ماه: تیر ۱۳۹۱

همکاری دو فروشگاه اینترنتی ناربلا و خرید گروهی تخفیفان

همکاری دو فروشگاه اینترنتی ناربلا و خرید گروهی تخفیفان

وبنا – مسئولان فروشگاه اینترنتی ناربلا و فروشگاه خرید گروهی تخفیفان ، از همکاری دوجانبه و نزدیک این دو فروشگاه اینترنتی خبر دادند. ادغام تدریجی فناوری ها و عملیات اجرایی ، ارائه سرویس های مشترک و ارائه پیشنهادهای تخفیف محصولات به مشتریان ، مهم ترین مفاد توافق مسئولان این دو فروشگاه اینترنتی ، شامل می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به آدرس www.narbella.com/news/75 مراجعه نمائید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جشن ده سالگی پرشین بلاگ با تقدیر از وبلاگ نویسان با سابقه برگزار شد

جشن ده سالگی پرشین بلاگ با تقدیر از وبلاگ نویسان با سابقه برگزار شد

وبنا – با آغاز یازدهمین سال تأسیس نخستین وبلاگ سرویس فارسی پرشین بلاگ، وبلاگ نویسان فارسی و اهالی فضای مجازی گردهم آمدند تا ده سالگی آن را جشن بگیرند.

جشن ده سالگی  پرشین بلاگ با حضور مسئولین شهری ازجمله معاونت اداره کل روابط عمومی شهرداری تهران، ریاست فرهنگ سرای اندیشه و مدیر واحد رسانه های برخط مرکز توسعه فن اوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار شد .

همچنین هنرمندان و نویسندگانی چون رضا عطاران بازیگر ، رضا رفیع طنزپرداز در این جشن حضور داشتند .برگزیده شدن چند وبلاگ با سابقه ده سال تولید محتوا و بردن یک جایزه یک میلیون تومانی توسط یک وبلاگ نویس از نکات مهم این مراسم بود .

به گزارش روابط عمومی گروه سایت های پرشین بلاگ ، فرهنگسرای اندیشه روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه با حضور برخی از مسئولین شهرداری تهران ، وبلاگنویسان، هنرمندان و هواداران پرشین بلاگ شاهد جشنی گرم و صمیمی بود. مراسم پرشور وبلاگنویسان عصر دیروز با اجرای دکتر نظری مجری با سابقه تلویزیون ایران آغاز شد .

در ادامه این برنامه ، بخش ویژه مراسم اهدای جوایز به وبلاگ نویسان برگزیده برگزار شد ؛ که نویسندگان وبلاگهایی چون ” روح ربا”،”کتابداران فردا”، “کابوس های روز” ،” روزنامه نگار اینترنت”، ” سینما پارادیزو ” ،” جامعه نو” ،”آذرخش” ،” کشکول شایسته “، ” فهرستنویسی منابع اینترنتی”، ” وزیبا ترین حرف حرفیست که هنوز برای تونگفته ام”،” مهندسی صنایع – مهندس امیر ” و “بیداد ” جوایز خود را از آقایان بوترابی ، ظفری ، حجازی و رجایی پور دریافت کردند .

بنا بر این گزارش ، بخش دیگر از این مراسم اختصاص به سه وبلاگی داشت که در خصوص فیلم  “خوابم میاد” ساخته رضا عطاران  به طراحی و نگارش متون پرداخته بودند . نویسندگان وبلاگ های “آساره”، “سبحان۸۶″و” تصویر و کلام ” برگزیدگان این قسمت بودند که هدایای آن ها توسط رضا عطاران دریافت شد .

گفتنی است مسابقه جمله برگزیده پیامکی با مضمون زیباترین جمله در وصف پرشین بلاگ و یک قرعه کشی در طی برنامه اجراشد ؛ که در این بین مسعود صدقی از وبلاگ نویسان پرشین بلاگ برنده یک میلیون تومان جایزه قرعه کشی به عنوان
میلییونر جشن پرشین بلاگ معرفی شد .

دهمین جشن تولد پرشین بلاگ ساعت ۱۹عصر دیروز در حالی به پایان رسید که مانند هر جشن تولد دیگری پرشین بلاگیها و وبلاگ نویسان از کنار هم بودن خسته نمیشدند. آنها ادامه مراسم را در آلاچیق پارک اندیشه با خوردن کیک با طرح نقشه ایران که به مناسبت این جشن از سوی گروه سایت های پرشین بلاگ تهیه شده بود و گرفتن عکسهای یادگاری ادامه دادند.

گزارش های تکمیلی و تصویری از این مراسم رامتعاقبا از طریق اخبار پرشین بلاگ دنبال کنید .

خواندن ادامه‌ی خبر
پنجشنبه ای خوب برای وب فارسی

پنجشنبه ای خوب برای وب فارسی

پنجشنبه ۲۹ تیرماه٬ برای وب فارسی روز خوبی بود. در وبی که سال به سال خبری از رویداد های واقعی نبود٬ در این روز شاهد دو رویداد بودیم. رویداد هایی برگرفته از فضای مجازی٬ اما این بار٬ در دنیای واقعی. اولین رویداد فرهنگی و آموزشی و دومی تبلیغاتی و تجاری. چهار عاملی که برای توسعه وب به آن ها نیاز داریم.

خواندن ادامه‌ی خبر
همایش استانداردهای وب در تهران برگزار شد

همایش استانداردهای وب در تهران برگزار شد

وبنا – پنچشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱ اولین همایش استاندارد های وب در محل دانشگاه علم و فرهنگ برگذار شد. همایشی که با موضوعات جدیدی که به همراه داشت٬ می تواند در آینده ی وب فارسی و ارتقای دانش عمومی و تخصصی علاقه مندان به کار در حوزه طراحی و پیاده سازی وب سایت ها و وب اپلیکشن های استاندارد کمک شایان توجهی داشته باشد.

مباحثی که در این همایش ارائه شد٬ خارج مطالب ارائه شده در وب نبود، اما فرصت این موضوع٬ که تعداد سخنران متخصص و با تجربه در این زمینه ها٬ در کنار هم به ارائه ی این مطالب بپردازند تا به امروز پیش نیامده بود.

از مباحث مطرح شده در این همایش می توان به٬ مروری بر HTML5 و CSS3،  استفاده از فونتهای فارسی در وب،  Web APIs، مایکروسافت، استانداردهای وب و Open Source Software،  طراحی ریسپانسیو و در نهایت موبایل وب اشاره کرد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.owp.ir و برای مشاهده گزارش زنده این مراسم به آدرس http://live.weblogina.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جشن معرفی نرم افزار اندروید فیدیلیو دیروز برگزار شد

جشن معرفی نرم افزار اندروید فیدیلیو دیروز برگزار شد

وبنا – دیروز پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱ جشن معرفی نرم افزار فیدیلیو برای سیستم عامل آندروید برگزار شد. این مراسم در سالن پردیس قلهک تهران با حضور مدیران سایت های برتر وب فارسی٬ شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات و مسئولان رسانه های فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این مراسم سایت فیدلیو به معرفی سرویس ها و امکانات جدید ی که به سایت اضافه شده و همچنین در نسخه موبایل این سایت قابل استفاده است٬ پرداخت.

آقای مشایخی مدیر سایت فیدیلیو٬ در این مراسم با معرفی سرویس فیدیلیبورد و اپلیکیشن اندرویدی سایت در خصوص امکانات این سرویس های جدید صحبت کرد.

برای مشاهده این سایت به ادرس http://fidilio.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

فراخوان رقابتهای جهانی جوانان WSYA 2012

وبنا – رقابت های جهانی جوانان موسوم به WSYA ، در جهت کمک به اهداف توسعه هزاره سازمان ملل متحد ، از طریق حمایت و اعطای جوایز به جوانانی که در این جهت گام بر می دارند ، برگزار می گردد. رقابت های این دوره ، در شش شاخه اصلی “مبارزه با فقر،گرسنگی،بیماری” ، “آموزش برای همه” ، “توامندسازی زنان” ، “فرهنگ شما” ، “حفاظت از محیط زیست” و “پیگیری حقیقت” برگزار خواهد شد. 

تمامی جوانان زیر ۳۰ سال در سراسر جهان که با بهره گیری از ابزارهای اینترنتی به نوعی به دستیابی به اهداف توسعه هزاره سازمان ملل یاری می رسانند ، می توانند به صورت کاملا رایگان در این رقابت ها شرکت نمایند. دبیرخانه WSA ایران ، آماده ارائه مشاوره رایگان در مورد این رقابت ها به تمامی جوانان ایرانی شرکت کننده می باشد. جهت بهره مندی از این مشاوره ها با شماره تماس ۰۲۱۶۶۹۴۸۴۸۰ ، تماس حاصل فرمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این رقابت ها ، به آدرس www.youthaward.org مراجعه نمائید. 

خواندن ادامه‌ی خبر

اولین همایش بازاریابی عصبی در ایران

وبنا – اولین همایش بازاریابی عصبی چهارشنبه ۲۸ تیرماه در سالن خدمات اول تهران برگزار می‌شود. برگزارکننده این همایش شرکت بازارسازان مدیرسبز قرن با سخنرانی ژان بقوسیان است. در این همایش به روش‌های جدیدی پرداخته می‌شود که تاثیرگذاری بازاریابی را افرایش می‌دهد. مخاطب این همایش مدیران، کارآفرینان و بازاریابان هستند.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.modiresabz.com/seminar مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

دسترسی به مطالب وب‌سایت روزنامه «شرق» پولی می‌شود

وبنا – روزنامه «شرق» که به عنوان یکی از گران‌ترین روزنامه‌های کشور محسوب می‌شود، برای مراجعان الکترونیکی خود نیز شرایطی در نظر گرفته است. روزنامه شرق به تازگی بر روی پایگاه الکترونیکی خود از افراد خواسته است برای ورود به سایت، ای‌میل و رمز عبور خود را وارد کرده و جهت ثبت نام در سایت به صفحه‌ی ثبت نامی که برای کاربران این سایت در نظر گرفته شده مراجعه کنند.

بر روی این سایت آمده است: «پس از ثبت نام شما می‌توانید حداقل یک ماه به صورت رایگان از اخبار و مطالب سایت روزنامه استفاده کنید. مهدی رحمانیان – مدیر مسوول روزنامه شرق – نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد که لازم است کاربران این سایت برای ادامه استفاده از شرق الکترونیکی کد عبور بگیرند.

خواندن ادامه‌ی خبر

ساماندهی فروشگاه‌های اینترنتی با طرح ای.بازار

وبنا – مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد و شرکت پست برای ساماندهی تمامی فروشگاههای اینترنتی عرضه کننده محصولات فرهنگی و هنری تفاهم نامه امضا کردند تا مشکل شبکه های توزیع و فروش محصولات دیجیتال رفع شده و محصولات فرهنگی غیرمجاز به صورت آنلاین به فروش نرسد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن علیزاده – رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال امروز در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری با شرکت پست، اظهار داشت: راه اندازی غرفه فروشگاهی محصولات دیجیتالی در سامانه بازار الکترونیک پست و ارائه خدمات فرهنگی دیجیتالی از این طریق از جمله موضوعات این تفاهمنامه است. همچنین به اشتراک گذاری بازار الکترونیک پست – ebazar – با مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برای عرضه محصولات تولیدی در زمینه فیلم، موسیقی، بازی های رایانه ای، نرم افزار با امکان تبادل لینک از دیگر موضوعات این تفاهمنامه خواهد بود.

وی با تاکید بر به روز رسانی و ارتقای سامانه ebazar براساس این تفاهمنامه و شناسایی فروشگاههای متقاضی دریافت خدمات در بازار الکترونیک پست تصریح کرد: براساس این تفاهمنامه مقرر شد نظارت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال بر تمامی محصولات ارائه شده در سامانه ebazar براساس فهرست مصادیق محتوای مجرمانه صورت گیرد.

علیزاده با بیان اینکه براساس این تفاهمنامه دو طرف برای انجام فعالیتهای متنوع تبلیغی و ترویجی از قبیل تلویزیونی و محیطی برای سامانه ebazar همکاری خواهند کرد؛ ادامه داد: بازار الکترونیک پست پشتوانه شبکه توزیع محصولات نرم افزاری و رسانه های دیجیتال خواهد بود و با راه اندازی شبکه مویرگی محصولات نرم افزاری شاهد آن خواهیم بود که تمامی خدمات به موقع و با اطمینان از طریق پست به دست متقاضی برسد.

هفته آینده نسخه جدید سامانه بازار الکترونیک پست به نشانی www.ebazar.post.ir رونمایی خواهد شد.

خواندن ادامه‌ی خبر

خبرگزاری مهر مجله الکترونیکی راه‌اندازی کرد

وبنا – خبرگزاری مهر، مجله الکترونیکی مهر را با هدف اطلاع رسانی و انتشار اخبار و جریانات روز به صورت آزمایشی راه اندازی کرد. این مجله اخبار، تحلیل ها و گزارش های توصیفی ـ انتقادی مربوط به جریانات مهم داخلی و خارجی را با پرداختی عمیق و همه جانبه و خارج از چارچوب های رسمی برای مخاطبان عمومی، ارائه می کند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.webzine.mehrnews.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر

ثبت نام در استارت آپ ویکند تهران آغاز شد

 وبنا – استارتاپ ویکند، برنامه آموزشی-تجربی کارآفرینی در بستر اینترنت در سراسر دنیاست که در انتهای یک هفته برگزار می گردد و این رویداد برای اولین بار در ایران در تاریخ ۸ شهریور ۹۱ برگزار خواهد شد.

 

در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا انتهای هفته طی ۵۴ ساعت پروژه هایی را آماده نمایند. در این برنامه جهانی تا بحال بیش از ۴۵ هزار نفر در بیش از ۵۰۰۰ تیم شرکت نموده اند.

 

این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۸ شب جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (۷۰ الی ۱۵۰ نفر در ۶ الی ۹ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می گیرند. 

 

در معرفی این برنامه آموزشی آمده “در استارتاپ ویکند ایده های زیادی مطرح می شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! اگر شما ایده ای در ذهن دارید که به نظر شما بسیار ناب است و ارزش زیادی دارد یا در این برنامه شرکت نکنید و یا ایده خود را در این برنامه مطرح نکنید. ما به ایده ها ارزشی نمی دهیم.”

 

برای اطلاعات بیشتر از این برنامه می توانید به آدرس startupweekend.ir مراجعه کرده و همچنین برای ثبت نام در این دوره آموزشی می توانید به سایت این برنامه در سایت رسمی استارت آپ ویکند به آدرس tehran.startupweekend.org مراجعه کنید.

 

ثبت نام در این برنامه تا اول مردادماه شامل ۱۵ درصد تخفیف می باشد.

 

این برنامه توسط باشگاه وب ایران و شرکت خاورزمین سیستم برای اولین بار در ایران اجرا می گردد.

خواندن ادامه‌ی خبر