ماه: فروردین ۱۳۹۱

رمز عبور کارتهای بانکی خود را تغییر دهید

رمز عبور کارتهای بانکی خود را تغییر دهید

وبنا – با انتشار اخباری مبنی بر منتشر شدن اطلاعات ۳۰۰۰٬۰۰۰ کارت بانکی در اینترنت بانک‌ها به مشتریان خود توصیه کردند که هر چه سریعتر نسبت به تغییر رمز کارت بانکی خود اقدام کنند. انتشار این اخبار صرف نظر از پیامدهای مختلفی که دارد می‌تواند ضربه شدیدی به اعتماد کاربران ایرانیی  وارد می‌کند که در حال تجربه الفبای تجارت الکترونیک هستند. 

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به آی‌کلاب مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
ایران یوز با طراحی جدید

ایران یوز با طراحی جدید

وبنا – سایت ایران یوز یکی از مراجع دانلود رایگان ظاهری جدید به خود گرفته است. به گفته مدیر این سایت بر اساس نظرسنجی هاییکه از کاربران انجام گرفت بر آن شدیم تا قالب گرافیکی سایت را تغییر دهیم تا کاربران بتوانند به امکانات جدید سایت دسترسی بهتری داشته باشند.

ایران یوز یک پورتال دانلود رایگان است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده است. جهت مشاهده وب سایت به آدرس  http://www.iranuse.com مراجعه نمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مراسم روز جوملا در ایران برگزار شد

مراسم روز جوملا در ایران برگزار شد

وبنا – مهرداد نایب – اولین سمینار “روز جوملا ” توسط تیم جوملا فارسی(مترجم برگزیده جوملا برای زبان فارسی) پنج شنبه ۲۴ فروردین در شهر مشهد برگزار گردید . این سمینار با مجوز و حمایت رسمی تیم Joomla و بنیاد Open Source Matters در محل در محل فرهنگسرای فن آوری و رسانه مشهد از صبح تا عصر در قالب سخنرانی های عمومی و کارگاه های آموزشی برگزار شد .

از جمله مباحث مطرح شده در این همایش می توان به معرفی جوملا ، ایجاد ارزش افزوده توسط جوملا ، نقش جوملا در کارآفرینی ، معرفی لوگوی جوملا فارسی ، Mobile World ، نوآوری در مدیریت تجارت مبتنی بر جوملا ، Community Development  ، معماری MVC در جوملا ، نقش جوملا در دولت الکترونیک ، طراحی سایت چند زبانه با جوملا و ارائه یک مدل تصمیم گیری جهت انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای متن باز اشاره کرد . همچنین مباحثی همچون نصب و راه اندازی یک سایت با جوملا ، بهینه سازی سایت های جوملایی برای موتورهای جستجو ، امنیت سایت های جوملا و تبدیل قالب HTML به جوملا ۱.۵ در کارگاه آموزشی این سمینار به شرکت کنندگان گفته شد .

 

سعید قمری در پاسخ به این سؤال که چرا مشهد برای برگزاری این سمینار انتخاب شده است گفت: در منشور روز جوملا (Joomla Day Charter) توصیه شده که از مکانهای ارزانتر برای برگزاری این برنامه ها استفاده شود تا هزینه های تمام شده کاهش یابد. از این رو به جای پایتخت می توان برنامه ها را در شهرهای ارزانتر برگزار نمود تا توجه بیشتری به شهرستان ها شود و افزایش سطح علمی در شهرستان ها را نیز دربر داشته باشد. همچنین با توجه به زیارتی بودن شهر مشهد، سفر شرکت کنندگان نیز به این شهر راحت تر بود.

 

وی افزود: اولین دوره برگزاری روز جوملا در ایران، در مقایسه با دیگر کشورها استقبال خوبی داشته است. ضمن اینکه جوملا فارسی (مامبولرن) یک گروه غیرانتفاعی است و عمده هزینه های برگزاری این مراسم توسط اعضای تیم جوملا فارسی و بخشی از آن هم از سوی شرکت کنندگان و حامیان سمینار تأمین شده است. البته شرکت Open Source Matters (پشتیبان و راهبر پروژه جوملا) معمولا از برگزارکنندگان روز جوملا حمایت مالی می کند، اما به دلیل تحریم دریافت کمک مالی از این شرکت و چند سایت دیگر به نتیجه نرسید.

 

وی در خصوص برگزاری روز جوملا در سالهای بعد اظهار داشت: تیم جوملا و OSM Inc در هر سال، صرفا به یک گروه اجازه برگزاری روز جوملا در منطقه موردنظر را می دهد و در سال بعد نیز گروه قبلی را برای برگزاری در اولویت قرار می دهند. البته تیم جوملا فارسی هنوز برای سال بعد تصمیمی نگرفته و باید ابتدا بازخوردهای این برنامه را بررسی و سپس تصمیم گیری کنیم.

 

وی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این سمینار و برنامه های مشابه، توجه دولت مردان به سیستم های متن بازی مثل جوملا بیشتر شود ، بومی سازی جوملا و استفاده از آن در سازمان ها از وضعیت مناسبتری برخوردار شود، سطح علمی کاربران و توسعه دهندگان افزایش پیدا کرده و پیوند میان علم و صنعت در حوزه آی تی بیشتر شود، استفاده از پتانسیل ها بیشتر و زمینه سازی برای اشتغال صورت گیرد و همچنین در راستای فرهنگسازی استفاده مناسب از وب تلاش هایی صورت پذیرد.

 

دبیر اولین سمینار جوملا ادامه داد: گسترش استفاده مناسب از جوملا، آشنایی دانشجویان، مدیران و شرکت ها با جوملا و پتانسیل های آن و تبادل تجربیات متخصصین این حوزه و مطرح کردن نرم افزارهای متن باز به عنوان راهکاری برای مقابله با تحریم ها از سایر اهداف این سمینار است.

 

ضمن اینکه خبر این گردهمایی در سایت جوملا نیز منتشر شده است .، اطلاعات بیشتر در مورد این سمینار را می توانید در سایت JoomlaDay.ir مطالعه کنید .

خواندن ادامه‌ی خبر
W3C برگزار می کند: دوره آنلاین موبایل وب

W3C برگزار می کند: دوره آنلاین موبایل وب

وبنا – ثبت نام برای دوره آنلاین موبایل وب و الگوهای موفق که توسط کنسرسیوم وب جهانی برگزار می گردد آغاز شد. ثبت نام در این دوره تا تاریخ ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت) با تخفیف ویژه همراه خواهد بود.

 

مدت این دوره شش هفته بوده و از ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) آغاز می گردد. این دوره به طراحان وب و تولید کنندگان مجتوا که با محیط وب آشنایی دارند کمک میکند که با تکنولوژی های موبایل در زمینه وب آشنا شوند. این کلاس ها بر پایه استانداردهای W3C هستند.

 

نرخ ثبت نام این دوره قبل از ۲۳ آوریل برابر ۱۹۵ یورو و بعد از آن ۲۲۵ یورو می باشد.

 

برای مشاهده توضیحات این دوره به این صفحه بروید.

برای ثبت نام به این صفحه مراجعه کنید.

 

خواندن ادامه‌ی خبر
حضور W3C در کنفرانس وب جهانی ۲۰۱۲

حضور W3C در کنفرانس وب جهانی ۲۰۱۲

وبنا – کنسرسیوم وب جهانی (W3C) در کنفرانس www2012 حضور فعال خواهد داشت. این کنفرانس که یکی از معتبرترین رویدادهای وب در جهان می باشد امسال از ۱۶ تا ۲۰ آوریل در لیون فرانسه برگزار خواهد شد. کنسرسیوم وب جهانی با حضور گسترده در این کنفرانس تاثیرات پلتفورم باز وب را در تغییر شکل زندگی٬ کار و جامعه نشان می دهد. W3C از کلیه برنامه نویس ها، دولت ها، رسانه ها و تمامی کسانی که در کنفرانس شبکه وب جهانی ۲۰۱۲ شرکت میکنند دعوت مینماید تا این کنسرسیوم  را همراهی نمایند. از فعالیت های متنوع کنسرسیوم وب جهانی در کنفرانس امسال می توان به سخنرانی کلیدی تیم برنز لی٬ مدیر W3C اشاره کرد. کارگاه های دیگری نیز توسط کنسرسیوم وب جهانی در طول کنفرانس برگزار خواهد شد.

 

  • کارگاه آشنایی با کنسرسیوم وب جهانی
  • کارگاه CSS3 در استایل – چگونه جدید ترین ابزارهای CSS را برای ساخت نرم افزارهای تعاملی و زیبا به کار بگیریم.
  • دسترسی به وب در آینده  – آخرین تکنیک ها برای ایجاد امکان استفاده از وب توسط افراد ناتوان
  • نرم افزارهای تحت وب موبایل – راهنمایی برای چگونگی ایجاد نرم افزارهای وب که بر روی برای دستگاه های موبایل
  • کاربرد داده های باز – کشف عمق و قوت داده های باز دولت و چکونگی مدیریت داده ها از منابع گسترده در فرمت های مختلف
  • امنیت  و حریم خصوصی وب – تاثیر نرم افزارهای امروز بر تغییر مفهوم حریم خصوصی و امنیت کاربر
  • بازی های HTML5 – بهترین تمرین ها برای توسعه بازی های HTML5

 

برای مشاهده وب سایت رسمی کنفرانس WWW2012 به سایت www.www2012.org مراجعه نمایید.

برای مشاهده خبر در سایت کنسرسیوم وب جهانی به این صفحه بروید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سومین شماره خبرنامه علم‌سنجی منتشر شد

سومین شماره خبرنامه علم‌سنجی منتشر شد

وبنا – سومین شماره از خبرنامه علم‌سنجی، توسط گروه پژوهشی اطلاع‌سنجی پژوهشکده علوم اطلاعات پژوهشگاه علوم و فناورى اطلاعات ایران منتشر شد. به گزارش “روابط‌عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران” سومین شماره خبرنامه علم‌سنجی حاوی مطالبی در خصوص بررسی چشم انداز در حال تغییر پژوهش در کشورهای عربی، فارسی و ترک زبان خاورمیانه، خبرهای پژوهشگاه علوم و فناوریاطلاعات ایران، اخبار و رویدادهای علمی و معرفی کتاب می‌باشد.

این شماره از خبرنامه در ۱۰ صفحه و با همکاری دکتر سعید اسدی، دکترحمید رضا جمالی مهموئی، نفیسه دهقانپور و جواد ریاحی اصل منتشر شده است. خبرنامه علم‌سنجی به صورت الکترونیکى توسط گروه اطلاع سنجی پژوهشکده علوم اطلاعات پژوهشگاه منتشر می شود.

برای مشاهده این خبرنامه به وب‌سایت پژوهشگاه مراجعه نمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر
آی‌کافی همه چیز درباره قهوه

آی‌کافی همه چیز درباره قهوه

وبنا – سایت آیکافی با تمرکز بر روی قهوه کار خود را آغاز کرده است. در این سایت از طراحی بسیار خوب و مناسبی برخوردار است مسائل مختلفی در مورد قهوه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. این نوشیدنی که یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها در دنیا است در انواع مختلف و با روشهای متفاوتی تهیه می‌شود و یکی از اهداف آیکافی یافتن بهترین روش تهیه قهوه می‌باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://icoff.ee/fa مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سخنرانی چند شخصیت برجسته در سمینار جوملا

سخنرانی چند شخصیت برجسته در سمینار جوملا

وبنا – مسئولین و دست اندرکاران سمینار بین المللی جوملا ، از سخنرانی چند تن از شخصیت های برجسته بین المللی در این سمینار خبر دادند. از بین این افراد می توان به Hagen Graf (مؤلف چندین کتاب در زمینه جوملا) ، Christine Graf (مدیر سایت cocoate.com – ناشر کتب جوملا) ، Paul Orwig (رئیس Open Source Matters Inc وسردبیر Joomla Magazine) و Ryan Ozimek (عضو کنونی هیئت مدیره و رئیس سابق Open Source Matters Inc) اشاره کرد.

سمینار بین المللی جوملا ، به همت گروه جوملا فارسی و فرهنگسرای فناوری و رسانه مشهد، در روز بیست و چهارم فروردین امسال در مشهد برگزار خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نحوه شرکت در این سمینار ، به آدر  www.JoomlaDay.ir مراجعه نمائید.

خواندن ادامه‌ی خبر