ماه: اردیبهشت ۱۳۸۶

تغییرات Pagerank سرویس های وبلاگ فارسی

تغییرات Pagerank سرویس های وبلاگ فارسی

وبنا – درپی انتشار گزارشی در سایت پرشین وبلاگ در خصوص تغییرات محسوسی در PageRank سرویس های وبلاگ فارسی در موتور جستجوی گوگل که امروز منتشر شد، وبنا نیز در این خصوصی گزارشی بر اساس گزارش سایت pagerank تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

سرویس وبلاگ بلاگفا با هر ۲ دسترسی www.blogfa.com و blogfa.com در موتور جستجوی گوگل امتیاز ۶ دارد
سرویس پرشین بلاگ با دامنه www.persianblog.com دارای امتیاز ۶ و با دامنه persianblog.com امتیاز ۵ دارد
سرویس میهن بلاگ احتمالا به دلیل تغییر صفحه اصلی سایت خود در گوگل فعلا امتیازی ندارد.
سرویس بلاگ اسکای ۵ امتیاز و سرویس پارسی بلاگ دارای امتیاز ۴ در موتور جستجوی گوگل می باشند.

در گزارش پرشین وبلاگ سرویس دهنده پرشین بلاگ با ۶ امتیاز در مکان اول و در رتبه دوم بلاگفا با امتیاز ۵ قرار دارد.
بلاگ اسکای ، میهن بلاگ و پارسی بلاگ نیز هر کدام ۴ امتیازی هستند.
گزارش سرویس پرشین وبلاگ در آدرس http://persianweblog.com/articles/show.aspx?id=346 قابل دسترسی است.

خواندن ادامه‌ی خبر
شماره ۱۵ دو هفته نامه الکترونیکی فریاد منتشر شد

شماره ۱۵ دو هفته نامه الکترونیکی فریاد منتشر شد

وبنا – شماره ۱۵ دو هفته نامه الکترونیکی فریاد منتشر شد. در این شماره می خوانید.
چرا زبان فعالان موسیقی پاپ توهین آمیز است؟
نواختن با چشمان بسته ، درباره مت هانیفان نوازنده آمریکائی تمبک
هنر مدرن و جایگاه خوشنویسی در عرصه ی مدرنیسم
آدمهایی که روی زمین پرواز می‌کنند
نگاه مجله رولینگ استون به فیلم ۳۰۰ ، فیلمی خشن و مغایر با تاریخ
نگاهی به تاریخچه و سابقه‌ی مصرف قرصهای روانگردان موسوم به اکستازی
برای مطالعه دو هفته نامه الکترونیکی فریاد به سایت http://www.faryaad.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نقدی بر جشنواره رسانه های دیجیتال

نقدی بر جشنواره رسانه های دیجیتال

ITanalyze.ir – با گسترش فناوری رایانه و اینترنت و خلق وب سایت ها و وبلاگها و توسعه راههای تماس و ارتباط فناوری دیجیتال با عموم مرد در ابعاد مختلف دیداری و شنیداری، امروزه چندرسانه ای ها رشد بسیاری یافته و با هزینه های بسیار کمتر از گذشته و سرعتی اعجاب انگیز در تمام جهان فراگیر شده است.
نرم افزارهای چندرسانه ای یا مولتی مدیا، پل ارتباطی مردم و کاربران با رایانه است. دنیای مجازی و دیجیتالی خود را مرهون ابزارها و تکنیکهای مولتی مدیا می داند.
چندرسانه ای ها با بکارگیری صوت، فیلم ، انیمیشن، گرافیک ، رنگ، حرکت، موسیقی، مونتاژ، متن و تمامی هنرهای مرسوم و سنتی جوامع به سرعت مخاطب را جذب نموده و با هزینه های بسیار پائین خود را بازآفرینی و توسعه می دهد.
نمونه موفق چندرسانه ای ها را در بازی های رایانه ای، وب سایتهای تجاری، خبرگزاری ها، و کتابهای الکترونیکی به وفور می توان یافت.
به طبع رشد و گسترش این فناوری و رایانه در جوامع مختلف، وظیفه دولتها است که با برنامه ریزی و تدوین اهداف و چهارچوبها، جلوی رشد بی رویه و یا انحرافات و یا سوء استفاده ها را گرفته و از طرفی تولید کنندگان آثار با ارزش و مورد نیاز جامعه را حمایت نمایند.
به عنوان مثال تولید کنندگان کتابهای الکترونیکی بایستی حق مالکیت داشته و دولت با دزدان آثار و کتب الکترونیکی برخورد کند که اگر چنین نباشد تولید کنندگان از انتشار و تولید و تکثیر آثار خود منصرف و سوء استفاده کنندگان از درآمد بیشتر برخوردار خواهند شد.
و یا دشمنان اخلاق و ارزشهای جامعه با سوء استفاده از این ابزار نوین امکان دارد که امنیت افراد، خانواده ها و جامعه را به خطر انداخته و بدون مسئولیت و بی محابا نسبت به تولید و یا ترویج تولیدات منحط اقدام نمایند و یا مالکیت خصوصی افراد برای اموال و زندگی و اطلاعات شخصی را سلب نمایند.
با توسعه فضای دیجیتالی و همزمان با گسترش اینترنت در ایران در سالهای ۱۳۷۷ – ۱۳۷۶ و با توجه به رهنمودهای رهبران جامعه مبنی بر مقابله با تهاجم فرهنگی، شاهد راه اندازی اولین جشنواره نرم افزارهای چندرسانه ای در محل اجلاس سران ولنجک بودیم. جشنواره ای که با استقبال گسترده مردم و شرکتهای رایانه ای همراه شد و علیرغم سخنرانی وزیر وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاکید بر لزوم سازماندهی و نوید ایجاد معاونت جدید رسانه های نوین در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، متاسفانه اقدام موثری در وزارت ارشاد رخ نداد. هرچند که سازمانهای مختلف مثل حوزه هنری و یا سازمان تبلیغات اسلامی و یا شهرداری تهران و یا وزارت آموزش و پرورش بعد از آن تاریخ تلاش برای برگزاری مجدد اینگونه جشنواره ها و نمایشگاهها نمودند که هر کدام به دلایلی از موفقیت بالایی برخوردار نبودند.
همزمان با شکل گیری تکفا و دغدغه مدیران IT کشور، مجدداً بحث فرهنگ سازی و مشارکت عمومی نهادهای متولی موجب شد که دومین جشنواره ملی نرم افزارهای چندرسانه ای و رسانه های دیجیتال شکل گیرد. جشنواره ای که با مشارکت بیش از ۲۰ وزارت خانه، شورای عالی، سازمان و نهادهای صنفی و بخش خصوصی در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد و سخنان نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای عالی اطلاع رسانی، نوید بخش استمرار این حرکت و توجه بیشتر به رسانه های نوین بود.
بازتاب خبری و انعکاس فعالیتهای جشنواره و جلب مشارکت سازمانهای مختلف که هر کدام به نحوی دست اندر کار این مقوله هستند و استقبال گسترده شرکتهای فعال نرم افزاری و چندرسانه ای، عمده جنبه های موفق جشنواره دوم بود که با اعطای ۴۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان وام کم بهره به برگزیدگان جشنواره از سوی شورای عالی اطلاع رسانی می توان نقطه عطفی در حمایت از تولید کنندگان مولتی مدیا از سوی نهادهای دولتی قلمداد نمود.
علیرغم به رسمیت شناختن جشنواره نرم افزارهای چندرسانه ای و رسانه های دیجیتالی درکنار اله سیت و اله کامپ از سوی شورای عالی اطلاع رسانی و تلاشهای گسترده که دبیرخانه جشنواره های اول و دوم ، جهت شناسایی و حمایت مولتی مدیا انجام داد ، متاسفانه تغییر دولت و روی کار آمدن دولتمردان جدید لزوم برگزاری جلسات توجیهی و جلب حمایت مسئولان، راند سومی بود که از قرار از عهده و انرژی دبیر و دبیرخانه جشنواره مالتی مدیا خارج بود.
تا به امروز که شاهد تبلیغات گسترده با بودجه عظیم دولتی و افتخار برگزار کنندگان ارشادی جشنواره سال ۸۶ هستیم با عنوان اولین جشنواره صد در صد دولتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی!!
جشنواره ای که برخلاف اطلاع رسانی قوی و برگزاری جلسات مطبوعاتی متعدد جشنواره های قبلی در سکوت جامعه خبری IT و با تبلیغات دولتی در صدا و سیما و مطبوعات چند روز دیگر برگزار خواهد شد.
آقای سید محسن میرابراهیمی دبیر جشنواره های اول و دوم به این سئوال که چرا جشنواره سال ۸۶ جشنواره اول نامیده شده است و چه برنامه های جدیدی به جشنواره ۸۶ اضافه شده است اظهار میدارد که به واقع شماره جشنواره ها و نمایشگاهها مهم نیست، بلکه مهم نحوه رویکرد اهدافی است که بایستی از برگزاری جشنواره و نمایشگاهها انتظار داشته باشیم و از آنجا که به هیچ وجه در برگزاری امسال که صد در صد دولتی برگزار می شود، دخیل نیستم، اطلاع زیادی از جشنواره و نحوه مدیریت و میزان بودجه اختصاصی و … ندارم الا همان اطلاعاتی که در سایت جشنواره آمده است.
وی معتقد است، نفس برگزاری جشنواره و یا هزینه نمودن بودجه های دولتی و یا … چندان مهم نیست و صلاح هم نیست در دورانی که مقام رهبری و تمام مسئولان نظام، اصل ۴۴ و مشارکت بخش خصوصی و مردمی را توصیه و تبلیغ می کنند، اینقدر اصرار به تصدی گری و ورود به اجراء توسط وزارتخانه ای دولتی داشته باشیم، بلکه انتظار و توقع می رود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سهم خود سیاستها و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت را برای رسانه های نوین و دیجیتالی مشخص و تدوین نماید. جا دارد که وزارتخانه به جای پرداختن و اجراء و در صف قرار گرفتن، بیشتر نقش ستادی، سیاستگزار و برنامه ریز را ایفاء نماید.
امروزه رسانه های دیجیتالی در کنار سایر رسانه ها آنقدر اهمیت و حیطه بزرگی دارد که می تواند حداقل به عنوان یک معاونت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شود نه یک مرکز فناوری اطلاعات و شخص وزیر بایستی توجه داشته باشد که بیشتر از حوزه سینما و معاونت سینمایی و حوزه مطبوعات و معاونت مطبوعاتی و امثالهم، این حوزه دیجیتال است که بر فرهنگ جامعه اثر گذار است و مخاطبین متداوم و Online بیشتری را در بر می گیرد و تعالی، رشد و ترویج سایر رشته های فرهنگی وابسته به ابزار جدید دیجیتالی می باشد.
وی معتقد است به علت آنکه سازمانها و نهادهای مختلفی بصورت موازی در جهت اهداف و مسئولیتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می نمایند و این همسویی و موازی کاری، دلیلی شده است قدیمی و کهنه برای توجیه کم کاری های وزارت ارشاد، به علت شوراهای عالی متعدد و دستگاههای متعدد دولتی این عدم مسئولیت پذیری و عدم ایفای وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه رسانه های دیجیتالی بیشتر از سایر موارد مشهود است.
به هر حال آنچه که جامعه IT کشور و خصوصاً مولتی مدیا و چندرسانه ای ها را نگران و ملتهب نگه داشته است ، نبود برنامه ایی مشخص و نداشتن متولی است قدرتمند و شاید از صدقه سری منحرفان و سوء استفاده کنندگان و یا دشمنان و هراز چند گاهی کاسه چه کنم دست مسئولی، این سئوال را در اذهان بسازد که پس چه کسی مسئول است؟!
بهر حال بازیهای رایانه ای حمله به ایران، بازی های تعاملی سکسی، وبلاگهایی سیاسی مخالف نظام، و یا انتشار دیجیتالی و سریع و بی هزینه فیلم سوء استفاده جنسی از یک هنرمند و انتشار عکسهای استخرهای زنانه و یا تکثیر فیلم سینمایی بر پرده نیامده شاید توانسته باشد سئوالاتی نصفه و نیمه از مسئولین بعضاً مسئولیت ناپذیر در حوزه فرهنگ را مطرح کند، اما دل نگرانیهای تولید کنندگان مولتی مدیا، نویسندگان کتاب ، خالق آثار هنری دیجیتالی و سرمایه گذاران صنف و صنعت IT کشور لحظه ای توجه مثبت و کارساز مدیران جامعه را به خود جلب ننموده است.
میرابراهیمی، امیدوار است که فارغ از مسائل حاشیه ای، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاهها کمک کند تا سطح اطلاعات و آگاهی جامعه خصوصاً بالا دستی ها افزایش یابد و امیدوار است بالاخره روزی خواهد رسید که مدیران جامعه قدر ابزار جدید، تولید کنندگان حرفه ایی و بازار ناب و بزرگ و بکری را که در اختیار دارند بدانند.

مطلب بصورت کامل از سایت http://www.itanalyze.ir برداشته شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
با خرید یک هاست چهار وب سایت راه اندازی نمایید

با خرید یک هاست چهار وب سایت راه اندازی نمایید

وبنا – سایت وب یار سرویس جدیدی را بر روی پکیج های هاست یک گیگابایت و پانصد مگابایت خود ارائه می نماید. در این سرویس کاربران با خرید یک گیگابایت فضا می توانید چهار دامین را به آن وصل نمایید و چهار وب سایت مختلف بر روی آن هاست راه اندازی نمایید.
همچنین با خرید پانصد مگابایت میتوانید سه وب سایت بر روی آن هاست راه اندازی نماید. مدیریت سایت http://www.webyar.ir در گفتگو با وبنا اعلام کرد که به زودی یک خبر خیلی خوب برای کاربران داریم و به استقبال تابستانی خوب خواهیم رفت.

خواندن ادامه‌ی خبر
پاسخ بالاترین به “لینکها با توضیحات نامربوط”

پاسخ بالاترین به “لینکها با توضیحات نامربوط”

وبنا – مهدی، مدیر سایت بالاترین در خصوص پرسش های گوناگونی که در زمنیه حذف لینهای برخی از کاربران مطرح است ، پاسخ داد. مدیر سایت بلاترین می گوید: “یکی از این مشکلات شکل گیری قوانین بالاترین است. از آنجا که بالاترین یک کار نوپاست قوانینش هم در حال شکل گرفتن هستند. از همان اول نمیشود یک سری قوانین وضع کرد که مشکلاتی را که هنوز پیش نیامده یا درکشان نکرده‌ایم را حل کنند.”

وی در ادامه گفت : “یکی از مشکلات که ما داشتیم و داریم این است که توضیح داده شده در بالاترین توسط کاربر کاملا به لینک نامربوط یا نظر شخصی کاربر است. مثلا کسی لینک می دهد به عکس دو کارگر بیکار که روی جدول نشستند و در توضیحات لینک نیم صفحه در مورد وضع بد کارگرها حرف می زند. چنین لینکی خلاف قوانین بالاترین است. همانطور که در قانون سوم ارسال لینک گفته ایم نظر شخصی باید در وبلاگتان نوشته شود. اینکه چرا چنین لینکهایی را برخلاف قوانین بالاترین کرده ایم چند دلیل دارد. مهمترینش این است که وقتی کسی در وبلاگ خودش یا در سایت خودش مطلبی می نویسد مسئولیتش را خودش قبول می کند ولی وقتی که مطلب در بالاترین نوشته می شود مسئولیت به بالاترین منتقل می شود. اگر بالاترین بخواهد مطالب خود را منتشر کند که دیگر میشود چیزی مثل گویا یا بازتاب و آن موقع باید قوانین سردبیری خودش را داشته باشد و اصلا مسیری نیست که تیم بالاترین بخواهد دنبال کند.”

در ادامه با اشاره به قوانین بالاترین اضافه کرد: “حالا مشکل اعمال قانون بطور خیلی سفت و سخت این است که بعضی مواقع که در توضیحات لینک، لینک دهنده یک جمله بامزه می نویسد که نظر شخصی خودش است ولی به مفرح شدن محیط بالاترین کمک می کند و واقعا درست نیست که ما بخواهیم آن لینکها را بدلیل نقض قانون حذف کنیم. اما لینکهایی که بطور واضحی قانون بالا را نقض کنند حذف می شوند. متاسفانه ما نمی توانیم به امید کاربران بمانیم چون همه کاربران با قوانین و فلسفه پشتشان آشنایی ندارند و در عمل بعضی از لینکهایی که نقض قوانین می‌کنند بالا می‌آیند.”

برخی کاربران نیز از بالاترین به عنوان یک کشور دموکرات نام می برند که مدیر سایت بالاترین در این خصوص نیز می گوید: “این تصور انتزاعی که بعضی ها دارند که دموکراسی یعنی فقط رای دادن غلط است. دموکراسی به چهارچوب و ضوابط نیاز دارد. بالاترین در این حد دموکراسی است که لینکها براساس رای شما به صفحه اول می روند. تعداد خیلی محدودی(شاید کمتر از نیم درصد) که حذف می شوند بدلیل قوانین ذکر شده در صفحه ارسال لینک حذف می شوند. با کمال صراحت به شما می گویم که هیچ لینکی بدلیل مسایل سیاسی، مذهبی یا مسایل شخصی حذف نشده است. اکثریت لینکهای حذف شده بدلیل تقلب رای است. اینجا بگویم بالاترین یک کشور دموکراتیک نیست(یعنی مقایسه اش با یک کشور اشتباه است). در یک کشور همه افراد حق مالکیت بر آن کشور دارند و برای قوانین آن و برای انتخاب حاکمان رای می دهند. در بالاترین قوانین بوسیله تیم بالاترین تعیین می شوند. شاید یک روزی برسد که آنقدر از نظر فنی نیرو و وقت داشته باشیم که مکانیزم برای برای گذاشته شدن قوانین بالاترین را نیز درست کنیم. ولی تا زمانی که آنروز برسد بالاترین تنها در حد رای دادن به لینکها دموکراتیک است و لینکها هم باید مطابق با قوانین بالاترین باشند.”

خواندن ادامه‌ی خبر
باشگاه وبلاگ نویسان میزبان جشن بلاگ اسکای

باشگاه وبلاگ نویسان میزبان جشن بلاگ اسکای

وبنا – جشن بزرگ شروع پنجمین سال فعالیت بلاگ اسکای با همکاری مرکز فناوری اطلاعات سازمان فرهنگی هنری شهرداری و ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات توسط بلاگ اسکای در باشگاه وبلاگ نویسان تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بلاگ اسکای : این نخستین گردهمایی رسمی مدیران بلاگ اسکای و اعضای آن در حضور وبلاگ‌نویسان و نیز اصحاب رسانه است که در بعد از ظهر روز پنجشنبه جاری برپا می شود.
بنا بر این گزارش: در این جشن ، ضمن بررسی تجربه های گذشته و روند شکل گیری و بالیدن این سرویس دهنده وبلاگ فارسی، توسط مدیران بلاگ اسکای، طرح‌ها و برنامه‌های آتی برای ارائه خدمات جامع‌تر به وبلاگ‌نویسان نیز معرفی خواهد شد.
این گزارش می افزاید : در این جشن در کنار وبلاگ‌نویسان و خانواده بزرگ بلاگ‌اسکای، تنی چند از مسئولین و نیز وبلاگ‌نویسان با سابقه و فعالان وب نیز حضور دارند.
جشن تولد بلاگ اسکای http://www.blogsky.com پنجشنبه ۰۶/۰۲/۸۶ در محل باشگاه وبلاگ نویسان تهران واقع در بزرگراه جلال آل احمد ، مقابل شهروند قزل قلعه و بزرگراه کردستان ، جنب پارک گلها از ساعت ۱۶ الی ۱۹ برگزار می شود.
شایان ذکر است که وبلاگ‌نویسی فارسی در سال‌های اخیر در زمره مؤثرترین عوامل در نفوذ و حضور زبان فارسی در پهنه وب به شمار می‌رود به گونه‌ای که با وجود ضریب نفوذ نه چندان بالای اینترنت در ایران در مقایسه با دیگر کشورها، حضور زبان فارسی در میان وبلاگ‌ها همواره قابل توجه بوده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
همایش مدیریت اطلاعات و نرم افزارهای مدیریت منابع سازمان

همایش مدیریت اطلاعات و نرم افزارهای مدیریت منابع سازمان

همایش علمی- کاربردی «مدیریت اطلاعات و نرم افزارهای مدیریت منابع سازمان» ویژه مدیران ارشد، کارشناسان و مهندسان، برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای فنی و مهندسی صنعت احداث برگزار می شود. خانم مهندس جعفری معاونت پژوهشی و آموزشی موسسه تحقیق و توسعه صنعت احداث آریا پیوند ضمن بیان این مطلب افزود، ارتقاء عملکرد شرکتها با بهره مندی از ICT، کارآمد نمودن نرم افزار های مختلف موجود در سازمان و ارائه طریق برای یکپارچه نمودن اطلاعات انبارداری+ حسابداری+ نیروی انسانی+ توزیع+ کنترل+ ….. از مهمترین اهداف برگزاری این همایش می باشد. ایشان همچنین اشاره کردند که حضور فعال شرکتها در بازارهای داخلی و جهانی و حفظ قدرت رقابتی در محیط متغیر تنها با مدیریت صحیح بروی مجموعه پیچیده ای از فعالیتها و اطلاعات امکان پذیر خواهد بود. شکل گیری و توسعه سیستمهای مدیریت منابع سازمان (ERP) که در روند تکاملی سیستمهای اطلاعاتی (IS) و همگام با پیشرفت فناوری اطلاعات (IT) و نرم افزارهای کامپیوتری بوجود آمده، طیف وسیعی از برنامه های کاربردی است که به بهبود عملکرد شرکتها منجر می شود. سیستمهای نرم افزاری (ERP) با نشان دادن وضعیت لحظه به لحظه فعالیتها و اطلاعات یک سازمان به مدیریت و کارکنان اجازه می دهد تا با هماهنگی یکدیگر کار کنند حتی اگر میان آنها مرزهای جغرافیایی وجود داشته باشد. این همایش توسط موسسه تحقیق و توسعه صنعت احداث آریا پیوند، وابسته به چهار انجمن (انجمن‌ساختمانی، انجمن تأسیسات و تجهیزات صنعتی ایران، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و انجمن مهندسی ایران و نفت، گاز و پتروشیمی) در ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۹/۰۲/۱۳۸۶ در محل انجمن شرکتهای ساختمانی واقع در خیابان طالقانی- بین میدان فلسطین و ولیعصر- خیابان شهید برادران مظفر (صبای جنوبی)- شماره ۸۸ برگزار می شود. علاقمندان می توانند جهت اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش به شماره ۸۸۸۴۴۲۶۴ تماس حاصل فرمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

وبنا – تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران در اردیبهشت ۱۳۸۶ در سایت منتشر شد.
کتابخانه باستانی سلسوس ، معیارهای ارزیابی منابع مرجع اینترنتی ، فراسوی گوگل: وب پنهان ، اطلاع یابی و بررسی رفتار اطلاع یابی در محیط های جدید جستجو ، وب نامرئی و وب فارسی ، معرفی استاندارد Z39.50 ، صفحه نمایش لمسی ، نگاهی به یک نرم افزاری کتابخانه ای متن باز از دیدگاه یک کتابدار و ابزار کار شبکه بی‌سیم خانگی از مقالاتی می باشند که در سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران به آدرس http://www.irandoc.ac.ir منتشر شده اند.

خواندن ادامه‌ی خبر
افتتاح فروشگاه رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در سایت بازیران

افتتاح فروشگاه رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در سایت بازیران

وبنا – باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی(پرسپولیس)، فروشگاه اینترنتی خود را درهفته ای که گذشت در سایت بازیران افتتاح کرد. این باشگاه با همکاری سایت خرید و فروش اینترنتی بازیران توانست اولین فروشگاه اینترنتی خود را با عکس های ورزشی ، لوازم ورزشی ، لباس با امضاء بازیکنان و کارت هواداری تیم پرسپولیس فعال کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر به فروشگاه آنلاین پرسپولیس http://www.baziran.com/shop/PERSPOLIS مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اردیبهشت گان به همه هم میهنان ایرانیم خجسته باد

اردیبهشت گان به همه هم میهنان ایرانیم خجسته باد

اردیبهشت گان به همه هم میهنان ایران خجسته باد، امروز روز جشن فرخنده، روز سوم از اردیبهشت ماه به گاهشمار بهدینی و نیز روز دییم از ماه گاه شمار امروزین است. باشد که در این روز خواستار بهترین اشویی و راستی باشیم برای خودمان و سرزمینمان، و بیاد داشته باشیم که گذشته گانمان این جشنها و گاهنبار ها را برای ما برپاداشتند که شادی را از یاد نبریم به امید روزی که لکه سیاه غم و اندوه از این سرزمین و دل هر ایرانی رخت برکند.

خواندن ادامه‌ی خبر
در آستانه هفت سالگی : توقف فعالیت سایت پندار

در آستانه هفت سالگی : توقف فعالیت سایت پندار

وبنا – بر اساس اطلاعیه ی سردبیری سایت پندار، این وب سایت توقفی احتمالا چند ماهه را برگزیده است. در ادامه اطلاعیه سایت پندار را بطور کامل در ادامه می خوانید.
پندارنت، زمانی متولد شد که وب سایت های فارسی زبان، در حال تجربه های نخستین بودند. خلاء های ی بی شمار رسانه ای، موجب شد تا این پایگاه ها، جایگزین برخی از مطبوعاتی شوند که به دلایل گوناگون نتوانستند هم پای زمانه گام بردارند.
هزینه های سرسام آور نگاهداری و به روز رسانی فنی و محتوایی، نیرو و انر‍ژی انسانی صرف شده و خلاء های قانونی فعالیت رسانه ای. ما را به این نتیجه می رساند که تا زمانی که راهکار هایی برای ادامه ی فعالیت به شکل حرفه ای وجود ندارد، نمی توانیم به تداوم این بازی لذت بخش گروهی مان دل خوش کنیم.
برای وب سایتی که حتا یک ریال کمک مالی از هیچ فرد ، گروه و شرکت تجاری دریافت نکرده و هرگز دست خود را به سوی مخاطبش نیز دراز نکرده است، تداوم فعالیت به شکل کنونی غیر ممکن است.
امیدواریم با برنامه ریزی برای نسخه ی تازه ی پندار، شرایط فنی، رسانه ای و مالی مطلوبی را برای آن فراهم کنیم. شرایطی که با آن چه بضاعت جامعه ی مجازی فعلی ماست، فاصله ی بسیاری دارد.
پندار نیاز دارد تا کارنامه ی خود را یک بار دیگر مرور کند و به این منظور نیاز به سکوتی دارد که امیدواریم بیش از چند ماهه به درازا نکشد.
نقد گذشته ی پندار، خواسته ی ما از دوستداران این پایگاه است.

نیما افشار نادری – سی فروردین ۱۳۸۶

خواندن ادامه‌ی خبر
راه اندازی باشگاه بازی و مسابقات اینترنتی

راه اندازی باشگاه بازی و مسابقات اینترنتی

وبنا – برای اولین بار در ایران سایت سرگرمی های روجا اقدام به راه اندازی سایت مسابقات و بازیهای آنلاین کرده است. امید نصرتیان به وبنا گفت : “در این سایت کاربران می توانند بوسیله بازیهای سایت با دیگران مسابقه داده و جایزه بگیرند همچنین امکان چت با رقبای خود را نیز دارند”
سایت روجا http://www.roja.ir در چند روز اخیر بدلیل انتقال سایت به سرور قوی تر در دسترس نبود ولی پس از انتقال به سرور جدید بصورت کامل فعالیت خود را ادامه می دهد.

خواندن ادامه‌ی خبر
شکایت جالب آموزش و پرورش مازندران از مدیر سایت شمال نیوز

شکایت جالب آموزش و پرورش مازندران از مدیر سایت شمال نیوز

وبنا – در پی شکایت فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش مازندران عباس رمدانی مدیر سایت شمال نیوز به دادگاه فراخوانده شد.
به گزارش خبرنگار آموزش نیوز طی انتشار خبر مربوط به برگزاری آزمون سیره نبوی مربوط به دانش آموزان تیزهوش مازندران به نقل از سایت انتخاب در سایت شمال نیوز فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش مازندران در یک اقدام غیر متعارف و با اتهام تشویش اذهان عمومی و تفسیر شخصی مدیر سایت شمال نیوز http://www.shomalnews.com را به شعبه سوم دادگاه شهرستان ساری فراخوانده است.
سایت شمال نیوز در راستای اطلاع رسانی شفاف و تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تکرار مجدد اینگونه اقدامات نامناسب و توهین آمیز نسبت به انتشار خبر آن اقدام نمود و از دستگاه متولی تعلیم و تربیت انتظار میرفت به جای کارهای پلیسی و دادگاهی بدنبال کار فرهنگی و ارزشی باشد و با تهیه پاسخ مناسب و کارشناسی نسبت به تنویر افکار عمومی اقدام نماید ولی متاسفانه فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش نشان داد هر چند در دستگاه آموزش و پرورش و فرهنگی ترین دستگاه اجرایی مسئولیت دارد ولی از روحیه فرهنگی بی بهره است نحوه برخورد ایشان با مدیران آموزش و پرورش و نحوه عزل آنان زبانزد عام و خاص است.
سئوالی که باید رئیس آموزش و پرورش مازندران پاسخ دهد اینست اگر واقعا سئوالات مشکلی نداشته و مدیر سایت بر اساس تفسیر شخصی آنها را موهن خوانده پس علت برکناری آقای زمانی کارشناس مدارس تیزهوشان استان چه بوده است از سوی دیگرحضرت آیت ا… نوری همدانی در جمع وزیر آموزش و پرورش و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش نسبت به طرح سئوالات نامناسب در آموزش و پرورش مازندران انتقاد نموده اند باید پرسید حتما آیت ا… نوری همدانی هم تفسیر شخصی نموده و آقای فاضلی لطف کنند هر چه سریعتر برای ایشان هم احضاریه ای برای دادگاه صادر نمایند.
سئوال دیگری که باید فاضلی رئیس آموزش و پرورش مازندران پاسخ دهد اینست که سایت انتخاب و مردمیار اولین سایتهایی بودند که نسبت به انتشار این سئوالات اقدام نمودند ولی جالب اینست که ایشان از سه سایتی که تقریبا اخبار انتقادی دارند شکایت نمودند ولی در لیست مدیران متهم نامی از مدیر سایت مردمیار نیست حتما در نگاه امثال فاضلی حتی چاپ سئوالات موهن در این سایت را نه تنها تشویش اذهان عمومی نیست بلکه عین امر به معروف و نهی از منکر است و حتما در راه احیاء ارزشها و آرمانهاست.
در پایان از حجت الاسلام و المسلمین طالبی چهره ارزشمند دادگستری استان تقاضا داریم به عنوان مدعی العموم نسبت به این اقدام موهن در آموزش و پرورش مازندران که به دلیل سوء مدیریت و بکارگیری نیروهای ناکارآمد به ویژه کارشناس مسئول تیزهوشان مدارس مازندران که توسط فاضلی منصوب شده است صورت گرفته واکنش نشان دهد و اجازه ندهد کسانی که به ساحت پیامبر اعظم (ص) توهین نموده اند به این راحتی از کسانی که نسبت به توهین به ساحت مقدس پیامبر حساسیت به خرج دادند شکایت کنند و آنان را به دادگاه فرا بخوانند در حقیقت کسی که باید در دادگاه حضور پیدا کند و پاسخگوی سوء مدیریت و عدم نظارت مطلوب خود باشد خود شخص فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش مازندران است.
در ضمن با توجه به اینکه سایتهای خبری در مجموعه رسانه ها و پایگاههای اطلاع رسانی قرار دارند از دادگستری محترم مازندران انتظار می رود شکایت از مطبوعات و رسانه ها از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دادگاه منصفه مطبوعات پیگیری گردد تا هر کسی اجازه نداشته باشد بر اساس استنباط شخصی خود شکایت نموده و امر اطلاع رسانی را مختل نماید

خبر بصورت کامل از سایت آموزش نیوز http://www.edunews.ir برداشته شده است.
عکس از آموزش نیوز برداشته شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر