ماه: آبان ۱۳۹۰

بهترین سرویس دهنده اینترنت در جشنواره وب ایران معرفی می شود

بهترین سرویس دهنده اینترنت در جشنواره وب ایران معرفی می شود

وبنا – بهترین سرویس دهندگان اینترنت در چهارمین جشنواره وب ایران با یکدیگر به رقابت می دازند تا از برترین آنها تقدیر به عمل آید. در گروه سرویس دهندگان اینترنت در شاخه موضوعی وب سایت ها٬ شرکت ها و مراکز سرویس دهنده اینترنت در ایران با شرکت در جشنواره از لحاظ محتوای وب سایت، ساختار آن، طراحی دیداری، و به ویژه کارکرد و تعامل با کاربر توسط هیئت داوران جشنواره بررسی شوند و در انتها برترین آنها معرفی و تقدیر شوند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره وب ایران به آدرس www.iranwebfestival.com/fa مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
ششمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت ۲۸ آبان تا ۴ آذرماه برگزار می‌شود

ششمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت ۲۸ آبان تا ۴ آذرماه برگزار می‌شود

 وبنا – ششمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت ۲۸ آبان تا ۴ آذرماه  ۱۳۹۰ در ۱۲ بخش برگزار می‌شود.

به گزارش دوربین.نت، ششمین جشنواره در فرهنگسرای سرو، نگارخانه برگ و موزه هنرهای دینی امام علی (ع) با همکاری شرکت دایا سیستم٬ وارد کننده برندهای دوربین الیمپوس  و کاسیو برگزار می‌شود.

افتتاحیه این جشنواره همزمان با افتتاح بخش نمایشگاه در گالری برگ شنبه ۲۸ آبان ماه ساعت ۱۶ برگزار می‌شود و ۱۱۰ فریم عکس‌های برتر جشنواره در ۹ موضوع سیاسی، فرهنگ و هنر، اجتماعی، ورزش، مجموعه مستنداجتماعی، اقتصادی، بین الملل، سفر و موبایل افتتاح می‌شود. این عکس‌ها از بین ۳۰۰۰ فریم عکس رسیده توسط ۳۰ داور انتخاب شده است.

اختتامیه بخش نمایشگاه پنج شنبه ۳ آذرماه ساعت ۱۷ در گالری برگ برگزار خواهد شد.

بخش‌های فیلم، مالتی مدیا، کارگاه‌های آموزشی نرم افزار، کارگاه‌های آموزشی عکاسی، بخش باتجربه‌ترها و نشست‌های پرسش و پاسخ از روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه تا پنج شنبه ۳ آذرماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در فرهنگسرای سرو برگزار می‌شود. کنداکتور ریز برنامه‌ها ، ساعت شروع برنامه‌ها به زودی به اطلاع عموم خواهد رسید.

فیلم‌ و مالتی‌مدیاهای منتخب جشنواره روز جمعه از ساعت ۱۳ تا ۱۷ سانس‌های نیم ساعته در موزه دینی هنرهای امام علی(ع) اکران خواهد شد.

اختتامیه ششمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت جمعه ساعت ۱۷ در موزه دینی هنرهای امام علی (ع) برگزار خواهد شد و برگزیدگان ۱۲ رشته جشنواره به همراه عکاس برترسال ایران انتخاب و معرفی می‌شوند.

فرهنگسرای سرو : خیابان ولی عصر (عج) / بالاتر از پارک ساعی / کوچه ساعی دوم
نگارخانه برگ : خیابان پاسداران ، خیابان شهید کاظم موسوی ، میدان هروی ، خیابان شهید وفامنش ، خیابان شهید جمالی ،شماره ۱۷
موزه هنرهای دینی امام علی (ع) : خیابان حضرت ولی عصر (عج)- روبروی بزرگراه نیایش – بلوار اسفندیار – شماره ۳۵

خواندن ادامه‌ی خبر
جشنواره نوآوری های تلفن همراه ایران

جشنواره نوآوری های تلفن همراه ایران

دانشگاه شریف اقدام به برگزاری نخستین جشنواره نوآوریهای تلفن همراه ایران و همچنین دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه نموده است. طی برگزاری این جشنواره طرحها توسط افراد و استادان صاحب نام این رشته مورد داوری قرار میگیرند و در طی مراسمی در روز ۱۴ اسفند ماه در سالن همایشهای صدا و سیما از طرحها و نرم افزارهای برتر درکنفرانس تقدیر به عمل میاید.

علاقمندان به زمینه تولید نرمافزارهای تلفن همراه با شرکت در این مسابقه، ضمن ارزیابی فعالیت خود، امکان معرفی و آشنایی با بازیگران اصلی صنعت تلفن همراه کشور را به دست میآورند.

صاحبان آثار برگزیده مسابقه نرم افزار از فرصتهای مختلف حمایتی، سرمایه گذاری و همکاری تجاری نیز برخوردار خواهند شد. دانشگاه صنعتی شریف با همکاری حامیان جشنواره جوایز نفیسی را نیز به شرکت کنندگان برتر اختصاص خواهد داد.

شما می توانید با مراجعه به سایت جشنواره www.mobileawards.ir اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی شرکت در مسابقه نرم افزار پیدا کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین بانک الکترونیکی ایران در چهارمین جشنواره وب ایران معرفی میشود

برترین بانک الکترونیکی ایران در چهارمین جشنواره وب ایران معرفی میشود

وبنا – در چهارمین جشنواره وب ایران بانک ها در شاخه بانکداری و پرداخت الکترونیک به رقابت می پردازند تا از برترین آنها در این شاخه تقدیر گردد. در این گروه از جشنواره وب سایت های بانکداری و پرداخت الکترونیک بانک ها از لحاظ محتوایی، ساختاری، طراحی دیداری، کارکرد و تعامل با مشتری توسط هیئت داوران جشنواره مورد بررسی قرار گرفته و برترین آنها معرفی میشوند.

شایان ذکر است که در این شاخه از جشنواره مشابه مابقی گروه ها، رای گیری مردمی نیز صورت میگیرد که بدین وسیله برترین وب سایت های بانکداری و پرداخت الکترونیک به انتخاب مردم معرفی میگردند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره وب ایران به آدرس http://iranwebfestival.com/fa مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سامانه اطلاع رسانی بورس در دسترس عموم قرار گرفت

سامانه اطلاع رسانی بورس در دسترس عموم قرار گرفت

وبنا – سایت اطلاع رسانی بورس ایران توسط شرکت تدبیرپرداز و به سفارش شرکت پردازش اطلاعات مالی پویا برای ارائه هر چه بهتر اطلاعات و خدمات بازار سرمایه در اختیار سهامداران و فعالان بازار سرمایه قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت تدبیر پرداز به وبنا گفت “هدف از تولید این سامانه، اطلاع رسانی به بازار سرمایه با روشی متمایز نسبت به گذشته است به این مفهوم که علاوه بر انتشار اطلاعات بازار به صورت عددی مثل اطلاعات نمادها، معاملات دیده بان بازار و اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری، اطلاعات مقایسه ای نیز در اختیار بازدید کنندگان قرار می گیرد.”

ناصر موسوی افزود: در این سامانه تمامی اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری و معاملات در بازار به صورت نموداری و مقایسه ای درج شده است تا کاربران با کمک آنها نمای کلی از بازار به دست آورند.

مدیرعامل شرکت تدبیرپرداز در خصوص این سایت جدید ادامه داد: یکی از قسمت های مهم این سایت که “نقشه بازار” نام دارد اطلاعات لحظه ای را در خصوص بیشترین حجم معاملات یک سهم نشان می دهد و بیشترین تقاضا و عرضه ثبت شده در هر سهم را به صورت شکلی در اختیار کاربران قرار می دهد.

وی افزود: اطلاعات این سایت منطبق بر سیستم معاملاتی است و به صورت لحظه ای به روز رسانی می شود. موسوی در خصوص امکانات دیگر این سایت ابراز داشت:یکی از امکانات جالب این سایت، ساختن صفحه ای سفارشی و شخصی است.

وی ادامه داد: کاربران می توانند صفحه سفارشی و مورد علاقه خود را ایجاد کرده و با افزودن نمادهای مورد علاقه به این صفحه، تغییرات نماد مورد نظر را رصد کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.bourseview.com مراجعه کنید.
خواندن ادامه‌ی خبر
وبسایت ایده یاب راه اندازی شد

وبسایت ایده یاب راه اندازی شد

وینا – وبسایت ایده یاب، مرجع ایده های خلاقانه برای طراحان است که در آدرس www.ideyab.com راه اندازی شده است. این وبسایت شامل صدها عکس و ویدئو در چهار دسته بندی طراحی های خلاقانه، تبلیغات شهری، تیزرهای تبلیغاتی و سازه های خلاقانه می باشد و روزانه با ده ها اثر خلاقانه جدید به همراه توضیحات فارسی و مشخصات کامل آنها به روز می گردد.

در صفحه اول این وبسایت آمده است: «تمام طراحان در حوزه های مختلف، در مهمترین مرحله از انجام پروژه نیاز به ایده پردازی دارند. طبیعتا دیدن ایده های خلاقانه مرتبط با موضوع می تواند کمک بزرگی به خلق ایده های جدید کند. ایده یاب ابزار مرجعی است که طراحان می توانند با جستجو در میان کارهای تبلیغاتی موفق، خلاقیت خود را پرورش داده و کارهای نوتری ارائه دهند…»
طراحان همچنین می توانند آثار خلاقانه خود را برای ایده یاب ارسال نمایند تا در این وبسایت نمایش داده شود.


خواندن ادامه‌ی خبر
بخش دانلود سایت پارسی نیاک راه اندازی شد

بخش دانلود سایت پارسی نیاک راه اندازی شد

وبنا – مرکز دانلود پارسی نیاک با هدف انتشار نرم افزارهای متن باز و یا رایگان راه اندازی شد. تمرکز این بخش ارائه جدیدترین نسخه از نرم افزارها و تشویق کاربران به استفاده از نرم افزارهای رایگانی است که نه تنها می تواند جایگزین نسخه های لایسنس دار باشد بلکه در بعضی موارد از نرم افزارهای مشابه آن برتری هایی دارند.

برخلاف سایر سایت های دانلود این بخش از قوانین کپی رایت پیروی می کند. به همین دلیل فایل های دیگر همچون کتاب ها، مجموعه های آموزشی که دارای حق مولف هستند منتشر نشده و در صورت گزارش به سرعت از روی سایت حذف می گردد.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.parsiniak.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
همایش شبکه‌های اجتماعی مجازی و فضای سایبری برگزار می‌شود

همایش شبکه‌های اجتماعی مجازی و فضای سایبری برگزار می‌شود

همایش شبکه‌های اجتماعی مجازی و فضای سایبر و نقش آن در تامین امنیت و آگاهی خانواده همزمان با هفته پژوهش در ۲۴ آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد خبری همایش شبکه‌های اجتماعی مجازی و فضای سایبر دبیرخانه این همایش، با طرح موضوعات محوری نظیر شناسایی شبکه‌های اجتماعی مجازی و بررسی تطبیقی کارکرد آنها در ایران و غرب،‌ نقش و ساختار خانواده‌ها در جامعه مجازی، آسیب‌شناسی خانواده ایرانی در عرصه شبکه‌های اجتماعی مجازی جهانی،‌ تهدیدها و فرصت‌ها، ارایه راهکارهای مدیریت اطلاعات در شبکه مجازی و ایجاد ساختار شبکه اجتماعی مجازی و بومی ، از تمامی صاحب ‌نظران و اندیشمندان این حوزه دعوت کرده است تا مقالات و آثار علمی خود را تا دهم آذرماه به دبیرخانه همایش به نشانی صندوق پستی ۱۵۸۶/۱۴۶۶۵ ارسال کنند.

برای اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی http://www.shsm.ir مراجعه نمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر
خبر هک شدن پرشین بلاگ و واکنش عجیب پرشین وبلاگ

خبر هک شدن پرشین بلاگ و واکنش عجیب پرشین وبلاگ

وبنا – دیروز خبری با عنوان سرویس وبلاگ دهی پرشین بلاگ هک شد در پایگاه خبری وبنا منتشر شد که پس از انتشار خبر با واکنشی عجیب از سوی سایت پرشین وبلاگ مواجه شدیم. با توجه به این موضوع پایگاه خبری وب سایت های ایران لازم می داند که در خصوص مطلب منتشر شده در پرشین وبلاگ (از سایت های وابسته به پرشین بلاگ است) پاسخی را منتشر کند.

 

در متن منتشر شده در پرشین وبلاگ آمده در اقدامی غیر حرفه ای، در خصوص این کلمه بد نیست که دوستان عزیز در پرشین وبلاگ این نکته را متذکر شویم که این خبر در وبنا به نقل از یک سایت خبری دیگر (فتانیوز) منتشر شده است و در زمان انتشار خبر در وبنا، لینک سایت zone-h مورد تایید قرار گرفته بود. این درحالی است که الان با مراجعه به سایت zone-h متوجه شدیم که این لینک در سایت غیرفعال شده است.


اتهام اینکه این خبر با چه انگیزه ای منتشر شده نیز، واقعا نادرست و خنده دار است. زدن این اتهام به یک سایت خبری اقدامی غیرحرفه ای است که متاسفانه دوستان ما در پرشین وبلاگ، به آن دست زده اند. دوستان ما در پرشین وبلاگ فراموش کرده اند که خبرنگار هستند و می بایست در تماس با آقای بوترابی صحت خبر وبنا را جویا شوند نه اینکه از ایشان بخواهند که از وبنا شکایت کنند. 

 

در خصوص اینکه مدیریت محترم سرویس دهنده پرشین بلاگ نیازی به پاسخگویی نمیبینند هم، دیگر جای نقدی بر وبنا نیست. انتقاد و اتهام نشر خبر غیر واقعی وقتی درست است که رسانه منتشر کننده خبر از درج پاسخ مسئولان مربوطه خودداری کند.

 

وبنا اعلام می کند که در این خصوص هر متنی که به عنوان جوابیه به وبنا ارسال شود را منتشر خواهد کرد. وبنا اعتقاد دارد که درج جوابیه اقدامی حرفه ای است و نه عدم انتشار خبر. دوستان ما در پرشین وبلاگ متاسفانه رسالت و استقلال خبری خود را در پرشین وبلاگ فراموش کرده اند. درست است که پرشین وبلاگ از مجموعه سایت های پرشین بلاگ است. اما رسالت خبری پرشین وبلاگ در حرفه ای بودن است و نه به عمل کردن به عنوان تریبون سرویس دهنده پرشین بلاگ.

 

اتهام بار دیگر خبری کذب، آن چنان بزرگ است که معمولا فقط به رسانه هایی گفته می شود که در خصوص یک شرکت یا سازمان، روزانه اخبار غیر واقعی منتشر می کنند. خیلی حرفه ای تر و بهتر بود که پرشین بلاگ بجای جنجال و هیاهو ی غیرحرفه ای، اقدام به تکذیب خبر می کرد و مسئولین پرشین بلاگ هم جوابیه ای برای وبنا ارسال می کردند تا در وبنا منتشر شود. نه اینکه مغرضانه در کلمات و تیتر خود اینگونه وانمود کنند که وبنا این خبر را با آگاهی از درست نبود منتشر کرده است.

 

خبر های منتشر شده در وبنا، خبری هایی هستند که به وبنا ارسال می شوند و پس از بررسی در وبنا منتشر می شوند. در انتشار اخبار وبنا، هیچ گاه هدف و برنامه ای برای تخریب یک سایت و یا سرویس دهنده ایرانی، وجود نداشته و نخواهد داشت. 

 

دوستان در پرشین وبلاگ اگر حرفه ای بودند می دانستند که جواب یک خبر حتی اگر به عمد نادرست باشد ارسال جوابیه است و نه پیشنهاد شکایت از آن رسانه به مدیر بالا دست خود.

 

سرویس دهنده پرشین بلاگ هم بهتر است در ارتباط خود با رسانه ها تجدید نظر کند. اگر انتشار این خبر به واسطه اهمیت وبنا جنجالی عنوان شده و بازنشر آن در دیگر رسانه ها به گونه ای بوده که نیاز به پاسخ داشته است، این گونه مطلب نوشتن در رسانه های وابسته به پرشین بلاگ اقدامی است غیرحرفه ای. 

 

متاسفانه بارها و بارها در زمان ها مختلف از جناب آقای بوترابی درخواست کردیم که در مصاحبه با ما شرکت کنند ولی متاسفانه ایشان همواره از مصاحبه با وبنا خودداری کرده اند و متاسفانه در زمان برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال، که وبنا روزانه به انتشار اخبار و مصاحبه از سایت هایی که در نمایشگاه شرکت کرده بودند می پرداخت، هم وقتی که به غرفه پرشین بلاگ مراجعه کردیم و از مدیر یکی از سایت های وابسته به پرشین بلاگ و خودایشان برای مصاحبه دعوت کردیم به ما گفتن که اقای بوترابی فرموده اند که با وبنا مصاحبه ای نشود. 

 

وبنا در پایان از سردبیر پرشین وبلاگ و مدیر سایت پرشین بلاگ دعوت می کند بجای ایجاد جنجال های رسانه ای، ارتباطی درخور جایگاه پرشین بلاگ با رسانه ها داشته باشند. و بجای زدن اتهام به پایگاه خبری وب سایت های ایران، جوابیه ای درست و منتطی برای انتشار در وبنا ارسال کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
دومین کنفرانس بین المللی بازاریابی اینترنتی برگزار می شود

دومین کنفرانس بین المللی بازاریابی اینترنتی برگزار می شود

دومین کنفرانس بین المللی بازاریابی اینترنتی ایران، در تاریخ ۱۳ و ۱۴ بهمن ماه سال جاری، در مرکز همایش های صدا و سیما با حضور صاحبنظران و کارشناسان بین المللی به همت شرکت کاسپید و شرکت هلدینگ بیزنس گلدن وی برگزار خواهد شد.

در این کنفرانس اساتید برتر بازاریابی اینترنتی جهان آخرین دستاوردهای خود را در این زمینه با شرکت کنندگان در این کنفرانس در بین خواهند گذاشت.

در دومین کنفرانس بین المللی بازاریابی اینترنتی ایران مباحثی نظیر: بومی سازی استراتژی های بازاریابی اینترنتی- مدل های درآمدزایی در محیط وب- بازاریابی مستقیم در محیط وب – رسانه های اجتماعی و برند هایی که با بکارگیری این رسانه ها در وب به شهرت رسیدند. تجزیه و تحلیل وب- بررسی نمونه ها و شرکت های موفق بین المللی- سئو و بهینه سازی محتوا – در محور بحث قرار خواهند داشت.

سخنرانان کنفرانس عبارتند از :

ماسیموبورجیو (Massimo Burgio )، عضو هیئت مدیرهSempo ، متخصص طراحی و راه اندازی کسب و کارهای مجازی در سطح بین المللی، دارای تخصص ارتباطات، تبلیغات و بازاریابی،مشاور E-Branding در اجتماعات مجازی، مشاور آژانس های بازاریابی بین المللی.

کریستین هاجسون (Kristjan M.Hauksson )، موسس بخش ارتباطات آنلاین و موتورهای جستجو در شرکت Nordic Maretin ، متخصص در ارتباطات آنلاین چند زبانه، بهینه سازی سایت، مشاور در زمینه تجزیه و تحلیل وب و سیستم های مدیریت محتوا، عضو هیئت مدیره Sempo .

رون جونز: (Ron Jones ) مدیر عامل شرکت بازاریابی اینترنتیSymetri، عضو هیئت مدیره Sempo ،نوسینده دوره های آموزشی و راهنمای بازار یابی موتورهای جستجو در sempo Institute ، نویسنده مقالات و نشریات بازاریابی Click Z و Search Engine Watch ، نویسنده کتاب <>، ارائه دهنده راه کارهای اجرایی بازاریابی اینترنتی ویژه شرکت ها و برندهای بزرگ از سال ۱۹۹۸.

شون آرمسترانگ(Shaun Armsrong )، مدیر عامل شرکت Credit Plus دارای سال ها تجربه در حوزه بازاریابی کالا و خدمات و کسب و کارهای بین المللی برنده جایزه BowShow eDen در سال ۲۰۰۸.

محسن آقایی: رئیس هیئت مدیره شرکت هلدینگ بیزنس گلدن وی، فعال در حوزه تامین مالی و فاینانس، صاحب برند صرافی بین المللی BGW Exchange با چهار شعبه داخل ایران و سه شعبه خارجی، دارای سالها تجربه در حوزه E-Business و بانکداری الکترونیک، سهام دار عمده و رئیس هیئت مدیره بانک در خارج از ایران.

حمید سپیدنام: مشاور و ارائه دهنده راه کارهای نوین بازاریابی اینترنتی، بیش از ۱۰ سال سابقه در بهینه سازی و افزایش ترافیک وب سایت در انگلستان، مدیر عامل شرکت کاسپید انگلستان، شرکت برگزیدهTOPSEO ، دارای مدرک بین المللی بازاریابی و تبلیغات از شرکت گوگل، متخصص در حوزه بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو، اجرای ده ها سخنرانی موفق تخصصی در حوزه بازاریابی اینترنتی.

همچنین اعضای هیئت علمی این کنفرانس عبارتند از:

دکتر علی اکبر جلالی- دبیر علمی همایش، دکتر علیرضا درخشان، دکتر قدرت سپیدنام، دکتر امیرعلیخانزاده، مهندس امیر فتوحی، دکتر حبیب الله اصغری 


در پایان دوره به شرکت کنندگان مدرک از طرف ارگان  Global Search Interactive یکی از بزرگترین ارگانهای وب مارکتینک در اروپا اهدا خواهد شد. 


علاقه مندان به ثبت نام در این کنفرانس می توانند به http://www.ebconference.com مراجعه نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
سرویس وبلاگ دهی پرشین بلاگ هک شد

سرویس وبلاگ دهی پرشین بلاگ هک شد

وبنا –  به گزارش فتا نیوز امروز سرویس وبلاگ دهی پرشین بلاگ به دلیل ضعف امنیت در قسمت عنوان این سرویس وبلاگ دهی توسط گروه کلاه سیاه ها هک شد. 

به گفته وب سایت این گروه این نفوذ و کشف آسیب پذیری فقط برای اطلاع به مدیران این سرویس وبلاگ دهی ایرانی بوده که طرفداران زیادی دارد و مرکز امنیتی کلاه سیاه ها هیچ گونه نقش خرابکارانه ی در این مورد نداشته و برای بالا بردن امنیت این سرویس تست های بر روی این سایت انجام داده . 

این نفوذ در سایت زون اچ به آدرس http://zone-h.org/mirror/id/15816950 به ثبت رسید.

خواندن ادامه‌ی خبر
استراتژی های بازاریابی آنلاین در باشگاه وب مورد بررسی قرار گرفت

استراتژی های بازاریابی آنلاین در باشگاه وب مورد بررسی قرار گرفت

وبنا – دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۰ یکی دیگر از جلسات باشگاه وب ایران برگزار شد. این جلسه به موضوع استراتژی بازاریابی آنلاین اختصاص داشت و آقای ژان بقوسیان مدیر سایت مدیرسبز، در این جلسه به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی سخنرانی خود را با عنوان عوامل انفجار در فروش و با یک سوال شروع کرد. “چرا وب سایت ها فروش کافی ندارند؟” به گفته بقوسیان ۳ دلیل اصلی برای عدم فروش در سایت ها وجود دارد. عدم اعتماد، عدم آشنایی و اطلاعات کم کاربران از دلایل اصلی عدم فروش در وب سایت ها است.

در ادامه آقای بقوسیان به این موضوع اشاره کرد که تاکتیک و استراتژی با هم تفاوت دارند. وی گفت “تاکتیک فقط دانستن نحوه حرکت مهرها و استراتژی یعنی روال بازی کردن است و استراتژی یعنی چیدن نیرو بنحوی که در مقابل دشمن برتری داشته باشیم”

وی در خصوص استراتژی فروش گفت استراتژی فروش می تواند تمرکز بر علاقه مندان و نه خریداران باشد. و بحث با این سوال که “چرا بسیاری از مخاطبان از سایت شما خرید نمی کنند؟” ادامه یافت. به گفته وی، از کاربران سایت و افرادی که به سایت مراجعه می کنند، ۵٪ در فکر خرید، ۵٪ افراد بی تفاوت و ۹۰٪ افراد مردد هستند. فروش به افرادی که به خرید فکر می کنند کار سختی نیست و معمولا سایت های ایران فقط به این دسته فروش دارند. 

بقوسیان در ادامه گفت وب سایت را باید به ابزار جمع آوری اطلاعات علاقه مندان تبدیل کرد چرا که معمولا در بازدید اول هیچ خریدی انجام نمی شود و ۹۵ درصد از بازدیدکنندگان دیگر هیچ گاه به ما سر نمیزنند. موضوعی که در ادامه جلسه مطرح شد تاکید بر تمرکز روی علاقه مندان بود و نه خریداران. 

مدیر سایت مدیر سبز در تبلیغات اینترنتی یکی از بزرگترین اشتباه ها ورود کاربر به صفحه اصلی سایت است. به گفته وی برای هر یک از محصولات و کمپ های تبلیغاتی می بایست صفحه فرود مخصوص خود محصول را طراحی نمود.

بررسی ملاک های همچون CTR و Bounce Rate از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود. فیلم کامل سخنرانی و فایل صوتی این جلسه به زودی در سایت باشگاه وب ایران قرار داده خواهد شد.

 

برای مشاهده سایت مدیر سبز به آدرس http://www.modiresabz.com و باشگاه وب ایران به آدرس http://iranwebclub.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جهاد دانشگاهی حامی چهارمین جشنواره وب ایران

جهاد دانشگاهی حامی چهارمین جشنواره وب ایران

دبیرخانه چهارمین جشنواره وب ایران – مرکز رشد فن آوری اطلاعات و ارتباطات رویش جهاد دانشگاهی ایران به جمع حامیان رسمی چهارمین جشنواره وب ایران پیوست.
مرکز رشد رویش ارائه دهنده خدمات و ابزارهای مطمئن به کارآفرینان، شرکت‌های نوپا و جوان در طول دوره شروع فعالیت آنها برای تبدیل نوآوری ها و دستاوردهای تحقیقاتی‌شان به محصولات دارای توجیه اقتصادی در زمینه فناوری اطلاعات می‌باشد.

هدف این مرکز، ایجاد بستری مناسب به منظور جذب کارآفرینان، توسعه کسب ‌و‌کارهای کوچک و متوسط، تولید محصولات و فرآیندهای قابل عرضه به بازار و در نهایت رشد اقتصادی منطقه است. در این راستا برای کسب مزیت رقابتی باید نوع منحصر به فردی از حمایتها و خدمات را عرضه نمود همچنین سودآوری مرکز در گرو موفقیت شرکت های مستقر در مرکز رشد است.

در چهارمین جشنواره وب ایران  وب سایت های ایرانی در بیش از ۹۰ شاخه مختلف به رقابت خواهند پرداخت تا برترین های هر شاخه در پایان جشنواره به انتخاب هیئت داوران و انتخاب مردم معرفی و از آنها تقدیر گردد.

خواندن ادامه‌ی خبر