ماه: آذر ۱۳۸۵

میهن بلاگ : سایت های خاطی را از کار می اندازیم

میهن بلاگ : سایت های خاطی را از کار می اندازیم

وبنا – بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ تهدید کرد که در صورت تبلیغات سرویس های وبلاگ در قسمت وبلاگ های بروز شده، آن سرویس ها را از کار می اندازد. میهن بلاگ می نویسد: “چند وقتی است که یکی از سرویس های وبلاگ که به تازگی راه اندازی شده اقدام به تبلیغات در بخش وبلاگ های به روز شده می نماید ”
در ادامه بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ یاد آور می شود که : “استفاده از امکانات و توانایی های سیستم های دیگر و ضربه زدن به آنها برای تبلیغ یک سرویس دیگر، غیر قانونی و غیر اخلاقی بوده و میهن بلاگ این حق را برای خود محفوظ می داند به صورت قانونی از سایت های خاطی شکایت نموده و کلیه خسارت ها و منافع تضییع شده را از طریق مراجع ذی ربط باز پس گیرد!”
همچنین میهن بلاگ تهدید کرد است: از آنجا که مجموعه میهن بلاگ در طول یکی دو سال گذشته تجربه مشکلات بسیاری را داشته لذا به راحتی می تواند در صورت نیاز حق خود از راه های دیگری اعاده نماید – ایجاد مشکل و از کار انداختن سرویس یا سایت خاطی ساده ترین اقدامی است که می توان برای دفاع از منافع میهن بلاگ انجام داد .
این خبر در وبلاگ مدیران سایت میهن بلاگ نوشته است. و بخش تهدید آن “ایجاد مشکل و از کار انداختن سرویس یا سایت خاطی ساده ترین اقدامی است که می توان برای دفاع از منافع میهن بلاگ انجام داد ” یک حرکت غیر اخلاقی می باشد.
وبنا با غیر قابل قبول خواندن و غیر مسئولانه دانستن این گونه برخورد ها و نوشته از سوی سایت های رسمی ، از مدیران میهن بلاگ درخواست دارد که این نوشته با ذکر توضیح اطلاح نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
پلیس ویژه در سایت کلوب

پلیس ویژه در سایت کلوب

وبنا – سایت کلوب که یک سایت جامعه مجازی است به تازگی پلیس ویژه خود را راه اندازی کرده است. آنچه مسلم است راه اندازی پلیس کلوب نه به جهت ایجاد محدودیت های نابجا بلکه بمنظور حفظ و احترام به آزادی های کاربران و لذت بخش تر نمودن زندگی دوم یا همان زندگی مجازی کاربران سایت می باشد.
وظایف پلیس کلوب نیز بدین شرح است: دریافت و رسیدگی به شکایات و گزارشات ، اعلام توصیه و هشدارهای لازم برای هرچه بهتر زندگی کردن در شهر مجازی کلوب دات کام. نظارت کلی سایت شامل کنترل کلیه عکس ها ، کنترل درخواستهای کلوب ها و جلوگیری از ایجاد کلوب های مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی و سیاسی کشور ایران.
همچنین پلیس ویژه سایت کلوب می تواند اعلام جرایم و تنبیهات هم داشته باشد. که در ادامه می خوانید.
تعلیق کاربران: بر اساس مدتی که تشخیص داده می شود فرد نمی تواند وارد سایت شود.
حذف کاربران: اطلاعات پروفایل، بحث های کلوب ها ، نامه ها ، لیست دوستان و … به طور کامل از سایت حذف می شود.
مسدود: همانند حذف کاربران می باشد با این تفاوت که فرد با آدرس ایمیلی که قبلاً عضو بوده مجدداً نمی تواند عضو شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
آیین‌نامه ساماندهی سایت‌های اینترنتی تهیه شد

آیین‌نامه ساماندهی سایت‌های اینترنتی تهیه شد

وبنا – خبرگزاری فارس: معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از تهیه آیین‌نامه مربوط به ساماندهی سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی خبر داد و گفت: این آیین‌نامه مراحل آخر تصویب را در هیئت وزیران می‌گذراند.
علیرضا مختارپور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: تهیه آیین‌نامه‌ای برای ساماندهی سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اینترنتی به معنای محدودیت آنها نیست بلکه به معنی به رسمیت شناختن این سایت‌ها است. وی ادامه داد: مواردی دیده می‌شود که روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها مطلبی را از سایتی نقل می‌کنند در حالی که این سایت پاسخگوی حقوقی نیست.
مختارپور اظهار داشت: گاهی اوقات به حقوق خصوصی افراد در سایتی تعرض می‌شود و این فرد نمی‌داند از چه کسی و به کجا شکایت کند یا چگونه موارد اصلاحی به سایت تذکر داده شود. وی افزود: به همین منظور ضابطه‌ای تعیین و آیین‌نامه‌ای در این جهت تهیه شد. معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: این آیین‌نامه تنها به معنی رسمیت شناختن سایت‌ها مذکور نیست بلکه ما از سایت‌های که اطلاع رسانی مفید نیز می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

خواندن ادامه‌ی خبر
تولد وب نوشته ها

تولد وب نوشته ها

وبنا – سایت وب نوشته های وبلاگ رسمی محمد علی ابطحی ۳ ساله شد. وی در یادداشتی ، به مناسبت سومین سال تولد وبلاگ خود می نویسد:
“از دیروز دوستان زیادی برای سالگرد وب نوشت تبریک گفتند؛ از همه ی آنان ممنونم. چندی پیش از خوانندگان وب نوشت پرسیده بودم که در مورد تغییرات جدید چه نظری دارند؛ اکثر آنها گفته بودند شکل سایت تغییر پیدا نکند چرا که سه سال است که به آن عادت کرده ایم و این خود سرمایه ای برای سایت است. لذا در سومین سالگرد، تغییرات اندکی در سایت به وجود آمده است:
بخش جدیدی به نام “پی نوشت” اضافه شده که اشارات کوتاهی به مناسبتها در آن خواهد رفت.
لینک عربی مطالب سایت از این پس فعال نخواهد بود؛ اما مطالب همچنان به زبان انگلیسی ترجمه می شوند و در بخش انگلیسی در اختیار خوانندگان قرار می گیرند.
از این پس این امکان داده شده که بتوانید عکس های روزهای قبل را نیز در همان صفحه ی اول وبلاگ ببینید.
ضمناً آدرس rss سایت نیز از این پس این خواهد بود: http://www.webneveshteha.com/rss.asp
بخش نظرات همچنان فعال است و می توانید در آن دیدگاه ها و نظرات خود را اعلام کنید.
در نهایت؛ از سایت ها و وبلاگ هایی که به مناسبت تولد سایتم مطلب نوشته اند، به خصوص از روزنامه های اعتماد ملی و آینده نو نیز تشکر می کنم”
وبنا نیز سومین سال فعالیت سایت وب نوشته ها را تبریگ می گوید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین سرویس مانیتورینگ فارسی وب راه اندازی شد

اولین سرویس مانیتورینگ فارسی وب راه اندازی شد

وبنا – اولین سرویس مانیتورینگ فارسی و ایرانی سایتهای وب راه اندازی شد. این سرویس رایگان توسط واحد نرم افزار شرکت پشتیبانان شبکه و برای اولین بار در کشور طراحی و تولید شده است. با استفاده از این سرویس، صاحبان وب سایتهای اینترنتی می توانند پس از عضویت، آدرس وب سایت خود را به دیده بان معرفی نمایند تا آن وب سایت به صورت ۲۴ ساعته دیده بانی شده و در صورت قطع شدن و یا بروز هرگونه مشکل دیگر برای آن، موضوع بوسیله ایمیل یا SMS به صاحب وب سایت اطلاع داده شود.
وب سایت مخصوص این ابزار رایگان با آدرس http://alert.netsups.com قابل دسترسی می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
نگهداری ۷۸ ‬سایت مهم کشور در آمریکا

نگهداری ۷۸ ‬سایت مهم کشور در آمریکا

وبنا – مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ‪ ۵۷‬درصد سایت‌های مهم حکومتی ایران ‌از میزبانهای خارجی ‌استفاده می‌کنند و از این بین‌اطلاعات ‪۸۷‬سایت حکومتی صرفا در آمریکا و کانادا نگهداری می‌شود.
نتایج فوق حاصل بررسی ‪ ۱۵۰‬سایت مهم حکومتی توسط مرکز پژوهشهای مجلس است.
این گزارش به درخواست احمد توکلی نماینده تهران و رییس این مرکز با عنوان “مراکز داده، ضرورتی حیاتی” تهیه شده که روز دوشنبه نسخه‌ای از آن در اختیار گروه سیاسی ایرنا قرار گرفت.
در این گزارش آمده است که این موضوع در کنار رویدادهایی نظیر مسدود کردن بیش از ‪ ۵۰۰‬سایت از سوی ارایه‌کنندگان خدمات میزبانی کانادایی و آمریکایی و هک شدن چندباره وب سایت‌های مهم حکومتی نظیر وب سایت مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، این سوال تامل‌برانگیز را در ذهن تداعی می‌کند که آیا دولتمردان نسبت به این مهم واقفند و اقدامی به عمل نمی‌آورند یا توسعه فناوری اطلاعات، تحقق دولت الکترونیکی و جامعه اطلاعاتی تنها در حد شعار دنبال می‌شود؟
گزارش مرکز پژوهشهای مجلس، وضعیت کنونی وب سایتهای دولتی از نظر امنیتی را یک بحران ملی دانست و افزود: بررسی (صلاحیت) میزبان‌های وب سایتهای دولتی نشان می‌دهد که تاکنون به مقوله امنیت در فضای تبادل اطلاعات به هیچ عنوان بها داده نشده است.
“این آمار و ارقام فقط به محل میزبان وب سایتها می‌پردازد و مقوله بهره‌گیری سازمانها از نرم‌افزارهای غیر ایمنی و استفاده از خدمات رایگان پست الکترونیکی نظیر:‪ google , yahoo‬و … نیز نیاز به بررسی جداگانه دارد.”
مرکز پژوهشها بر لزوم ایجاد مراکز داده در کشور برای جلوگیری از تعرضات الکترونیکی بیگانگان تاکید کرد و افزود: “مایکل چرتوف”، یکی از معاونین وزارت امنیت ملی ایالات متحده، که یک صهیونیست اسرائیلی است، نامه محرمانه‌ای از سوی وزارت امنیت ملی با تایید آژانس امنیت ملی و کاخ سفید برای شرکت‌های بزرگ میزبانی مانند ,‪Microsoft,yahoo,The Planet‬ ‪ Interland, Peerl‬و ‪ Google‬ارسال و در آن صراحتا تاکید کرده که سرورها، داده‌ها، پست الکترونیکی و دیگر منابع، همگی اموال ایالات متحده محسوب می‌شوند.
بر اساس این گزارش، مدتی پس از ارسال این نامه، جعبه‌های سیاهی که دارای قفل و دوربین‌های نظارتی بودند، در این مرکز داده نصب و در آنجا – طی اطلاعیه‌ای – هشدار داده شده که هیچ کس حق ندارد به این جعبه‌ها نزدیک شود و فقط ماموران ویژه مجاز به این کار هستند و در غیر این صورت، متخلفین مطابق قوانین جدید امنیت ملی – آمریکا – به حبس محکوم می‌شوند.
مرکز پژوهشهای مجلس افزود: منابع صاحبنظر عقیده دارند که این جعبه‌ها برای دریافت داده‌ها، ‪ IP‬و بسیاری اطلاعات مرتبط دیگر به کار گرفته شده‌اند.
این مرکز اضافه کرد: به استناد قانون میهن‌پرستی آمریکا مصوب نوامبر ‪ – ۲۰۰۱‬یعنی یک ماه پس از واقعه یازدهم سپتامبر – که در سال ‪ ۲۰۰۵‬نیز مجددا تایید شده است به مجریان قانون در ایالات متحده اجازه داده شده در راستای مبارزه با تروریسم، به حریم اشخاص، به ویژه ارتباطات الکترونیکی آن‌ها، تعرض کنند.
در این گزارش با بیان اینکه همان‌طور که بارها از رسانه‌ها شنیده شده این اقدام خشم مردم آمریکا را برانگیخته، آمده است: با این وصف این سوال باقی می‌ماند که چگونه دستگاههای حکومتی ایران جرات می‌کنند در قلب این آمریکا و کشورهای هم‌پیمانش اطلاعات خود را نگهداری کنند؟

خواندن ادامه‌ی خبر
شیوه های نوین تبلیغات

شیوه های نوین تبلیغات

وبنا – سایت ژورنال تبلیغات با همکاری «مؤسسه تحقیقات روابط عمومی» با هدف ارتقای دانش دست‌اندرکاران مدیریت تبلیغات، بازاریابی، روابط عمومی نسبت به اهمیت مدیریت بحران در روابط عمومی و نیز با هدف معرفی الگوهای موفق، شناسایی نقاط ضعف و قوت، معرفی و شناسایی استعدادها، ایجاد رقابت سالم، تشویق و ترغیب به امر تحقیق در مدیریت تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی، و نیز ارتقا و تقویت پژوهشگری، تألیف و ترجمه در این رشته، نشست تخصصی «شیوه های نوین تبلیغات و بازاریابی» را به عنوان یک نشست تخصصی در جشنواره علمی (کتب، پایان‌نامه‌ها، مقالات و تحقیقات روابط عمومی) و سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی بحران در روابط عمومی، همزمان با «سومین نمایشگاه روابط عمومی» طی ۱۴-۱۲ آذر ماه سال ۱۳۸۵ (۵-۳ دسامبر) با مشارکت «انجمن بین‌المللی روابط عمومی»، «انجمن آموزش تحقیقات و روابط عمومی اروپا» و «کنفدراسیون روابط عمومی اروپا» برگزار خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://adjournal.shaar.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
میانگین مراجعه به سایت ایرنا ‪۱۵۰‬میلیون نفر در ماه است

میانگین مراجعه به سایت ایرنا ‪۱۵۰‬میلیون نفر در ماه است

وبنا – مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با اشاره به فعالیت دفاتر نمایندگی ایرنا در ‪۳۰‬کشور جهان، اظهار داشت: میانگین‌ماهانه مراجعه‌کنندگان به سامانه اینترنتی ایرنا از مرز ‪ ۱۵۰‬میلیون نفر تجاوز کرده است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، “سیدجلال فیاضی” روز دوشنبه در مراسم گشایش بیست و هشتمین کمیته اجرایی و بیست و دومین نشست گروه فنی – خبری در هتل سیمرغ تهران، بر تقویت همکاری‌های منطقه‌ای خبرگزاری‌های عضو سازمان اوآنا و همچنین حضور فعال خبرگزاری جمهوری اسلامی در این راستا تاکیدکرد.
وی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به مردم، نقشی بی‌بدیل و غیرقابل جایگزین است افزود: صاحبان قدرت و زور نیز، امروز دیگر نمی‌توانند بدون اقناع افکار عمومی دست به تجاوز علیه دیگران بزنند.
وی اظهار داشت: در همین راستا چنین قدرتهایی با راه‌اندازی شبکه‌های گسترده رادیو و تلویزیونی و رسانه‌ای و بدون وقفه در تلاش برای متقاعد ساختن مخاطبان خود هستند.
فیاضی تصریح کرد: چنین نگرشی سبب می‌شود، تا اعضای اوآنا در قاره آسیا و حوزه اقیانوس آرام با بیش از چهار میلیارد نفر جمعیت با جدیت بیشتر و پویاتر با بهره‌برداری از امکامات خبری خود، افکار عمومی کشورهای خود را غنا بخشند.
مدیرعامل ایرنا افزود: علاقه‌مندی جهانیان به تحولات جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل و کانون خبرساز در منطقه موجب شده تا ایرنا امروز اخبار و اطلاع‌رسانی خود را به زبانهای مختلف دنیا در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.
کمیته اجرایی این سازمان که بیست و هشتمین دوره آن امروز در تهران آغاز شده دارای ‪ ۱۱‬عضو و گروه فنی و خبری آن نیز دارای ‪ ۱۴‬عضو است.
سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه متشکل از ‪ ۳۹‬خبرگزاری از ‪ ۳۴‬کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه است که تمام این اعضا عضو مجمع عمومی این سازمان هستند.
تا کنون ‪ ۲۷‬دوره کمیته اجرایی و ‪ ۲۱‬دوره گروه فنی و خبری این سازمان برگزار شده است.
سازمان خبرگزاری‌های آسیا اقیانوس آرام “اوآنا” ‪ ۴۵‬سال پیش با پیشنهاد سازمان یونسکو و به منظور تبادل مستقیم و آزاد خبری بین خبرگزاری‌های منطقه‌ای ایجادشد.
مجمع عمومی اوآنا هر سه سال یک بار و کمیته اجرایی و گروه فنی وخبری نیز هر سال و به طور همزمان برگزار می‌شود.
تاکنون ‪ ۱۲‬دوره مجمع عمومی برگزار شده است و کشور میزبان برای هر دوره سه ساله ریاست اوآنا را برعهده دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین جلسه‌ی اعضای هیات موسس دامنه‌ی asia.

اولین جلسه‌ی اعضای هیات موسس دامنه‌ی asia.

در اولین جلسه‌ی اعضای هیات موسس دامنه‌ی asia. ، مدیر عامل جدید و برنامه‌ی کاری این دامنه مشخص شد.
سیاوش شهشهانی – مسوول ثبت دامنه‌های ir در ایران – در خصوص این جلسه اظهار کرد: این جلسه طی تماس تلفنی با اعضای هیات موسس دامنه‌ی asia. برگزار و “ادومند چونگ” از کشور هنگ‌کنگ به عنوان مدیر عامل جدید انتخاب شد که پیش از این نیز مدیر عامل این دامنه از این کشور بود، اما به دلیل مشغله‌ی زیاد، از این سمت کناره‌گیری کرد.
وی افزود: در این جلسه مقرر شد تعدادی از اسامی ‌که برای کشورهای آسیایی دارای اهمیت است، مانند اسامی ‌شهرها، آثار تاریخی و مشاهیر، به شکل رزرو درآیند تا تنها افراد یا سازمان‌ها مجاز به ثبت آن‌ها باشند؛ همچنین قرار است ضوابطی برای دوره‌های مقدماتی ثبت دامنه برای هر یک از کشورهای عضو در نظر گرفته شود.
شهشهانی در پایان خاطرنشان کرد: در نشست آتی آیکان که قرار است سه هفته‌ی آینده و در دسامبر برگزار شود، نشستی در خصوص فعالیت‌های asia. با حضور اعضای هیات موسس این دامنه برگزار شود.

مراکز ثبت دامنه‌های کشوری در آسیا را ایران، ژاپن، چین، هندوستان، ویتنام و چین، اعضای هیات موسس دامنه‌ی asia. را تشکیل می‌دهند.

خواندن ادامه‌ی خبر
پرشین بلاگ ۱۰۰ سایت راه اندازی می کند

پرشین بلاگ ۱۰۰ سایت راه اندازی می کند

گروه سایت های پرشین بلاگ در نظر دارد، تعداد سایت های خود را به یکصد سایت افزایش دهد و بدین وسیله از افراد و یا تیم های فعال در محیط وب فارسی دعوت به همکاری و مشارکت می نماید. علاقه مندان می توانند اطلاعات درخواستی زیر را به پست الکترونیک ceo@Ariagostar.com ارسال نمایند. بدیهی است پس از بررسی اولیه، با منتخبان برای مذاکره تماس گرفته خواهد شد و در صورت توافق طرفین، این تیم ها به صورت مشارکتی، به عضویت گروه سایت های پرشین بلاگ http://www.persianblog.com درخواهند آمد.
اطلاعات مورد نیاز:
۱. اسامی، مشخصات و سوابق کاری، تحصیلی و… عضو ویا اعضای اصلی تیم
۲. سابقه های عملی فعالیت در وب – طراحی و دیزاین گرافیکی سایت – نرم افزار سایت (Development) – فعالیت های تجاری و اقتصادی در محیط وب
۳. سابقه همکاری با گروه های تجاری دیگر (در صورت وجود)
۴. ارائه زمینه پیشنهادی برای همکاری با گروه سایت های پرشین بلاگ
قابل توجه است که مهلت زمان برای ارسال اطلاعات حداکثر تا ۱۶ آذرماه سال جاری خواهد بود.

خواندن ادامه‌ی خبر
محدود کردن سایت های مستهجن دشمنی با اینترنت نیست

محدود کردن سایت های مستهجن دشمنی با اینترنت نیست

وبنا – محدود کردن سایت‌‏های پرونوگرافی به معنای تضییع حقوق زنان و دشمنی با اینترنت نیست. دکتر رمضانعلی صادق زاده ، رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی ، در خصوص انتشار گزارشی از سازمان گزارشگران بدون مرز که از ایران به عنوان یکی از ۱۳ کشور دشمن اینترنت نام برده است، اظهارداشت: بحث فیلترینگ در ایران با دو مکانیزم حکم دادگاه مبنی بر محدودیت سایت و نیز تشخیص کمیته سه نفره انقلاب فرهنگی صورت می‌‏گیرد که عمده این فیلترها در رابطه با مسائل پرونوگرافی است.
وی، با بیان این که بافت فرهنگی در کشور ما اجازه دسترسی این‌‏گونه سایت‌‏ها در اینترنت را نمی‌‏دهد، یادآور شد: در سایر کشورها نیز اگر سایتی بر خلاف مسائل فرهنگی و دینی آنها باشد با آن برخورد شده و به طور قطع فیلتر می‌‏شود.
وی ، فیلترینگ سایت‌‏های مستهجن را دشمنی با اینترنت ندانست و تاکید کرد: این نوعی دوستی است که از فضای اینترنت بهره برداری مثبت اجتماعی صورت گیرد.
رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گزارش مذکور ،‌‏ خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از سایت‌‏های دارای مجوز و حتی وبلاگ‌‏ها با استفاده از آزادی بیان به نقد و انتقاد در خصوص سیاست‌‏های کشور می‌‏پردازند؛ اما هیچ گونه برخوردی با آنها صورت نمی‌‏گیرد.
وی ، در خصوص سیستم فیلترینگ در کشور ، گفت: باید نرم افزار جامع فیلترینگ طوری تهیه شود که محدودیت سایت‌‏های غیر مجاز، سایت‌‏های مجاز را تحت الشعاع قرار ندهد.
نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ، افزود: در خصوص ایجاد سرعت دسترسی و پهنای باند نیز باید دقت بیشتری صورت گیرد و با توجه به آن که روند فناوری اطلاعات و ارتباطات که استفاده از IPTV و VOD را ضروری می سازد، محدودیت سرعت دسترسی در این زمینه با رشد تکنولوژی منافات دارد.
وی ، با بیان این که باید به طور شفاف مشخص شود که منظور از دشمنی اینترنت در کدام بخش است، تصریح کرد: سیاست فیلترینگ و محدود کردن سرعت اینترنت دو مقوله جدا از یکدیگر است که هیچ‌‏کدام را نمی‌‏توان به دشمنی با اینترنت نسبت دارد.
وی ، استفاده غیرمجاز از اینترنت پرسرعت را یکی از دلایل محدود کردن این سرویس عنوان کرد و گفت: نباید به دلیل وجود موارد منفی ارتباط خود را با کل مسائل قطع کنیم ، بلکه باید ابتکار عمل به دست گرفته و انفعال داشته باشیم و با برنامه‌‏ریزی از رشد تکنولوژی استفاده کنیم نه این که آن را چالش ببینیم.
به نقل از خبرگزاری کار ایران

خواندن ادامه‌ی خبر
وب نامه گل آقا با موضوع محیط زیست منتشر شد.

وب نامه گل آقا با موضوع محیط زیست منتشر شد.

وبنا – وب نامه سایت گل آقا با نام “آب را گل نکنیم” ویژه آبان ماه با موضوع محیط زیست منتشر شد. این وبنا نامه در آدرس http://www.golagha.ir/vijename/kenviroment قابل دسترس می باشد. در این وب نامه می خوانید: قلم مهمان، محیط زیست سالم، حق مسلم ماست! ، نگاه مهمان ، از کتاب محیط زیست گل‌آقا ، بگومگو ، فتوکاتور زیست محیطی
در سرخط این وب نامه نوشته شده است : “شما اهل توجه به محیط اطرافتان هستید؟ اصلا محیط زیست را چه طور تعریف می‌کنید؟ تا فاصله چند متری، کیلومتری، یا فرسنگی‌تان را، محیط زیست به حساب می‌آورید؟ خانه‌تان، شهرتان، کشورتان یا زمین؟ از آن دسته‌اید که همین که چند متری که روی زمین اشغال می‌کنند پاکیزه باشد، آسوده‌اند و… ”
در بخش بگومگو می خوانید : “برای بگومگوی این وبنامه، این بار علاوه بر روال سابق، به سراغ آن دسته از اهالی وبلاگستان فعال در حیطه موضوع وبنامه‌مان (محیط زیست) هم رفتیم. گرچه جز یکی دو نفر، بقیه گویا آنچنان درگیر کار و فعالیت اجتماعی-زیست‌محیطی هستند، که کمتر فرصت سرزدن به وبلاگ و میل‌باکسشان را دارند …. “

خواندن ادامه‌ی خبر
مونوپولی رسانه ای برای بخش خصوصی ممکن نیست

مونوپولی رسانه ای برای بخش خصوصی ممکن نیست

وبنا – متن کامل پاسخ پرشین بلاگ به سایتهای “الف” و “بازتاب” :
انتشار دو خبر کذب در سایتهای سیاسی – خبری “الف” و “بازتاب” مبنی بر تشکیل مونوپولی و ایجاد انحصار رسانه ای پرشین بلاگ در زمینه آی تی موجب شد تا بر خلاف تمایل گروه سایتهای پرشین بلاگ در توجه به اینگونه موارد، ارائه ی توضیحاتی را به افکار عمومی لازم بدانیم:
پرشین بلاگ با بیش از ۶۷۰ هزار کاربر و حدود چهار میلیون مخاطب، بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان است که در کنار ۳۰ پایگاه تجاری، خدماتی و اطلاع رسانی، مجموعه ی موفقی از سایتهای فارسی را در محیط مجازی مدیریت میکند. وجود مجموعه ای با این توانایی ها در بخش خصوصی که در راستای سیاستهای کلی و معقول که با هدف توسعه فناوری در کشور فعالیت میکند، آرزوی علاقمندان به پیشرفت کشور است و قاعدتا نباید موجب نگرانی افراد مدعی دلسوزی شود.
به واقع و با توجه به گستردگی و تنوع در فضای رسانه ای، امکان ایجاد انحصار برای بخش خصوصی ممکن نیست و این موضوع هیچگاه از اهداف پرشین بلاگ نبوده است و بعلاوه تعریف ارائه شده از مونوپولی توسط سایت “الف” و “بازتاب” از دقت علمی و تخصصی لازم نیز برخوردار نمی باشد
تولید حدود ۱۴ میلیون واحد محتوایی(یادداشت و نظر) و ایجاد و رهبری اعتراض اینترنتی به نشنال جیوگرافی و صیانت از نام خلیج همیشه فارس با حدود ۹۰ هزار امضای ایرانیان سراسر جهان و تاسیس سایتهای فارسی در برابر نسخه های مشابه غیر ایرانی، تنها بخشی از نتایج حاصل از تعامل سازنده ی بخش خصوصی و کاربران هوشمند فضای اینترنت است. موضوعی که برای همه ی فعالان وب فارسی اعم از بخش خصوصی و دولتی الهام بخش بوده و هست.
بطور طبیعی بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان، بهترین و مناسب ترین بستر تبلیغات اینترنتی برای بنگاه های بزرگ اقتصادی، مجموعه های فرهنگی و اجتماعی، موسسات غیردولتی، احزاب و گروه های سیاسی است که طی چهار سال گذشته بطور منظم از این ظرفیت استفاده شده است تا آنجا که در انتخابات نهم ریاست جمهوری، تبلیغات هفت کاندیدای ریاست جمهوری در ابعاد گسترده و بصورت موثر در پرشین بلاگ عرضه شد.
خط مشی پرشین بلاگ بعنوان بخش خصوصی، مبتنی بر فعالیت های اقتصادی و تخصصی در جامعه ی مجازی و در چارچوب قوانین و مقررات ملی(جمهوری اسلامی ایران) و بین المللی است. ماهیت تخصصی خدمات پرشین بلاگ و شرایط جامعه ی مجازی موجب گردیده که فضای وبلاگها همچون گذشته از نظر سیاسی متنوع باشد و ملاحظات و سلایق سیاسی مدیران سایت از گذشته تا حال تاثیری بر فعالیت تجاری و تخصصی گروه سایتها نداشته است.
پرشین بلاگ از اوایل آبان ماه سال جاری و در آستانه سه انتخابات مهم کشور یعنی خبرگان رهبری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا، طی فراخوانی آمادگی خود را برای ارائه تبلیغات انتخاباتی اشخاص، کاندیداها و حامیان از طریق ارسال نامه و انتشار آگهی در روزنامه های کثرالانتشار اعلام کرده ایم. پیش از ده میلیون کاربر اینترنت، بستری نیست که فعالان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به آن بی توجه باشند وحساسیت تولید کنندگان اخبار فوق ناشی از اهمیت فوق العاده ی بلاگر ها در جامعه مجازی است.
پرشین بلاگ در آینده نیز تلاش خواهد کرد تا خدمات خود را متناسب با نیاز جامعه مجازی گسترش دهد و در این مسیر از نظرات و پیشنهادات استقبال میکند.

خواندن ادامه‌ی خبر