ماه: تیر ۱۳۸۶

پایان دوره بالایارها و قدردانی بالاترین از آنها

پایان دوره بالایارها و قدردانی بالاترین از آنها

وبنا – سایت بالاترین از ۴ بالایار خود قدردانی کرد. «بالایار» در سه ماه گذشته با فداکاری و صرف وقت و انرژی به سالم نگه داشتن جامعه بالاترین کمک کرده‌اند سایت بالاترین به این افراد، «بالانشان درجه سه» را تقدیم کرد.
در وبلاگ بالاترین نوشته شده است “بالایارها در زمانی به کمک بالاترین آمدند که حجم تقلبها و قانون شکنی‌ها در بالاترین بالا رفته بود و ابزارهای کافی برای مقابله با قانون شکنیها در بالاترین وجود نداشت. کمک آنها باعث شد که تیم بالاترین فرصت کافی برای بهبود ابزارهای مقابله با قانون شکنی ‌ها در بالاترین را پیدا کند. از امروز این کاربران به خدمت بالایاری خود پایان می‌دهند. برای قدردانی از این زحمتشان برای همیشه مدال «بالانشان درجه سه» در صفحه شخصی‌شان باقی خواهد ماند.”

برای مشاهده سایت به آدرس https://balatarin.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جدیدترین خبرها از وضعیت بنزین در سایت قطره

جدیدترین خبرها از وضعیت بنزین در سایت قطره

وبنا – سایت قطره بصورت اختصاصی اخبار مرتبط با بنزین را از بیش از ۹۰ منبع خبری دریافت می کند و در یک صفحه در کنار هم نمایش می دهند.
کاربران می توانند برای اطلاع از جدید ترین خبر ها و رویداد ها در خصوص بنزین به سایت http://www.ghatreh.com/news مراجعه کرده و از منوی سمت چپ صفحه گذینه “اخبار بنزین” را انتخاب کنند. و با به لینک مستقیم اخبار بنزین در قطره به آدرس http://ghatreh.com/news/?subcat=benzin مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مدیرعامل پرشین‌بلاگ آزاد شد

مدیرعامل پرشین‌بلاگ آزاد شد

وبنا به نقل از خبرگزاری فارس: “مهدی بوترابی” رئیس شرکت آریاگستر و مدیرعامل شرکت خدمات اینترنتی “پرشین‌بلاگ” آزاد شد.

یک منبع آگاه در پرشین‌بلاگ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تأیید این خبر تصریح کرد: بوترابی، پس از آزادی، بلافاصله به دفتر خود در خیابان شهید بهشتی بازگشته است.
وی افزود: جزئیات بیش‌تر در این خصوص در قالب بیانیه‌ای از سوی پرشین‌بلاگ متعاقباً به اطلاع افکار عمومی می‌رسد.
مأموران دادستانی تهران، یکشنبه شانزدهم اردیبهشت سال جاری،‌ با مراجعه به دفتر بوترابی، وی را بازداشت کردند.
هنوز توضیحی از سوی دستگاه قضایی درباره اتهامات وی منتشر نشده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
سهمیه بندی بنزین و قطع سرویس ایسنا

سهمیه بندی بنزین و قطع سرویس ایسنا

وبنا – در پی اعلام خبر سهمیه بندی بنرین در ساعات پایانی دیروز و مراجعه بیش از حد کاربران به سایت های خبری فارسی زبان، سایت ایسنا امروز صبح به دلیل بار ترافیک و تعداد مراجعه زیاد از دسترس خارج شد.

کاربران پس مراجعه به این سایت با پیام “مشترک گرامی / بعلت بار بسیار زیاد بر روی سرور، در حال حاضر امکان پاسخگویی وجود ندارد. ” مواجه می شوند.

شایان ذکر است دیگر آدرس های ایسنا http://web.isna.ir و http://web1.isna.ir نیز به دلیل ترافیک بالا بسته شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
قرعه کشی بزرگ شروکس

قرعه کشی بزرگ شروکس

وبنا – سایت شروکس به ۳ نفر از کاربرانی که در مسابقه ی این سایت شرکت کننده یک دستگاه iPod جایزه می دهد. گروه های مسابقه بدین شرح است.
گروه اول : جواب دادن به سوال شروکس
گروه دوم : معرفی ۱۰ نفر به سایت شروکس
گروه سوم : ساختن یک WallPaper برای شروکس

شروع قرعه کشی درتاریخ : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۸۶
پایان قرعه کشی در تاریخ : یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۶

جایزه این مسابقه سه دستگاه iPod میباشد که به سه نفر میرسد.

قرعه کشی شروکس مسابقه مانند میباشد و شامل سه دسته میباشد.

– جواب دادن به سوال شروکس
– معرفی ۱۰ نفر به سایت شروکس
– ساختن یک Wallpaper برای شروکس

برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.shorox.com/world/shoroxtopic138-webna.shorox مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت خبری یزدفردا دوساله شد

سایت خبری یزدفردا دوساله شد

وبنا – سایت خبری ،تحلیلی یزدفردا که به همت جمعی از اندیشمندان واصحاب فرهنگی استان یزد در دوسال قبل راه اندازی شد و توانست با جذب مخاطبان خود در استان یزد و از بین یزدیهای سراسر جهان جایگاه خوبی در دنیای مجازی پیدا نماید . یزدفردا با پوشش کلیه اخبار استان یزد توانسته در مدت دوسال گذشته بدون تکذیب خبر رکورد دار رسانه بدون تکذیب در استان یزد باشد . یزدفردا http://www.yazdfarda.com با تعامل واحترام متقابل با کاربران خود ارتباط خوبی برقرار نموده است , ونظرات موجود در جامعه را انعکاس دهد . یزدفردا با توجه به وبلاک نویسان استان توانسته ضمن تشویق وبلاک نویسان آنها را به سمت و سوی وبلاک نویسی مفید سوق دهد به طوری که وبلاک نویسان یزدی بیشتر از دیگر وبلاک نویسان با نام و هدف وبلاک نویسی می نمایند و در نهایت بروز بودن یزدفردا که حاصل تلاش جمعی فردائیان در دوسال گذشته بوده است رمز موفقیت آنها بوده است

تولد سایت یزدفر مبارک

خواندن ادامه‌ی خبر
دردو فارسی و انگلیسی فقط با فید

دردو فارسی و انگلیسی فقط با فید

وبنا – وب سایت دودردو اعلام کرد که از اول تیرماه کلیه بخش ها فارسی و انگلیسی این سایت فقط از طریق rss فید قابل دسترسی می باشد.
کاربران می توانند برای دسترسی به سرویس این سایت برای دودردو فارسی آدرس http://feeds.feedburner.com/persianfeeder و برای دودردو انگلیسی آدرس http://feeds.feedburner.com/englishdoxdo را در یک نرم افزار rss خوان اضافه کنند.

سایت دودردو http://www.doxdo.com یک سایت خبرخوان آنلاین است که به صورت آنلاین اخبار و نوشته ها را از بیش از ۶۰۰ وبلاگ فارسی جمع آوری می کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

وبنا – شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد
در این شماره می خوانید:
به مناست ۱۴ ژوئن سالروز تولد ارنستو چه گوارا
زیستن از نوع اول
پرده خوانی پاس
هایکوهای بهاری
ماده مخدری که نوجوانان را هدف گرفته است؛ پنیر، ارزان و مرگبار
شش توضیح و سیزده مولفه از ادبیات رادیکال بومی
شهرزاد
وبنا یک ساله شد
دو هفته با خبر
نیروی انتظامی یزد پای میز محاکمه

برای مطالعه کامل مجله فریاد به سایت http://www.faryaad.com مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس

نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس

وبنا – نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس ارایه شد. نسخه جدید سایت به گفته مدیر شروکس دارای امکانات بیشتری برای کاربران می باشد. برخی از امکانات جدید شروکس http://www.shorox.com مانند، مشاهده کانال های تلویزیونی بصورت پخش زنده، مقالات و مطالب مربوط به تلویزیون، رادیو، هنر، ورزش و … برای اولین بار به سایت اضافه شده است.
شروکس همچنان بخش جدید فروشگاه و حراجی را افتتاح کرده است که کاربران شروکس میتوانند اجناس خود را برای حراج و یا فروش در سایت قرار دهند.

خواندن ادامه‌ی خبر
وبنا یک ساله می شود

وبنا یک ساله می شود

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد

۳۶۵ روز پیش دامنه وبنا (Webna) ثبت شد. این اقدام به عنوان یک علاقه شخصی به اطلاع رسانی و رشته خبرنگاری انجام شد. سایت نیز در کمتر از چند روز راه اندازی گردید. کل مراحل طراحی و راه اندازی سایت خبری وبنا بیش از ۵ روز نبود.

سایت وبنا بصورت رسمی با عنوان “خبرگزاری وب سایت های ایران” فعالیت خود را آغاز کرد. و پس از چند ماه با نام جدید “پایگاه خبری وب سایت ها ایران” ادامه فعالیت داد. این تغییر نام به دلیل اختلاف نام گذاری وبنا با وزارت فرهنگ و ارشاد بود. گرچه امروز وبنا عنوان خبرگزاری را یدک نمی کشد. اما با انتشار اخبار روزانه با حجم کاری متوسط ۲.۷۸ خبر در روز به فعالیت خود ادامه می دهد.

وبنا در زمانی وارد عرصه خبری فناوری اطلاعات در ایران شد، که تمامی پایگاه های خبری به بررسی اخبار مربوط به حوزه سخت افزار ، تلفن همراه و شرکت های خارجی مشغول بوده اند. اما وبنا با یک رویکرد جدید و نگاهی متفاوت به دنیای مجازی در ایران برای حمایت و پوشش خبری سایت های اینترنتی فارسی مسیر خود را انتخاب کرد و ادامه داد.

راه اندازی اولین رادیو اینترنتی در ایران که برنامه های زنده رادیوی و اخبار وب را در اینترنت منتشر می کند ، از آن دسته از فعالیت ها ی وبنا است.

دوستان زیادی در این مدت ما را راهنمای کرده و وبنا از تجربیات این دوستان برای توسعه فعالیت های خود استفاده کرده است. از طراحی خوب سایت که کار پرهام باغستانی است سپاسکزارم. طرحی که پس از یک سال هنوز مثل روز اول طراوت و شادابی دارد.

امروز وبنا شعار “حمایت از وبنا ، حمایت از وب سایت های ایرانی” راه انتخاب کرده است. امید واریم که بتوانیم در این راه با کمک تمام مدیران سایت های اینترنتی هر روز بهتر و محکم تر از دیروز گام برداریم.

سوالی که همواره در ذهن ما بوده است میزان تاثیر کار و فعالیت ما در دنیای مجازی است. امروز تنهای درخواست ما از شما مدیران سایت های اینترنتی این است که نظرات خود را بیشتر و بیشتر با ما در میان بگذارید. و بگویید:
آیا وبنا به نظر شما یک رسانه موفق بوده است ؟
چه انتظاری از سایت خبری خود دارید ؟

امسال جشن تولد نداشتیم ، اما شاید سال آیند، تولد وبنا را فراتر از یک نوشته و در کنار دوستان و یاران وبنا برگزار کنیم.

(پاسخ ها را لطفا در بخش نظرات بنویسید)

خواندن ادامه‌ی خبر
سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار می‌شود

سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار می‌شود

مدیر اجرایی سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: این جشنواره بهمن ماه در دانشکده تربیت دبیر فنی شریعتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
“مرضیه گرد” روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌تی افزود: توسعه فرهنگ تولید و استفاده هوشمندانه از فناوری اطلاعات و ارتباطات در یاددهی و یادگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی اظهار داشت: ترغیب و تشویق معلمان، هنرجویان هنرستان‌ها، مدرسان و دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به استفاده از نرم‌افزارها و تولید محتوای الکترونیکی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می‌رود.
گرد بیان داشت: از دیگر محورهای این جشنواره می‌توان به ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی توانمندی‌های هنرآموزان، هنرجویان و مدرسان فنی و حرفه‌ای اشاره کرد تا بتوان آنها را در تولید نرم‌افزارها، محتوای الکترونیکی و بکارگیری آن برای ارتقا کیفیت آموزشی ترغیب کرد.
وی که رییس دانشکده تربیت دبیرفنی شریعتی نیز است، ادامه داد: آخرین مهلت دریافت آثار آبان ماه ‪ ۸۶‬و مرحله نهایی برگزاری جشنواره بهمن ماه امسال است.
مدیر اجرایی سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افزود: این جشنواره با همکاری سازمان پژوهش‌های برنامه‌ریزی آموزشی، دفتر برنامه‌ریزی و تالیف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کار و دانش و دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
گرد بیان داشت: دریافت آثار از دو بخش “سازمان‌های آموزش و پرورش سراسر کشور” و “آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور” است.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی http://www.tvtelearning.ir مراجعه کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
پرشین بلاگ وارد ششمین سال فعالیت خود شد

پرشین بلاگ وارد ششمین سال فعالیت خود شد

وبنا – پنج سال پیش در چنین روزی سه جوان با نامهای عطا، بهرنگ و سهند خبر به بار نشستن مدتها تلاش و برنامه نویسی شان را در محیط وب فارسی اعلام کردند و “پرشین بلاگ” متولد شد.
امروز پنج سال از آن روز می گذرد و پرشین بلاگ با بیش از هشتصد هزار کاربر و میلیون ها بازدید کننده روزانه، با غرور عنوان “بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان” را یدک میکشد.
پرشین بلاگ در یادداشتی در وبلاگ مدیران خود اعلام کرده است که جشن تولد پنج سالگی پرشین بلاگ، بزودی و پس از ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، همچون سال گذشته برگزار خواهد شد

خواندن ادامه‌ی خبر
ثبت نام وبلاگ جدید در میهن بلاگ باز شد

ثبت نام وبلاگ جدید در میهن بلاگ باز شد

وبنا – بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ اعلام کرد که از امروز کاربران می توانند در این سرویس دهنده وبلاگ جدید ثبت کنند.
به گفته بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ ثبت وبلاگ جدید در این سرویس دهنده هیچگونه محدودیتی ندارد
شایان ذکر است که ثبت وبلاگ در میهن بلاگ از چند ماه پیش به دلیل به روز رسانی و پیاده سازی نسخه جدید سایت مسدود شده بود.

خواندن ادامه‌ی خبر