ماه: اسفند ۱۳۸۸

حمایت مالی داوطلبانه از جشنواره وب سایت های ایران

حمایت مالی داوطلبانه از جشنواره وب سایت های ایران

وبنا – پایگاه خبری وب سایت های ایران به منظور فرهنگ سازی برای دریافت کمک های مالی (دونیت) در امور غیر تجاری چند روزی است که اقدام به راه اندازی بخشی ویژه در سایت جشنواره کرده است که علاقه مندان و دوست داران جشنواره می توانند کمک های مالی خود را برای جشنواره ارسال کنند.

در توضیح این بخش در سایت جشنواره آمده است “بخش اصلی هزینه های جشنواره توسط اسپانسر ها تامین می شود و بخش دیگر هزینه ها که شامل هزینه تندیس، هزینه اجاره سالن برای مراسم اختتامیه، هزینه پذیرایی و … می باشد توسط کمک های مالی دوستان و حامیان جشنواره تامین می گردد.

برخی از سایت ها و وبلاگ نویسان طی دو روز اول راه اندازی این بخش کمک های مالی برای جشنواره ارسال کرده اند. برخی از ارسال کنندگان کمک های مالی حتی در خواست کرده اند که نامشان منتشر نشود و یا اصلا نام خود را اعلام نکرده اند. این کمک های مالی در ۲ بخش تا ۲۵۰۰۰ تومان و تا ۵۰۰۰۰ تومان در سایت لیست می شوند. 

سایت های پارسینه – سیاره امین بی زی – پیام سرا – ژنرال فرهاد – فروشگاه ساز مستربسکت – همسفر – ویستا بازار – وب فتو و یک نفر بدون نام از کمک های دریافتی زیر ۲۵۰۰۰ تومان در دو روز اول و سایت های وبز – جعبه ابزار – شیش لینک – پادینا و یک نفر دیگر مجددا بدون نام از کمک کنندگان (دونیت) های زیر ۵۰۰۰۰ تومان می باشند.

پایگاه خبری وب سایت های ایران قرار است گزارش مالی سومین جشنواره وب سایت های ایران را در پایان جشنواره منتشر کند. همچنین اگر کمک های مالی دریافتی از هزینه جشنواره بیشتر باشد این مبلغ برای کمک به توسعه وب در ایران هزینه خواهد شد که البته هنوز راه زیادی تا تامین هزینه های اولیه جشنواره در پیش روست.

به غیر از سایت ها و بلاگ ها فوق، برخی شرکت ها و سایت ها نیز به عنوان حامیان مالی جشنواره بخش اصلی تامین هزینه های جشنواره را بر عهده دارند که می توان به دی جی کالا، جوان رایانه، جهان دیتا، آی کلاب، ایران پی اچ پی، استایلز ، فرندفا و او ال سی اشاره کرد.

برای مشاهده این بخش می توانید به آدرس www.webaward.ir/sponsor مراجعه کنید. همچنین می توانید کمک های مالی خود را به شماره کارت ۶۳۹۳۴۷۱۱۰۴۷۷۸۷۷۹ و یا به حساب بانکی  ۱-۴۷۷۸۷۷-۸۰۰-۲۱۹ بانک پاسارگاد به نام شایان شلیله واریز کرده و سپس نام خود را در صورت تمایل به همراه لینک سایت و یا وبلاگ خود برای جشنواره ارسال کنید تا در این صفحه درج شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
بیستم اسفند آخرین زمان ثبت نام در جشنواره وب ایران

بیستم اسفند آخرین زمان ثبت نام در جشنواره وب ایران

وبنا – ثبت نام سایت ها در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران در تاریخ بیست اسفند ۱۳۸۸ به پایان می رسد. مدیران سایت ها و وبلاگ ها برای شرکت در این جشنواره و ثبت سایت خود می توانند به آدرس www.webaward.ir مراجعه کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
توضیح بلاگفا درباره مسدود سازی برخی وبلاگها

توضیح بلاگفا درباره مسدود سازی برخی وبلاگها

وبنا – علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا امروز در وبلاگ رسمی این سایت توضیحاتی در خصوص مسدود شدن برخی از وبلاگ ها توسط این سرویس دهنده اعلام کرد. در ادامه متن کامل این مطلب منتشر شده است.

بلاگفا : “در ماههای اخیر با توجه به تصویب قانون جرائم رایانه ای و همچنین تغییراتی که در شیوه فیلترینگ و روال کارگروه تعیین مصادیق (کمیته فیلترینگ) صورت گرفته است روال کاری سایت و در واقع بسیاری از سرویس دهندگان وبلاگ دیگر در برخورد با وبلاگهای متخلف یا دارای محتوای نامناسب تغییر کرده است.
در چند هفته اخیر نیز تعدادی از وبلاگهای سیاسی، اجتماعی و حتی ادبی مسدود شده اند که برخی از آنها از کاربران قدیمی سایت هستند و با توجه به تماسهایی که با این گروه از کاربران داشتیم به نظر می رسد که فرض بسیاری از آنها این بوده است که ما بر اساس نظر شخصی وبلاگ ایشان را مسدود کرده ایم و برخی نیز انتظار داشته اند که از قبل به آنها اخطار می‌دادیم. لازم دانستم در این زمینه توضیحاتی عرض کنم.
روال کلی سایت این است که تنها وبلاگهایی که محتوای آنها بصورت مشهود خلاف قوانین سایت و قوانین جرائم رایانه ای است  (مانند وبلاگهایی که دارای تصویر و متن غیر اخلاقی هستند) توسط همکارانی که در بخش نظارت و بررسی تخلف سایت با ما همکاری می‌کنند مسدود شود و در دیگر موارد (بخصوص وبلاگهای سیاسی و اجتماعی) با نظر مراجع قانونی به گزارش تخلفات احتمالی رسیدگی می شد. در واقع کمتر موردی در مسدود سازی وبلاگهای اجتماعی و سیاسی بوده که صرفاً براساس نظر شخصی محتوای آنها بررسی و وبلاگی مسدود شود. محتوای اینگونه وبلاگها توسط نهادهای ناظر قانونی (قوه قضائیه یا کارگروه تعیین مصادیق) بررسی و دستور مسدود شدن آنها برای ما ارسال شده است، ما در جریان دلیل مسدود سازی آنها نیستیم  و  پس از دریافت دستور مسدود سازی یک وبلاگ نیز ملزم به مسدود سازی دسترسی به محتوای آن در سریعترین زمان ممکن هستیم بنابراین امکان ارسال اخطار یا بیان دلیل مسدود سازی یک وبلاگ برای ما وجود ندارد. در ماههای اخیر وبلاگهایی که محتوای آنها ( یا حتی یک مطلب آنها) از نظر مراجع قانونی مشکل داشته است توسط مخابرات برای مدتی فیلتر می شود و در  این زمان مدیر وبلاگ می‌تواند با توجه به ایمیل اشاره شده در صفحه فیلترینگ دلیل فیلتر شدن و رفع فیلتر از وبلاگ خود را پیگیری کند در صورت عدم پیگیری نویسنده و مدیر وبلاگ پس از مدتی دستور مسدود سازی برای سرویس دهندگان وبلاگ ارسال می شود و از همین رو توصیه می کنیم که به محض فیلتر شدن وبلاگ توسط مخابرات نویسنده وبلاگ دلیل آنرا پیگیری کند چرا در بسیاری از مواقع یک مطلب یا حتی بخشی از یک مطلب دلیل فیلتر شدن وبلاگ بوده است و امکان دارد با تغییرات کوچکی وبلاگ از فهرست فیلترینگ خارج شود. 
به عنوان سرویس دهنده وبلاگ که در کشور فعالیت می کنیم از طرفی برای تلاش کاربران و محتوای وبلاگ ایشان ارزش قائل هستیم و امیدواریم کمترین مورد مسدود سازی را شاهد باشیم  و از طرفی نیز ملزم به رعایت و اجرای قوانین کشور هستیم. امیدواریم نهادهای ناظر با وسعت نظر و دقت بیشتری محتوای وبلاگها را بررسی کنند و از کاربران نیز می خواهیم شرایط و قوانین کشور را در محتوای وبلاگ خود در نظر بگیرند.”

به نقل از اخبار بلاگفا : http://news.blogfa.com/post-151.aspx

خواندن ادامه‌ی خبر
هدیه ی ویژه عکس پرینت به مدارس و مهدکودک ها

هدیه ی ویژه عکس پرینت به مدارس و مهدکودک ها

وبنا –  عکس پرینت برای معرفی خود هدیه ی ویژه ای را برای مدارس، مهدکودک های سراسر ایران در نظر گرفته است. عکس پرینت برای دانش آموزان مدرسه یا  مهدکودک یک عکس در ابعاد ۲۰×30 به طور رایگان چاپ و از طرف عکس پرینت و مدرسه به خانواده دانش آموزان هدیه می دهد.  این عکس می تواند عکس دسته جمعی دانش آموزان هر کلاس، یا یک پرتره از هر دانش آموز باشد. عکس در یک قاب اختصاصی برای دانش آموز چاپ و در اختیار مدرسه قرار می گیرد تا به عنوان هدیه ای زیبا و به یاد ماندنی در اختیار والدین دانش آموزان و نونهالان قرار دهید. همچنین به همراه عکس یک کوپن چاپ ۲۰ عکس مجانی نیز به عنوان هدیه ای مشترک از طرف عکس پرینت و مدرسه یا مهدکودک در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ رسمی عکس پرینت در آدرس blog.axprint.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جوان رایانه به جمع حامیان مالی جشنواره پیوست

جوان رایانه به جمع حامیان مالی جشنواره پیوست

وبنا – سایت جوان رایانه به جمع حامیان مالی جشنواره وب ایران پیوست. جوان رایانه یک فروشگاه اینترنتی است که قرار است روز اختتامیه جشنواره وب سایت های ایران بصورت رسمی رونمایی و افتتاح گرد. 

این سایت در آدرس www.javanrayaneh.com راه اندازی خواهد شد.

خواندن ادامه‌ی خبر
دی جی کالا از جشنواره وب سایت های ایران حمایت می کند

دی جی کالا از جشنواره وب سایت های ایران حمایت می کند

وبنا – سایت نقد و بررسی و فروش کالای دیجیتال، دی جی کالا به جمع حامیان مالی سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران پیوست. دی حی کالا یکی از بزرگترین سایت های اینترنتی است که کاربران می توانند علاوه بر خرید محصولات مورد علاقه خود، محصولات مختلف را با هم مقایسه و بررسی کنند.

دی جی کالا سال گذشته در دومین جشنواره وب سایت های ایران به عنوان برترین فروشگاه الکترونیکی سال معرفی شده بود. برای مشاهده سایت به آدرس www.digikala.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جشنواره ی سراسری عکس جهان بدون مرز

جشنواره ی سراسری عکس جهان بدون مرز

وبنا – سایت پروبیت در دومین سال فعالیت خود بر آن است تا با برگزاری اولین جشنواره ی سراسری عکس “جهان بدون مرز” به بررسی و معرفی فعالیت‌های هدفمند عکاسی در محیط مجازی بپردازد.

مدیر سایت ضمن اعلام مطلب فوق به وبنا گفت “این جشنوارهبا همکاری شرکت دیدافراز و دفتر عکس حوزهی هنری خراسان رضوی برگزار می‌گردد. 

برای اطلاعات بیشتر به آدرس propicnet.com/festival مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
زمان ثبت نام در جشنواره وب تا ۱۵ اسفند تمدید شده است

زمان ثبت نام در جشنواره وب تا ۱۵ اسفند تمدید شده است

وبنا – زمان ثبت نام در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران تا ۱۵ اسفند ۱۳۸۸ تمدید شد. مدیران سایت ها برای ثبت نام سایت خود در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران می توانند به آدرس www.webaward.ir مراجعه کرده و سایت خود را در سومین جشنواره ثبت نام کنند. 

هیات داوران سومین جشنواره وب سایت های ایران در فروردین ماه سال جاری بهترین سایت های وب را در گروه های عمومی و تخصصی انتخاب کرده و رای نهایی به همراه لیست بهترین وب سایت های سال ۱۳۸۸ در اردیبهشت ماه سال آینده اعلام خواهد شد.

خواندن ادامه‌ی خبر
پریانا ۱ ساله شد

پریانا ۱ ساله شد

وبنا – مجله اینترنتی پریانا ۱ ساله شد. مجله اینترنتی پریانا در ۲۰ بهمن ۱۳۸۷ شروع به کار کرد و در این ۱ سال تمام تلاش خود را برای بالا بردن سطح معلومات کاربران وب فارسی انجام داده است. ما با ۳ نویسنده شروع کردیم و حالا بعد از ۱ سال ۲۰ نویسنده فعال و نیمه فعال را به دور خود جمع کرده‌ایم تا بتوانیم به عنوان یک گروه کوچک اطلاعات و اخبار اینترنت و کامپیوتر را جمع‌آوری کنیم تا هم دسترسی به آن‌ها ساده‌تر باشد و هم مطالب در محیطی کاملاً حرفه‌ای منتشر شود.

برای مشاهده سایت به آدرس www.pariyana.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
پنجمین شماره ماهنامه موسیقی ایرانیان

پنجمین شماره ماهنامه موسیقی ایرانیان

وبنا – پنجمین شماره «مجله موسیقی ایرانیان» در اولین شب آخرین ماه سال به صورت رایگان و اینترنتی منتشر شد، این شماره در حالی منتشر می شود که شامل مصاحبه های مفصل اختصاصی با هنرمندانی چون لیلی افشار «اولین زن دکترای گیتار کلاسیک جهان» و حجت اشرف زاده، به همراه گفتگوهای کوتاه با حامی، بابک جهانبخش، مهران احراری و امین رستمی است که از دیگر مطالب این ماهنامه می توان به مقاله هایی درباره ژاکت آلبوم جدید چاووشی، استاد مشکاتیان، موسیقی راک در ایران و بررسی کنسرت ها در کشورمان اشاره کرد.
قابل ذکر است که این شماره شامل میز گرد مفصل و داغی برای کالبد شکافی ترانه ی نوین همراه با ترانه سرایان و تحلیل گران جوان است که بصورت دقیق و موشکافانه مشکلات ترانه سرایی را بررسی کرده اند. 
از دیگر مطالب این مجله می توان به گزارش تصویری و متفاوت از قطعه هنرمندان اشاره کرد که به معرفی هر هنرمند همراه با تصویری از مقبره ی او پرداخته است.

برای مشاهده سایت به آدرس www.musicmagazine.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
زمان ثبت نام در جشنواره تمدید شد

زمان ثبت نام در جشنواره تمدید شد

وبنا – زمان ثبت نام در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران تمدید شد. مدیران سایت ها برای ثبت نام سایت خود در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران می توانند به آدرسwww.webaward.ir مراجعه کرده و سایت خود را در سومین جشنواره ثبت نام کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر