ماه: بهمن ۱۳۸۹

انتصاب مسئول ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی

انتصاب مسئول ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی

وبنا – به گزارش خبرگزاری فارس، سید احسان قاضی زاده، مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ضمن تشکر از فعالیت‌های مهدی صرامی مسئول سابق این ستاد محمد صادق افراسیابی را به عنوان مشاور خود و مسئول ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی منصوب کرد.

بنابراین گزارش در متن حکم افراسیابی آمده است: ” جناب آقای محمد صادق افراسیابی، نظر به سوابق تجربی، تعهد و درایت جنابعالی در اجرای ماموریت‌های اداری به سمت مشاور اینجانب و مسئول ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی و امور خبرگزاری‌های غیر دولتی ” منصوب می‌شوید.

امید است در سایه توجهات ذات متعال در تداوم خدمات فرهنگی و فناوری محوله با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و اهداف مقدس نظام و راهبردهای دولت دهم موفق باشید.

محمد صادق افراسیابی پیش از این دارای سوابقی همچون مدیرکل دفتر آموزش ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، مشاور مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معان برنامه ریزی و توسعه ارتباطات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران در نشریات ایران زمین بوده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
یک ایرانی به هیأت داوران رقابتهای WSA سازمان ملل راه یافت

یک ایرانی به هیأت داوران رقابتهای WSA سازمان ملل راه یافت

وبنا – به گزارش دبیرخانه دائمی همایش و رقابت های WSA ایران، مهندس احسان ریاضی اصفهانی که پیش از این نیز حضور در داوری بین المللی UN WSIS Award را در بهار سال ۸۸ در دهلی نو تجربه کرده بود با توجه به داوری موفق و حضور مثبت ایشان با اتفاق آرای هیات مدیره WSA جهانی برای بار دوم  از طرف دفتر جهانی WSA در اتریش عنوان یکی از اعضای WSA Grand Jury سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰ انتخاب گردید و در داوری جهانی WSA که امسال از هفتم تا چهاردهم آوریل جهت انتخاب برترین دستاوردهای رایانه ای جهان در هنگ کنگ برگزار می شود همراه با داورانی از سراسر جهان از جمله نمایندگان سازمان ملل و بانک جهانی به داوری و انتخاب برترین آثار جهان برای دوره ۲۰۱۱- ۲۰۱۰  خواهد پرداخت.

خواندن ادامه‌ی خبر
جزییات بیشتر از دومین جوایز فناوری ایران منتشر شد

جزییات بیشتر از دومین جوایز فناوری ایران منتشر شد

وبنا – جزییات بیشتری از نامزدها و نحوه برگزاری دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران (ایتا) منتشر شد. 

به گزارش دبیرخانه دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران (ایتا)، علاوه بر نامزدهای اولیه ایتا دو شرکت دیگر که نامزدی آنها توسط دبیرخانه تایید شده و به پنل داوری افزوده شده‌‌اند، شامل شرکت‌های “لایزر” در بخش برترین ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت و “رایورز” در بخش برترین شرکت نرم‌افزاری می‌شوند.
براساس این گزارش، تاکنون بیش از ۱۵۰ درخواست نامزدی در رقابت برترین‌های فناوری ایران به دبیرخانه ایتا ارسال شده که از میان آنها درخواست ۵ شرکت برای افزوده شدن به پنل داوری درحال بررسی است و بقیه شرکت‌ها یا به دلیل نبود بخش مرتبط داوری یا غیرقابل رقابت بودن آنها با دیگر شرکت‌ها حائز شرایط رقابت شناخته نشدند.
دبیرخانه دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران به منظور ترغیب عموم کاربران سرویس‌های مختلف نامزدهای ایتا به شرکت در داوری، قرعه‌کشی را میان داوران عمومی که در پنل داوری ثبت نام کرده و در انتخاب برترین نامزدهای خود شرکت کرده‌اند، برگزار و تندیس برترین را به آنان اهدا خواهد کرد.
تبلیغات محیطی ایتا نیز از هفته گذشته در سطح شهر تهران و تبلیغات رادیو و تلویزیونی آن از روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه در شبکه‌های یک، دو و ۵ سیما و رادیوهای جوان و پیام آغاز شده است. داوری میان نامزدهای مختلف جوایز فناوری ایران که از ۱۰ بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، به صورت آنلاین انجام می‌شود.
در دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران علاوه ‌بر اینکه تمامی مخاطبان و کاربران اینترنتی می‌توانند با ثبت‌نام در سایت WWW.ITAWARDS.IR در داوری جوایز فناوری ایران شرکت کنند، هیات داوران جوایز فناوری ایران مرکب از مدیران ارشد دولتی و خصوصی فعال، کارشناسان، اساتید دانشگاهی متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و فعالان رسانه‌ای با دریافت نام کاربری و رمز ورود امکان ورود به پنل داوری را خواهند داشت.
کاربران عمومی برای ورود به پـنل داوری بـاید به سایت www.itaward.ir مراجعه کرده و با ورود به بخش داوری و دریافت نام کاربری و رمز عبور که به ایمیل آنها ارسال می‌شود، می‌توانند به هر یک از نامزدهای شرکت‌کننده رای بدهند. مراسم دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران ایتا به منظور معرفی برترین‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در دو بخش اصلی و پیشخوان ۱۷ اسفند ماه سال جاری در هتل هما با حمایت معنوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، سازمان فناوری اطلاعات کشور، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و مرکز پژوهشی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه شریف، توسط هفته‌نامه عصر ارتباط برگزار می‌شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
گروه آشیانه در رتبه سومین هکر برتر سایت Zone-H

گروه آشیانه در رتبه سومین هکر برتر سایت Zone-H

وبنا – سایت Zone-H.org یکی از معتبرترین سایت های امنیت اطلاعات IT است که روزانه آمار تعداد سرورها و سایت های هک شده را توسط هکرهای مختلف ارائه می دهد. سایت Zone-H فعالیتی در زمینه ثبت سایت های هک شده و اخبارهای امنیتی دارد و هکرها بعد از Deface کردن سایت های مختلف نام   Domain آنها را در سایت Zone-H ثبت می کنند که برای خود محفوظ داشته باشند و بتوانند جزو ۵۰  Attacker برتر Zone-H شوند.

امروز گروه امنیتی آشیانه توانست برای اولین بار در رتبه سومین هکر دنیا در قسمت  Special سایت Zone-H قرار گیرد.
برای مشاهده این موضوع به لینک زیر مراجعه کنید 
http://zone-h.org/stats/notifierspecial در حال حاضر تیم آشیانه به عنوان بالاترین گروه ایرانی در این لیست قرار دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
اسامی نامزدهای اولیه دومین جوایز فناوری ایران منتشر شد

اسامی نامزدهای اولیه دومین جوایز فناوری ایران منتشر شد

وبنا – اسامی نامزدهای اولیه دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران (ITA) به منظور آغاز داوری ایتا منتشر شد.

به گزارش دبیرخانه دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران (ITA)، داوری جوایز فناوری ایران در دو بخش اصلی و پیشخوان در مرحله اول با حضور ۷۲ نامزد از ۱۰ بهمن ماه آغاز شد و داوران می‌توانند از میان کاندیداهای هر بخش نسبت به انتخاب برترین‌ها در هر گروه اقدام کنند.

براساس اعلام رسمی دبیرخانه ایتا، شرکت‌هایی که برای حضور در جوایز فناوری ایران ثبت‌نام کرده‌اند و هنوز نظر قطعی دبیرخانه را برای ورود به ایتا دریافت نکرده‌اند یا شرکت‌هایی که تمایل به حضور در ایتا دارند، پس از تایید دبیرخانه ایتا و طی مراحل ثبت‌نام در مرحله‌های بعدی اعلام نامزدهای جدید، به پنل داوری جوایز فناوری ایران افزوده می‌شوند.

داوری میان نامزدهای مختلف جوایز فناوری ایران که از ۱۰ بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، به صورت آنلاین انجام می‌شود. در دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران علاوه‌بر اینکه تمامی مخاطبان و کاربران اینترنتی می‌توانند با ثبت‌نام در سایت WWW.ITAWARDS.IR در داوری جوایز فناوری ایران شرکت کنند، هیات داوران جوایز فناوری ایران مرکب از مدیران ارشد دولتی و خصوصی فعال، کارشناسان، اساتید دانشگاهی متخصص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و فعالان رسانه‌ای با دریافت نام کاربری و رمز ورود امکان ورود به پنل داوری را خواهند داشت.

کاربران عمومی برای ورود به پنل داوری باید به سایت www.itaward.ir مراجعه کرده و با ثبت‌نام در بخش داوری و دریافت نام کاربری و رمز عبور که به ایمیل آنها ارسال می‌شود، می‌توانند به هر یک از نامزدهای شرکت‌کننده رای بدهند.

مراسم دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران ایتا به منظور معرفی برترین‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در دو بخش اصلی و پیشخوان ۱۷ اسفند سال جاری در هتل هما با حمایت معنوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی، سازمان فناوری اطلاعات کشور، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای، مرکز پژوهشی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه شریف، توسط هفته‌نامه عصر ارتباط برگزار می‌شود.

در بخش اصلی جوایز فناوری ایران در دسته برترین ارایه‌دهنده خدمات مخابراتی اپراتورهای تلفن همراه، ایرانسل و همراه اول به رقابت خواهند پرداخت. در دسته برترین تولیدکننده فناوری اطلاعات نیز شرکت‌های فراسو، مادیران، بیت‌پرداز، سام الکتریک و سیاره سبز قرار دارند.

در رده برترین شرکت نرم‌افزاری شرکت‌های ایران ارقام، همکاران سیستم، توسن، ایریسا، به‌پرداخت ملت و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و در رده برترین ارایه‌کننده خدمات اینترنتی شرکت‌های شاتل، پارس آنلاین، داتک تله‌کام، صبانت، آسیاتک و پیشگامان توسعه ارتباطات قرار دارند.

در دسته برترین ارایه‌کننده خدمات بانکداری الکترونیکی بانک‌های اقتصاد نوین، سامان، پارسیان، ملت و ملی و در دسته برترین نام تجاری برندهای هلو، ویترین، گرین و اکرون قرار دارند.

شرکت‌های ایرانسل، سام سرویس، ایدکو، مادیران، گارانتی کشوری نوکیا، مایکروتل، امتداد سازگار و خدمات آواژنگ در دسته برترین ارایه‌کننده خدمات پس از فروش با یکدیگر رقابت می‌کنند.

در دسته برترین مرکز فروش ابزارهای دیجیتالی و سخت‌افزاری تهران مجتمع کامپیوتر پایتخت، مجتمع تجاری علاءالدین، بازار موبایل ایران، بازار رضا و بازار ایران با یکدیگر رقابت می‌کنند و انستیتو ایزایران، مجتمع علوم داناک، مجتمع فنی تهران و کهشکان نور نیز نامزدهای دریافت جایزه برترین موسسه آموزشی هستند. همچنین در بخش اصلی جوایز ایتا، در دسته برترین روابط عمومی، حمیدرضا نیکدل مدیر روابط عمومی نوکیا در ایران، حمیدرضا آقاجانی مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، علیرضا صالحی موسس و مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی دیده‌بان آی‌تی و کوروش عباسی مدیر روابط عمومی آواژنگ نامزد هستند.

در بخش پیشخوان دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران نیز مادربوردهای اسوس P7P55D EVO، گیگابایت P55A-UD4P و الایت گروپ P55H-AK برای کسب عنوان برترین مادربورد با یکدیگر رقابت می‌کنند و نمایشگرهای ال‌جی مدل E2050S، سامسونگ BX2085 و ال‌جی E2050S نیز نامزدهای برترین نمایشگر هستند.

سه کارت گرافیکی XFX 5970 BLACK، Zotac GeForce GTX 480 AMP و ASUS HD 5870 Matrix نیز در بخش برترین کارت گرافیکی و سونی VPC-EA، اسوس X4GJF و لنوو THINKPAD EDGE نیز در بخش برترین رایانه همراه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

از سوی دیگر ماوس‌های فراسو مدل FLM-Z85 Tous، لاجیتک G9 و جنیوس ERGO 555 LASER نیز در رقابت بر سر برترین لوازم جانبی نامزد شده‌اند و گوشی‌های تلفن همراه نوکیا N8، سامسونگ Galaxy s و سونی اریکسون X10 mini نیز در بخش برترین گوشی تلفن همراه با هم رقابت می‌کنند.

هلو، کاسپرسکی PURE و پاندا نامزدهای برترین بسته نرم‌افزاری بخش پیشخوان، بازی‌های گرشاسب، آسمان دژ و سازه میترا نامزدهای برترین بازی رایانه‌ای ایرانی و تی پی لینک TD-W8960N، دی لینک Wireless N 150 و SMC 7904WBRA- نامزدهای برترین تجهیزات خانگی شبکه هستند.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغاز ثبت نام اینترنتی دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران

آغاز ثبت نام اینترنتی دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران

وبنا – برترین های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران ۱۷ اسفند معرفی می شوند. مراسم دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران ایتا به منظور معرفی برترین های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در دو بخش اصلی و پیشخوان ،۱۷ اسفند سال جاری در هتل هما با حمایت معنوی دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی ،سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه ایی کشور توسط عصر ارتباط  برگزار می شود.

دبیرخانه ایتا با انتشار اطلاعیه ایی رسمی ضمن اعلام زمان برگزاری مراسم جوایز فناوری ایران نحوه داوری و شیوه انتخاب برترین ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران را به صورت آن لاین توسط دو گروه داوران عمومی و هیات داوران اعلام کرده است.

بر اساس همین اطلاعیه تمامی شرکت ها و متقاضیان ورود به دومین دوسالانه فناوری ایران ایتا می توانند با ثبت نام در پایگاه اینترنتی www.ita2.ir دبیرخانه ایتا را از درخواست خود مطلع سازند.

دوسالانه جوایز فناوری ایران برای اولین بار در اسفندماه سال ۸۷ توسط هفته نامه عصر ارتباط در سه بخش اصلی،پیشخوان و جنبی با انتخاب برترین های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در ۲۰ گروه برگزار شده بود که پس گذشت دو سال هفته نامه عصر ارتباط به عنوان سازماندهنده ،ایتا را در دو بخش و ۱۸ گروه برگزار می کند.

براساس اطلاعیه دبیرخانه ایتا بخش داوری آن لاین جوایز فناوری ایران از تاریخ ۱۰ بهمن ماه سال جاری با اعلام رسمی نامزدها در دوبخش و ۱۹ گروه در دامنه اینترنتی www.itawards.ir به مدت یک ماه تا ۱۰ بهمن گشایش می یابد و هیات داوران ایتا با دریافت نام کاربری و رمز امکان ورود به بخش داورای را پیدامی کنند. این درحالی است که تمامی مخاطبان و کاربران نیز می توانند با ثبت نام در این پایگاه اینترنتی جز داوران عمومی ایتا قرار گیرند.

داوران دومین دو سالانه جوایز فناوری ایران که شامل هیات داوران و داوران عمومی می شود، برترین های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران را در بخش اصلی در ۱۰ گروه برترین شرکت نرم افزاری، برترین نام تجاری (برند)،برترین تولیدکننده، برترین روابط عمومی ،برترین ارایه دهنده خدمات تلفن همراه،برترین ارایه کننده خدمات پس از فروش(گارانتی)، برترین ارایه کننده خدمات اینترنتی، برترین ارایه کننده خدمات بانکداری الکترونیکی و برترین مرکز خریدو فروش ابزار های دیجیتالی و سخت افزاری تهران (پاساژها)و برترین آموزشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات انتخاب می کنند .

در بخش پیشخوان نیز برترین ها در ۹ گروه برترین گوشی تلفن همراه، برترین مادربورد، برترین کارت گرافیکی، برترین لوازم جانبی، برترین رایانه همراه، برترین نمایشگر،برترین تجهیزات خانگی شبکه ،برترین بازی رایانه ایی وبرترین بسته نرم افزاری توسط هیات داوران و داوران ایتا طی مدت یک ماه به صورت آن لاین انتخاب خواهند شد.

برندگان جوایز فناوری ایران در روز ۱۷ اسفند ماه در حضور مدیران عالی رتبه دولتی و خصوصی تندیس ایتا و لوح ایتا را دریافت می کنند .به زودی در دومین اطلاعیه دبیرخانه ایتا برنامه روز برگزاری جوایز فناوری ایران و میهمانان و سخنرانان اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از برندگان دوره اول دوسالانه جوایز فناوری ایران  ایتا و حزییات بیشتر از دومین برگزاری آن می توانید به پایگاه اینترنتی ایتا به آدرس www.itawards.ir  مراجعه کنید .

خواندن ادامه‌ی خبر
تمدید مهلت شرکت در جایزه ملی دستاوردهای رایانه ای

تمدید مهلت شرکت در جایزه ملی دستاوردهای رایانه ای

وبنا – تمدید مهلت دریافت آثار ایرانی برای شرکت در رقابت های بین المللی دستاوردهای رایانه ای تهران- دبیر جایزه ملی دستاوردهای رایانه ای ایران از تمدید مهلت دریافت آثار ایرانی برای شرکت در رقابت های بین المللی دستاوردهای رایانه ای خبر داد و گفت: مهلت دریافت آثار برای داوری داخلی بدون افزایش هزینه تا دوازدهم بهمن ماه تمدید شد اما با توجه به آغاز مرحله نخست داوری ملی از دهه مبارک فجر در صورتی که تمدید مجددی برای دریافت آثار صورت بگیرد مشمول هزینه دیرکرد نیز خواهد شد.

“احسان ریاضی اصفهانی”، اظهار داشت: رقابت های جایزه ملی دستاوردهای رایانه های ایران به نوعی مسابقات مقدماتی بین المللی دستاوردهای رایانه ای است و پس از داوری مقدماتی آثار برتر شاخه های بین المللی به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به رقابت‌های جهانی دستاوردهای رایانه‌ای فرستاده می‌شود تا با نمایندگان ۱۷۰ کشور جهان رقابت کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره جهانی زیر نظر سازمان ملل متحد و اتحادیه جهانی مخابرات برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: تاکنون چندین اثر علمی و محتوایی از ایران توانسته اند در این جشنواره در میان آثار برتر جهان قرار گیرند.

“احسان ریاضی اصفهانی”، اظهار داشت: با عنایت به حضور موفق ایران در دوره قبلی رقابتهای جهانی WSA و تمدید دو هفته ای مهلت حضور در رقابتهای دستاوردهای رایانه ای که مقدماتی رقابتهای جهانی Word Summit Award می‌باشد و با توجه به شروع داوری ملی از دهه فجر علاقمندان می توانند حداکثر تا ۱۲ بهمن ماه با مراجعه به سایت www.WSA.ir آثار خود را به دبیرخانه wsa ایران تحویل دهند.

ریاضی خاطرنشان کرد: اثرات برگزیده ایران در دوره های قبلی برگزاری رقابت های دستاوردهای رایانه ای جهانی شامل نرم افزاری قرانی از موسسه علوم اسلامی قم، دستگاه ابتکاری دستکش سخنگو، دو مجموعه علمی اطلس یاخته شناسی و خون شناسی و نرم افزار هلیکوباکترپیلوری است.

دبیر همایش دستاوردهای رایانه ای ایران گفت: برگزاری چنین رقابت هایی در کشور موجب شناخت بهتر دنیا از توانمندی‌های کشور می شود و افزایش صادرات رایانه‌ای و موفقیت بیشتر شرکت‌ها و متخصصان ایرانی در ارایه دستاوردهای رایانه‌ای بین‌المللی را به دنبال خواهد داشت.

ریاضی اظهار داشت: جشنواره جهانی دارای هشت شاخه است که شامل دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، محصولات فرهنگی الکترونیک، سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای، سلامت الکترونیک، ارایه الکترونیکی علوم و زیرساخت‌های الکترونیکی است. شاخه داخلی پورتالهای خدمات و اطلاع رسانی نهمین شاخه بوده و دستاوردهای رایانه‌ای دانشجویی شاخه دهم را تشکیل می‌دهند.

وی گفت که در مرحله مقدماتی رقابت های بین المللی تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند با دریافت فرم مخصوص از تارنمای www.IranWSA.com ثبت نام کنند. همچنین تلفن ۸۸۶۳۰۲۷۹ به راهنمایی شرکت کنندگان اختصاص داده شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
روبیک بانک اطلاعاتی صنعت ساختمان و مشاغل وابسته راه اندازی شد

روبیک بانک اطلاعاتی صنعت ساختمان و مشاغل وابسته راه اندازی شد

وبنا – روبیک بانک اطلاعاتی صنعت ساختمان و مشاغل وابسته در کشور راه اندازی شد. علاقه مندان می توانند اطلاعات شغلی خود را در این بانک اطلاعاتی به صورت رایگان درج کنند و علاوه بر دستیابی به هزاران مشتری بالقوه از خدماتی چون ارسال پیام کوتاه به همکاران و اعضا، تولید کاتالوگ دیجیتالی محصولات، ایجاد گالری تصاویر محصولات، دریافت سفارش آنلاین از سوی مشتریان، صندوق پیام و نمایش شرکت خود بروی نقشه های جهانی گوگل بهره مند گردند.

برای مشاهده سایت www.roobik.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین جشنواره معرفی برترین های کسب و کار اینترنتی

اولین جشنواره معرفی برترین های کسب و کار اینترنتی

وبنا – به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، اولین جشنواره برترین کسب و کارهای اینترنتی در دی و بهمن ماه سال جاری برگزار می شود. 

جشنواره برترین کسب و کارهای اینترنتی با حمایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی، وزارت کار و امور اجتماعی، شورای عالی اطلاع رسانی و مرکز فرهنگسازی و آموزش بانکداری الکترونیکی شبکه بانکداری کشور (فابا) و توسط اداره خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۳ و موسسه شهروند سالم برگزار خواهد شد. 

این جشنواره در راستای فرهنگ سازی و استفاده از دستاوردهای تجارت الکترونیک در اقتصاد کشور، معرفی کسب و کارهای نوین، ترغیب کارآفرینان جهت ورود به بازارهای مجازی و تقدیر از فعالان کسب و کارهای اینترنتی اجرا می شود. 

در این جشنواره سایت های تجاری جهت کسب رتبه و تصاحب تندیس جشنواره به رقابت با یکدیگر می پردازند. داوری این دوره از جشنواره بر عهده مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی به عنوان متولی اصلی تجارت الکترونیکی در کشور است. 

از برنامه های دیگر جشنواره برگزاری سمینارهای معرفی مدیران سایت های برتر جشنواره به عنوان کارآفرینان حوزه کسب و کار اینترنتی است. سمینارهای فوق به صورت رایگان و در سطح شهر تهران برگزار می شود . همچنین در ایام برگزاری جشنواره دوره های آموزش پرداخت قبوض و خرید از اینترنت برای دانش آموزان مقطع دبیرستان برخی از مناطق شهرداری تهران برگزار می شود. 

سایت های تجاری و افراد علاقه مند جهت ثبت نام در برنامه های جشنواره می توانند به سایتWWW.olk.ir مراجعه کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
گزارش تصویری از نشست فعالان وب

گزارش تصویری از نشست فعالان وب

وبنا – به نقل از عصرجوان – سومین جلسه فعالان حوزه وب عصر روز سه شنبه راس ساعت ۱۷:۰۰ در دفتر فناوری اطلاعات خاورزمین برگزار گردید. در این جلسه که با شرکت فعالین در حوزه وب فارسی برگزار شد به موضوعات مختلفی از جشنواره وب فارسی و آکادامی وب ایران پرداخته شد.

برای مشاهده گزارش تصویری به آدرس http://asrjavan.com/webfarsi مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
پنجمین جلسه فعالان وب برگزار شد

پنجمین جلسه فعالان وب برگزار شد

وبنا – مصطفی لامعی – چند وقتی است که عده ای از فعالان وب طی جلساتی دور هم جمع می شوند و به بحث و بررسی مسائل مختلف کاری در حوزه وب می پردازند. پنجمین جلسه با حضور جمعی از این فعالان تشکیل شد. در این جلسه موضوعات مختلفی از جمله روند داوری دور بعدی جشنواره وب سایت های ایران که توسط سایت وبنا برگزار می شود، راه اندازی وب آکادمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فکر اولیه راه اندازی چنین نشستهایی توسط پرهام باغستانی مطرح شد. ایشان معتقد هستند که وجود نشستهای تخصصی افراد فعال در وب می تواند موجبات پیشرفت جامعه مجازی ایران را فراهم کند. این جلسات با شرکت ۱۰ نفر در جلسه اول شروع شد و در جلسه پنجم بیش از ۴۰ نفر حضور داشتند.

فعالان وب چه کسانی هستند؟

از جمله سوالاتی که در جلسه پنجم مطرح شد این بود که چه کسانی فعالان وب هستند و چگونه شناخته شده اند؟ از نظر ترتیب دهندگان جلسه (شایان شلیله، پرهام باغستانی) فعال وب کسی است که دارای وبلاگ نسبتا مطرحی باشد و یا کسب و کار آنلاینی را راه اندازی کرده باشد. البته کسانی هم که در رسانه های اجتماعی فعالیت می کنند نیز جزء این دسته تلقی می شوند. عده دیگری از دوستان نیز طراح وب هستند. البته این بدان معنا نیست که برای شرکت در این جلسات گزینش خاصی انجام می شود. البته ممکن است در مورد نحوه شرکت در جلسات از خود بپرسید که باید عرض کنم اگر فعال وب باشید قطعا از نحوه شرکت در این جلسات با خبر هستید. به زودی با راه اندازی سایت وب آکادمی اطلاع رسانی دقیق تری در این مورد صورت خواهد گرفت. سایت وب آکادمی در حقیقت ایده ای است برای تکمیل کردن نشستهای فعالان وب و هدف از آن تسهیل راه اندازی نشستهای تخصصی در مورد موضوعات مربوط به وب است.

از جمله نکاتی که بنده در این جلسات متوجه آن شدم این است که با اینکه ایده برگزاری جلسات توسط عده ای از دوستان مطرح و اجرا شده، قصد ندارند این جلسات را در قبضه خود نگه دارند. در حقیقت بارها توسط مدیران اجرایی جلسات به این نکته اشاره شده است که این جلسات متعلق به تمامی فعالان وب است و همین فعالان باید برای بهبود عملکرد آن اقدام کنند. آنچه که در حال اتفاق افتادن است یا مدیران اجرایی جلسات قصد دارند به آن سمت حرکت کنند چیزی شبیه جوامع متن باز است. یک هسته مرکزی پروژه ای را راه اندازی می کند و باقی اعضا به توسعه آن کمک می کنند و به عبارت دیگر همین فعالیت اعضا است که باعث ادامه هدایت پروژه ها می شود.

برای بنده به عنوان یک وبلاگ نویس یکی از جنبه های جالب این جلسات آشنا شدن با افرادی بود که قبلا در جامعه مجازی با آنها در تعامل بودم و هم اکنون می توانستم به صورت حضوری با آنها آشنا شوم.

امید است در آینده برگزاری این جلسات بیشتر نقش تخصصی به خود گرفته و شاهد حضور افراد بیشتری باشیم.

خواندن ادامه‌ی خبر
گزارش جلسه فعالان وب ایران

گزارش جلسه فعالان وب ایران

وبنا – سید رضا محمدی – در بیست و هشتم دی ماه جمعی از فعالان در حوزه وب و دست اندرکاران دوره های قبل جشنواره وب ایران طی نشستی دوستانه در خصوص مسائل مربوط به جشنواره وب ایران ، نحوه برگزاری چهارمین دوره جشنواره و تاسیس آکادمی وب به تبادل نظر پرداختند . این جلسه با حضور پررنگ تر فعالان وب نسبت به جلسات قبلی برگزار گردید که نشان از علاقه مندی بیشترنسبت به جشنواره وب ایران را می رساند و حضور تعدادی از دوستان از سایر شهرهای ایران و قبول زحمت از جانب ایشان از موارد جالب توجه این جلسه بود .

در ابتدای جلسه پرهام باغستانی دبیر علمی جشنواره وب ضمن خوش آمدگویی به حضار در جلسه موضوعات جلسه را به اختصار بیان داشت که محدود به دو موضوع برگزاری چهارمین دوره جشنواره وب و نیز تاسیس آکادمی وب و فعالیت دوستان و علاقه مندان در این آکادمی تت یک چارت مشخص بود

سپس شایان شلیله مدیر وبنا و دبیر جشنواره وب ایران بطور خلاصه زمان ، مدت و نحوه برگزاری چهارمین جشنواره وب ایران را بیان نمود وی آغاز دوره جدید جشنواره را ابتدای بهمن ماه سال جاری عنوان که از این تاریخ مدیران سایت ها و خدمات آنلاین مجاز به ثبت نام وبگاه خود جهت شرکت در جشنواره از طریق سایت جشنواره هستند و مهلت ثبت نام به مدت دو ماه و تا پایان اسفند ماه می باشد . وی آغاز بررسی و داوری سایت های شرکت کننده در جشنواره را پس از تعطیلات عید نوروز سال ۹۰ تعیین که پروسه داوری و اعلام کاندیداتور ها در گروه های مختلف سه الی چهار ماه به طول خواهد انجامید . ایشان اختتامیه جشنواره را مهرماه سال ۹۰ تعیین و اظهار امیدواری کردند تا با فراهم شدن شرایط مطلوب مراسم اختتامیه در یکی از شهرهای کشور بغیر از تهران برگزار کنند. قرار بر این است امسال علاوه بر مراسم اختتامیه لوح تقدیر و تندیس جشنواره هم تهیه و به نفرات برتر تقدیم گردد.

در ادامه آقای حمید امیر سمساری به دبیران جشنواره پیشنهاد دریافت ورودی ثبت نام از متقاضیان جهت تامین بخشی از هزینه های جاری جشنواره را دادند سپس بدلیل شائبات بوجود آمده در خصوص نحوه داوری جشنواره سوم حضار سوالاتی درخصوص ملاک تعیین داور و نیز ملاک داوری پرسیدند که پرهام باغستانی با قبول برخی مشکلات و قانون مند نبودن این دو پروسه نوید تهیه و تدوین شرایط و مقررات خاص در این زمینه را دادند که این امر خواهد توانست حرف و حدیث ها و انتقادات منطقی و بعضا غیر منطقی و از روی بغض و کین را کمتر کند و در این زمینه شفافیت سازی کند.

در ادامه جلسه آقایان مجید علوی زاده و کامران اصغری تهیه و تدارک لوگو و لوح تقدیر جهت نفرات برتر جشنواره را که در دوره های قبل صورت نپذیرفته بود را لازم و باعث اعتبار بخشی بیشتر به جشنواره و نیز نفرات برتر آن دانستند .

از دیگر موارد و پیشنهاداتی که در خصوص چهارمین دوره جشنواره وب از سوی حضار عنوان شد ارائه کارنامه آنلاین سایت های شرکت کننده حاوی نمرات داده شده و نقاط ضعف و قوت آن جهت قرار دادن در سایت بود که شایلن شلیله ضمن رد این پیشنهاد گفت این کارنامه با شرایط عنوان شده برای شرکت کنندگان ایمیل خواهد شد.

سپس پرهام باغستانی معیار های داوری را برشمرد که به دو دسته معیارهای عمومی و معیارهای تخصصی تقسیم کرد داوری در مرحله اول نظری بوده و داوران بر مبنای معیارهای عمومی شرکت کننده ها را بررسی و امتیاز دهی می نمایند و مرحله دوم که با راه یابی نفرات برتر مرحله اول داوری می شوند کیفی بوده و داوران بر مبنای معیارهای کیفی و تخصصی هر گروه بررسی و امتیاز دهی می شوند که در پایان نفرات برتر تعیین و معرفی می شوند.

ایشان ملاک انتخاب و شرکت در جشنواره را صرفا منوط به ثبت نام مدیر سایت در جشنواره دانستند و سایت هایی که ثبت نام نکرده باشند در جشنواره داوری نخواهند شد و همچنین علت رد سایت ها به اطلاع مدیران آنها خواهد رسید که مهلتی جهت رفع نواقص اعلامی تعیین که در صورت اصلاح مجددا بررسی و در صورت عدم اصلاح کنار گذاشته خواهند شد .

در مورد موضوع دوم جلسه که تاسیس آکادمی وب بود بدلیل محدودیت زمان باختصار پرهام باغستانی دبیر جشنواره وب ایران مطالبی عنوان نمودند از جمله اینکه برای فعالیت بهتر و سازمان یافته فعالان وب قرار است آکادمی وب تشکیل که در آن علاقه مندان بنا بر تخصص خود به فعالیت خواهند پرداخت تا به گونه ای نظام مند فعالیت در خصوص جشنواره وب صورت پذیرد به همین مناسبت فرم هایی بین حضار تقسیم شد که در آن ضمن پر کردن اطلاعات فردی ، هر شخص می بایست خدمات ، تخصص و فعالیت مورد علاقه خود به آکادمی وب و جشنواره وب ایران را درج نمایند تا بر مبنای همین اطلاعات و به زودی طی یک ساختار مشخص ، افراد با قبول مسئولیت های محوله به انجام وظیفه پردازند که این حرکت بشارت آینده ای روشن برای جشنواره وب را می دهد .

خواندن ادامه‌ی خبر
لوکوپوک در ۱۰۰ سایت اول ایران طبق آمار الکسا

لوکوپوک در ۱۰۰ سایت اول ایران طبق آمار الکسا

وبنا – طبق آمار سایت الکسا سایت آگهی های لوکوپوک در میان ۱۰۰ سایت اول ایران قرار گرفت. به گفته مدیر سایت این اتفاق از جهات زیر حائز اهمیت می باشد “لوکوپوک هیچ گاه از روش های غیر متعارف برای افزایش بازدیدهای خود استفاده ننموده است و لوکوپوک هیچ گاه آگهی های سایت های دیگر را برای افزایش بازدید خود کپی نکرد.”

وی در ادامه گفت “لوکوپوک هیچ وقت کیفیت خدمات خود را جهت جذب درآمدهای نامتعارف از قبیل بنرهای رنگارنگ، باز کردن پنجره های پاپ آپ و … قربانی نکرد. لوکوپوک هیچ وقت به ایمیل های ۱۴۰۰۰ کاربر عضو خود ایمیل تبلیغاتی نفرستاد و هیچ وقت این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار نداد.”

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.locopoc.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر