی خبر
یک میلیون خبر در بخش خبر سایت قطره

یک میلیون خبر در بخش خبر سایت قطره

وبنا – نزدیک یک سال است که سایت قطره به جمع آوری، دسته بندی و جستجو در اخبار خبرگزاری ها و سایتهای خبری و روزنامه ها می پردازد. امروز تعداد خبرهای بخش خبر قطره به بیش از یک میلیون خبر رسید. بنابراین کاربران سایت قطرخ می توانند در بیش از یک میلیون خبر به جستجو بپردازید.
خبر یک میلیونوم سایت قطره http://www.ghatreh.com مربوط به خبرگزاری مهر است و عنوان آن شیرجه روها از فردا روی سکو می روند است.

شایان ذکر است که تعداد اخبار روزنامه ها به بیش از ۴۳۰ هزار خبر رسیده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت دومین جشنواره دنیای دیجیتال راه اندازی شد

سایت دومین جشنواره دنیای دیجیتال راه اندازی شد

وبنا – به منظور آشنایی هرچه بیشتر ادارات و سازمانهای دولتی و خصوصی، صاحبان صنایع، مدیران شرکتها و موسسات کشور با دنیای دیجیتال و کامپیوتر، و ایجاد بستری مناسب جهت آشنایی و ارتباط مستقیم این قشر با متولیان صنعت IT در کشور، و نیز ارتقاء سطح اطلاعات عموم مردم نسبت به محصولات دیجیتالی روز دنیا، دومین جشنواره بزرگ دنیای دیجیتال از تاریخ ۲۴ الی ۲۷ مردادماه ۱۳۸۶ در سالن مرکز آفرینشهای فرهنگی و هنری تهران (سالن حجاب) برگزار خواهد شد.

برای مشاهده سایت دومین جشنواره دنیای دیجیتال به آدرس http://www.diwex.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین های دوربین دات نت سه شنبه معرفی می شوند

برترین های دوربین دات نت سه شنبه معرفی می شوند

وبنا – دومین جشنواره عکس خبری دوربین دات نت عصر سه شنبه با اعلام بهترین عکس های خبری سال گذشته خود، برترین عکاس‌های خبری سال گذشته و تجلیل از ۲ عکاس باسابقه خبری در فرهنگسرای دانشجو آغاز خواهد شد.
به گزارش دبیرخانه ستاد برگزاری جشنواره، طی مراسمی عکس‌های برتر دوربین دات نت در سال گذشته معرفی خواهد شد.همچنین در این مراسم بهترین عکاسان خبری سال گذشته به انتخاب عکاسان خبری خبرگزاری های داخلی و خارجی معرفی خواهد شد و از دو عکاس با سابقه خبری نیز تجلیل خواهد شد.
در پایان، نمایشگاه عکس به مدت چهار شامل پنجاه عکس برتر خبری از ۱۸ عکاس به انتخاب حسن سربخشیان و رضا معطریان آغاز خواهد شد.
عباس علیزاده، علی جورابچی، علی کاظمی مجرد، امیر حسامی‌نژاد، امیرصادقی، هادی آبیار، حنیف شعاعی، هبت‌ا… کریمی،‌ محمودرضا امیری، مسعود بصیری، محسن شاه‌مردی،‌ مصطفی حقگو، راضیه حسینی، روشن نوروزی، شقایق ادیب و احسان رافتی عکاسان شرکت کننده در این نمایشگاه عکس گروهی هستند.
دومین جشنواره عکس خبری دوربین دات نت،‌ در فرهنگسرای دانشجو واقع در یوسف آباد، خیابان ۲۱ ،‌پارک شفق، فرهنگسرای دانشجو برگزار می شود و نمایشگاه تا ۲۰ مرداد دایر است.
نمایشگاه فوق دومین نمایشگاه عکس های برتر سال و چهارمین نمایشگاه عکس خبری دوربین دات نت http://www.doorbin.net خواهد بود

خواندن ادامه‌ی خبر
برخی تغییرات ظاهری در سایت شروکس

برخی تغییرات ظاهری در سایت شروکس

وبنا – سایت شروکس در خبرنامه جدید سایت اعلام کرد که طی روز های گذشته تغییرات ظاهری و سیستمی در سایت ایجاد شده است.
بدر بخش تالارگفتگو شروکس برخی از امکانات و سرویس های جدید به آن اضافه شده است. به گفته مدیر سایت آقای بیژن کاربران از این پس می توانند، در صفحه اصلی شروکس آخرین وبلاگهای بروز شده را مشاهده کنند.
شروکس http://www.shorox.com یک پرتال فارسی است که از اوایل سال جاری فعالیت خود را شروع کرده است

خواندن ادامه‌ی خبر
گفتگوی سایت جابلاگی با نویسنده وبلاگ جمهور

گفتگوی سایت جابلاگی با نویسنده وبلاگ جمهور

وبنا – محمد توکلی مدیر سایت جابلاگی به وبنا گفت این سایت به تازگی یک گفتگوی وبلاگی با نویسنده وبلاگ “جمهور” انجام داده است که متن کامل مصاحبه امروز در سایت جابلاگی قرار گرفته است.
سایت جابلاگی در زمان های مختلف با برخی از وبلاگنویسهای شناخته شده مصاحبه انجام می دهد که از این جمله می توان به حسین نیازی نویسنده وبلاگ شبنویس اشاره کرد.
محمد توکلی به وبنا گفت : “مهم ترین دغدغه جابلاگی گفتگو با وبلاگنویسان معروفی است که حرفی برای گفتن داشته باشند”
سایت جابلاگی یک مجله وبلاگی است و سرویس های مختلفی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می دهد.
برای مشاهده سایت جابلاگی و مصاحبه نویسنده وبلاگ جمهور به آدرس http://www.jablogi.com/fa/content/view/55 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت مردان نفتی خلیج فارس راه اندازی شد

سایت مردان نفتی خلیج فارس راه اندازی شد

وبنا – پایگاه خبری تحلیلی مردان نفتی خلیج فارس که انعکاس دهنده اخبار حوزه نفت و انرژی مربوط به سکوهای نفتی خلیج فارس می باشد ، راه اندازی شد. این سایت هم اکنون در آدرس http://www.soorena.org در دسترس می باشد.
هدف اصلی از راه اندازی این سایت انعکاس فعالیتهای تلاشگران نفتی سکوهای نفتی و همچنین مشکلات کارکنان طرح اقماری می باشد. این سایت توسط جمعی از کارکنان نفتی پایه گذاری گردیده است.

خواندن ادامه‌ی خبر