ماه: اسفند ۱۳۹۱

باید مردم را در وب شناخت

اگر دولت نهم کمتر به فضای مجازی و دولت الکترونیکی توجه کرد اما تمرکز دولت دهم روی دولت ‌الکترونیکی بود. این دولت  یکی از شعارهای خود را توسعه دولت ‌الکترونیکی و ارائه خدمات قرار داد و بارها مسوولان اعلام کردند ۳۵۰ خدمت دولت به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بسیاری از دستگاه‌های دولتی نیست

خواندن ادامه‌ی خبر

نخستین شماره ماهنامه پیوست منتشر شد

در نخستین شماره این ماهنامه با دستمایه قرار دادن رویدادهای خبری یک ماه اخیر، مضامینی همچون محدودیت‌های شرعی برای اپراتور سوم تلفن همراه، انتصاب وزیر جدید فاوا، فشارهای ارزی بر بازار فناوری و سیر تحول مدارس در دوره معاصر مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند و بخش پرونده ماه نیز به سابقه کشاکش‌های صنفی در بازار فناوری اطلاعات کشور پرداخته است.


علاوه بر بخش‌های یاد شده در پیوست این شماره قسمت‌های ویژه‌ای به حوزه‌های خدمت و تجارت الکترونیکی، باشگاه مدیران، راه‌حل‌های دیجیتالی و کتاب‌‌شناسی حوزه ICT اختصاص یافته است که به ترتیب موضوعاتی در خصوص فروشگاه‌های الکترونیکی، سه مدیر شناخته شده حوزه فناوری اطلاعات، رها سازی یک سازمان از فرآیندهای کاغذی و فلسفه فناوری اطلاعات در آنها به تفصیل تحلیل شده‌اند. بخش پیوست جهان نیز با نیم‌نگاهی به مهمترین گرایشات فناوری در سال گذشته پرونده قطور خود را به رایانش ابری اختصاص داده است.


طرح جلد شماره یاد شده هم با دستمایه قراردادن و راستی آزمایی سرویس‌های ادعا شده دولت الکترونیکی با عنوان ” استیضاح دولت الکترونیکی” منتشر شده است.


پیوست که پیش از این اقدام به انتشار چهار پیش شماره هم‌زمان با نمایشگاه‌های الکامپ و تلکام تهران نموده بوده، محصولی از موسسه رسانه‌ای پرسش است که به سردبیری آرش برهمند و شورای سردبیری محمدباقر اثنی عشری و مهرک محمودی، مجتبی محمودی منتشر شده است. نسخه الکترونیکی و اشتراک ماهنامه تحلیلی پیوست که راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را کانون توجه خود قرار داده است از طریق آدرس peivast.com قابل دسترسی است.

خواندن ادامه‌ی خبر

با سایت های برتر سال ۱۳۹۱ آشنا شوید

جشنواره وب ایران در بهمن ماه سال جاری با اعلام سایت های برتر سال ۱۳۹۱ به کار خود پایان داد. سایت برتر وب در جشنواره وب ایران نه از نظر ترافیک٬ بلکه از نظر محتوا و طراحی در ۵۴ گروه دسته بندی و معرفی شده اند.

خواندن ادامه‌ی خبر

دوره های ویژه تعطیلات عید نوروز ۹۲ آکادمی مجید آنلاین

عید نوروز و تعطیلاتی که معمولا برای قشر کارمند و یا محصل وجود دارد معمولا بهترین زمان برای یادگیری مطالب جدید است. امسال آکادمی مجید آنلاین برنامه های آموزشی گوناگونی برای تعطیلات نوروز در نظر گرفته است.

خواندن ادامه‌ی خبر

اولین همایش تخصصی نرم افزار های موبایل فردا در تهران برگزار میشود

اولین همایش تخصصی نرم افزار های موبایل و موبایل وب فردا در تهران برگزار میشود. در این مراسم مانی قاسمی٬ عماد عبد حق٬ سالار کابلی٬ پرهام باغستانی٬ رضا معلمی٬ شاهین کاتبی٬ سپیده قیصر و امیر لطیفی سخنرانی خواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر به سایت همایش موبایل مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
۲۵ نکته آموزشی در بهینه سازی صفحه فرود

۲۵ نکته آموزشی در بهینه سازی صفحه فرود

این اینفوگرافیک، شامل ۲۵ تا از نکات آموزشی برتر درباره صفحه فرود می باشد که برای فهم بهتر و برنامه ریزی برای انجام آن به صورت بخش بندی شده آماده شده است. شما برای تهیه یک صفحه فرود استاندارد و قوی باید ابتدا هدف گذاری درستی انجام دهید . سپس قبل و بعد از انتشار ، همیشه آن را مورد تست قرار دهید و همچنین دقت داشته باشید که از اشتباهات معمول برای طراحی صفحه فرود پرهیز کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

برترین های سومین دوره جوایز فناوری ایران معرفی شدند

برترین های سومین دوره جوایز فناوری ایران (ایتا) طی مراسمی در هتل پارسیان آزادی معرفی شدند و تندیس ایتا به آنها اعطا شد. در این مراسم که از سوی هفته نامه عصر ارتباط برگزار شد، علی حکیم جوادی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، کاظم آیت الهی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و محمود لیائی مشاور وزیر ارتباطات و دبیر ستاد حمایت از تولیدات داخل فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشتند.

خواندن ادامه‌ی خبر