ماه: فروردین ۱۳۸۹

پرشین اسکریپت دو ساله شد

پرشین اسکریپت دو ساله شد

وبنا – سایت پرشین اسکریپت در فروردین ۱۳۸۷ متولد شد. مدیر پرشین اسکریپت در تماس با وبنا ضمن تبریک تولد سایت به تمامی کاربران و بازدیدکنندگان، از کاربرانی که در پیشرفت سایت مدیران این سایت را یاری رسانده اند نیز تشکر کردند.

همچنین وی به وبنا گفت “تیم پرشین اسکریپت با سابقه فارسی سازی ده ها اسکریپت و پشتیبانی از سیستم ها و اسکریپت ها و همچنین پشتیبانی و پاسخگویی به نزدیک به ۱۰٫۰۰۰ کاربر امیدوار است توانسته باشد که در توسعه هر چند کوچک در وب پارسی قدم بردارد.”

برای مشاهده سایت به آدرس www.persianscript.ir مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
درج فهرست پیشنهادی سایت‌های معتبر در صفحه جدید فیلترینگ

درج فهرست پیشنهادی سایت‌های معتبر در صفحه جدید فیلترینگ

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: تمامی سایت‌هایی که در سامانه وزارت ارشاد ثبت شدند به ترتیب اولویت در صفحه فیلترینگ جدید قرار خواهند گرفت تا به این ترتیب سایت‌های ثبت شده و دارای فعالیت مثبت از امتیاز ویژه‌ای برخوردار شوند.

عبدالصمد خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در خصوص صفحه جدید فیلترینگ گفت: نظر کارگروه این است که نهایتاً این نرم‌افزار هوشمند شود و متناسب با موضوع سایت فیلتر شده، سایتی به کاربر معرفی شود.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خصوص اینکه آیا درخواستی برای قرار دادن لینک یا استفاده تجاری از این صفحه به کارگروه ارائه شده گفت: تقاضاهایی در این زمینه بوده اما قصد ما این نیست که با این صفحه کار تجاری انجام دهیم.

مشاور قضائی دادستان کل کشور در این خصوص که سایت‌های پیشنهاد شده براساس چه معیاری در صفحه فیلترینگ مرتب شده‌اند، گفت: مسیر قرارگرفتن سایت‌ها بنابر معیاری است که اداره کل رسانه‌های وزارت ارشاد برای ارزیابی سایت‌های الکترونیکی دارند.

وی ادامه داد: معیارهای این اداره کل مورد تایید کارگروه است و سعی شده این رده‌بندی مورد استفاده قرار گیرد. مگر اینکه اعضای کارگروه نسبت به مورد خاصی اعتراض داشته باشند. اما الزامی برای کارگروه در تطابق اولویت‌بندی سایت‌های پیشنهاد شده براساس معیارهای اداره کل رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد نیست.

مشاور قضایی دادستان کل کشور افزود: در حال حاضر حدود ۹۰ سایت در صفحه فیلترینگ لینک داده شده است که البته تظمینی برای اینکه سایت‌هایی که فعلاً در صفحه لینک داده شده‌اند برای همیشه در صفحه بمانند، وجود ندارد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه به ۹۰ سایت فعلی اکتفا نمی‌کنیم گفت: قرار است ترتیبی دهیم تا تمامی سایت‌هایی که در سامانه ثبت سایت‌های وزارت ارشاد ثبت شده‌اند به ترتیب اولویت در این صفحه و صفحات ادامه در دسترس کاربران قرار گیرد.

وی تأکید کرد: به این ترتیب سایت‌هایی که به ثبت می‌رسند و فعالیت مثبت دارند از امتیازی برخوردار شوند.

دبیر کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: ممکن است در آینده تمامی سایت‌ها از صفحه اول برداشته شود و تنها موضوعات در صفحه اول فیلترینگ قرار بگیرند و هر موضوعی به صفحه‌ای که سایت‌های متناسب و هم موضوع لینک داده شود.

وی در خصوص اینکه چرا در حال حاضر کارگروه تعیین مصادیق، وب سایت ندارد گفت: کارهایی ثبت انجام شده اما فعلاً از سایت دادستانی استفاده می‌شود و در آینده سایتی به نام کارگروه دات آی آر ایجاد خواهد شد.

خرم‌آبادی در خصوص اینکه آیا کارگروه بازخوردهای صفحه جدید فیلترینگ را دریافت کرده و احتمالاً‌ تغییری در اثر این بازخوردها در صفحه ایجاد خواهد شد گفت: یک هیئت کارشناسی به طور مرتب روی این مسئله در حال کار است و نظرات شهروندان را از طریق صفحه فیلترینگ دریافت و کارگروه از این نظرات استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: ممکن است حتی چندین بار در این صفحه تغییری ایجاد شود زیرا هدف ما ارائه خدمات مناسب، اطلاع‌رسانی به مردمی است که به دنبال اطلاعات هستند.
وی تاکید کرد: هدف ما محدود کردن نیست بلکه تنها به شیوه علمی با معاندان نظام مقابله خواهیم کرد.

به گزارش فارس، چهره صفحه فیلترینگ اینترنت کاربران در مواجه با سایت‌های محدود‌شده، در تعطیلات سال نو تغییر کرد و به جای آن صفحه‌ای با تعدادی لینک اطلاع‌رسانی جایگزین شد.

 

خواندن ادامه‌ی خبر
آشیانه هاست راه اندازی شد

آشیانه هاست راه اندازی شد

وبنا – شرکت ارتباطات و اطلاعات آشیانه با بررسی و تحلیل وضعیت حاکم در عرصه میزبانی وب در کشور و مشاهده خلع امنیتی و کمبود افراد آگاه و فعال در زمینه امنیت هاستینگ، تصمیم گرفته است تا برای جبران این خلع و ارائه خدماتی با امنیت و کیفیت بالا با نام آشیانه هاست وارد این عرصه شود. لازم به ذکر است با در نظر گرفتن قدرت تیم امنیتی آشیانه در زمینه هک و امنیت و در اختیار داشتن روشهای بروز نفوذ و همچنین ارتباط با جوامع زیر زمینی هکرها و با بهره جستن بهنگام از این متدها، از دانش خود برای امنیت و پیکر بندی سرورها استفاده میکند تا یک قدم جلوتر از دیگران راه های نفوذ را بسته و باعث آرامش خاطر مشتریان خود گردد. همچنین شرکت امنیتی آشیانه پس از ۸ سال تجربه موفق در زمینه ارزیابی امنیتی سرورها و نرم افزارهای تحت وب و ارائه سرویس های میزبانی وب و پشتیبانی از سرورهای لینوکس و ویندوز، هم اکنون آمادگی ارائه سرور اختصاصی در بهترین دیتاسنترهای آمریکا، کانادا و چین را دارد. همچنین آشیانه هاست می تواند مسئولیت نگهداری، مانیتورینگ و پشتیبانی فنی و امنیتی سرورهای شما را در هر کجای دنیا به عهده گیرد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.ashiyanehost.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر